Legia zarobi na Klimali?

Maciej Ziółkowski

Źródło: Legia.Net

12-01-2020 / 15:00

(akt. 12-01-2020 / 15:03)

Patryk Klimala jest bliski podpisania kontraktu z Celtikiem Glasgow. Napastnik ma przejść do szkockiego klubu z Jagiellonii za cztery miliony euro - poinformował na Twitterze Krzysztof Stanowski z serwisu "Weszło". Ze względu na transfer międzynarodowy, część pieniędzy powędruje do Legii.

Patryk Klimala trafił na Łazienkowską na początku rozgrywek 2014/15, lecz nie zdołał zadebiutować w "jedynce". Piłkarz walczył w ekipie z Centralnej Ligi Juniorów prowadzonej wówczas przez Piotra Kobiereckiego. Zawodnik pochodzący z Kalna grał w Legii przez półtora sezonu, a następnie wrócił do Lechii Dzierżoniów. Później stał się graczem Jagiellonii. W Białymstoku rywalizował najpierw w juniorach starszych, a potem udał się na wypożyczenie do Wigier Suwałki. Od lipca 2018 roku „Klima” występował w pierwszym zespole żółto-czerwonych.

Młodzieżowy reprezentant Polski ma w poniedziałek przejść testy medyczne, a po nich związać się umową z Celtikiem. Drużyna z Glasgow zapłaci "Jadze" cztery miliony euro, o czym napisał na Twitterze dziennikarz "Weszło" Krzysztof Stanowski. Pięć procent tej sumy powędruje do rąk poprzednich ekip, w których przebywał zawodnik. Legia otrzyma zatem za Klimalę część funduszy z solidarity contribution. Przepis jest nagrodą dla klubów, w których piłkarz był zarejestrowany między 12. a 23. rokiem życia. Od 12 do 15 lat za każde dwanaście miesięcy, zespołowi, w którym wtedy trenował "Klima", należy się 0,25 % kwoty transferu. Za następne sezony aż do 23. roku życia płaci się dwa razy więcej, czyli 0,5 % kwoty. Snajper przyjechał do stolicy Polski mając 16 lat. Grał w Warszawie przez półtora sezonu, a więc „Wojskowi” powinni otrzymać za niego około 30 tysięcy euro. 

Komentarze (112)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Podpułkownik
 • 0 / 0
Noooo
Kasa przytulona sie rozeszla i wszystko gra
Kante jak bedzie mial dolek lub kontuzje to napastnikiem bedzie Cierzniak
Kapitan
 • 0 / 0
Nie wiem jak to skomentować...
Idzie za 4 mln Euro.
Jarek poszedł za 3.8 mln $ plus bonusy.
Czyli co ? Niezgoda to gorszy sort?
A może talent klubu do interesów.
nic tylko się cieszyć, że straciliśmy na Patryku 4 mln euro, ilu jeszcze oddamy do rywali za darmo?
Lewandowski też był dla nas za słaby....
nie wiem, czy ktoś o tym wie, ale Kaziu już nie zmartwychwstanie
Starszy sierżant
 • 2 / 3
Lepiej było stawiać na Michała Fatalczyka czy Michała dwie gorsze nogi Żyro , oni dla klubu mieli perspektywy na dobrych graczy dla klubu a są uwazani za największe drewna w europie...
Generał broni
 • 0 / 0
A Jarek za 5? O co tu chodzi?
Nie udało się amerykanom wmówić, że garb to taka jego „cieszynka”... ;)
Starszy sierżant
 • 3 / 2
Jedyny transfer jaki się w 100 procentach sprawdził i udał Miodkowi to ... nie przedłużenie kontraktu z kucharczykiem na którego fatalna grę nie dało się patrzeć przez lata...
Witam,
Fajnie, że kolejny Polak się wypromował.
Rozpatruje to w kategorii zysków potencjalnych.
Lepiej oddać zawodnika do innego klubu niż na nim nie zarobić. Nie jesteśmy klubem, który na tym etapie może mocno stawiać na młodzież i sprzedawać po kilku młodych zawodników co sezon.

