Letnie porządki, czyli co stanie się w Legii

Logo Legia.Net

Adam Dawidziuk

Źródło: Legia.Net

20-05-2019 / 19:30

(akt. 25-05-2019 / 00:19)

Legia Warszawa koncertowo przerżnęła sezon i jeśli nie wyciągnie wniosków, i to tych słusznych, to może wpaść w bardzo poważne problemy. Przy Łazienkowskiej mają plan na letni okres transferowy i od jego powodzenia zależy, czy uda się wrócić na odpowiednią drogę.

Ostatni raz takie tąpnięcie w Legii miało miejsce w 2012 roku. Tyle, że wówczas chociaż dobre pieniądze z Ligi Europy były w kasie, a zarazem duży dług wobec właściciela. Wtedy przegrany sezon w lidze był początkiem fali zmian, które szybko zaprocentowały. Obecne muszą jeszcze szybciej wypalić.

Prolog

Dziś, czyli w poniedziałek, dzień po przegranym sezonie, doszło do nieplanowanego wcześniej spotkania trenera Aleksandara Vukovicia z drużyną. Zawodnicy w zasadzie usłyszeli to, co mogli obejrzeć w zapisie konferencji prasowej. Że podstawową zasadą w Legii jest zapier… czyli zaangażowanie i w oparciu o takich graczy, będzie budowana drużyna. Nie zostały ogłoszone decyzje personalne, ale większość jest już podjęta. Także o tym poniżej.

Założenie pierwsze – sprzedawać

Nadchodzące okno transferowe będzie ostatecznym sprawdzianem dla Radosława Kucharskiego, dyrektora sportowego. I co istotne, będzie rozliczany nie tylko z tego, kogo uda mu się namówić na grę w Legii, a przede wszystkim z transferów „z klubu”. Wiadomo, że kasa jest pusta, a jedynymi aktywami, które szybko mogą choć trochę poprawić sytuację, są piłkarze. Jedni odejdą jeśli będą dobre oferty, drudzy usłyszą, że klub z wiąże z nimi przyszłości. Z obgryzionymi paznokciami będzie patrzenie na reprezentacje U-20 i U-21 z nadzieją, że legioniści zagrają świetnie, cena wzrośnie i będzie można ich wytransferować. Coś jak lata temu z Dawidem Janczykiem i CSKA Moskwa.

Założenie drugie – przebudować

Drużynę czeka znaczna przebudowa, nie tylko dlatego, że 10 zawodnikom kończą się kontrakty. Z tego, co słychać z Łazienkowskiej, umowę przedłużył już Radosław Cierzniak, a Michał Kucharczyk raczej zakończy występy w Legii na liczbie 349, czyli odejdzie bez prolongaty kontraktu. Trzeba zakładać, bo bez tego nie da się ruszyć innych aspektów, że trzech-czterech odejdzie: Sebastian Szymański, Mateusz Wieteska (zimą był bliski odejścia za 2 mln euro do Dynama Kijów, ale słaby występ przeciwko Lechowi pogrzebał szansę), Carlitos, Dominik Nagy czy Radosław Majecki. To właśnie te aktywa. Tyle, że jest jeden problem: poza Carlitosem, inni będą mieli dłuższy sezon, a drużynę trzeba budować już, bo za niespełna dwa miesiące eliminacje Ligi Europy.

Założenia? W zasadzie Aleksandar Vuković przedstawił je na ostatniej konferencji prasowej, nie trzeba powtarzać. Pozycje? Wystarczy spojrzeć na kadrę drużyny, po odejściu Adama Hlouska i wygasającym kontrakcie Inakiego Astiza, zostaje sześciu zawodników mogących grać w obronie. Dwóch prawych, trzech środkowych i jeden lewy. O ile założymy, że na prawej jest spokój, to w środku i przede wszystkim na lewej stronie bloku defensywnego, już nie. A są kontuzje, kartki, transfery. To oznacza, że Legia musi sprowadzić lewego obrońcę i przynajmniej jednego stopera, a przy założeniu, że odejdzie Wieteska – dwóch. Przy kolejnym prawdopodobnym założeniu – transferze Cafu, Legia potrzebuje przynajmniej dwóch graczy do środka pola. Końcówka sezonu pokazała, że Domagoj Antolić jest co najwyżej uzupełnieniem. Na pewno do Legii trafi skrzydłowy, a może dwóch. Szukany jest potencjalny następca Szymańskiego (zakładając, że jego pozycja to ofensywny pomocnik), pisaliśmy, że klub bardzo chce Marcela Zyllę, ale piłka jest teraz po stronie Bayernu Monachium. Do Legii ma trafić także napastnik, choć ich akurat w kadrze nie brakuje, a z wypożyczeń wracają Jose Kante i Vamara Sanogo. Ale nikt nie zagwarantuje, że zostaną, a przecież możliwe są odejścia Carlitosa czy Jarosława Niezgody. Ten ostatni także jest aktywem klubu, ale za dużo czasu stracił przez kontuzje, aby spodziewać się wysokiej sumy transferowej.

W czasie przebudowy przydałoby się „dopolszczenie” drużyny i już takie próby zostały podjęte. Kontaktowano się m.in. z Arkadiuszem Recą i Mariuszem Stępińskim, ale oni do Legii nie trafią. Trudno coś pisać o kwestii Dominika Furmana, swego czasu gorącej, bo z nim nikt się nie kontaktował. Jednak wsłuchując się w słowa Vukovicia – on idealnie by pasował do jego drużyny. Dlaczego? Bo to człowiek z odpowiednim charakterem. Przecież w teorii mógł odpuścić, zlecieć z ligi z Wisłą Płock i odejść za darmo. Zamiast tego zasuwał i dołożył dużą cegłę do utrzymania zespołu. Trzeba płacić? Jasne, pewnie z milion złotych, ale można próbować dogadać się z Wisłą.

Założenie trzecie – rozsądnie sprowadzać

Przekaz dotyczący Legii jest jasny – kasy nie ma. Ale… nie oznacza to, że nie będzie transferów. To, że nie mając pieniędzy można zbudować drużynę, pokazał Jacek Bednarz w Piaście Gliwice. Krótko tam urzędował, ale latem sprowadził: Jakuba Czerwińskiego, Frantiska Placha, Mikkela Kirkeskova, Piotra Parzyszka czy Jorge Felixa – zawodników mających problemy z graniem lub skreślonych gdzieś indziej. Każdy z nich miał spory wkład w sukces, a kosztowali łącznie ze 400 tys. euro, w tym ok. 350 tys. Czerwiński.

Legia podąży natomiast inną drogą. Dziś kasy nie ma, w niedalekiej perspektywie może się pojawić. W pierwszej kolejności zawodnicy z kartą na ręku. W drugiej wypożyczenia lub transakcje wiązane, a w perspektywie dzielenie się zyskiem. Tak, aby wszystkim stronom pasowało i warto było inwestować. Jak w przypadku Ariela Borysiuka i jego transferu z Lechii. Kluby umówiły się, że kwota transferowa zostanie zapłacona w perspektywie roku, i to niemała, bo milion euro, a nadwyżką się podzielą. Lechia zarobiła, Legia zarobiła i wszyscy byli zadowoleni, a Ariel stał się jednym z najdroższych piłkarzy w transferach pomiędzy klubami. Oczywiście Legia ryzykowała, bo ten milion musiałaby tak czy inaczej zapłacić, ale wyszło dobrze.

Dlaczego Vuković

Na zakończenie – Twitter, a właściwie zarzut, jaki się pojawiał, czyli dlaczego trenerem Legii jest Vuković i w czym jest lepszy od Ricardo Sa Pinto. A więc tak. Trzeba odsunąć na bok emocje, zerknąć realnie na klub i jego możliwości, pamiętać, że dzisiaj wypłaca pensje trzem trenerom, a w kasie pustka. Zamienić się na chwilę miejscami z Dariuszem Mioduskim i odpowiedzieć na pytanie: czy jest na rynku trener, który gwarantuje wyniki i pozostaje w zasięgu finansowym Legii? Odpowiedź brzmi: nie. Stąd ta decyzja, postawienie na swojego człowieka. On popełni błędy, już je popełnił, ale cały czas trzeba mieć z tyłu głowy jedno: obecną sytuację klubu. A Vuković wbrew pozorom sporo ryzykuje. Bierze na siebie odpowiedzialność za największy klub w Polsce. Jeśli sobie nie poradzi, będzie kojarzony z porażką, a to z kolei będzie miało negatywny wpływ na jego dalszą karierę.

W czym jest lepszy od Ricardo Sa Pinto? Na dzisiejszym spotkaniu z drużyną powiedział, że jeśli u Portugalczyka trzeba było zasuwać (delikatnie mówiąc), to u niego trzeba będzie zasuwać dwa razy więcej. Trudno ich porównywać, świeżaka w zawodzie i gościa, który mimo dość młodego wieku jak na trenera, trochę świata już zwiedził i szybko go zwalniano. Tu nie jest kwestią, kto jest lepszy czy gorszy, a to, który pasuje bardziej w danej chwili. Bo fakty są takie, że w momencie zwalniania Sa Pinto strata do lidera z Gdańska wynosiła 5 punktów. Dziś wielu zdaje się o tym nie pamiętać. Bardziej zasadnym byłoby postawienie pytania: co z tym zespołem stało się po wygranej na Lechii.

Komentarze (475)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~drk
 • 0 / 0
Trener - albo zatrudnimy gościa co coś osiągnął najlepiej z Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Węgrzech, bo kraje które, aż tak nie różnią się od naszej kultury i język łatwiej im będzie ogarnąć, albo polskiego Probierz, Brosz, Fornalik, Stokowiec. Ale jest tylko jedno, ale dajmy im czas conajmniej 2 lata, bo żaden z polskich trenerów, których wymieniłem nie zmienili drużyny od tak z marszu w 3 miesiące. Po drugie transfery, w 18 meczowej powinno być z 11-12 Polaków (tu z 4 doświadczonych) , z 3-4 nawet doświadczonych, ale conajmniej dobrych zagranicznych, i 2-4 młodych zagranicznych perspektywicznych jak kiedyś Duda czy jak przychodził do nas Nagy. Przecież można z potęg zagranicznych kupić nawet z Realu czy Barcy rezerw czy drużyn młodzieżowych (lepiej wyszkoleni niż nasi) z opcją odkupu czy z % dalszego transferu, a jak gramy w pucharach to zawsze to zawodników przyciąga. A teraz patrz polska liga Starzyński dla mnie bez szału, ale jak na naszą ligę dobre liczby wykręca i jest za 2 mln złotych do wyciągnięcia, a zjada takiego śmiesznego Antolocia na śniadanie i co oczywiście nic, Sedlar koniec kontraktu niech dadzą mu 250 tys E kontraktu, co na samych hamalainenie zaoszczędzili. Węgry, Słowacja, Ukraina nie ma skrzydłowych tańszych i lepszych niż Agra za duży kontrakt (lepiej było dać grać Michalakowi, którego można było sprzedać, a nie drewno ściągać). Takie luźne przemyślenia
Podporucznik
 • 0 / 0
Kolego Michalak dostał szansę w Legii i on był gorszy od Kucharczyka. Jeździec bez głowy. Stolarczyk jeszcze się sprawdzi, jemu po prostu brakuje gry. Szybki boczny obrońca, tylko musi defensywie poprawić i więcej grać.
Trzeba wyrzucić natychmiast Vukovica ,bo to żaden trener o czym wszyscy już wiedzą-zabieraj przyjacielu Radovica i spadajcie stąd bo w ostatnim czasie byliście nieporozumieniem,które trzeba jak najszybciej zakończyć.W następnym kroku na zbity pysk wywalić Kucharskiego i wszystkich ludzi odpowiedzialnych za transfery.Jeśli do Piasta za 400 000 € Jacek Bednarz nasz były piłkarz potrafił sprowadzić 5 zawodników , którzy odegrali czołowe role w zdobyciu mistrzostwa , to brać go jak najszybciej niech powtórzy ten numer u nas.Zrobić przegląd wszystkich warszawskich zawodników , którzy w Legii nie mogli nawet zadebiutować i teraz grają na prowincji bo ich klub musiał mieć miejsce dla "gwiazdorów" sprowadzanych zupełnie niepotrzebnie za ogromne pieniądze.Na koniec w formie marzenia -niech się rano obudzę i przeczytam,że prezes DM nas opuścił i postanowił się zająć brydżem sportowym , a jego miejsce zajął człowiek , który wie jak się prowadzi duży klub sportowy i zna się na piłce.Pozdrawiam wszystkich.
Podpułkownik
 • 0 / 0
baronex, sam wyciągnąłeś właściwy wniosek, w ligach europejskich zarabia się gorzej niż płaci Legia. Pytanie, to jak to się dzieje, że Legia nie potrafi zatrudnić obrońcy na poziomie Cionka? Jak to się dzieje, ze 2 mln euro siedzą na ławie rezerwowych? Wszyscy szukamy rezerw finansowych, wzmocnień ale jak to zrobić skoro pracownicy Legii zatrzymali się w epoce baroku! Pierwszym transferem powinien być dyrektor sportowy!!!
Podpułkownik
 • 0 / 0
baronex, to, że odchodzą piłkarze to normalne, pytanie, czy w ogóle są jakiekolwiek środki na pozyskanie kogokolwiek? Twoje zestawienie mówi, ze Legia zaoszczędzi ok. 1 mln euro (połowa kontraktów jest wypłacona), czy to są jakieś gigant oszczędności? Wszystko mało, ponieważ potrzeba 20 mln zł. Trzeba będzie kogoś sprzedać, pytanie czy jakiegokolwiek zawodnika Legii chciałby ktokolwiek kupić? Do twojej listy dodałbym Cafu, bo gorzej w środku nie można grać niż Cafu!
Podporucznik
 • 0 / 0
Można dodać cafu też pewnie nieźle zarabia przy czym ostatnio baaardzo słabo wygląda.
20 mln długu nie wiadomo co to jest? Może jakieś pożyczki długoterminowe. Także na spokojnie. Kontrakty zawodników to najważniejszy składnik budżetu Legii. I z nich trzeba schodzić. Jeszcze tylko Jedzą ostal
Podporucznik
 • 0 / 0
Legia naprawdę zwolnił duze środki na kontrakty
Hamalainen - ok 360000 e rocznie
Pasquato - ok 360 000 e
Mederos - ok 300 000 e
Radović - ok 340 000 e
Hlousek - ok 340 000 e
Kucharczyk - ok 200 000 e
Malarz - ok 160 000 e
Astiz - ok 80 000e

w sumie ponad 2 100 000 e

+ Philips, Jodłowiec, Agra , kolejne 600 000 e
+ pewnie sprzedadza kogoś i sie nazbiera w sumie z 3 mln. A odchodzą piłkarze drugoplanowi.

