Legioniści na minus

Jakub Trepczyński

07.09.2008 21:01

(akt. 19.12.2018 22:13)

W ten weekend, kluby do których wypożyczeni są legioniści nie poradziły sobie zbyt dobrze w spotkaniach ligowych. Bilans wygranych meczy do przegranych wynosi 2 do 3. W Serie B zespół Rimini Calcio, którego graczem jest <b>Błażej Augustyn</b>, wygrał z AC Modeną 4:3, ale były piłkarz Boltonu nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Zwycięstwo odniósł także <b>Kamil Majkowski</b>, którego Wisła Płock pokonała na zapleczu Ekstraklasy drużynę Motoru Lublin. Wypożyczony z Łazienkowskiej zawodnik przebywał na boisku przez całe spotkanie.
Zadowoleni z wyniku swojej drużyny nie mogą być natomiast gracze pruszkowskiego Znicza. Po golu Ediego Andradiny, klub spod Warszawy przegrał na własnym boisku z Koroną Kielce 0:1. W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Adrian Paluchowski, a na ostatnie 13 minut meczu na murawie pojawił się Wojciech Wocial. Aktywny w pojedynku z kielczanami był grający w napadzie „Paluch”, który w drugiej połowie miał dobrą okazję do strzelenia gola. Niestety, źle zachował się na 5. metrze przed bramką przyjezdnych i Znicz musiał pogodzić się z porażką. W spotkaniu GKSu Jastrzębie z Dolcanem Ząbki wystąpiło aż trzech legionistów. W pierwszym składzie na boisku pojawili się Artur Jędrzejczyk oraz Wojciech Trochim. Ten drugi został zmieniony w 83. minucie gry przez Adama Frączczaka. „Jędza” w przegranym z GKSem meczu 0:1 został ukarany przez arbitra żółtą kartką. W II – ligowym spotkaniu grupy zachodniej pomiędzy Gawinem Królewska Wola a Zagłębiem Sosnowiec, dostępu do bramki sosnowiczan przez 90 minut bronił Maciej Gostomski. Konfrontacja zakończyła się nietypowym dla piłki nożnej wynikiem. 5:4 zwyciężyli bowiem gospodarze.