Co do Cholewiaka.
Wolę przeciętnego piłkarza, który wie, co to Legia, wkomponuje się w taktykę i będzie solidnym piłkarzem. Ostatnio takiej solidności nam brakuje. Uważam, że droga dla podstawowego składu Legii to 3 młodych zawodników z akademii, 4 zawodników wyróżniających się, może nazwijmy je "gwiazdami" dla ułatwienia (rozumiem pod tym pojęciem teraz Wszolka, Luqiego czy Karbownika, który sam wszedł w te buty) oraz 4 ligowych piłkarzy obytych taktycznie. W miarę tanich, solidnych.

Jak przypomnę sobie ostatnie porażki pucharowe Legii (tutaj mogę się mylić, bo pamięć mam wyborcza i zawodna) to często przegrywalismy z drużynami tworzącymi kolektyw. Taki kolektyw trzeba stworzyć w Legii, aby był pomysł na scenariusz meczowy.

Co do Niezgody. Pamiętam komentarze, że powinniśmy go w kokardke owinąć i zawiezc dunczyka za chyba 3 mln euro i lepiej samochodem bo w samolocie może mieć kontuzje.
Niezgoda jest dla mnie mądrym napastnikiem. Wie, co potrafi, czego nie potrafi, i czego się nie nauczy. Z swoich zalet wyciska maksimum, lecz potrzebuje do tego odpowiedniego scenariusza meczowego, gdyż różne braki nie czynią go napastnikiem na każdą okazję.

Nie uważam, że to wada, cieszę się, że grał u nas i życzę mu powodzenia w Ameryce.

Teraz zgrupowanie bez kontuzji i będzie dobrze.
W końcu mamy dobrego speca od przygotowania fizycznego.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Ale co z tego ze bedzie 3 z akademii i cholewiak sie rozegra jak latem dwoch Z nich odejdzie do Grecji A cholewiak do Kazachstanu
I tak co sezon to samo
Pułkownik
 • 0 / 2
Mnie tylko zastanawia jedno. Co chwila ktoś z polskiej ligi teraz wyjeżdża za kilka milionów euro. I co te zarabiane pieniądze zmieniają w tych klubach? Nic. Kompletnie nic. Transfery robione są cały czas na tym samym poziomie, za te same ceny (najlepiej tylko za prowizje dla menago). Czy Wisła Płock gdyby nie 5.5 mln euro zarobione na Szymanskim i Recy sprowadziłby innych zawodników niż Fojuta, Rzeźniczaka czy Michalskiego? Nie. Czy Pogoń gdyby nie prawie 10 mln euro za Buksę i Walukiewicza sprowadziłaby gorszego niż Cibicki za darmo, który nawet na ławkę w Den Haag się nie przebił? Nie. Czy w Piaście coś 4 mln euro za Valencie i Dziczka zmieniło? Nic. Czy w Górniku coś prawie 4 za Żurkowskiego zmieniło? Nic

W żadnym klubie nie ma czegoś takiego, że oho, zarobiliśmy 5 mln euro to mamy upatrzonych dwóch kolejnych utalentowanych chłopaków, zainwestujemy w nich po mln euro to znowu możemy w przyszłości zarobić, ewentualnie oni zrobią nam różnicę w drużynie już teraz. Nigdzie tak nie ma, wszędzie te pieniądze rozpływają się bez śladu na mityczne bieżące działania klubów.

