Leszek Miklas: Powinniśmy dalej trenować w Turcji

Marcin Szymczyk

Źródło: TVN24

09-02-2012 / 09:26

(akt. 12-12-2018 / 04:36)

- Jak wiemy nie dojdzie do meczu o Superpuchar. Nie twierdzę, że Stadion Narodowy jest niebezpieczny, ale by zorganizować mecz o podwyższonym ryzyku muszą być spełnione wszelkie warunki. Po co policji łączność na poziomie minus dwa skoro nie będzie tam kibiców? Trudno mi wchodzić w szczegóły, policja chce zabezpieczyć imprezę z każdej strony, w każdym detalu. Natomiast wiadomo, że jeśli na trybunach będzie spokój to jakakolwiek łączność przestanie być potrzebna. Policja chce mieć łączność autonomiczną i ona akurat nie działa tak jak powinna - tłumaczył dziś w studiu TVN24 dyrektor sportowy Legii Warszawa, członek zarządu Ekstraklasy S.A. Leszek Miklas.

- Nie wiem jak dużo ingerencji w samą budowlę Stadionu Narodowego potrzeba aby taką łączność policji zagwarantować. Do spotkania Polski z Portugalią pewnie nie da się tego zmienić, ale do początku Euro 2012 na pewno. Choć może nie powinienem mówić na pewno... Tak mówiłem o sobotnim meczu, a jednak go nie będzie...


- Czy jest szansa aby ten Superpuchar zorganizować w innym czasie i innym miejscu? Szansa jest zawsze, ale... Ten Superpuchar miał być rozgrywany latem, potem postanowiono, że będzie zimą. Zaraz się okaże, iż Superpuchar A.D. 2011 będzie rozegrany w połowie 2012 roku - trudno mi sobie to wyobrazić. My mamy rozpisany kalendarz gier, nie za bardzo jest gdzie wcisnąć jeszcze jeden termin. Natomiast wracając do odwołania meczu to jest to dla nas problem. Dziś jesteśmy w zimowej Polsce, a powinniśmy trenować nadal na boiskach w Turcji, a Wisła w Portugalii i tam przygotowywać się do meczów w Lidze Europy.


- Murawa na Stadionie Narodowym? Jestem przekonany, że dziś w lepszym stanie jest trawa na boisku treningowym Legii przy Łazienkowskiej. Była ona układana w takich warunkach, że musi to się odbić na jej jakości. Mam nadzieję, że będzie ona przez kilka dni podgrzewana i Polska z Portugalią zagrają na dobrej murawie.


- Czemu znowu nam nie wyszło? Brakuje nam takiej narodowej wyobraźni. Zawsze wszystko robimy na ostatnią chwilę - tak jest z PITami, które wszyscy składamy w ostatniej chwili, tak było też ze Stadionem Narodowym. Każdy myślał, że do Euro jest jeszcze kilka miesięcy i nie ma się z czym spieszyć. Nikt nie pomyślał jeszcze kilka tygodni temu, że taki mecz jak o Superpuchar będzie doskonałą okazją do sprawdzenia jak ten Stadion Narodowy funkcjonuje podczas meczu podwyższonego ryzyka. Jeśli z tego samego powodu zostanie odwołany mecz Polski z Portugalią to możemy spodziewać się wkroczenia władz UEFA z pytaniem kiedy zamierzamy przetestować ten obiekt w warunkach meczowych. Oczywiście dziś PZPN ma zapewnienia, że mecz się odbędzie, ale Ekstraklasa też miała takie zapewnienia i to na piśmie.

Komentarze (53)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Sergio
 • 0 / 0
Miklas gdzie są transfery ?!
~..............................
 • 0 / 0
brawo brawo jesze Ljuboje do emiratow opchnac
super 6 dla zarzadu:):):):)
~halo
 • 0 / 0
Nie kracz wrono. Trochę instynktu samozachowawczego im zostało. Nie sądzę aby chcieli mieć pusty stadion w kontekście ewentualnej sprzedaży klubu.
~Beelzebub
 • 0 / 0
miklas kłamco co ty na to??

Jak ustalił eurosport.pl pomocnik reprezentacji i stołecznej Legii jeszcze w lutym może zmienić otoczenie. Warszawski klub wprawdzie odrzucił propozycję Tereka Grozny, ale w walce o zawodnika nadal jest kilka klubów z Rosji oraz być może z Ukrainy. Tam okienko transferowe wciąż trwa.

