Legia wygrała w sparingu z Legią 6:1

Źródło:

28.05.2001 23:59

(akt. 19.12.2018 13:57)

Legia znowu wygrywa. Skoro nie może z nikim innym, to spotkała się z... Legią. Na boisku czwartoligowca z Chełmży drużyna Dragomira Okuki zwyciężyła 6:1. Z tego miasta pochodzi występujący na ogół w rezerwach warszawskiego klubu Maciej Wojtaś. Na mecz rozegrany z okazji 750. rocznicy powstania Chełmży wybrał się z pierwszą drużyną, zagrał 20 minut i jeszcze ustalił wynik. Gospodarze jedyną bramkę zdobyli, gdy było już 5:0 dla przyjezdnych. Najlepszym graczem meczu uznano Marcina Mięciela. Strzelec dwóch goli dostał puchar od organizatorów. Szczególne ładne było trafienie głową na 2:0 po dośrodkowaniu Rafała Siadaczki.
Po meczu piłkarze z Warszawy rozdali mnóstwo autografów. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w ekstraklasie jest mała szansa, by przy Łazienkowskiej w Warszawie takie wydarzenia w najbliższym czasie miały się powtórzyć. Kibice dopingowali obydwie drużyny, chociaż pierwszoligowcy absolutnie bez wysiłku nie dali żadnych szans miejscowej drużynie. Wielu z nich sympatyzuje z Legią ze stolicy. Nazwa ma tu niebagatelne znaczenie.
Legia Chełmża - Legia Warszawa 1:6 (0:3). Bramki dla Legii z Warszawy: Mięciel 2, Sokołowski, Kucharski, Bojarski, Wojtaś.
Skład w I połowie: Boruc - Jarzębowski, Omieljańczuk, Siadaczka - Sokołowski, Magiera, Majewski, Piekarski, Kiełbowicz - Bojarski, Mięciel. Skład w II połowie:Boruc (70. Łykowski) - Omieljańczuk, Magiera, Wojtala - Giuliano, Majewski, Piekarski (70. Wojtaś), Citko, Bojarski - Kucharski, Kowalczyk.
Autor: mac źródło: Gazeta Wyborcza