Nadal dla większości polskich klubów transfer gotówkowy to zło. Menago zapłacimy, innemu klubowi nie. A wszędzie przekroczenie tego mitycznego mln euro nie wchodzi w grę, nawet u nas czy w Lechu. Otwórzcie sobie okienko z 2010 roku, wtedy polskie kluby wydawały za piłkarzy więcej niż teraz. Gdzie pieniądze w ostatnich latach pieniądze i ceny poszalały. Słowacy, Węgrzy, Czesi, Rumuni czy Serbowie mogą robić transfery powyżej mln euro, u nas nikogo nie stać.
Plutonowy
 • 1 / 0
Duże pieniądze za transfery pojawiły się dopiero niedawno. Cracovia i Pogoń budują bazy treningowe oraz inwestują w szkolenie, co jest chyba lepsze niż wywalanie kasy na zawodników.
No to się doigrałeś powołując się na przykład Czech.
Jammm nie da Ci teraz żyć... ;)
Generał broni
 • 1 / 3
Szkoda, że Legia nie zarobi tyle na Niezgodzie (14 goli w rundzie), co jagiellonia na Klimali (7 goli), ale może tam mają lepszych handlowców.
Pułkownik
 • 1 / 0
Klimala jest 3,5 roku młodszy do tego nie ma poważnych problemów z kręgosłupem i sercem przez które stracił poprzedni sezon za sobą. Jak pisałem niżej, poważne kluby lub kluby z poważnych lig nie szukają u nas gotowych zawodników, tylko potencjału na dobrych zawodników. Dlatego im ktoś jest młodszy tym droższy. Jarek za dwa miesiące skończy 25 lat więc to był jego ostatni dzwonek na wyjazd do topowej ligi. Wybierając MLS zamknął sobie drogę do spróbowania sił w Anglii/Hiszpanii/Francji/Niemczech czy nawet Włoszech. Chociażby by tam przez dwa najbliższe lata królem strzelców zostawał to nikt z tamtejszych lig nie weźmie 27 latka zweryfikowanego tylko w polskiej i amerykańskiej lidze.

Piłka to biznes, kluby w takich ligach jak nasza szukają młodych, których można oszlifować i sprzedać drożej. Im młodszy tym droższy. Na 26 czy 27 latku już raczej nie zdążą zarobić.
Zenek, trzeba się cieszć z tego co Legia zarobi, bo forma piłkarza w ekstraklasie jest ulotna, na dzisiaj Niezgoda tyle jest warty, dobrze że trafił się Vuko, odbudowano chłopaka i klub + piłkarz na tym skorzystają.
Przy takim długu i kredytach jakie ma Legia, sprzedawać trzeba.... i dobrze że jest kogo.
A w ogólnym rozrachunku Legia zarobi więcej na Niezgodzie niż Jaga na Klimali.
Najśmieszniejsze w tej chwili jest to, że Klimala jest bardzo słaby, gdyby była możliwość powrotu do Legii to nawet bym tego nie chciał, wyszło chłopakowi kilka meczów, strzelił kilka bramek i Celtik się nabrał, ale nadal jest to słabizna..... w kilku meczach kompletnie niewidoczny, życzę mu wszystkiego dobrego, ale rozum podpowiada kompletną klapę.
Pułkownik
 • 1 / 1
Zachód z polskiej ligi nie kupuje gotowych zawodników, tylko potencjał. Dlatego też po 25 roku życia nikt z tej ligi do topowej ligi bądź dobrego zespołu za duże pieniądze nie wyjedzie. Nawet taki Vadis, zamiótł ligą, świetnie pokazał się w LM i gdzie poszedł? Do Olympiakosu, potem wrócił do Belgii. Już za stary. Tak samo taki np. Kądzior gdyby był ze 3 lata młodszy to by trafił do Serie A, a nie Dinama Zagrzeb. Dlatego chociażby Niezgoda był okazem zdrowia i w następnych rundach hurtowo strzelał gole to jego wartość tylko by malała, bo w marcu skończy 25 lat.
Major
 • 0 / 1
Niestety ale możesz mieć rację. Z naszej ligi kupuje się raczej potencjał. Im młodszy tym drożej. Niech kopnie dwa razy prosto piłkę przy wieku 20 lat, 5 baniek od razu leży na stole. Przykład Vadisa w punkt. Starszych to brała Grecja a teraz Emiraty i USA, ale nie zachodnia Europa.
~jo
 • 0 / 0
Nie róbmy z siebie dziadów. Ten Klimala to taki nasz jak Lewy...
Starszy kapral
 • 0 / 0
A czy na Dudzie coś L zarobi? Został wypożyczony do Norwich.
W przypadku wypożyczenia to chyba nie...
Na 100% nie. Jest to półroczne wypożyczenie.
Tylko za transfer definitywny..Ale może do niego dojdzie.
Teraz wypożyczenie ale muszą go sprzedać jak nie chcą go oddać potem za darmo.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Kolejny po Piątku wychowanek Lechii Dzierżoniów. Mają tam nosa do napastników.
Generał
 • 4 / 8
My to umiemy w transfery :)
~Donald
 • 0 / 0
A po Polsku można, albo chociaż poprawnie drogi Kaczo ?
~Kucharskiout
 • 1 / 4
No to akurat bedzie na miesieczna pensje Obradovica.
Powinien grać w Legii
No przecież grał...
Raczej się bawił :)
Grał i nikogo nie przekonał. Myślisz, że da radę w Celticu. Bardzo wątpię bo miał tylko jedną średnią rundę. Szybko wróci do Polski jak Jach i inne jednorundowe objawienia.
Nawet bym tego objawieniem nie nazwał.
~Egon.
 • 2 / 1
Coraz częściej zadziwiają mnie transfery z naszej ligi.
My mamy problemy, żeby sprzedać za podobną kwotę zawodników już z pewną renomą i osiągnięciami,
reprezentantów, a tu co rusz odchodzi z Ekstraklasy za grubą kasę jakiś anonim, o którym mało kto słyszał.
Postawią wiosną na Rosolka, strzeli cztery czy pięć i latem też zarobimy na nim kilka baniek. Liczy się też wiek i potencjał. Teraz potencjał jest w cenie. A dla dużych klubów 3miliony czy 5 milionów to są grosze. Żadne ryzyko. Dla nas manna z nieba.
Mnie nie zadziwiają, bo Legia sprzedaje tak W miarę regularnie, inne kluby raz na kilka/ kilkanaście lat.
Dlatego trochę mnie śmieszą takie porównania.
Już wina Legii już srają we własne gniazdo.
---------------
W Legii 21-latek osiągnął najwyższą tkankę tłuszczową w drużynie, imprezował, jego warszawski sen o wielkiej piłce zakończył się wyrzuceniem.