- Czy prowadzone są negocjacje? Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - mówi eurosport.pl menedżer Rybusa Mariusz Piekarski. - W tej chwili jest czwartek i w tym tygodniu nie można już spodziewać się jakiś oficjalnych szczegółów. Wszystko powinno wyjaśnić się w następnym tygodniu. Sprawa jest płynna. Oczywiście nie jest przesądzone, że Maciek odejdzie jeszcze w lutym. Na razie spokojnie przygotowuje się do sezonu z Legią. Czekają go przecież mecze w Lidze Europy ze Sportingiem Lizbona. Mogę zapewnić, że w tych spotkaniach wystąpi - dodaje Piekarski.

- Maciej ma za sobą bardzo dobrą rundę i to nic dziwnego, że interesowało, bądź interesuje się nim nadal wiele klubów. Nie chcę spekulować, o kogo chodzi - tłumaczy menedżer, który niedawno wytransferował z Legii do Kaiserslautern Ariela Borysiuka.

- Czy chodzi tylko o kluby z Rosji? Okienko transferowe jest jeszcze otwarte także na Ukrainie - enigmatycznie mówi Piekarski. - Na razie Maciek nie przyjął żadnej propozycji, podobnie jak klub. Trochę to takie macanie po ciemku. Jak wszystko będzie ustalone, to podamy to do publicznej wiadomości - dodaje.

Rybus jest wyceniany na około trzy miliony euro. Do zespołu z Łazienkowskiej trafił 14 września 2007 roku z Szmotuł. Wcześniej występował w Pelikanie Łowicz, którego jest wychowankiem. W stołecznym zespole 22-latek rozegrał 103 mecze w Ekstraklasie i zdobył 13 bramek.
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
a nie pisąłem o tym ze koljny Rybus ?
następni w lato Wolski i Żyro

stary cap chce wyciagnąc kase ile się da i wystawić L na sprzedaż
~halo
 • 0 / 0
Akurat w tym temacie kłamstwa bym nie zarzucał. Nie ma zawodników nie na sprzedaż. Co innego zapewnienia o wzmocnieniach, tutaj zgoda - pinokio. Poza tym ja już nie nabieram się na takie chwyty - LM i MJ to wystawieni przez korporacyjną maszynkę buforowe pionki Za to im płacą, a decyzje zapadają gdzie indziej. Winny Walter? - nie, Kosmala? - nie, Zarząd? - tak, ale kto był za a kto przeciw? Ważne, że forum ma kozłów ofiarnych :)
~...........................
 • 0 / 0
brawo brawo jesze Ljuboje do emiratow opchnac
super 6 dla zarzadu:):):):)
~Grześ z Rybnika
 • 0 / 0
Nie wiem do końca jak jest naprawdę Może mają prykaz brać wszystko na klatę jak leci i za to mają płacone
~aaddaamm
 • 0 / 0
Walter potrzebuje dwóch takich oszołomów, którzy będą na sobie skupiali całą złość kibiców. Zarząd będzie robił co będzie chciał, a dostawać się będzie Jóźwiakowi i Mik_asowi.
Przecież w tym ITI nikt nie jest na tyle głupi żeby nie widzieć co to za mózgi Leszek z Mareczkiiem
Kapitan
 • 0 / 0
mnie tylko zastanawia jedno
co Walter widzi w takim pajacu?

praktycznie każda jego wypowiedź w mediach to kompromitacja, w każdej normalnej korporacji taka osoba zostałaby przynajmniej zmarginalizowana żeby wstydu nie było.
~.
 • 0 / 0
Powinniscie to opuscic Legie w trybie natychmiastowym razem z jozwiakiem... eksraklasa bez miklasa!!
~To(L)ek!!!
 • 0 / 0
Wiele razy mówiłeś na pewno i jak zwykle kłamałeś...
Czemu znowu nam nie wyszło?-takie pytanie padnie w maju.
Brakuje nam takiej narodowej wyobraźni. Zawsze wszystko robimy na ostatnią chwilę-taka będzie odpowiedź na to pytanie.
Tyle,że my nic nie robimy.Tragedia... co ten człowiek mówi...
~Dziad
 • 0 / 0
Panie Miklas pan naprawdę nie zna sie na niczym
Wracać pan chce z temperatury + 15 C do Polski bezpośrednio nr mecz w temperaturze minius 10 C
W warunkach zimy polskiej powinno sie rozegrać minimum jeden sparing piec dni przed oficjalnym meczem. Tak mówi każdy fizjolog
Skąd pan sie urwał ?
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
nie błaźnij sie Miki, marionetko bez honoru.
~abc
 • 0 / 0
judasz i kłamca obrzydliwy!
~Wojti (L)
 • 0 / 0
"Brakuje nam takiej narodowej wyobraźni. Zawsze wszystko robimy na ostatnią chwilę "