przeznaczyć te oszczedności na 2-3 dobrych ofensywnych grajków i dać kontrakty po 400 000 e - 600 000 e i nie kupować szrotu. Pół miliona euro tj średni poziom zarobków w Serii A (do pół miliona e zarabiają np. Linetty, Bereszynski, Teodorczyk czy Stepiński, Reca zarabia ok 0,3 mln, Cionek 0,25 mln e mniej niż Pasquato u nas:) )
Myśle, że jestesmy w stanie dać Recy 0, 3 mln (na wypozyczeniu). Lewczuk 0,3 mln (za darmo) + skrzydłowy, defensywny (Dziczek) + Ofensywny/rozgrywający
Generał broni
 • 0 / 0
Agra ma ważny 2,5 letni kontrakt z Legią od stycznia 2019 r.
~zosiek
 • 0 / 0
VUKO nie ma posłuchu w szatni,więc postanowił wyrzucić tych co go olewają
Podpułkownik
 • 0 / 1
Co będzie, zobaczymy. Ale transfery (sztab, piłkarze, bo o zmianach pizzdeczek we strukturach biurowych nie śmiem marzyć :)) to niech już robią. Bo znowu będą zakupy last minute pod hasłem "obserwowaliśmy ich od dawna, to realizacja wizji".
Podporucznik
 • 4 / 2
Możliwości klubu były olbrzymie dopóki jedynym wlascicielem nie został totalny amator który z uporem maniaka bedzie bił łbem w ten sam mur o który już go sobie rozbił trzy razy. Czyli konsekwentnie nie uczy się na wlasnych bledach i Vukovic jest kolejnym takim uderzeniem łbem w ten sam mur. Mioduski ty naprawdę masz tak ograniczone IQ czy to poprostu jest jakaś gra w sabotaż?
Podpułkownik
 • 3 / 1
ZenekL3, tu nie ma pola manewru, niestety ale Czerwony Kapturek musi iść do Babci, a tu zonk bo Legijny Łowczy pojechał na ryby. Mamy właściciela golasa, który w dodatku podjął kilka strategicznie fatalnych decyzji. Ty myślisz sercem kibica, pan DM jest właścicielem i ma plan na robienie kasy. Do tego potrzebny ośrodek treningowy a nie szybki lewoskrzydłowy. Ja też liczyłem, że za rok, dwa, może trzy coś się wydarzy atu flauta, cisza słychać brzęczenie komara. Była szansa ale pan DM posłuchał populistów a nie fachowców. Teraz mleko się wylało i czekamy na cud. Znowu jak to Polska, przespaliśmy szansę, którą wykorzystali Czesi, Słowacy, Kazachowie dalej nie będę pisał, bo Luksemburg, niedługo San Marino czy Gibraltar. Tak to wygląda niestety nie tylko w piłce nożnej.
Generał broni
 • 6 / 2
Najpierw trzeba zacząć od głowy czyli od zwolnienia Klafuricza-bis. Nawet jeśli to jeszcze nie dociera do pustej głowy prezesa, to dobrze mieć już kogoś dogadanego na moment po laniu w Pucharach, bo potem znów będzie chaos i na szybko i koniec końców Sagan na trenera - taka wersja strategiczna na lata.
Generał dywizji
 • 0 / 0
"dobrze mieć już kogoś dogadanego na moment po laniu w Pucharach"

Nie możemy sobie pozwolić na lanie w pucharach, to trzeba działać natychmiast.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
ZenakL3, tylko co to będzie jak sagan poleci, konieczna sprzątaczka od zaraz!
Podporucznik
 • 0 / 1
Ja bym zaczął zwolnienia od „dupy” czyli wiadomo kto na dzien dobry powinien oddać lejce bo się nie nadaje do tego kompletnie
~pytajnik
 • 4 / 0
Po zasadniczym Piast miał 7 punktów straty. Na koniec 4 punkty więcej. 11 punktów w miesiąc. Sa Pinto nie dałby rady tego roztrwonić.
Tylko nie Kuchy!!!!
Porucznik
 • 6 / 2
Ile On tu gra. Weź. Czas najwyższy.
Chorąży
 • 2 / 0
Spokojnie, jest replejsment - Kopczyński!
Chorąży
 • 4 / 0
Zeby dość do jakiegokolwiek przeciętnego poziomu nie ma drogi na skróty......no chyba że pojawi się szejk na białym wielbłądzie. Potrzebna jest spokojna praca ,konsekwencja i trener z pasją i jajami. Nie łudźmy się że przyjdzie z zagranicy trener czarodziej i zaczaruje Legię .....bo nawet jeżeli tacy są to nie dla Legii, Nie łudźmy się że do Legii przyjdzie dobry trener który tu i teraz jest na topie i tu i teraz ma wyniki .....nie przyjdzie z kilku powodów.....kasa , prestiż możliwość dania plamy ,czy po prostu zas.... nie sobie CV, Z e Staszkiem , czy Bergiem wyszło ? OK....ale to tylko wyjątki od Legijnej reguły ...sami o tym wiecie...........
Porucznik
 • 10 / 6
Co tam jarząbki? Z przyjemnością czytam komentarze normalnych, zdrowych na umysł osób, których minusujecie bez żadnych argumentow. Nie macie argumentow, bo prawie wszystkie możliwości usprawiedliwienia braku mistrzostwa się wyczerpały. Teraz stawiacie tezy za którymi nie stoi żadna sensowna obrona. Piszecie, że Vukovic to dobry trener, że trzeba wywalić obcokrajowców, bo piłkarze grają przeciwko trenerowi (jak co sezon), a przyjdzie lato, odpadniemy w pierwszych rundach eliminacji. Na zapiera...alaniu nie polega wyłącznie piłka. Taka taktyka będziemy grać jak korona. Nie myliłem się co do regresu Legii w ciągu 2 lat, nie myliłem się co do utraty MP i w takim składzie i trenerem będzie walka o pierwszą 8. Zobaczycie
Porucznik
 • 0 / 4
Tak pewnie będzie, ale nie skreślałbym Vuko.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Ramos, a co ciebie nagle Legia obchodzi? I w ogóle wiesz kto to jest jarząbek? Bo nadajesz identycznie jak on, chociaz zapewne nie zdajesz sobie z tego sprawy.
Michal K przwlechodzi do tureckiej super ligi, przynajmniej tak podaja tamtejsze media, kierunek Kaiserispor.
Porucznik
 • 0 / 0
To niemożliwe.
Generał brygady
 • 1 / 1
A się część zdziwi jak odpali.
Podporucznik
 • 3 / 12
Reca, Starzyński, Wszołek, Kurzawa, Góralski, Ryota Morioka, Grosicki. Takie nazwiska powinny być rozpatrywane. Inaczej nie będzie awansu. Jeśli przyjdą tylko uzupełnienia, a D. Mioduski będzie chodził po mediach i opowiadał o awansie, to moim zdaniem, ma "nierówno pod sufitem". Jesteśmy pod ścianą, bo za chwilę stracimy ranking. I co? W grudniu, kiedy nie będzie nawet szans na mistrza, wielki strateg zabierze zabawki i zostawi klub z długami?
Cała dawka to za duzo, bierz pół.
A gdzie Milik, Lewandowski albo Piątek?
Chorąży
 • 2 / 0
Starzyński jak najbardziej. Gość ma technikę i stałe fragmenty.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Góralski i Grosik tak, tylko że oni pewnie poza zasięgiem. Ja bym widział u nas jeszcze Bielika, ale z nim podobnie ciężka sprawa. A może prezes nas miło zaskoczy? ....
Generał dywizji
 • 1 / 0
Kurzawa, to się chyba w tej Danii przyjął, bo chcą go wykupić.
Podporucznik
 • 1 / 0
Kurzawa, Reca (wypożyczka) , Góralski( lub dziczek), Lewczuk + ktoś typu VOO a nawet on + Skrzydłowy (Novikovas, inny)

sprzedać Sanogo, Remyego, Nagyego, Nawotke, Kante, Kopczynskiego Antolić kogo sie da oddać/wymienić/sprzedać Jodłowca Agre philipsa, i inne wynalazki typu Matić, Sulley Moneta

- z Cierzniakiem przedłuzamy kontrakt z resztą dziadków nie
+ z wypozyczenia wraca młodzież i selekcja

w przypadku sprzedaży Carlitosa, Wieteski - zakup napastnika typu Wilczek + Salomon

Wiecej doświadczonych Polaków + więcej młodzieży
~KujawskieL
 • 3 / 3
Pozostawienie Vuko to zła decyzja bo:
- jak pokazuje historia znany piłkarz nie zostaje dobrym trenerem;
- Vuko okazał się gorszy niż Klafuric na końcu sezonu,a każdy pamięta jak zespół był przygotowany na początku sezonu przez niego;
- brak doświadczenia,brak pomysłu na grę wystarczyło tylko na parę meczów entuzjazmu po odejściu Pinto;
- Kucharczyk powinien zostać bo daje możliwość nanewrowania w pomocy,a zespołu z samych drwali nie zrobimy na ligę .
Największe mankamenty pozostają ciągle nie rozwiązane :
-brak scoutingu ,
- zawodnicy z ciekawym CV są marnowani przez nieudolność trenerów;
- szkolenie młodzieży to dno,w swoich grupach wiekowych mamy problemy,II zespół nie ogrywa nam zawodników , Szymański największy potencjał w kadrze,ktorego nie pokazuje w lidze.
~Sobieryba
 • 4 / 6
1. Vuko
Jaki inny trener daje gwarancje sukcesu? Fałszywy argument. Pewna w życiu to jest tylko na śmierć. Gwarancji sukcesu nie dałby ani Mourinho ani Guardiola.
Vuko jako trener właściwie nie istnieje. Nigdy nikogo nie trenował. Ukończył eklapowe przedszkole trenerskie i to tyle. Doświadczenie zero. Widać za to ogromną sztucznie ukrywaną nerwowość, błędne wybory personalne, skłonność do kolesiostwa, konfliktowania zawodników etc. Kto wie jak taki trener przygotuje drużynę do sezonu skoro nigdy jeszcze tego nie robił?
WSZYSTKO absolutnie przemawia przeciwko wyborowi Vuko ok poza jednym, tak pamiętam poza ...intuicją Prezesa Mioduskiego.
2. Kadra
Powinni zostać najlepsi: Remy, Veso, Rocha, Martins, Cafu, Medeiros, Carlitos;
Pieniążki można jakieś wyciągnąć ze sprzedaży Wieteski Szymańskiego nawet Majeckiego- spokojnie da się ich zastąpić.
Vuko nie jest w stanie tego zrobić. On postawi na kumpli, wywali Portugalczyków i wszystko.
Kapitan
 • 4 / 3
Pewne jest też to że nie jesteś kibicem Legii tylko trollem na tym forum
~Sobieryba
 • 3 / 3
zarzut trollowania - oklepana ale wygodna obrona gdy niema się już żadnych argumentów
Lepiej przeanalizuj swojego Żurawia a od Vuko z daleka.
poczytajcie bardzo fajny i trafny tekst http://sport.tvp.pl/42729846/zdaniem-kibica-legii-elegia-o-blednym-kole
Starszy szeregowy
 • 0 / 2
Rozważcie czy zatrudnienie w przyszłości trenera, który odniósł już sukces w ekstraklasie nie daje większe szanse na osiągnięcie celów stawianych zespołowi takich jak MP czy faza grupowa LE. Mogliby być to np. Stokowiec, Fornalik lub Probierz. Vuko życzę dobrze bo dobrze życzę Legii.
Generał
 • 2 / 2
To jak mamy z takich tuzów wybierać to wolę powrót Skorży lub Urbana vol3.
Pułkownik
 • 7 / 1
tak z ciekawości zapytam jakie to sukcesy mają stokowiec, formalik i probierz?
bo wg mnie mają wszyscy razem łącznie 1 MP, 2 PP i 1 SP z czego połowa zdobyta w tym sezonie i to tylko przez to, że w ostatnich 4 meczach zdobyliśmy 2pkt na 12 możliwych.
też serio wolałbym już chyba skorżę, a najbardziej to bym wolał trenera.
Jeśli sukcesem można uznać wygraną z całą resztą trenerów Ekstraklasy w corocznej gali Ekstraklasy to może Bartoszek? ;-)
Bo Fornalik wiadomo, nie do wyjęcia teraz...
Podporucznik
 • 0 / 0
19.88% Radosław Cierzniak

3.17% Arkadiusz Malarz

2.02% Inaki Astiz

20.75% Michał Kucharczyk

6.05% Kasper Hamalainen

1.73% Cristian Pasquato

2.59% Miroslav Radović

43.80% Z żadnym, któremu kończy się umowa

Pasquato napewno dochodzi a co z Luksemburgiem?
Pasquato dochodzi już we Włoszech, Phillips ma kontrakt do końca roku.
Podporucznik
 • 0 / 1
dzieki za info. cieżko w tym szumie informacjynym wyłapać co i jak. Ktoś jeszcze odchodzi ?
Z tych co wymieniłeś, to chyba tylko Cierzniak zostanie.
Niepokojące jest jak mocny PR wśród kibiców ma Michał "nie wracam" Kucharczyk...
Pułkownik
 • 2 / 1
Styl gry Legii to unikalna na skalę światową modyfikacja dzieciecej zabawy " raz dwa trzy baba jaga.rar patrzy"
Polega na tym że tylko ten z piłką może sie ruszac a reszta stoi.