Patryk Klimala sam przyznaje, że zmądrzał. Dojrzał. Wyrzucił z głowy głupoty.

Można sobie przeczytać wywiad.
weszlo.com/2019/10/24/zmadrzalem-wstyd-pozostaje/
Major
 • 0 / 0
Zamiast marudzić cieszmy się, że to kolejny dowód że nasza szkółka umie produkować dobrych piłkarzy. Nic innego nam nie pozostaje, bo Mioduski stawia wszystko na tą właśnie kartę. Tak więc albo Akademia podoła, albo żegnaj status czołowej polskiej drużyny.
Już nie naginajmy tak brutalnie rzeczywistości pisząc, że chłopak jest „produktem” naszej akademii. Trafił do nas w wieku 16 lat i trenował zaledwie półtora roku.
Jeśli już na siłę szukać pozytywów to wpadło nam kilka groszy - w sam raz na udane racowisko...
~Leśny Dziadek
 • 0 / 1
Kwota potargała jelita...
Już zawodzenie że umknął nam talent. Taki Klimala strzelił 8 bramek w ekstraklasie w 42 wystepach. Ten sezon 17 wys 7 bramek i 4 asysty. Dajmy naszym młodym się wykazać. Klimala strzelił w pierwszych 25 "meczach" 1 bramkę ok było to ok 700 minut. W tym już chyba Rosołek jest lepszy bo ma 5 występów w ekstraklasie 1 bramkę i w sumie 70 minut rozegranych.
W obecnej sytuacji finansowej klubu nawet taką kwotą nie można wzgardzić.Będzie na opłacenie miesięcznej pensji managerów od PR , Marketingu i zarządzania kryzysem
Heh typowe marudzenie robola na direktorów który wszytkich powyżej brygadzisty uważa za darmozjadow:D
Podpułkownik
 • 6 / 7
Szkoda że w USA i Szkocji nie czytają polskich stron o tematyce piłkarskiej, wiedzieli by w tedy że zimą transferów się nie robi i nie ma szans na napastnika.
Czyli uważasz, że kupili dobrego napastnika? Hihihi
Porucznik
 • 2 / 3
Niektórzy potrafią sprzedawać za poważne pieniądze...
tylko że jest różnica między 25 a 21 lat ,czy widziałeś tu kogoś kto mając 25 lat odchodził za więcej niż 2,5mln € ?
~hmm
 • 0 / 0
no tak, ale u nas chyba sie nie poznali na jego talencie skoro sprzedaje go jaga a nie Legia
Daj spokojnie chłopakowi marudzić:D
Marszałek Polski
 • 2 / 4
9 lat temu Adrian Mierzejewski za 5,25mln euro przechodzi do Trabzonsporu:):) 24 lat.
Gdy przychodził do Turcji strzelił 7 goli i miał 3 asysty w lidze:), ale jak ktoś umie sprzedać, to nie wiele potrzeba no nie chłopaki?;);)
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Ale ten minus to dlatego, że znalazłem takiego gościa, czy za to, że nie potrzebnie go znalazłem, bo zaburzyło trochę przekaz?
Raz do roku to nawet kura pierdnie.
Przypomnij jeszcze gdzie jest klub, który go sprzedał skoro jest taki super zarządzany. ;)
wow 9lat temu ,a coś bliżej nic bo jesteśmy na peryferiach piłki jeżeli ktoś daje 6 baniek za 25 latka który więcej czasu spędził w szpitalach niż na boisku to tylko brać .z całym szacunkiem do Jarka nikt nie da za niego więcej w tej Lidze
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Invictus
Nie takie było pytanie:)
adrianq
nie wymagam od ciebie wiele, ale jeśli o coś pytasz i dostajesz odpowiedź, to wypadało by napisać ok zgadza się:) Nie pisałeś od latach od do, no cóż.
OK, zgadza się. Nie takie było pytanie. ;)