mówiac to miał cyba n mysli zimowe transfery do Legii?
~meendek
 • 0 / 0
"Czemu znowu nam nie wyszło? Brakuje nam takiej narodowej wyobraźni. Zawsze wszystko robimy na ostatnią chwilę" - POWIEDZIAŁ GOŚCIU KTÓRY PRZEPROWADZA W LEGII TRANSFERY W TYM OKIENKU, HEHEHE
~ON
 • 0 / 0
Przecież jest to idealnie przetarcie stadionu przed Euro ... stadion oddany do użytku nie nadaję się do gry :) Tak nikt za to napewno nie beknie tak jak u nas .
Zaraz Grzesiu ze swoją bandą wpadną na genialny pomysł że mecz zaległy SP zagramy w przyszłym sezonie ... jeszcze trafi może tak że akurat Legia MP , Wisła PP to zadecyduje jeden mecz dwa trofea ...
~Legion,1979.
 • 0 / 0
Leszek powinno to się Ciebie zwolnić.Przypominam że liga zaczyna się już za tydzień a to w tych warunkach będziemy grali a nie w takich jak obecnie są w Turcji.
Szkoda ze teraz miala by to nastapic,a nie rok temu np.Jaki nagly obrot to juz nie Skorza winny
~O losie
 • 0 / 0
Dokładnie Legion. A tekst, że po co Policji łączność na poziomie -2, skoro kibice są na innym?... LOL, ale przecież jednostki interwencyjne stacjonują właśnie na parkingach podziemnych... ale cóż, Leszek może nie wiedzieć, a wymądrzyć się zawsze warto.
~Legion,1979.
 • 0 / 0
suszek--Gdzie ja pisałem kiedykolwiek że bronie Miklasa.Co do Skorży miałem mu za złe zeszły sezon.Ten sezon natomiast Skorżę bronią wyniki co prawda mogliśmy mieć parę pkt więcej ale mamy nadal wszędzie szanse.
~Legion,1979.
 • 0 / 0
DO IP 188.146--Moje zdanie jest takie że Superpuchar powinien się odbyć.Przecież to nie Policja jest najważniejsza w tym momencie.Zawsze idzie się przygotować ale po co lepiej odwołać i mieć święty spokój.A to że pół Europy się z nas śmieje to już inna sprawa.
Podoba mi sie zmiana pogladow,to okno pokazalo ze pomimo jakis tam checi ze strony Bereta wszystko na gorze tlamione jest juz w zarodku
~ponti
 • 0 / 0
pytacie gdzie sa transfery?przeciez Legia pozyskała kolejnych dyrektorów....
Domyślny awatar Starszy sierżant
 • 0 / 0
Wierze dalej w to co mówi Miklas tyle w tej sprawie
Mam pomysl na nie zla kase.Niech ktos zropi komlet do lotek z geba soltysa Miklasa,pojda ja swieze buleczki.Sam bym kupil i rzucal jak bym byl wk.......
~Grześ z Rybnika
 • 0 / 0
Leszek 95% Miklas :)
Domyślny awatar Major
 • 0 / 0
Raz Murzyni na pustyni złapali Miklasa, nie wiedzieli co z nim zrobić, obcięli...
~box
 • 0 / 0
co za człowiek... nie mogę go słuchać. Bredzi jak potłuczony... Ja się nie dziwię z jednej strony policji bo gdyby odpukać coś się stało i ta łączność byłaby potrzebna to byłby dopiero kłopot i ktoś by za to odpowiadał. Miklas niech włączy łączność swoich ust z głową i zacznie wreszcie działać z pożytkiem dla klubu bo mówi co innego, a robi co innego
~Grześ z Rybnika
 • 0 / 0
na 95% wywalą go z Legii w tym roku :))
~Litr Berbeluchy
 • 0 / 0
jak to wyliczyłeś geniuszu?
~Vojtala_
 • 0 / 0
na 95% beda transfery :)

Berbelucha - nie załapałeś ;)
~aaddaamm
 • 0 / 0
Panie mik_as gdzie są obiecane transfery? Dlaczego po raz kolejny oszukaliście trenera i kibiców i to przed najważniejszą rundą od 10 lat? Czy wam w tym KP vel ITI w ogóle zależy na wynikach sportowych?
~sri
 • 0 / 0
Miklas!!!!!