Zacznijmy grać bez piłki to bedze szlo ku lepszemu a nie jakieś zapierdalania, legijne dna czy pintowski szacuneczek....
Zamiast z********ać można się mądrze utsawić i po odbiorze szanować piłke i na tym bazować
A ten odbiór rozumiem na stojąco?...
Każdy zespoł biega i zabiera piłki ale chodzi mi o to że że lepiej jest się mądrze ustawić w 3-4 liniach i zacząć broni od ataku kończąc na obronie.
Ja nie rozumiem tak negatywnego odbioru słów Vuko, można go lubić albo nie ale tu nawet nie trzeba daleko szukać żeby wiedzieć o czym mówi. Medeiros stracił pilke i nawet nie próbował jej odzyskać tylko spacerek na własną połowę, drugi przypadek Kucharczyk, który spacer przeplata z siadaniem na murawe i machaniem rękami. Albo Carlitos rusza do pressingu a Hama truchta na 5 metrach kwadratowych. Tu nie ma mowy o bezsensownym zapyerdalaniu od bramki do bramki.
Moim zdaniem dobrze powiedział, ale chodzi mi o to że nie samym bieganiem wygrywa się mecze, oczywiście że zapierdzielać trzeba ale, nie można na tym bazować. Widziałeś chyba jak graliśmy poprzednie mecze proste schematy. Tu trzeba czegoś więcej, trzeba się cieszyć piłką w ich przypadku.Powinni swobodnie grać rozgyrwać i narzuać ciągle swój styl gry.Moim zdaniem Legii potrzeba trenera typu Ben van dael z Zagłebia.Człowiek ma wielkie pojęcie o piłce i to widać po grze Zagłębie.Nie wiemy jak styl gry nam zaofeuje Vuko po okresie przygotowawczym.
Nigdy nie zagramy w LE jeżeli nasza gra będzie wyglądała tak że po odbiorze piłki, piłka idzie na skrzydło i wrzutka na zawodnika który kompletnie nie umie grać głową. Legii brakuje pomysłu na grę, nie ma u nas czegoś takiego jak utrzymanie się przy piłce pograniu w środku pola. U nas jest klasyczne 4-2-3-1, przy którym nic nie gramy, nie umiemy wymienić 5 podań na swojej połowie. Legia ma zawodników dobrych technicznie i taktycznie, ale nie ma trenera który chciałby pograć ładną przyjemną piłke dla oka. Porządki przyjść wkońcu muszą, ale to nie jest główny problem Legii. Przyjdą nowi zawodnicy i będzie to samo 3 runda eliminacji i lanie znowu z amatorami.
Starszy szeregowy
 • 3 / 1
Też uważam że osoba trenera jest bardzo ważna a może najważniejsza. Zatrudnienie trenera który odniósł już sukces np. Stokowca lub Fornalika jest mniej ryzykowne. Po ostatnich częstych zmianach trenerów może przyszedł czas na więcej pragmatyzmu w Legii.
Jestem zdecydowanie za oczyszczeniem szatni z ludzi, którzy wybierali mecze które wg. nich można odpuścić.
Jestem za oczyszczeniem szatni z ludzi, którzy zwalniali trenera bo im się wydawało że treningi są zbyt ciężkie.
Tak tylko przypomnę że żaden nasz trener nie zarabiał lepiej od Hamalainena...

Chcemy trenera!
Zarabiał-Hasi.Porównywalne, lub nawet nieco większe zarobki mieli:Czerczesow, Berg i Sa Pinto.
"żaden nasz trener nie zarabiał lepiej od Hamalainena..."

Ale zaden z nich nie zapyerdalal tak jak Hamaleinen (opinia Vuko, skoro go notorycznie wystawial).
Fakt. Hasi miał o 15% wyżej.
Ale nadal na poziomie 60% kontraktu Jędzy.
Tak czy inaczej twierdzenie że nie stać nas na trenera to absurd. Jak byśmy przy budowie domu mówili:
'nie stać nas na drzwi wejściowe bo kupiliśmy złote klamki...
Generał dywizji
 • 1 / 1
PiroForewer

Niezła ironia, w meczu z Jagiellonia jakby Hame piłka przypadkowo nie trafiła na polu karnym, to bym nie wiedział, że w meczu grał :-)
Nie stać nas na trenera z absolutnego topu, to oczywiste, tacy zarabiają do 40 mln brutto za sezon(Simeone)Ale myśle że do miliona euro, moglibyśmy kogoś znaleźć.W Serie A, w ponad połowie zespołów, trenerzy zarabiają od 0,2 do 1 mln euro rocznie, w tym takie nazwiska jak Prandelli (0,5) czy Ranieri(1).Pytanie tylko, czy dobry trener chciałby przyjść do Legii.Liczba poprzedników by mu dała do myślenia.
Sierżant
 • 4 / 10
jak słyszę że ten beznadziejny Cierżniak przedłużyl umowe to mi szczęka opadła bo nie dość że wiekowo zawansowany to jeszcze najgorszy bramkarz w ekstraklasie
Jako asystent Dowhania będzie dobry.
Na ławce rezerwowych to i Dudek mógł siedzieć w Realu na emeryturę.
Nigdy wszystkim się nie dogodzi jak bronił i wygrywalismy to były głosy że przedłużyć. Sądzę że jako zmiennik Majeckiego dobra opcja
Pułkownik
 • 0 / 8
Kiepski bramkarz ale dobry asystent ?
Jesli juz to asystentem Dowhania mial byc raczej Malarz, ktorego Sa Pinto wyrzucil z druzyny jak sie na treningu wstawil za Dowhaniem.
Generał dywizji
 • 12 / 0
Malarz że swoim charakterem to powinien co najwyżej być gniazdowym na żylecie, a nie juniorów trenować...
Pułkownik
 • 0 / 0
Twitterowy hejt na Malarza od jesieni wciaz w modzie ?
"Pinto może trafić do jednego z greckich klubów. Teraz już wiemy, że chodzi o Iraklis Saloniki. Włodarze zespołu są zainteresowani sprowadzeniem (...) Niedawno pojawiły się także doniesienia, że Pinto może trafić do Omonii Nikozja."

Fajnie byloby, bo zszedlby z obecnego kontraktu, ktory musimy mu wyplacac...PS. Szkoda, ze chodzilo o Helio, a nie o Sa.
Może omonia uwolni nas z jego pensji
~lwwk
 • 0 / 0
Czy Vuko uda się czas pokaże. Życzę mu jak najlepiej bo dobrze życzę Legii. Ciekaw jestem czy trenerzy którzy osiągnęli sukces tacy jak Stokowiec, Fornalik, Probierz zdobyliby z Legią MP oraz doprowadzili by ją do fazy grupowej LE? Czy ich szanse na osiągnięcie tych celów byłyby w Legii większe. Prezesie warto nad tym się zastanowić.
Generał broni
 • 6 / 5
Jeżeli to nie jest najlepszy moment na taką rewolucję to nigdy już nie będzie dobrego momentu.
Jestem całym sercem i rozumem za Vuko. Oby Mioduski wykazał się cierpliwością.
to jest bardzo dobry moment. Tylko osoba, która ma przeprowadzić rewolucję nie ma bladego pojęcia i doświadczenia w prowadzeniu zespołu. A jeżeli pomysł na grę Vuko jest taki, jak w ostatnich 5 meczach, to miej nas Boże w swojej opiece.
Właśnie dlatego powinniśmy wytrzymać z Pinto przynajmniej do czerwca.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
i nie powinien podpisywać z nim kontraktu
Generał dywizji
 • 1 / 0
Thorsteinm, i co by to zmieniło w kontekście Vuko?
Jak najbardziej odpowiedni moment z dużą grupa piłkarzy doszliśmy już pod ścianę i to co mogli nam dać najlepszego już za nimi a za zasługi to się leży na Powązkach, czas na młodzież i świeża krew
Sierżant
 • 2 / 1
Na razie mamy dużo piany medialnej a mało konkretów. Poza Hlouskiem ktory nie chcial odejść a klub nie chciał zeby odszedl (WTF???) to nic nie wiemy. Duzo mowienia o robieniu. Lechia, Cracovia i inni juz sie wzmacniaja a u nas gadanina i duzo plotek o malo realnych transferach.
I Pasquato już poleciał do ojczyzny także też zszedł z listy płac
Podporucznik
 • 0 / 0
Pamiętam podobne opinie przed sezonem: "Lech i Jagiellonia już się zbroją, a my co?". To nie wyścig, poluzuj gacie.
Plutonowy
 • 5 / 2
Dawno nie czekałem bardziej na odejścia z klubu niż transfery do nas...
Porucznik
 • 4 / 2
MAtko mam tak samo. Czas odświeżyć zespół. Za dużo tu starej gwardii. HAjs koszą i tyle.
Na dniach powinno pojawić się oficjalne info
Marszałek Polski
 • 5 / 2
Z tym budowaniem to trzeba uważać. Każdemu się wydaje, że zbuduje dom ale czy zna się na tym, ma takie umiejętności, doświadczenie? Dlatego trzeba potrafić wybrać takiego trenera który potrafi zbudować drużynę, który na podstawie charakterystyki zawodnika potrafi go zaakceptować albo odrzucić. Czy Vuković ma takie umiejętności? Ja osobiście wątpię, bo tu jest potrzebne elementarne doświadczenie. Potrzebne jest wytrzymywanie presji i umiejętność wychodzenia z kryzysu. Z boku, z pozycji 2-go trenera wszystko wydaje się łatwe a w rzeczywistości już w pierwszych meczach Vucović się pogubił.
Zbylu, święta racja, rewolucje tez trzeba umiec zrobic, nie wystarczy kierowac sie swoimi personalnymi sympatiami/antypatiami (a te u Vuko sa przedziwne), i nie kierujac sie tym, czy ktos w szatni spiewal glosno z innymi, ale czy jest klasowym pilkarzem.

Moze byc tak, ze bedzie rewolucja i Carlitos i Medeiros out, bo slabo spiewali, a najwiekszy faworyt Vuko - zapyerdalacz Hama zostanie, bo ladnie w szatni spiewal.

Jak sie da małpie nóż, to zamiast pokroic chleb, to potnie i siebie i bliskch.
Nie zebym porownywal Vuko do małpy, nie, to tylko taka metafora obecnego stanu rzeczy w klubie. Od prezesa, poprzez dyrektora sportowego az po trenera.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Piro, trochę przesadzasz z tymi preferencjami u Vuko. Spokojnie poczekajmy kto dostanie nowy kontrakt do podpisania. Z kończących chyba tylko Cierzniak. Oby, mam nadzieję!
Jak ktoś napisał o przebudowie - kiedy jeśli nie teraz. Otóż na generalną przebudowę nie ma dobrego czasu. Niech dzieje się już, bo z tymi zawodnikami, w większości, już nic nie osiągniemy. Niestety patrząc realnie, musimy się liczyć z kolejnym, przesrranym sezonem, poświęconym budowie nowej Legii. I z błędami zarządzających tym projektem. Mioduski przykręcił kramik z forsą. Nie dziwię się. Nikt nie chciał by wydawać wszystkich pieniędzy na klęski. Tyle, że w dużej mierze sam tym klęskom jest winien. Nie czuje piłki choć pomysł na rozwój klubu jako "przedsiębiorstwa" ma słuszny. Ale wizytówką tego "przedsiębiorstwa" jest pierwsza drużyna. Sorry Panie Prezesie, trzeba oddać ster w inne- doświadczone ręce. Są takie w Polsce. Przykłady? Jaga, Piast, Craxa. Da się i za mniejsze pieniądze, byle głowa sternika była dobra!
"Bo fakty są takie, że w momencie zwalniania Sa Pinto strata do lidera z Gdańska wynosiła 5 punktów. Dziś wielu zdaje się o tym nie pamiętać." - ależ pamiętamy. I co z tego???? Ile jest na koniec sezonu straty do Piasta? Ile Piast miał straty do nas w momencie zwolnienia RSP?
Moje zdanie takie - Vuko położy okres przygotowawczy i odpadniemy w 2/3 rundzie eliminacji, wtedy Mioduski zwolni Vuko i skompromituje się w moich oczach do końca :)
Z tych zaoszczędzonych pieniędzy to zatrudnić wreszcie TRENERA, a nie łamagę, co to ma gębę pełną frazesów o z********aniu.
Marszałek Polski
 • 4 / 2
PanMisiek, ja tego doprawdy nie pojmuję. W Polsce taki Stokowiec czy Probierz, przebierają nogami żeby tu trafić a w Legii ciągle trenerskie ciamajdy! Noż k.mać ile ten Stokowiec może chcieć kasy? 50% więcej od Vuco czy tyle samo? Ja doprawdy tego nie pojmuję jak można tak żenująco wybierać trenera. Potem pytanie, co z transferami, no k.mać, te same ciamajdy decydują to co, ma być lepiej?
jeden i drugi Legii nienawidzi, a Legia ich, bo to starzy hejterzy naszego klubu.
Poza tym jak do Probierza to ja się chyba jednak przekonuję, że jakiś tam warsztat zaczyna mieć, tak do rudego nie za bardzo.
Poza tym - rudy jest mega konfliktowy, Probierz też. myslisz, że oni by sobie u nas poradzili? nie takich kozaków Legia przemielała w trzy miesiące. Probierz i presja = agresja, Rudy + presja = konflikt. to nie są ludzie do Legii, takie jest moje zdanie.
Wolał bym u nas Fornalika, i to od dawna, a nie od miesiąca. Dobry był by też Nawałka zanim mu odj**ało i utonął w swojej megalomanii co się przekładało na chęć kontroli każdego ułamka życia wszystkich w około z kieszenią pełną rad na każdy temat. bo to z tego co ludzie mówią było głównym problemem w Poznaniu, wszyscy mieli już go po prostu dosyć. a to wcale zły trener nie jest wg mnie.
Starszy kapral
 • 6 / 0
Fornalik się sprawdzał tam, gdzie była cisza, spokój, nikt presji nie wywierał. Piast w tym roku równie dobrze mógłby być 8 i też uznano by to za sukces. W kadrze nie dał rady. Według mnie w Legii gwarancji sukcesu by nie było, chociaż pewnie można by spróbować. Na dziś bardziej Kosta Runjaic z Pogoni by mi w Legii pasował.
zgadzam się z Pawłem, Runjaic wygląda naprawdę dobrze, chętnie bym go zobaczył jak prowadzi lepszy klub.
Fornalik dla mnie to idealny trener dla klubów bez presji. Wtedy umie pokazać, co umie. Gdy przychodzi presja - jak w reprezentacji - to Fornalik ginie.
Jak pisałem wcześniej - ja bym wyselekcjonował 3-4 nazwiska, na finansowym poziomie SaPinto czy Czerczesowa, którzy byliby skłonni tu pracować. I niech nikt mi nie mówi, że nie dałoby się tu ściągnąć takiego Guli czy Gontarenki, zanim objął CSKA. Wybrać, godnie zapłacić za profesjonalistę, a nie trenera z łapanki. Jak trzeba - poczekać pół roku / rok. Jak trzeba - zapłacić odstępne. Ale ściągnąć kogoś, kto ma tu pracować minimum 3 lata.
Panowie, jak wielka musi byc desperacja u kibicow, ze sa proponowane nazwiska, o ktorych nikt by jakis czas temu nawet nie pomyslal, a jesli pomyslal, to ironicznie, Probierz, Fornalik, Stokowiec (nie mowie, ze to slabi trenerzy, tylko dwoch (P. i S.) z nich w opozycji do Legii a trzeci (F.) nic dotad nie osiagnal, oprocz obecnego MP, ale kasą z tego MP to moglby sie podzielic z Vuko, ktory mu w tym bardzo pomogl), Fornalik zjadl taktyką w bezposrednim meczu Vuko na sniadanie, ale ktory z polskich trenerow nie zjadal naszych Pinto i Vukovica na sniadanie w tym sezonie?