Kiedyś pierwsze treningi w zimie odbywały się nad kanałkiem czerniakowskim od bieganiny po śniegu a teraz... Dzisiejsi piłkarze to mają życie. Pierwsze godziny zimowego zgrupowania a oni grają w piłkę nożną. Fajnie
Myslisz, ze woeczas byli lepiej przygotowani fizycznie? Nie sądzę:) swoja drogą kiedyś rzynajmniej był śnieg w zime, teraz to raczej ciekawostka w Warszawie jak już się gdzieś na chwilę pojawi:/
Kiedyś padał w styczniu snieg
Ależ ten świat nabrał rozpędu! Nie spodziewałem się, że tak można;-)
~No to co
 • 3 / 3
Wstyd pisać o takiej kwocie.
Daj od siebie Legii coś więcej. Ile wydajesz na bilety, pamiątki? Bywasz na stadionie, czy widziałeś go tylko w tv? Pochwal się nam.
~No to co
 • 0 / 0
Pierwszy mecz 1968 rok, pamiętam Deyne z boiska. 30 tyś euro dla Legii i wielkie halo. Karnet od kilku lat.
Na razie same przychody zobaczymy w kogo zainwestują, bo dotychczasowe wzmocnienia nie napawają optymizmem...
Szkoda, że umknął nam potencjał tego chłopaka podobnie jak miało to miejsce w przypadku Walukiewicza.
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Allle jak to umknął?:)
Marszałek Polski
 • 0 / 4
Czyli to co, my na wzór Ajaxu nie byliśmy w stanie przyjąć do wiadomości, że chłopaki mieli większy potencjał niż reszta, czy nie byliśmy w stanie tego wychwycić?:)
I Lewego i Lewego! ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 3
za czasów Lewego nikt nie podpatrywał wtedy Ajaxu zaczęli od niedawana :)
Nie istnieje klub na świecie, który posiada stuprocentową skuteczność w identyfikowaniu potencjału wszystkich swoich zawodników lub ich zatrzymywaniu. Zawsze ktoś się prześlizgnie, aczkolwiek powody bywają różne. Parę lat temu redaktor Kamieniecki w artykule o Klimali napisał, że o jego odejściu z Legii zadecydowały m.in. względy dyscyplinarne. Każdego roku z różnych przyczyn odchodzi z Legii kilku, czasem kilkunastu juniorów, dlatego takie sytuacje będą się powtarzać i należy do tego przywyknąć. Gdy już ruszy akademia i liczba trenujących dzieciaków znacznie wzrośnie, jeszcze trudniej będzie wszystkich zadowolić i pomieścić w pierwszej drużynie, jej okolicach czy rezerwach. Poziom szkolenia w Legii od wielu lat rośnie, jest coraz więcej utalentowanych młodych zawodników, których zwyczajnie nie da się wszystkich zadowolić i pomieścić w pierwszej drużynie. Już teraz wokół lub blisko pierwszej drużyny jest natłok bardzo zdolnych piłkarzy. Majecki, Karbownik, Rosołek, Kostrz, Praszelik, Miszta, Mosór, Niski, Cielemęcki, wypożyczony jest Matuszewski, w dwójce po przejściach jest Orlik, którego chciało już wiele klubów z Ekstraklasy, Włodarczyk, Kwiatkowski, Kamiński. Pewnie o kilku jeszcze zapomniałem. Nie istnieje możliwość, żeby oni wszyscy przebili się do pierwszej drużyny, ograli i wypromowali i odeszli za dobre pieniądze. Może się tak zdarzyć i pewnie tak się stanie, że kilku z nich odejdzie z Legii, ktoś będzie grać w słabszym klubie i to z niego trafi do zagranicznego klubu i ktoś inny zarobi. Można to tylko ograniczyć, ale zapobiec się nie da.

