Legia - Wisła Płock 3:0

Źródło:

15.10.2005 16:28

(akt. 27.12.2018 10:30)

Dziś o godzinie 18:00 piłkarze Legii Warszawa po przerwie spowodowanej meczami reprezentacji wrócili na ligowe boiska. Spotkanie to było także protestem kibiców przeciwko polityce klubu. Fani nie zasiedli na trybunach, a doping prowadzony był spoza stadionu. Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Legii 3:0 po bramkach Djokovića, Klatta i Włodarczyka. <br><br><a href=http://relacja.legia.net class=link>Zapraszamy na relację 'minuta po minucie'</a>
Pierwsze 20 minut należało zdecydowanie do Legii. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali jednak Kiełbowicz i dwukrotnie Włodarczyk. Bardzo dobrze w obronie gra Outtara, który rozbija akcje gości. Od 30 minuty zawodnicy Wisły coraz częściej przedostawali się jednak pod pole karne Legii. Bliscy strzelenia gola byli Jeleń i Gęsior. Na szczęście dla Legii ich strzały były niecelne. W 37 minucie po rzucie rożnym gola po strzale z woleja zdobył Veselin Djoković. II połowa podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od ataków Legii. Dobrej okazji nie wykorzystał Włodarczyk, który z 5 metrów głową trafił w bramkarza oraz Klatt, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Po 10 minutach dobrej gry legioniści oddali inicjatywę. Na szczęście Legia ma w bramce Fabiańskiego, który dwukrotnie obronił w bardzo groźnych sytuacjach. Najpierw po strzale Belady a później Gevorgyana. W 58 minucie Legia zdobyła 2 bramkę po strzale Klatta, któremu piłkę na 5 metr wyłożył Włodarczyk. Szczególnie w II połowie widać, że Legia ma nareszcie pomysł na grę. Groźnie atakuje a kiedy przeciwnik blokuje całą drużyną dostęp do bramki oddaje inicjatywę by po chwili groźnie zaatakować. Właśnie tak padła druga bramka dla Legii. Trzecia bramka dla Legii padła w 88 minucie spotkania po składnej akcji zespołowej. Surma wymienia piłkę z Szałachowskim a akcje wykańcza Włodarczyk. Legia zagrała w składzie: Łukasz Fabiański - Wojciech Szala, Marcin Rosłoń, Moussa Outtara Tomasz Sokołowski (38 Klatt), Veselin Djoković, Tomasz Kiełbowicz, Aleksandar Vuković (73 Rzeźniczak) , Łukasz Surma - Bartosz Karwan (84 Szałachowski), Piotr Włodarczyk