Wiekszosc punktow, ktore siepalismy, to na druzynach z dolu tabeli, a jak przyjezdzal jakis porzadniejszy trener z w miare poukladana ekipa, to obaj nasi trenerzy miekli i sluzyli jako podstawka do sniadania.

"Jak sie nie ma miedzi, to sie w domu siedzi" - takie polskie powiedzenie, jak ulal pasujace do obecnych mozliwosci finansowych Legii, wiec zapomnijcie o markowych trnerach, bedziemy dziubac glebe Djurdzievicami (wronieckie DNA) i Vukovicami (Legijne DNA). Po Vuko (czyli po pierwszej rundzie elimnacji do elimnacji LE) przyjdzie praktykowaac trenerke Saganovic z asystentem Radovicem.

Co cala trojke łączy? Za duzo kasy nie beda chcieli.

Jak sie nie ma miedzi, to....
Generał dywizji
 • 1 / 0
No jasne. W Ruchu był spokój i konfort pracy... dobre!!! A jednak wicemistrzostwo z bankrutem zdobył. Młody jesteś, skoro tego nie pamiętasz!
Generał dywizji
 • 0 / 0
to było do PaweL75
Starszy kapral
 • 0 / 0
Szanowny Masi, nie zrozumieliśmy się najwyraźniej. Żeby nie bić piany, sprawdziłem losy Ruchu i Fornalika, który w 2009 roku został tam trenerem. 2009 - 9 miejsce, 2010 - 3 miejsce, 2011 - 12 miejsce, 2012 - 2 miejsce - Fornalik odszedł do reprezentacji, 2013 - 15 miejsce, 2014 - 3 m, 2015 już z Fornalikiem - 10 m, 2016 - 8m, 2017 spadek - Fornalik zrezygnował w kwietniu 2017. Podsumowując, osiągał i sukcesy, podium, ale w następnym sezonie już dołował z tym samym zespołem, w końcu też spadł z ligi. Powtarzam, to dobry trener w klubie w którym nikt nie żąda mistrzostwa czy super gry. Nigdy nie trenował topowego klubu w Polsce od którego wymaga się mistrzostwa. Dlatego doceniając tegoroczny sukces z Piastem, nie widzę pewności, że sprawdziłby się w Legii, w której nie tylko wymaga się zwycięstw, ale i stylu, oraz gromienia przeciwnika. Tam gdzie był na świeczniku, Reprezentacja, tu się kompletnie nie sprawdził, a miał już w kadrze Lewandowskiego, Glika, Błaszczykowskiego, Zielińskiego, Teodorczyka, Piszczka....
Od kiedy te transfery IN

pardon... OUT ?
~Stanko79
 • 1 / 0
Trzeba dobrze posprzątać w Legii a nie zamieść pod dywan. Mam nadzieję że nowa Legia okaże się tą na którą każdy z nas kibiców czeka. Z Legią na dobre i na złe.
Wyprzedaż czas zaczynać! Sale 70%
Podpułkownik
 • 7 / 1
Szymański 4 bańki + Kuchy gratis. Do Nodzia za 4 bańki dorzucamy Antolicia w prezencie. Spiesz się! Oferta do wyczerpania zapasów XD
„Do liczby przebiegniętych kilometrów nie przywiązywałbym zbyt dużej wagi. Różne są założenia i potrzeby drużyny w danym spotkaniu. Mecz można wygrać wysoko, nie mając dobrych statystyk. Ważniejsze są energia, zaangażowanie i widoczna na boisku chęć gry, która nie musi generować 120 km.
Czasami wystarczy utrzymywać się przy piłce, żeby mniej biegać i kontrolować wynik spotkania. Do takich statystyk podchodzić trzeba z dużym dystansem”

To są słowa Vuko sprzed kilku tygodni. I przyznam się że się pogubiłem.
No bo okazuje się ze jednak można nie biegać i jednocześnie zapyyyerdalać
Może inaczej : chciałbym pozNać wzór,
Ideał zapyyyerdalania i niekoniecznie biegania. Jak wygląda chęć gry?
Jak być zaangażowanym i jednocześnie nie biegać za dużo, można być zaangażowanym stojąc?
I Czy to jest ta wyższa szkoła jazdy?
Młodszy chorąży
 • 6 / 1
Popatrz sobie na grę Barcy sprzed kilku sezonów. Czy musieli cały czas z********ać? Nie, ponieważ 70-80% czasu mieli piłkę. Ale jak tylko ją tracili, to ją momentalnie odzyskiwali, właśnie dlatego, że po samej stracie cała drużyna zapier*alała i nakładała wysoki pressing.
Major
 • 4 / 3
Jak mawiał klasyk - lepiej mądrze stać, niż głupio biegać
Podpułkownik
 • 1 / 0
No to tego na przykład. Pompeczki jak piłka daleko, jak bliżej to skipping c, a jak koło ciebie to ręce na bieg żołnierzu. Jak rywal ma piłkę to go na barana. Z życiem, z życiem.... Hehe....
Generał dywizji
 • 0 / 1
Hehe...
Panowie, czy naprawdę nie dopuszcza nikt możliwości, że Vuko został zatrudniony z dwóch powodów:
- żeby NIE zdobyć mistrzostwa (stąd sabotaż w Białymstoku - coś na co Pinto by się pewnie nie zgodził...)
- żeby przewietrzyć szatnię i podporządkować tych, którzy zostaną

Tu nie chodzi o poziom sportowy, awanse do LE czy piękną grę.
Tu chodzi o kasę (a właściwie jej brak) i pozbycie się jątrzącego i rozsadzającego szatnię od środka elementu.
A to oznacza - cały następny sezon w plecy. I kolejny też. Obym się mylił...
Ciekawe czy metoda kija podziała na tych, którzy nie "zapier...li". Czyli w sumie wszystkich.
Można wieszać psy na przygotowaniu fizycznym prowadzonym przez polskich specjalistów ale z tego co wiem, do zajęć przykładał się swego czasu tylko jeden piłkarz.
Odchodzący Rzeźniczak... Reszta symulowała treningi.
Jeżeli czyszczenie i zamordyzm nie pomoże, to nikt nie ma innego pomysłu.
~bubba
 • 0 / 0
Chłopie ja to już pisałem przed ostatnią kolejką, po co płacić premie Hamalainenowi Malarzowi Rado Hlouskowi Kuchemu Medeirosowi Remiemu Cafu Philpsowi i wielu wielu iinym jak ich już praktycznie w klubie nie ma. Miodek nie jest taki głupi, głupsi to są niektórzy z piłkarzyków, którzy woleli olać kase za mistrzostwo niż spiąc pośladki i ograć tą mizerną lige pięć kolejek przed zakńczeniem.
Pułkownik
 • 3 / 0
z wyjątkiem pkt 1 wszystko mógł zrobić Sa i to bez odprawy
Starszy kapral
 • 3 / 1
Sa Pinto stał się tak toksyczny, że już naprawdę wszyscy mieli go dosyć. Przecież on do tej pory w ŻADNYM klubie klubie 1 roku nie przepracował... A że podobno nawrzeszczał też na Prezesa, to musiał wylecieć.
PS. I nie broniły go ani wyniki, ani styl na wiosnę.
PS. Do czystki też średnio się nadawał, bo przecież już zaczęły się oskarżenia, że swoich sprowadza, zamiast dawać szansę Polakom
Podporucznik
 • 2 / 9
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/822878/dariusz-tuzimek-legia-czyli-druzyna-ze-szkla-felieton

zgadzam sie z Tuzimkiem. Dać wolną rękę Vukoviciowi. Gość przez pare laty był w szatni i na treningach z wieloma trenerami i treneropodobnymi i wie, kto sie nadaje a kto nie. I czuje, że na obozie beda piłkarzyki zapierd... az miło, jak za Stasia Czerczesowa.
Trzeba rozwalić grupę piłkarzy trzymajaca władze w szatni i zwalniającą trenerów. Gwiazdy bez ambicji i honoru, które przedkładaja przede wszystkim własny interes, kosztem Legii. Mam nadzieje, że nie przedłużą umowy z Kucharczykiem. Cierzniak niech zostanie bo jest pozytywna postacią a poziom przez 2 lata napewno utrzyma i nie płacze, że siedzi na ławie. Czepiają sie Carlitosa a gość jest jednym z waleczniejszych i lepszych technicznie piłkarzy Legii. Oczywiście nie jest to Messi.
Poszukałbym opcji sprzedaży:
-Remyego -gość jest nieobecny, w szatni podobno tez, bariera językowa
- Nagy - czy on ma takie wahania formy, czy po prostu mu sie nie chce?
- Sanogo- myslę że znajdą się chętni
- Szymański - tylko za dobra kase, 8-10 baniek e
- Jodłowiec- chyba jest spalony w Legii, jesli ktos tu nie chce byc, nie mozna go na siłę uszczęsliwiać - dogadać sie z Piastem
- Agra, Philips rozwiązać kontrakty, sie dogadac, oddać za darmo, dopłacić, pozbyć sie
- Cafu nie wiem co z nim, ostatnio strasznie obniżył loty jakby nie chciał kontraktu w Legii, założenia taktyczne leżą, słabo z powrotami do obrony, odpuszczanie, mało walki - decyzja trenera.
- Tym co konczą sie umowy podziekować i pożegnać, nawet zaproponować pracę w szkółce (Malarz, Rado, Astiz).
- wracających z wypożyczenia - zrobić przegląd i tych nierokujących (sulley, Maticie, Monety itp )wypozyczyć, sprzedać oddać itp

Sprowadziłbym Lewczuka, Furmana, Jodłowca zamieniłbym na Dziczka z oczywiście z naszą dopłatą, Zylle, może Rece uda się wypożyczyć (cięzki temat), Ślisza, Klimale + 2 konkretne wzmocnienia z zagranicy w ofensywie - Ofensywny pomocnik (Vadis), skrzydłowy (Grosik). Kadra ma liczyć 23 -24 zawodników w tym 5 młodzieżowców.
Kapitan
 • 4 / 2
Grosicki zarabia 6 mln zł rocznie. Ma jeszcze ważny rok kontrakt. Klub chce go sprzedać, żeby odzyskać przeinwestowane w niego pieniądze. Z czego ma mu płacić Legia, gdy nie stać jej na wypłatę premii za mistrzostwo zdobyte rok temu i jak przekonasz gościa, który zagrał rundę życia i chce przejść do najlepszej ligi w Europie, żeby grał w 25 lidze Europy?
Vadisa to już nawet nie chce mi się sprawdzać.
Zrozum, że Legia nie ma pieniędzy i jedyny transfer gotówkowy "do" w tym roku to może być Cafu.
Jestem praktykiem i nie wiem czy mam ten post skserować i isc do prezesa czy piszemy tak sobie bez sensu. A może liczysz że DariuszM przeczyta.
Po co Grosika ? przechwycić Leroy Sane’a z MCity, pogadać z Riberym na początku się nie zgodzi ale jak się go przyciśnie i powie że Robben już się zgodził. Remy będzie miał kolegę,
Ojrzyński ale tylko na wymianę z Cechem - oczywiście Londyn pokrywa pensję obu.
Podziękować Malarzowi ?: no no iście pokerowe zagranie.
Ściągnąć Prijovica - kto by chciał grać za petrodolary??

I w ogóle powodzenia
Podporucznik
 • 0 / 2
Grosicki to tylko przykład piłkarza jaki jest nam potrzebny,a poza tym w Hull go nie chcą i myśle że, jakby dostał 1mln e kontraktu w Legii to by rozważył propozycje. Chciałem zauważyć ze z Legii odchodzą piłkarze którzy mieli duże kontrakty Hama, Rado, Pasquato - w sumie pewnie ten milion. Hull pewnie chetnie rozwiaze kontrakt za porozumieniem.

Vadis gra w średniaku belgijskim i mysle, że jest do wyciagniecia. Oczywiscie nie za darmo. Pamietajmy, że jest 2 lata starszy i jego wartość cały czas spada. Cena do 1 mln.

Placzecie, że kasa pusta, ale moze zaraz sie napełni (patrz Szymański, Nagy, Remy, Carlitos) Mioduski od 2 lat płacze ze kasa pusta i dalej jest w stanie robic transfery. Potrzebna jest w Legii jakość a nie ilość, Lewczuk jest za darmo.Brać go.
Podpułkownik
 • 0 / 0
Vadis ciężki temat, gra w klubie w którym się wyszkolił. Musiałby dostać z bańkę kontraktu u nas. Grosik podobnie. Także ten. Dziczek? Możemy zapomnieć. Już się Włochy pytają. Cena zaporowa znaczy. Reszta z Extraklasy to albo słabi albo 4 bańki Euro. Spalony temat. Oczywiście dwóch pierwszych panów baaardzo by podniosło poziom. Wypożyczyć kogoś może z Bundesligi, kto mniej gra, a potrzebuje. Tylko nie z głębokich rezerw. W Niemczech ogólnie "się zapierdala" także trener powinien być na tak. Co sądzicie?
~Ziggy666
 • 0 / 0
Adam, wielki przyjaciel Vuko
~Legionista
 • 0 / 0
Uważam, że powinni odejść zawodnicy, którym kończą się kontrakty. Natychmiast trzeba przedłużyć umowę z Martinsem, a skład na nowy sezon opierać na Polakach, m.in. Szymański, Majecki, bo to oni są przyszłością tego klubu, którzy w kolejnych latach mogą decydować o sukcesach. Postarać się wyciągnąć z innych drużyn Polaków, chociaż to będzie trudne do zrealizowania, ze względu na żądania finansowe innych klubów. Mam nadzieję, że Jodłowiec wróci do Legii, bo już w tym obsranym Piaście pokazał co potrafi robić na boisku, gdy tylko jest w formie.
Generał dywizji
 • 13 / 0
Mam dla was News dnia :) Sa Pinto jest jednym z kandydatów na trenera Omoni Nikozja ,zejdzie z płac Legii , chociaż to dobre :)
Podpułkownik
 • 1 / 0
Dobrze by było. Niech mu się tam wiedzie.
Do podpisania od tego że jest w kręgu zainteresowań jeszcze daleka droga ale faktycznie dobrze żeby zszedł z listy jak najszybciej
Major
 • 5 / 11
A Kante wraca czy nie? Poza tym trzeba było wziąć Ojrzyńskiego na trenera, ale Mioduski nie lubi Polaków. To "Europejczyk". Polskich piłkarzy też wywalił. Czerwiński i Jodłowiec przykładem
Pułkownik
 • 3 / 6
Kolego żaden Ojrzyński,co tak się uparliście co poniektórzy na tego trenera. Przecież gościu o mały włos nie spuścił Płocka z Ekstraklasy. Gościu ma słaby warsztat,jedyne co go charakteryzuje to że jego drużyny mają biegać,a jak wiadomo samym bieganie meczu się nie wygra.
nie wiem czemu ale wolę Ojrzyńskiego niż Vuko. Moim zdaniem potrafi ułożyć drużynę i wbić piłkarzą do głów że bez piłki też trzeba biegać.