W Legii nigdy nie będzie też tak, że napakuje się 6 młodzieżowców do pierwszego składu i ci będą grać bez względu na wszystko. Trochę dziwi mnie takie podejście do sprawy, że jak Pogoń sprzedała Walukiewicza a Jagiellonia Klimalę, to i Legia by to zrobiła. Gdyby "się na nich poznała". Gwarantuje wam, że gdyby Wieteska dwa lata temu nie wrócił do Legii tylko został w Górniku lub przeszedł do Pogoni, to dziś już też byłby wytransferowany za kilka milionów euro do zagranicznego klubu. W Legii jest jednak słabszy od dwóch doświadczonych zawodników i popełnia masę błędów, tracąc co chwila miejsce w składzie, bo grająca pod ogromną presją o trofea Legia nie może pozwalać sobie nieustanną grę chłopakiem, którego błędami może przypłacić utratę tytułów. Trudno też sobie wyobrazić, by w Legii czekano na bramki Klimali tak długo jak w Jagiellonii. Zanim zaczął coś strzelać, wcale nie jakoś dużo, przez 8 miesięcy nie strzelił bramki w meczu ligowym, a w całym sezonie zdobywając zaledwie jednego gola w sezonie. Wystarczy spojrzeć co działo się wokół Kulenovicia.
No widzisz Jammm, to właśnie było zrobione jeszcze po naszemu. ;)
Dlatego właśnie musimy podpatrywać tych, którzy wiedzą jak to się robi.
No właśnie. Przykład z Kule jest bardzo dobry. Na to, ze "nie poznali się na klimali" narzekają Ci sami, którzy gwizdali na Kule i życzyli mu kontuzji na kadrze. Także ten. Klimala zanim by sie rozjrecil byl by jednym z najbardsiej znienawidzonych osob na L3 przez czesc kibicowm