Co???

FSO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~KIA
 • 0 / 0
youtube.com/watch?v=gXT7Qu5-J6k
~Beelzebub
 • 0 / 0
I po co tego kłamce znów cytujecie ten człowiek nigdy nie powiedział prawdy łachudra wstretna.
~GrzesiekZGrochowa
 • 0 / 0
Może wystosujmy taki mały apel do redakcji tej strony - do wypowiedzi pana Mikiego nie dodawajcie jego zdjęcia - jakoś wizerunek tego człowieka ilekroć go widzę doprowadza mnie do sraczki ..... niczym idealny środek na przeczyszczenie
~truteń
 • 0 / 0
Popieram. Nie pokazujecie Miklasa. Wystarczy, że go cytujecie. Ne wierzę, że zależy mu na sukcesach Legii. Inaczej stanąłby na głowie by kogoś sprowadzić do ataku. Dla niego najważniejszy jest bilans i finanse a nie wynik sportowy. Nie rozumie, że wynik napędza kasę.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
bo jego gęba wygląda na muszla sedesowa dlatego masz te odczucia ze sraczką.. ja zamykam oczy zeby go nie widziec, bo juz mi sie do klopa nie chche chodzic a srac na laptoka troche szkoda
~towar
 • 0 / 0
wszystko na ostatnia chwile? tak samo jest rokrocznie z transferami... Panie Miklas - brak ci narodowej wyobraźni
~edi
 • 0 / 0
Ogólnie nóż się w kieszeni otwiera na sam widok jego twarzy, a jak coś powie to już w ogóle...
~jac
 • 0 / 0
Wypowiedział się ten który zawsze działa z wyprzedzeniem i odpowiednio wcześniej zadbał o wzmocnienia z listy 6-7 piłkarzy którą się przechwalał w grudniu...

Mamy prawdziwe szczęście, że w Legii pracuje tak skuteczny i przede wszystkim prawdomówny manager jak Pan Miklas.
~edi
 • 0 / 0
Czy ten pajac myśli??Jakbysmy calyczas trenowali w Turcji to nie mielibysmy przewagi własnego boiska i klimatu przeciwko sportingowi...
Domyślny awatar Sierżant
 • 0 / 0
po co go w ogóle pytają o zdanie? kogoś to interesuje co on bredzi?
~Bartosz
 • 0 / 0
Wszędzie kolesie i dyletanci. W zarządzie Legii, w zarządzie Ekstraklasy, w ministerstwie, wszędzie. Ludzie zapamiętujcie te nazwiska, żeby je kiedyś móc kopnąć w dupę, bo inaczej się będziemy do śmierci bujać z tymi amatorami i niedługo odwołają ligę, o ile cały kraj się nie rozpadnie.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
dobrze, że jestescie tu znafco, bo pilkarze przyzwyczaja sie do mrozu gdzie wydolnosc drasstycznie spada kiedy jest mroz.. poodbno gdy jest 0 C to powietrze wdychane przy wysilku w plucach ma 15... pilkarz sie szybciej meczy... gdyby zawodnicy trenowali tak jak zawodnicy zimowi czyli np narciarze, to zaorali by sporting sama kondycją... bo oni nie sa przyzwyczjeni... miki mouse śmeiszny czlowieczek... co on tam w ogole robi? czyta jakies ksiazki? konsultuje się z fachowcami czy siedzi caly dzien za biurkiem się patrzy?
Domyślny awatar Chorąży
 • 0 / 0
Gdzie transfery !!!!
Bo niewiem czy marek wytrzyma caly mecz grajac w napadzie.
Domyślny awatar Porucznik
 • 0 / 0
hipookryta "Brakuje nam takiej narodowej wyobraźni. Zawsze wszystko robimy na ostatnią chwilę - tak jest z PITami"
chyba chciałes palko powiedzieć jak z transferami w naszym klubie
~lelo
 • 0 / 0
trafiłeś w sedno..
~ursus
 • 0 / 0
hooju gdzie są transfery????
~waldi
 • 0 / 0
Uj ci w oczko kłamco.