Vuko mówi że trzeba zapipipipidalać ale jakoś nie wiadomo o co mu chodzi, żadnej super woli walki jeszcze u niego i z nim nie widziałem.
Pzdr
Mają opcje pierwokupu także decyzja można powiedzieć po stronie 3 ligowca z Hiszpanii bo spadek przesądzony także musimy czekać
Generał
 • 6 / 5
Ledwo się skończył sezon i co już słyszę??? Od Piasta nie należy oczekiwać awansu nawet do fazy LE bo oni już swoje zrobili!!! No jprdl. to po co takie kluby się pchają do czołówki lub na MP??? Podobna retoryka zapewne będzie pod koniec lipca NIKT się nie skompromitował odpadając rundach 2-3 o ile nie w 1 tylko Legia bo ta nie awansowała do Fazy LE. Według mejwenów czas jaki ma Fornalik jest zbyt krótki to co ma powiedzieć Vuko, który jest kim jest jako trener plus wymiana co najmniej 50% kadry.
Plutonowy
 • 9 / 1
@1313 nie rozumiem skąd zdziwienie? Piast nie jest wielbiony za zdobycie MP tylko odebranie go Legii. To pierwsza rzecz. W LE nie ma niczego do odebrania Legii więc nikomu nie zależy (może ostatnio trochę Filipiakowi i Probieżowi z Cracovii), tym bardziej, że w wypadku blamazu nie można znrzucic na sędziów pomagających Legii, nie ma miejsca na te wymówki z Ekstraklasy. Nie ma motywacji, wygrana to nie sukces, przegrana Legii to sukces. Większość artykułów jest teraz w takiej narracji, podaję się budżet, wartość piłkarzy, zarobki i porownuje do "przegranej" Legii. Nikomu nie przeszkadza kompromitacja lecha, który praktycznie sam sobie strzelił gola i to na żądanie tych samych kibiców, którzy zrobili burdel w poprzednim sezonie bo nie było wyników. W tym sezonie były, Legia bez trofeum. Gdyby nas nie było, ta liga by miała oglądalność na poziomie rumuńskich okręgówek. My jesteśmy Legia, my dajemy radę, raz lepiej raz gorzej ale zawsze dajemy radę. Damy i teraz. I dlatego się cieszę, niech psy szczekają, za 12 miesięcy będzie znowu żałoba narodowa i Legia z podwójną koroną.
Generał broni
 • 5 / 1
Jak to "pchają się"? Pomyliła ci się liga i walka o tytuł Mistrza Polski z jakimiś eliminacjami do konkursu piękności. Walczyli o tytuł i go zasłuzenie wywalczyli. Nie rozumiem, po co to deprecjonować? Dość już mam gadania o "śmiesznej lidze". To po ch...ja się w ogóle tym interesujesz? Masz tyle "europejskich drużyn" w "poważnym futbolu". Do wyboru, do koloru. Wystarczy tylko włączyć TV.
Generał dywizji
 • 2 / 1
Jak ja bym chciał za rok aby Nasza Legii im nosy utarła i to tak porządnie .Ca cała gala eklapy , to jak ta cała liga .Gdyby nie nasz klub mogliby zapomnieć o el.LE.ale pamięć jest nader krótka .Spokojnie przeżyjemy Nie rozumiem jak Andre Martins nie wygrał w plebiscycie ,po mimo braku M.P , to najlepszy zawodnik na swojej pozycji !
~bubba
 • 0 / 0
Nie ujmuje nic Piastowi bo zlał nam dooope w tym sezonie, ale chłodno oceniając to nie ma się z czego cieszyć, że takie drużyny jak Piast zdobywają mistrzostwo przecież im kompletnie nie zależy żeby grać w Pucharach, kto będzie ogarniał hotele, przeloty, kto pogodzi granie w Europie z Ekstraklasą???? Poza tym za pierwsze miejsce dostaną od Bońka około 3 mln złotych, za występ w eliminacjach LM, chociażby przegrali wszystko i ze wszystkimi dostaną około 800 tys ojro, opchną jeszcze kogoś z pierwszego składu i mają połowę budżetu, ale tą drogą polska piłka nigdy nie pójdzie do przodu. Ale to nie ważne, ważna że pół polski cieszy się że to nie Legia zdobyła mistrzostwo.
Starszy kapral
 • 2 / 0
Piast wygrał zasłużenie ligę, chociaż głównie dlatego, ze Legia i Lechia spuchły na koniec. Gdyby to Legia zdobyła tytuł po takim babolu jaki podarował im Lech, to znów byłoby "cała Polska widziała". Ale co dla polskiej piłki znaczy wygrana Piasta? Przecież oni nawet w I rundzie rozstawieni nie będą. Zresztą to patologia jest, bo nawet prywatnego sponsora nie mają. Wiszą na garnuszku miasta, czyli podatników - PONAD POŁOWA ICH BUDŻETU to dotacja miejska. To tak, jakby Warszawa dawała 60 mln rocznie na Legię, i to nie na stadion/akademię/młodzików tylko na PENSJE zawodowych kopaczy. Ludzie zjedliby żywcem Prezydenta Warszawy, że zamiast na żłobki/ubogich/komunikację to na kopaczy daje...
Jeszcze dobrze nie zaczną eliminacji a kilku odejdzie i po drużynie będzie
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tak, będzie po druzynie, bo wszyscy odejdą. Zostanie tylko Miód i sprzataczka. na pi3dylion procent tak będzie.
Marszałek Polski
 • 6 / 4
ht tps://www.youtube.com/watch?v=7qGY5o8vFis
Vuko i wybrani przez niego PRAWDZIWI LEGIONIŚCI
10/10
Podporucznik
 • 0 / 0
dobre
Ciekawe na ile V. przesiąkł "polską myślą szkoleniową"
Marszałek Polski
 • 0 / 0
h ttps://www.youtube.com/watch?v=2OcAxRYXX9k
:)
Sierżant
 • 0 / 0
mistrz . polska mysl szkoleniowa
Plutonowy
 • 7 / 0
Samą walką zaangażowaniem i przynależnością klubową nie wygrywa sie mistrzostwa a eurupejskie puchary konczy sie na pierwszych rundach.tutaj trzeba kogoś od piłki nożnej a nie trenerów amatorów a prezesa mimo wszystko lubie ale powinien zatrudnic lub wziasc do wspolpracy kogoś ktory bedzie odpowiadal za pion sportowy w klubie.
Starszy kapral
 • 4 / 5
Z trenerów to na dziś tylko Kosta Runjaic mógłby się, może, sprawdzić. Zna e-klapę, a jego Pogoń zremisowała i z nami, i z Piastem. Walnęła na wyjeździe Cracovię walczącą o puchary. Jeszcze w pakiecie gdy Kozulja wyjąć....
Podporucznik
 • 3 / 2
Nie wiem. U nas przyszedłby Runjaić, przegrał 3 mecze z rzędu i nagle z marzeń wielu stałby się "wuefistą". Kibice Legii nie szanują żadnego trenera, dzisiaj wspomina się Czerczesowa, ale tylko dlatego, że wcześnie odszedł. Zajmijmy się meritum, tj. zawodnikami, a Vukovicia będzie można ocenić po tym jak sam te drużynę ułoży. Mieliśmy grube lata, być może idą chude, trzeba wszystko robić z głową, a nie podpalać się na kolejnego trenera zza granicy żeby za 3miesiące znowu mieć kolejnego trenera na utrzymaniu.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Między przegraniem a przeπrdoleniem (pardon my French) jest pewna różnica.
A gdzie te 100 mln wpływów z różnych zrodel ? Sponsorzy, najlepsze wpływy z nc plus, sprzedaż odziezy, frekwencja + jedzenie, transfery z klubu itp itd ? Inne kluby mają o wiele niższe a robią transfery za 500 tys euro i nie mają z tym problemu.
Co dalej z Kucharczykiem? Czy ktoś coś wie...?
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Dawidziuk pisze, że na wylocie
Raczej koniec przygody z Legia
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Raczej przygody będą, tyllko jakie i z kim?
~Borsalino
 • 0 / 0
Artykuł bardzo pobieżnie traktuje ważne kwestie.
Z zawodników obecnie będących w kadrze może 6-7 jest gotowych do gry na poziomie Europy i poziomie wymaganym przy Ł3, więc to nie będzie przebudowa tylko masowe odejścia. Dodatkowo brak kasy w kasie a prezesem jest fan NBA.
Trudno nawet wskazywać kierunek poszukiwań Kucharskiemu z uwagi na brak kasy . Liczenie na sprzedaż po młodych ME jest myśleniem życzeniowym i pokazuje do czego doprowadziła ta polityka fana NBA.
Szkoda czasu aby pisać o tym bajzlu.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Takiego newsa znalazłem na onecie:
"Asmir Suljić w 2018 roku podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, ale umowa została rozwiązana zanim weszła w życie. Teraz 27-letni ofensywny pomocnik Olimpiji Lublana znalazł się w kręgu zainteresowań Legii Warszawa, a także Lechii Gdańsk."
Generał dywizji
 • 0 / 0
30 meczów, 4 bramki, 12 asyst
Generał dywizji
 • 1 / 0
Już kilka dni temu o nim czytałem .Może i coś potrafi grać ,trzeba sprawdzić i się przekonać .Kto do nie dawna słyszał o Valenci z Piasta ?
Prawdopodobnie magnesem jest vuko przy tym transferze dla zawodnika także moze się udać ten transfer
Generał dywizji
 • 0 / 0
To zawodnik, który regularnie grał, no i robi wrażenie ta liczba asyst.
Niestety artykuł nie napawa optymizmem. Nie bardzo wiadomo, co właściciel chce osiągnąć. Rozumiem, że sytuacja finansowa klubu jest trudna, ale ewentualne pozbycie się najmłodszych graczy (Szymański, Majecki, Nagy itp) jest w mojej ocenie błędem. Młodzi poprzez grę w tym sezonie zebrali dużo doświadczenia i w przyszłym będą jeszcze lepsi. Osobiście pozbyłbym się z wszystkich bez wyjątku piłkarzy, którym kończą się kontrakty. następnie rozpoczął bym uzupełniania składu piłkarzami z polskiej ligi i nich to będą Polacy. Zaciągi z zagranicy powinny dotyczyć naprawdę solidnych graczy np. Martins. Większość zagranicznego zaciągu nie będzie umierała za legię, a tylko to zagwarantuje, że jest szansa na mistrza Polski w nowym sezonie. Nawet kosztem nieudanego kolejnego sezonu, to się opłaci. Najważniejsze aktywa Legii - młodzi piłkarze powinni być absolutnie chronieni, chyba że pojawią się za nich oferty pomiędzy 5-10 mln euro.
~er.
 • 0 / 0
Podstawowa zmiana która musi koniecznie nastąpić to zmiana Prezesa!!! Miodek nie zna się na piłce nożnej, zarządzanie klubem piłkarskim wychodzi mu fatalnie. Czas najwyższy aby zatrudnił w roli prezesa kogoś kto ogarnie ten bałagan, a Mioduski jako właściciel niech pracuje dla klubu w roli przewodniczącego Rady Nadzorczej. Tyle w temacie.
Generał dywizji
 • 0 / 4
http://weszlo.com/2019/05/20/vukovic-wyjawia-sekrety-futbolu-trzeba-z*******ac/ Chyba Vuko za dużo tv oglądał na wykładach :)
Generał broni
 • 9 / 0
"W czym jest lepszy od Ricardo Sa Pinto? Na dzisiejszym spotkaniu z drużyną powiedział, że jeśli u Portugalczyka trzeba było zasuwać (delikatnie mówiąc), to u niego trzeba będzie zasuwać dwa razy więcej."
Lepszy bo POWIEDZIAŁ?
Zobaczymy efekty w eliminacjach i na jesień w lidze
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zobaczymy efekty. Efekty nas zaskoczą. I zaczniemy nowe przygody.
Podporucznik
 • 2 / 0
Czekam tylko na info kto zostaje a kto wypada
Tak czy inaczej zapowiada się wyjątkowy sezon. Nudno na pewno nie będzie. Nie wiem,czy o takie emocje wszystkim chodziło. Prezes myśli,że jej Vuko rzuci parę ku... w szatni,to piłkarzyki będą grać. Z taką motywacją to każdy piłkarz ma do czynienia w niższych ligach - darcie mordy i zero taktyki. Obym się mylił,ale skoro drużyna zawiodła (i to w taki sposób) w najważniejszym momencie,to może się to powtórzyć. Chyba że Vuko szybko się uczy. A może w ramach stabilizacji dać wreszcie komuś popracować bez względu na wyniki? Zobaczcie jaki był początek SAF w MU. Czas pokaże.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Więc nasze pole manewru się zwiększy .Za nie duża kasę można naprawdę dobrego piłkarza pozyskać .Mam nadzieje ,że Kucharski nie zapomniał o tamtych kierunkach :)
O kim myślisz?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wyłacznie o tobie.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Chyba od nowego sezony wchodzi przepis , który pozwala sprowadzać piłkarzy z poza Europy ? Nie mylę się
Kapitan
 • 9 / 1
Skauting zorientuje się za 3 lata.
Generał dywizji
 • 1 / 1
Jak już mamy kupować piłkarzy, to mam nadzieje, że to nie będą zawodnicy z ławek rezerwowych. Niech to będzie zawodnik z jakiejś słabszej ligi, ale taki, który gra regularnie. W ostatnich latach kupowaliśmy tylko tych z ławek rezerwowych i nie wyszło to nam na dobre. Liczyć na to, że się trafi drugi Vadis nie ma co, bo się nie trafi.
Nie ilość a jakośc
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ilośc jest bardzo ważna. Człowiek pracy potrzebuje minimum 300kcal dziennie. Jeśli ma do dyspozycji wyłacznie kartofle to musi sobie to przeliczyć - kalorie na kartofle. Wtedy ilość decyduje.
Chorąży
 • 4 / 1
.....................zobaczycie że z dużej chmury mały deszcz. Vuko nakłapał i tyle . Jasne że nie zostaną przedłużone kontrakty z geriatrią, no oprócz Cierzniaka.....Z ważnymi kontraktami nikt nie zostanie sprzedany, może przyjdzie za darmo ze dwóch cieniasów i to wszystko............
....Gdy emocje już opadły
Jak po wielkiej bitwie kurz....
Generał brygady
 • 4 / 1
A dlaczego nasz wódz i dobrodziej się nie udziela?
Może gościom od PR zabrakło pomysłów na wymówki
Porucznik
 • 15 / 4
Ten komentarz albo pisany na zamówienie, albo autor strasznie odpłynął. Obudź się człowieku, bo fakty Ci uciekają chyba. Pozdrawiam !
Miało być artykuł, a nie komentarz .
Kapitan
 • 2 / 3
Im szybciej wszyscy zrozumieją, że dostosowanie kontraktów do możliwości braku awansu do europucharów oznacza, że w nich będziemy grać tak regularnie jak w ostatnich dwóch latach, tym lepiej. Vuko jest swego rodzaju gwarancją braku awansu do pucharów. Optowanie za Vuko, bo tylko on oczyści szatnię jest bardzo naiwne.
Pułkownik
 • 3 / 1
czy ja wiem, czy będziemy grać rzadziej? zauważ, że do pucharów dostają się drużyny mające dużo niższe budżety niż my, ba zauważ, że za 2 lata przy reformie rozgrywek nawet wydając tyle co w tłustych latach będzie prawie nierealne dostanie się do ligi europy.. Klub musi być zdrowy, tzn wydawać tyle ile może, pisze o tym od dawna, a czy to spowoduje spadek jakości to zalezy od scoutingu, popatrz, że taki Martins zarabia 70tys miesięcznie, Mączyński zarabiał 140-150 i który według Ciebie daje więcej Legii?
Kapitan
 • 2 / 2
Jeżeli LE2 ma dawać tyle samo pieniędzy, co LE to co to za różnica, skoro mamy żyć ze sprzedawania produktów akademii? ;)
Problem jest taki, że tych 10, którym się kończą kontrakty zostanie zastąpionych przez po pierwsze tanich (karta + niskie wynagrodzenie), po drugie słabych i po trzecie też nie zawsze trafionych. Kto ostatnio został zakontraktowany dobry i nie był polecony przez trenera? No nie przypominam sobie. Kogo poleci Vuko? Kucharski ostatnio bardziej zajmował się tylko podsuwaniem umowy do podpisania, a nie wyszukaniem zawodnika do pożądanego profilu (o ile jest taki ustalony, a wiemy że nie).
Dostają się, bo mają dobrych trenerów, którzy spokojnie układają swoje klocki - coś jak Fornalik, tylko lepiej i z lepszych klocków.
a kto pisze te artykuly, nikt lepszy od Ciebie lub mnie, zlapalem sie na tym ,ze coraz czesciej ich nie czytam, tylko komentarze pod , wiec nazwanie ich komentarzem nie jest moze perfekcyjne, ale calkiem zrozumiale.
Sierżant
 • 5 / 1
Ciekawy jestem jak bedzie wyglądała walka w eliminacjach do LE. Z jednej strony mamy sie wyprzedać i w to miejsce zakontraktować nowych zawodników, a z drugiej mamy zarabiać pieniądze w LE. Jakoś tego nie widze... Gdzie czas na tzw "zgranie"? Wynik do przewidzenia. Chociaż z dwojga złego, rozsądniejszym wyjściem jest odbudowanie drużyny kosztem zarobku " grubej kasy" w pucharach, niż odpadnięcie w eliminacjach do LE z tą ekipką którą mamy, bo kolejny sezon zakończy się jeszcze gorzej niż miniony. Jestem też ciekawy postawy Vuko. Czy będzie w stanie odpalić z szatni swoich koleżkow, czy tylko dużo hałasu narobił. Czas pokaże, mam nadzieję że już ten najbliższy.
Będzie można się tłumaczyć że nie zdążyli się zgrać
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mżna tak to tłumaczyć. Tylko trzeba znac język.
Podpułkownik
 • 5 / 4
Panie Mioduski!! jaka liczbę karnetów planuje pan sprzedać na nowy sezon?
Podpułkownik
 • 3 / 2
1916 ;)
Kapitan
 • 2 / 4
Z ekonomicznego punktu widzenia klub na karnetach traci. Najlepiej żeby sprzedało się 0 karnetów. Maksymalizacja zysku z krzesełka jest naszym podstawowym założeniem na najbliższy sezon.
DM
Pułkownik
 • 1 / 0
"Z ekonomicznego punktu widzenia klub na karnetach traci."
No nie sadze.
Duza czesc karneciarzy, lacznie ze mna, nie byla z roznych wzgledow na wszystkich meczach.
Od proporcji tej frekwencji zalezy gdzie jest granica oplacalnosci dla Klubu. Jednak biorac pod uwage regularne roznice PARU TYSIECY glow pomiedzy frekwencja podawana za kazdym razem na stadionie (z wykupionymi lecz niewykorzystanymi karnetami wlacznie) a rzeczywista frekwencja obecnych na stadionie rejestrowana na bramkach smiem twierdzic ze jest na odwrot, bo spora czesc karneciarzy nie bedac na stadionie regularnie placi za nic.
A z drugiej strony dochodza ostatnio rozne promocje cenowe czy nawet jak niedawno rozdawanie biletow zeby zapelnic stadion.
~zosiek
 • 1 / 5
To vuko przegrał mistrza i w nagrodę dostał etat,tragedii Legii ciąg dalszy ,spadek do drugiej ligi coraz bliżej
Pułkownik
 • 2 / 0
No najpierw do pierwszej (;
Generał broni
 • 9 / 4
Dawidziuk ty to jednak jesteś bajerant, jak tam nowy mabytek z Niemiec:)))ty wstydu za grosz nie masz,tak kłamać i oszukiwać i jak można porównywać trenera Pinto do amatora Vuko ,no jak?
Generał dywizji
 • 0 / 1
Brać dziennikarska Legii nie może teraz "sra..ać " w dna klubu , bo ich Vuko wykopie z klubu , bo stwierdzi ,że nie w pełni oddają co chce zrobić Teraz kolokwialnie nic nie mamy do stracenia , można powiedzieć ,że możemy nawet zyskać .Gdyby i taki sposób budowy zawiódł ,wtedy z pewnością wejdzie w zimie inwestor zewnętrzny ,który już nie pozwoli na taką amatorkę w zarządzani.Duża gromadka podpowiadaczy spakuje manele i odejdzie ! Co by nie powiedzieć Legia to nadal marka ,która jest rozpoznawalna na świecie .Teraz czekamy co pokaże dyrektor sportowy .Jestem w szoku ,że Kingowi nie po drodze z obecnym trenerem , ale chyba nie tylko jemu .Najbardziej będzie bolała strata Carlitosa , bardziej niż Szymańskiego .Oby zagrał super na M.E u20 i poszedł chociaż za 6 baniek i już nie będę płakał Jak słyszę ,że niby Rado miałby zostać , to pytam się po co .Jodłowca pewnie sprzedamy w ratach Piatowi ,lub Legia będzie chciała wymiany za zawodnika M.P, dziwnie to nadal brzmi .Przyjdzie Furman ,Lewczuk ,Rzeźniczak ,skrzydłowi ,Napastnik ,ofensywny pomocnik , ale ci będą brani z kartą na ręku !
Niepdodoba mniesie.
Na poczatku mu wierzylel/ bylem mlody i naiwny. Pluje jadem i wiazanki spod budy z piwem leca. No to juz trener zenski Klauf wiecej pokazal.
Kapitan
 • 9 / 5
DM to niech sobie kupi jakiś podręcznik Prowadzenie klubu piłkarskiego z największym potencjałem w kraju dla opornych. Tak w 2,5 roku doprowadzić do ruiny, to tylko prawdziwy dyletant w temacie potrafi. Skoro liczył się z przegraniem mistrzostwa, to co mu przeszkadzał RSP? Przynajmniej on by splamił swoje nazwisko jeszcze kilkoma przerwanymi seriami, pierwszymi w historii porażkami, a tak Vuko ma już na koncie porażkę u siebie z Piastem.