Fakt jest faktem, ze na forum mamy dużo ludzi, którzy po prostu nie potrafią myślec dalej niż to, co przeczytają w klikbajcie.
Marszałek Polski
 • 1 / 3
Invictus777
"No widzisz Jammm, to właśnie było zrobione jeszcze po naszemu. ;)
Dlatego właśnie musimy podpatrywać tych, którzy wiedzą jak to się robi. "
Cały czas nie wiem na czym ma to podpatrywanie polegać:):) skoro i tak nie będziemy wiedzieli na co zwracają uwagę patrząc na zawodnika:)
Jak to nie wiesz?
Zaglądają w zęby i sprawdzają czy podkuty. ;)
Marszałek Polski
 • 0 / 1
I tego nasi w akademii nie umieją? To niech wybiorą się gdzieś do stadniny, albo starszego rolnika w pobliskiej wsi, dostaną jak na tacy, ale żeby za taką widzą jechać do Holandii?
Generał dywizji
 • 1 / 5
https://legionisci.com/galeria/4915?fbclid=IwAR0tPN-0D0_f7VVwr4L9dTjOBz23Kme0-XaMPQgjBQlqIt76-f5BDUdsp_Y
Proponuję z własnej kieszeni wyłożyć 30.000 euro, albo więcej, skoro tak Wam wiecznie źle i tylko marudzicie.
Zdecydowana większość z Was to nawet biletu za 5 dych nigdy nie kupiła, siedzi tylko w papciach przed telewizorem i puka w telefon głupoty na Legia net, czekając aż matka postawi żarcie pod nos.
Generał brygady
 • 5 / 2
Marudzenie to nasz sport narodowy i zaglądanie to cudzych portfeli i łóżek także...
Jak dużo kibiców wciąż narzeka na ceny biletów ukochanego klubu ale stoi pod drzewem przed meczem paląc papierosy i już po wcześniejszym wypiciu napoju %%%...
~Jag.
 • 0 / 0
@bartii nie mierz innych swoją miarą
Uderz w stół...;)
~Jag
 • 0 / 0
To, że siedzisz tutaj na forum 24h na dobę i tłuczesz komenty to nie znaczy, że inni tak robią. Wyjdź w końcu z domu i przyjedź na mecz, na Ł3. Najbliższy już niedługo z ŁKSem. Zapraszam;)
~Hfrf
 • 2 / 0
30 tys to w Sam raz na nowego napastnika
Podporucznik
 • 3 / 3
Robić sensację z takich informacji. Kwota tak żałosna, że nie warto o tym wspominać, ale upichcili z tego niusa.
Mało tego, kilka osób nawet skomentowało;-) Zatem pełen sukces!
Mało tego, komentowaliśmy to pod Niezgodą, zanim ten news się pojawił. A skoro jest popyt, musi być podaż.
Poprostu ludzie są głodni artykułów;)
Generał brygady
 • 2 / 0
Był naszym zawodnikiem, Legia Warszawa dostanie kasę, jest info. W czym problem? Jakby nie było informacji to ktoś by się obruszył, że nikt o tym nie pisze.
Biper

Im byś musiał to rozrysować. Inaczej nie zrozumieją.
Buksa, Niezgoda, teraz Klimala... I zostanie nam oglądanie wyczynów Angulo, Paixao i Brożka...
Jeśli dobrze pamiętam to chyba jeszcze z tej Lechii Dierżoniów próbowaliśmy go wyciągnąć przed przyjściem do Jagiellonii, ale już się nie dało. Słabo że go odpuściliśmy wcześniej, bo przecież wypożyczamy czy sprzedajemy z opcją pierwokupu różnych graczy, z których potem nic nie ma. Skoro po 17 meczach i 9 bramkach w Ekstraklasie jest wart 4 mln, to z drużyny Mistrza Polski czy z ograniem w pucharach, byłby sporo więcej wart. Słabo wyszło.
Generał brygady
 • 0 / 1
Nie słyszałem, że walczyła Legia o niego aby przyszedł ponownie.
Czytałem, że sprawiał duże problemy wychowawcze - sam piłkarz o tym opowiadał, że trochę odbiło mu gdy był w Legii. Dopiero doszło do niego po powrocie do Dzierżoniowa, że sporo narozrabiał.
Tak czy siak, ciekaw jestem jakby to było gdyby miał poukładane w głowie i grał w Warszawie.
A dziś cóż, niech mu się wiedzie, dobrze że zmądrzał, powodzenia!
No to będzie akurat na drugiego Cholewiaka
Podpułkownik
 • 3 / 1
Widzę, że boli cie ten Cholewiak. Jeszcze go polubisz, bo to jak na eklapę solidna firma.
Generał brygady
 • 0 / 0
Pogra to ocenimy, osobiście mam nadzieję że będzie jak z Lewczukiem, oby transfer wyszedł na plus.
~hmm
 • 0 / 0
jakby kupili jakiegos chorwata to by plakal ze nastepny zagraniczny szrot... nie kazdemu dogodzi.