Robert Balewski

Źródło:

20.02.2007 00:43

(akt. 23.12.2018 23:14)

Dziś mistrz Polski grał ostatni zimowy sparing. W hiszpańskim Monte Castillo Legia spotkała się z praską Spartą - rywalem niezwykle silnym i utytułowanym, o dużym doświadczeniu na arenie międzynarodowej. W meczu padł remis 1:1. Legia prowadziła od 25 minuty po golu <b>Piotra Włodarczyka</b>. Wyrównał w 81 minucie <b>Tomas Jun</b>.<br><br><a href=fotoreportaz.php?id=468 class=link>Tutaj znajdziecie fotoreportaż</a>.
Mecz był szybki i bardzo wyrównany, obie drużyny miały okazje do zdobycia gola. Skuteczniejsza w pierwszej połowie była jednak Legia i to ona prowadziła od 25 minuty 1:0 po golu Piotra Włodarczyka. Wcześniej Edson trafił z wolnego w słupek. Pod koniec pierwszej połowy zaczęli przeważać Czesi. W drugiej połowie znów oglądaliśmy wyrównaną grę i ostrą walkę, jednak tym razem szczęście uśmiechnęło się do prażan - w 81 minucie wyrównał Tomas Jun. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Roger, który był najlepszy na boisku. Bardzo dobrze zaprezentował się również Aleksandar Vuković, niezłe kilkanaście minut rozegrał też Marcin Smoliński. Legia Warszawa - Sparta Praga 1:1 (1:0) Bramki: Piotr Włodarczyk (25) - Tomas Jun (81) Żółte kartki: Aleksandar Vuković, Vaclav Drobny Legia: Łukasz Fabiański (46' Jan Mucha) - Piotr Bronowicki (74' Artur Jędrzejczyk), Dickson Choto, Hugo Alcantara (46' Mamadou Balde), Edson Luiz da Silva - Miroslav Radović, Łukasz Surma, Aleksandar Vuković (74' Marcin Smoliński), Roger Guerreiro - Piotr Włodarczyk (84' Bartłomiej Grzelak), Dawid Janczyk (56' Maciej Korzym) Sparta: Jaromir Blazek - Zdenek Pospech, Tomas Repka (26' Vaclav Drobny), Stepan Kucera, Pavel Mares - Jan Simak, Lubos Husek (46' Ludovic Sylvestre), Pavel Horvath (74' Radoslav Zabavnik), Miroslav Matusovic (74' Karol Kisel) - Jan Rezek (74' Miroslav Slepicka), Marek Kulic (74' Tomas Jun)