Po tym kim interesuje się Legia, co można wyczytać na tt, to idzie załamać ręce. Kadra na LE będzie godna, nie wiem, Ruchu Chorzów, a nie Legii.

Czekam na zmiany w zarządzie, bo obecny się skompromitował. Nie chodzi wcale o przegrane mistrzostwo. Chodzi o brak wizji na przyszłość. Zbudowanie akademii to nie jest wizja. Co jeśli ona będzie szkolić piłkarzy o podobnej jakości jak teraz? Zaciąg z Afryki? Czy będzie się utrzymywać z "komercjalizacji nazwy LTC", w którą wierzy Zahorski?
Generał broni
 • 2 / 4
Nie ty będziesz decydował, co jest wizją, a co nie. Kim ty ku...a w ogóle jesteś, pajacu?
~Yoric
 • 1 / 1
Rok temu nie stracilismy roku tylko dekade. Byl znow czerwony dywan do pucharów to zatrudnolismy amatora ktory to zaprzepaścil a potem ojej w kasie brak 10 mln euro z pucharow i nie ma kasy na sensowny sklad
Podpułkownik
 • 11 / 2
Znaczy rozpaczliwych ruchów nadszedł czas. Ot, "wizja" , proszę ją kogo.
Kapitan
 • 7 / 1
Carlitos, Majecki i Szymański w tym okienku polecą. Już widzę tę walkę w następnym sezonie.
Za Szymanskim by nie plakal bo oprocz bramki z Anglia w kadrze, to kazdy staly fragemnt gry to O zagrozenia pod bramka przeciwnika. Rozgrywanie tez mu za bardzo nie idzie i duzo strat. Gorzej jak odejdzie Carlitos i Majecki a zostanie nam wieczny talent
Kapitan
 • 1 / 0
Ja też bym po nim nie płakał z jego obecną formą. Klub planuje, że w najbliższym sezonie nabierze masy, bo tak wyszło z jakichś tam badań. Wzrośnie też jego siła. Może będzie bardziej gotowy do lig zagranicznych. Kiedy klub sprzeda Szymańskiego?

Przed nabraniem masy, żeby odbił się od zagranicznej ligi i budował legijne success story.
Pułkownik
 • 0 / 0
"Klub planuje, że w najbliższym sezonie nabierze masy, bo tak wyszło z jakichś tam badań."
No wez mnie nie zalamuj, to mamy takich 'fachowcow' ze tego przez tyle czasu nie widzieli golym okiem ?
Kapitan
 • 0 / 1
Chodzi o jakieś badania genetyczne. Może ja nie mam doktoratu, ale wg mnie im wcześniej by zaczął budowę jakiejkolwiek masy mięśniowej (gdy poziomy testosteronu są wyższe), tym przychodziłoby mu to z większą łatwością. Ale ja się nie znam. Ja tylko oceniam na chłopski rozum. W klubie są najlepsze specjalisty. Kiedyś układali dietę pod grupę krwi i mówili, że to działa. Oby te badania genetyczne na Szymańskim działały lepiej.
Wielkim testem dla Radka Kucharskiego będzie wytransferowanie Salvadora Agra. Intelektem na boisku zawodnik ten przypomina mi swojego imiennika z Imienia Róży umberto Eco.
Penitenziagite!
Ciężki temat ale może gdzieś będą chętni na niego
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Bardzo łatwy temat. Jest w ciul greckich i tureckich klubów które go kupia.
Młodszy chorąży
 • 16 / 2
U Sa Pinto trzeba „zapieprzac” u Vukovica „zapierda...”, proponuje zatrudnic trenera, u ktorego trzeba „grac w pilke”.

Nie jestem zaskoczony. Wypowiedz Vuko o tym, ze w ofensywie graja nie schematy tylko zawodnicy duzo powiedziala o jego podejsciu do taktyki. Posluchamy podnioslych hasel o sercu, zapieprzaniu, o tym czym jest Legia, o honorze itp itd, ale plynnych akcji raczej nie zobaczymy.

Wyrzucili Hlouska, ktory godzil sie na 30% obnizke zarobkow, teraz chca wywalic Carlitosa, ktory jako jedyny nie kopie sie w tym zespole po czole. Wszedzie amatorzy.
Wszędzie amatorzy, dlatego, że najważniejsze stanowisko objął amator i zaczął równać wszystko do siebie...
Pułkownik
 • 1 / 4
No cóż u Kloppa drużyny też nie ćwiczą schematów ofensywnych, ale on widocznie też się nie zna na taktyce.
Generał dywizji
 • 4 / 1
Na na miejscu D.M powiedziałbym obecnemu trenerowi "od Carlitosa to ty się chłopie odp....dol" i zajmij się człapakiem Antkiem, Rado, czy nawet powracającym Kante".Ten ostatni niech już lepiej nie wraca ,wolę Sanogo .W tak słabym zespole dobrze sobie radził ! Nie ma kasy na ludzi ,których byśmy chcieli ,bierzmy Jevticia z Lecha .Wszyscy się z z niego śmieją a on jest lepszy od Szymańskiego !
~ad
 • 0 / 0
Lesiu.Nie widzisz różnicy w piłkarzach jakich ma Klopp. Klopp nie robi bonnie musi. Vuko bo nie umie.
Innymi słowy: ile sobie Radosław Kucharski nar.cha tyle będzie mógł przeznaczyć na transfery.
Stara szkoła, jak kiedyś działało to i teraz musi zadziałać.
~L
 • 1 / 1
W sumie najlepsze będzie losowanie trenera i zawodników spośród zgłoszonych kandydatur oczywiście po odrzuceniu tych za których trzeba płacić. To też pewna wizja budowy zespołu na lata a czy gorsza od poprzednich? Nie wydaje mnie się.
~L
 • 0 / 1
Thorstein, ciekawe to, lubię czarny humor ale ta komedia co ma u nas miejsce zaczyna naprawdę przerażać.
Oczekuję od Redaktora Dawidziuka rozwinięcia myśli: "W czym jest lepszy od Ricardo Sa Pinto? Na dzisiejszym spotkaniu z drużyną powiedział, że jeśli u Portugalczyka trzeba było zasuwać (delikatnie mówiąc), to u niego trzeba będzie zasuwać dwa razy więcej." w odniesieniu do jego negatywnych opinii na temat intensywności treningów u Ricardo.
I przekonania nas, że to się jakoś trzyma kupy.
Kapitan
 • 2 / 2
No taaa... A od Holeckiej oczekujesz, że powie, czemu koalicja obywatelska to najlepszy wybór i żebyśmy na nią głosowali? No takie impossibru.
~L
 • 3 / 1
Aha czyli mamy się przekomarzać który gorszy Pinto czy Vuković? Jeden miał 5 pkt do Lechii a drugi 4 do Piasta, gra to piach podobny, farmazony wygadują podobne itd. Tym będziemy się zajmować? Pasjonujące! I to jest poważny klub?
w sumie możemy.
Spójrz na średnie PNM z ostatnich pięciu sezonów w ekstraklasie.
Pinto idealnie wpisuje się w średnią.
Vuko poniżej.
W samym zestawieniu z Pinto Vuko wypada gorzej (o czym w sumie w dyskusji niżej). A pamiętajmy że akcje Ryśka nie stoją u nas zbyt wysoko.
Kapitan
 • 0 / 0
Poczekajmy na średnią z kolejnego sezonu. Wtedy to będzie śmiech.
~rob
 • 0 / 0
Lalatovic i Marko Nikolic.
Generał dywizji
 • 12 / 5
Tak tylko przypomnę, że RSP na żadnej konferencji prasowej nie użył ani jednego wulgaryzmu. Naprawdę długo go trzeba było ciągnąć za język by powiedział choć jedno złe słowo na Mączyńskiego.
A mimo to on został "chamem i prostakiem".
Za to Vuko kląc i atakując piłkarzy za brak ambicji został dobrym wyborem na trenera...
Kapitan
 • 1 / 0
Ale Vuko za to poza konferencjami nie przeklina!
Dawidziuk:
"fakty są takie, że w momencie zwalniania Sa Pinto strata do lidera z Gdańska wynosiła 5 punktów. Dziś wielu zdaje się o tym nie pamiętać."

Zenada, argument w stylu.... Pinto.
Moze w takim razie, warto przypomniec jaka przewage punktow w momencie zwalnia Pinto mielismy nad Piastem, ze zamienila sie w z przewagi w strate 4 punktow?
Kapitan
 • 0 / 1
Lepiej jeszcze przypomnieć, na tym etapie sezonu miał Piast rok temu. Pinto stajl.
Plutonowy
 • 4 / 4
Mistrz oddany celowo bo Legii nie opłacał się w tym roku.
Nie może być, Kaźmirz, bój się Boga...
Wypożyczenie na sezon z opcją wykupu zawodnika nie grającego regularnie np.w Ligue1 to jest minimalizowanie ryzyka i szansa na wzmocnienie zespołu.Swoją droga teoretycznie od 1lipca Guilherme będzie miał swoją karte w ręku ciekawe czy Legia już się z nim konaktowała.
tak tylko przypomnę, że Guilherme ma szemranego menedżera którego zarówno Legia jak i zapewne sam piłkarz wyobrażają sobie siedzącego za kratami...
Wątpię żeby było nas na niego stać
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ja też mam wątpia.
Pułkownik
 • 13 / 2
Naprawdę na rynku nie ma trenera, który jest trenerem, coś gdzieś zbudował, ma pojęcie o taktyce i normalnie zarządza ludźmi? Kasy nie ma? Przecież taki Nawałka ze swoim gwiazdorskim kontraktem zarabiał mniej niż taki kopacz jak Mączyński u nas. Skoro 3 mln euro zwalnia się na płace to chyba jednak można znaleźć trenera, także nie brońcie sabotażu jakim jest pozostawienie Vukovica. Skończy się tym, ze spieprzy przygotowania, skompromituje się w Europie i znowu trzeba będzie szukać zamordysty, który to ponaprawia na koniec sierpnia. I kolejny sezon bedzie stracony.
Major
 • 2 / 1
Na koncówki sezonu dobry jest Klafurić , szkoda ze o tym nie pomyślano robiac mu majowy przelew. Dzisiaj juź za późno ale na koncowkę przyszłego jeśli ciagle bedziemy mu płacić to Klaf jak znalazł.Zawsze lepiej płacić czterem niź pieciu zwlaszcza ze stawki Klafa,Pinto i Vukovica na bezrobociu nie rosną.Chociaz po Prezesie to wszystkiego najgorszego nie mozna wykluczyć.Najwazniejsze ,źe znowu chce dobrze !
A to tak można? Po zwolnieniu korzystać z usług trenera? To może Pinto nam kogoś ściągnie, jakieś wzmocnienie, jakiegoś kocura.
Starszy kapral
 • 5 / 14
Nikt jeszcze nie wie jak Vuko przygotuje drużynę do sezonu. Nikt nie wie jakim Vuko jest trenerem. Wszyscy wiedzą, że to pomyłka.

Gratulacje.
Starszy kapral
 • 4 / 3
Podaj też liczby do lotto....
Generał dywizji
 • 4 / 3
Niektórzy starają się uczyć ba błędach i wyciągać z nich wnioski patrząc na niektórych równie doświadczonych trenerów
Pułkownik
 • 8 / 3
cóż za to wszyscy widzieli i wiedza jak rozegrał rundę 7 spotkań i walczył o MP.
Jeśli Vuko twierdzi że "mają zasuwać 2 razy mocniej niż za Sa Pinto", co w sumie popiera redaktor Dawidziuk. Ten sam redaktor Dawidziuk, który twierdził, że jednym z problemów Sa Pinto były zbyt intensywne treningi w trakcie sezonu.
Mimo że Pinto zdawał się to wszystko ogarniać minimalnie poniżej granicy przeciążenia...
To mamy wrażenie że Magic&Krzepota byli mniejszą pomyłką.
Ale z drugiej strony wiara w Vuko byłaby mniejszą pomyłką niż liczenie na to, że red. Dawidziuk posiada własne zdanie...
Major
 • 1 / 3
I tutaj LeWar przypomina mi się kwestia z ,,Kilera,, ktorą chetnie bym zastosowal da Aleksandara Vukovica ,źe on na drugie imię ma Pomyłka.
Szeregowy
 • 6 / 3
Zostawiajac Vuko na stanowisku pierwszego trenera Legia strzela sobie w kolano. Po pierwsze facet nie ma zadnej koncepcji planu doswiadczenia nic po drugie jak slysze nazwiska takie jak Furman Hamalainen Jodlowiec tak Jodlowiec i im podobni to rece opadaja. Panowie to jest Legia a nie Piast czy inny przecientniak ligowy. Po trzecie bazowac tylko na przygotowaniu motorycznym to troche malo bo wszyscy na tym bazuja a w pilce jest tak czterech pieciu do grania reszta do wegla. Nie ma sie co oszukiwac z Vuko u steru Legia bedzie tylko przecietniakiem ligowym nic wiecej. Ale panie Mioduski jest jeszcze czas zeby to zmienic .
Pułkownik
 • 4 / 5
zagadka. który trener tak powiedzial:
"Miałem kazać Nikoliciowi, który jest jak karabin Kałasznikowa, grać w obronie? Byli tacy, którzy mu kazali, i wiemy jak się to skończyło."
i jak to sie ma teraz do tego ze wszyscy musza zapyyyerdalac?
Generał dywizji
 • 2 / 4
A tak sie ma bo idzie nowe

https://m.youtube.com/watch?v=ObxaJNiXk8k
Nie wszyscy - tylko
a)ci co mogli spaść z ligi i w ostatniej się kolejce utrzymali,
B)ci co zdobyli mistrza w tym roku
C)ci co pojechali na wczasy do Nowej Zelandii
D)ci co spadli z ligi
Tudzież i A i B i C i D
Pułkownik
 • 0 / 1
Wyrwane z kontekstu, wypowiedź miała zupełnie inne przesłanie.
Starszy szeregowy
 • 3 / 4
Czyli wyprzedajemy nasze "srebra rodowe" i liczymy że znajdą się na nie chętni, którzy zapłacą przyzwoite pieniądze. Poza tym liczymy na ściągnięcie sensownych graczy prawie za darmo. Oczywiście na trenera nas nie stać, bo przez dwa lata udało się rozpierdzielić finanse klubu a trenerzy w tym czasie byli wybierani chyba na podstawie prezentacji w power poincie albo wykresów w excelu. Słowem pozostaje nam wiara w cud.
tyle po tym sezonie dobrego, że posiadamy jakiekolwiek "srebra rodowe". Po pracy Kepciji z Jozakiem nie mieliśmy nikogo.
Starszy szeregowy
 • 2 / 2
Zgadzam się, tylko co innego sprzedawać je stopniowo, kiedy chętni sami się zgłaszają i płacą cenę która nas zadowala, a co innego rozpaczliwie szukać kupców.
Dla mnie konferencja prasowa w wykonaniu Vuko to byla zenada. Pieknie podlizal sie kibicom paroma wulgaryzmami (wyszedl z niego wczesniejszy wszechobecny dres spod obecnego garnituru), ale zadne "k...wy", ktorymi rzucal i "zapyerdalania", ktorymi rzucal, oprocz pikenego efektu dla kibicow ("ach, jaki on twardy i mezny, potrafi klac!") nie przerzuca odpowiedzialnosci z jego amatorki na pilkarzy, ktorzy "nie zapyerdalali". Gdyby pilka nozna polegala tylko na zapyeradalaniu, to geniuszem trenerki bylby Ojrzynski i trenowalby Real teraz.

Nie, Panie Vuko, zap0yerdalanka to DUZO za malo, zeby osiagac wyniki. Pan sie uczy na razie trenerki (najpierw sadzajac Vadisa na lawie, a teraz np. na jakze wazny mecz z Jaga, nie wystawiajac zadengo napastnika, zostawiajac Medeirosa w Warszawie (jakze to odpowiedzialny gest obrazania sie na zawodnika) i sadzajac Carlitosa na lawie i grajac bez napastnika.

I tu zadne zapyerdalanie nie pomoze, Legia to nie kluby Ojrzynskiego, tu musi byc miejsce takze dla Medeirosow, Carlitosow, a Ljubo to by u Pana grzal lawe, bo do zapyerdalaczy to on nie nalezal.

Jako najwiekszego zapyerdalacza wybral Pan Hame, no bomba.

PS. Redakcyjny tekst: "A Vuković wbrew pozorom sporo ryzykuje." - pomine jako tekst chyba ironiczny, satyryczny. Tak, duzo ryzykuje, wysiedzial na lawce stanowisko trenera, nie trenujac wczesniej nikogo, tylko ogladajac z lawki nasze slawy trenerskie i i od nich sie uczac trenerki, a z tych slaw to wiekszosc tak obyta z trenerka jak Pan Vukovic. Same asy trenerki.

Mam nadzieje, ze za tydzien Mioduski oglosi nazwisko Trenera Legii.
Bo ta satyra/wariactwo przeciez nie potrwa dluzej niz tydzien.
Pułkownik
 • 6 / 3
bardzo celnie to zostało ujęte, mistrzem mitycznego zap... został Hama. Może warto powiedzieć w profesjonalny sposób dlaczego mając taką kadrę i całkiem niezły początek Vuko totalnie pogrzebał sprawę MP. A brak kasy to w dużej części wina Super Daria, jak ma na utrzymaniu trzech trenerów to budżet trzeszczy.
Major
 • 4 / 2
A ja mam nadzieję, źe milościwie nam panujący Prezes,Właściciel i Król w jednej osobie wkrótce znowu nas zaskoczy.Skoro musi trzem rekomendowanym przez siebie trenerom płacić to pewnie mógłby teź sciągnac ich prędziutko do klubu i zobowiazac do wspolnego trenowania druzyny (oczywiscie po jej oczyszczeniu przez Vuko ) Trio serbsko-chorwacko-portugalskie oczywiscie z uznanym legijnym DNA,dzieląc obowiazki między siebie ,odpowiadałoby za zapierdzielanie,taktykę i atmosferę w druźynie ( kolejność przyporzadkowania wynika z kompetencji wiodących poszczegolnych trenerów )
Generał dywizji
 • 15 / 6
No dobra. Po tym godnym pożałowania fake newsie z Zyllą czas na "porządki" ala Dawidziuk.
Trochę bzdur, trochę banałów, trochę istotnej treści więc warto wejść w polemikę.

1. R. Kucharski - nadszedł czas rozliczenia. Po sabotażu Kepciji (Czerwiński, Dąbrowski) i walce emerytów za Chorwatów Pinto wypracował mu całkiem sensowne opcje sprzedaży (Majecki, Wieteska, Kulenovic). Z transferów in robił chyba tylko inwestycje (Skibicki, Kostorz, Stolarski), 1 drużyna to zaciąg Ryszarda. Stolarski-Michalak wygląda na wymianę win-win. Poza tym wielki minus za zwolnienie Pinto bez wskazania następcy (bo Vuko to żart, o czym później). Przy transferach in nie może w tym sezonie liczyć na zeszyt trenera. Z drugiej strony jeśli wiosnę przepracował sumiennie mógł znaleźć kogoś ciekawego. Pamiętajmy że równolegle z wymogiem młodzieżowca odchodzi w niebyt limit graczy spoza UE.
2. Z wesołej bandy emerytów tylko Cierzniak zasłużył na prolongatę. I to tylko na stanowisko etatowego ławkowicza/grającego trenera bramkarzy. Jeśli młody odejdzie potrzebujemy GK na wczoraj.
Po ostatniej rundzie można zwątpić w ekonomiczny sens wykupu Cafu za kwotę z klauzuli. Niby poprzednie dwie rundy grał solidnie, z drugiej nie podbiliśmy jego wartości, do tego R. Kucharski powinien być w stanie znaleźć tańszy zamiennik o równoważnej jakości (pamiętajmy że otworzył się rynek spoza UE).
3. Antolić to casus Mączyńskiego. Niby kopać potrafi, ale co z tego jak cały mecz stoi. A na tej pozycji to dyskwalifikuje zawodnika... A kontrakt ma jeszcze 1.5 roku... Znalezienie fra..., tzn. kupca na Domagoja to byłby majstersztyk porównywalny ze znalezieniem kupca na Domagoja gdy ten jeszcze grał w Zagrzebiu...
4. Ze sprzedawalnych assetów: Wieteskę, Kulenovicia i Szymańskiego pożegnamy bez żalu - wartość ich podbita jest przez tzw. "potencjał", a nie oszukujmy się - przy jakości naszego zaplecza treningowego i kadry trenerskiej oni się nie rozwiną tak jak powinni... W drugim rzędzie Remy, Nagy (i jeśli zostanie wykupiony Cafu) z powodów mentalnych/pozaboiskowych.
5. Z assetów niesprzedawalnych (słaby stosunek jakości do ceny): Jędza, Antolić. Znalezienie im życia poza Legią znacząco ułatwi życie nam. Niesprzedawalny jest Niezgoda ale to dla nas raczej nie jest problem (o ile oczywiście nie rozsypie się ponownie).
6. Jeśli Jędza i Nagy u nas zostaną potrzebują kogoś a'la Sa Pinto nad sobą. By kwestie biznesów/towarzyskie nie przysłoniły im życia zawodowego. U 'despoty' 'tyrana' i 'psychopaty' odżyli.
7. Z assetów sprzedawalnych Carlitosa i Majeckiego powinniśmy próbować zatrzymać. Może nie za wszelką cenę, ale za cenę do 4mln eur/osobę na pewno.
8. W kontekście GK - sprzedawanie Miszty i Ojrzyńskiego przed Majeckim to absurd. Oddanie ich akceptowalne jako akt desperacji gdy posypie się praca Kucharskiego.
9. Z transferami IN zapominamy o wypożyczonych. Żyro powinien się promować po wieteskaOUT na ŚO w 19/20. Na LO poza Rochą mamy Hołownię. Poszedł na 1.5 roku do Śląska, czy możemy go ściągnąć? Rocha/Hołownia na LO by wystarczyli. Kopczyński ćwiczy na końcu świata grę na ŚO. Nie mam bladego pojęcia jak sobie z tym radzi, ale redakcja mogłaby sprawdzić zamiast bronić Vuko. Kostorz, Kwietniewski, Skibicki? Czy mają szansę dać nam wartość dodaną?
Sanogo to materiał na definitywny transferOUT. Ładnie podbił wartość w Sosnowcu. Legia to raczej za wysokie progi.
Kante - nie wiem co myśleć. Może się wypromuje w PNA, podobno jest propozycja by jakby coś nie poszło został w Tarragonie, ale w tym roku to III liga hiszpańska, więc $$$ za to nie dostaniemy...
10. Z transferami IN jak zawsze zapominamy o juniorach ocierających się o jedynkę. Karbownik i Praszelik powinni mieć już powoli budowaną wartość. Oni albo powinni być promowani w końcówce sezonu na sprzedaż (zamiast programu emerytura+ dla Radovicia), albo być szykowani na przyszły sezon do jedynki. Ogólnie wielki minus za to dla Vuko.
11. Mimo wszystko moglibyśmy dać jeszcze jedną szansę Philipsowi. Zwłaszcza, że szykuje się bieda na stricte defensywnym DP i na ŚO.
12. Co z Agrą? Owszem był fatalny, ale grał za krótko by oceniać. Zwłaszcza porównując ile szanowna redakcja oczekuje czasu dla Vuko by oceniać jego pracę. Czy rokuje by go odkurzyć do jedynki, albo chociaż na tyle by go odbudować w Sosnowcu?
13. "Dopolszczenie drużyny" brzmi przerażająco i bezsensownie biorąc stosunek jakości do ceny polskich zawodników. Otworzył się rynek poza UE. Takie np. "doafrykanizowanie drużyny" mogłoby dać dużo lepszy efekt za niższą cenę. Wiem, że 'casus Sulleya', ale za pensję Sulleya moglibyśmy równie dobrze mieć 15 Sulleyów nie odwalając Bizancjum za schyłkowego Leśnego... I któryś z nich mógłby się okazać diamentem ;)
Oczywiście widziałbym Furmana w miejscu Domagoja. A Domagoja gdzieś w Śląsku Wrocław. Ale to chyba jedyny rozsądny przykład "dopolszczania". Reca, Stępiński? Wolę zakładać, że to PR dla Janusza sprzed TV, niż inside info z klubu...
14. Z kwotami transferowymi Piasta - zgoda, znaleźli dobr
Generał dywizji
 • 11 / 5
14. Z kwotami transferowymi Piasta - zgoda, znaleźli dobrych graczy za grosze, Wisła Kraków też znalazła, a gdy przeszli do Białegostoku okazali się "szrotem". Za to ich następcy znowu okazali się dobrymi graczami. Zdumiewające. Zapominamy jaki wkład w "bycie dobrym piłkarzem" ma trener... U nas każdy, nawet dobry gracz zalicza równię pochyłą. Ostatni przykład - Cafu.
15, Dlaczego nie Vuković?
a) W drużynie w której nie ma kasy na gwiazdy to trener musi być gwiazdą. Musi mieć wystarczające umiejętności by z graczy miernych wycisnąć maksimum. Sa Pinto gigantem taktyki nie był, ale nawet w porównaniu z nim Vuko to dramat.
b) Twierdzenie, że nie stać nas na dobrego trenera to jest absurd. Jeszcze nigdy nie zapłaciliśmy trenerowi wyższej pensji niż najlepiej opłacanemu piłkarzowi. Salary cap na poziomie "nigdy nie zarobisz więcej niż twój przełożony" to podstawa zdrowych relacji w shierarchizowanej firmie. Zapominamy o tym, a później co parę miesięcy się dziwimy, że co parę miesięcy ogon kręci psem...
c) Nie istnieje trener który zagwarantuje wyniki. Nie istnieje też piłkarz, który wygra drużynie wszystko. Co Guardiola by zrobił w takiej Koronie Kielce? Co Messiemu się udało w kadrze Argentyny? Jednak istnieją trenerzy, istnieją piłkarze, którzy potrafią dać większe szanse na wynik. W przypadku trenerów nawet w ekstraklasie jest przynajmniej 5, którzy dają większe szanse na wynik, niż Vuko patrząc na ich obycie taktyczne, warsztat trenerski, czy charakte.
c) "z********ać trzeba" - trzeba, za Pinto z********ali aż miło. A ci którzy na chwilę przestawali lądowali na ławce/trybunach/w rezerwach.
I to było dobre za Ricardo. Ale czegoś brakowało. Taktyki, gry piłką... A za Vuko z taktyką jest gorzej, z grą piłką też (za wyjątkiem chwili "nowej miotły"), a patrząc na statystyki z********ają jakoś mniej niż za Pinto... Rysiek do tego miał pomysły dotyczące gry do przodu, których nie zdążył wcielić. Po coś wybłagał nam w gabinetach Sportingu Medeirosa. I zmarnował masę czasu na przekonanie piłkarza by przyjechał do naszego śmiesznego kraju.
d) "W czym jest lepszy od Ricardo Sa Pinto? Na dzisiejszym spotkaniu z drużyną powiedział, że jeśli u Portugalczyka trzeba było zasuwać (delikatnie mówiąc), to u niego trzeba będzie zasuwać dwa razy więcej." - zakładam, że to twierdzenie red. Dawidziuka każdy trener przygotowania fizycznego wyśmieje. Pragnę też przypomnieć, że red. Dawidziuk na twitterze trenerowi Sa Pinto zarzucał, że treningi w mikrocyklu międzymeczowym są za ciężkie i piłkarzom "brakuje świeżości" na meczach. A teraz twierdzi, że obciążenia dwukrotnie mocniejsze będą dla piłkarzy lepsze.
e) "Strata do lidera z Gdańska"... A to Lechia zdobyła MP? Gdyby Legia punktowała z dokładnie tą samą średnią co za Pinto zdobyłaby MP w tym roku. Bo koniec końców liczył się Piast, a nie Lechia, co mniej więcej każdy rozsądny w marcu miał w tyle głowy.
15. Tak tylko przypomnę wyniki punktowe ESA37 Legii (odrzucając dzielenie punktów): 81,70,73,73,70,68.
Ostatni raz średnią 2PNM przekroczyliśmy 6 lat temu. 3 tytuły w 5 lat przy tak wstydliwych wynikach to i tak bardzo dobry wynik. W wyrównanej lidze angielskiej średnia 2.55PNM nie wystarczyła Liverpoolowi na mistrzostwo.
W kontekście Sa Pinto - pojawiały się również jego wypowiedzi na tematy wchodzące w zakres obowiązków dyrektora sportowego.
Pamiętacie jak w wywiadzie mówił np. że rezerwy i juniorzy powinni grać tym samym systemem co jedynka, ale niestety są pilniejsze sprawy do ogarnięcia?
Na pewno myślał zdecydowanie szerzej o organizacji pracy klubu niż "z********ać trzeba" i "wyp*****lić tych którzy nie z********aja"...
A co do zwolnienia Ricardo:
W trakcie sezonu był moment, w którym myśleliśmy o zwolnieniu Portugalczyka. (...) Nie znalazłem lepszego trenera, więc Portugalczyk został na stanowisku - wspomina Venanzi (prezes Standard Liege).

I tak to działa w profesjonalnych firmach. Lecisz w momencie gdy jest ktoś lepszy na twoje miejsce, a nie w momencie gdy zawalisz zadany task...
minusujących zapraszam do polemiki. wykażcie się chociaż odrobiną merytorycznej oceny.
Podporucznik
 • 10 / 4
thorstein, Twój "artykuł" się lepiej czyta niż ten wyżej, pana redaktora ;) nie wiem czemu jak klikałem Ci łapki w górę to automatycznie pojawiały się też łapki w dół...czyżby jakiś spiseg? Co do Hołowni to z tego co pamiętam możemy skrócić wypożyczenie w każdym oknie transferowym - tak było zdaje się pisane jak odchodził do Śląska. Agry i Philipsa nie widzę w "jedynce" koncertowo marnowali szanse, które dostali. Inna sprawa, że przy dobrym trenerze może mogli by wejść na wyższy poziom. A czy Vuko takim jest? No raczej nie bardzo. 4 ostatnie, najważniejsze mecze sezonu zostały koncertowo przewalone kadrowo. 3-4 strzały Medeirosa czy Carlitosa więcej mogłyby nam dać mistrzostwo. Ale nie. Kiedy odchodził RSaP miałem nadzieję, że prezes nie popełni błędu sprzed roku i trenerowi, który "wygrał" mistrzostwo nie da kontraktu "w nagrodę". No i prezes tego błędu nie popełnił. Popełnił inny, może nawet większy, dając kontrakt za...za co? Niemniej jednak z klubem kibice są zawsze. Legia przeżyła dużo, przeżyła ITI, przeżyła Leśnego, to przeżyje i Mioduskiego. I będzie wygrywać i będzie grać w Europie. Ja chcę w to wierzyć i wierzę. Do boju Legio!
O Agrze i Philipsie wspomniałem w kontekście zaciskania pasa.
Przy transferach bezgotówkowych istnieje ryzyko, że trafią się słabsi od nich.
Philips mimo wszystko jakieś umiejętności prezentował, wydawało się że padł ofiarą zatrudnienia miliona graczy na pozycję nr 6 i psychicznie nie ogarniał rywalizacji na tylu frontach. Przy przewietrzeniu szatni i większym komforcie pracy na treningach mógłby jednak coś ugrać.
Agra - z nim nie mam nadziei - choć dostał bardzo mało czasu, więc obiektywnie ciężko o nim coś powiedzieć. Tak czy inaczej ma długi kontrakt więc trzeba kombinować jak go odbudować. Stąd wspomnienie o Sosnowcu...
Zegara52
" jak klikałem Ci łapki w górę to automatycznie pojawiały się też łapki w dół" też to zauważyłem,komuś dałem łapkę w górę a w tym samym czasie poszły dwie w dół,dziwne co nie?

Jeszcze jedno widziałem przez 5 sekund jak moderator zapomniał się przelogować pisząc komentarz o Legii z Lubinem,było "Moderator Legia.net"nieprzychylny wpis o wyniku,oczywiście zaraz znikł.Czary.
Vipers33 - co dziwniejsze był zbyt kulturalny jak na wypowiedź jz166. To dopiero były czary ;)
thorstein już chyba nic mnie nie zdziwi na tej stronie,co raz mniej ludzi do merytorycznej dyskusji,same awantury,bluzgi,normalnie jak na "weszło i wyszło" .
Wyczerpująco i na temat.
A może by tak zatrudnić znowu człowieka pidżamę?
Kapitan
 • 5 / 1
Napisałeś posta, którego lider rankingu kibiców podzieliłby na ok. 200 oddzielnych postów po jednym zdaniu. Minusy biorą się stąd, że jeśli jedno zdanie wśród 200 komuś się nie spodoba, to masz minusa, a jak 20 wśród 200 się spodoba, to mooooooże dostaniesz plusa.

Podziwiam, że chciało Ci sie pisać tyle.
Kapitan
 • 2 / 1
A i trzeba też mieć na uwadze, że... komentarze podlegają ocenie +/-, a same artykuły redaktorów już nie. Wtedy by się działo. Komentarze czytają często jeden z drugim Sebą (ejj Mati dawaj je*ać pzpn), jarząbki, miłośnicy BL, miłośnicy Janka Urbana, miłośnicy Berga, Czerczesowa, Okuki, Magiery. Tym wszystkim osobom łącznie nigdy post nie będzie się podobał. Patrzenie na plusy i minusy, gdy napisałeś taką ścianę tekstu jest bez sensu, bo osoby, które to oceniają negatywnie albo wszystkiego nie przeczytały, albo nigdy tyle nie napisały i nie napiszą.
Pułkownik
 • 0 / 0
Thorstein, z wiekszoscia sie zgadzam, z tym ze uwazam ze nie ma juz co marnowac szans dla Philipsa, natomiast sprobowalbym Sanogo.
O Niezgodzie tez wielu z gory mowilo ze w Ruchu to strzelal u nas sie nie sprawdzi.
Elson - na Sanogo jest za ciasno z przodu. Do tego ma 24 lata.
Ale Philips to trochę desperacja w obliczu chudych lat.
PKKK - nawet lepiej, bo przebiłem limit znaków na post.. ;)
Kwestia "oceny" wiadomo. Choć i tak tutaj jest kultura i można porozmawiać na poziomie. Strona jest zdominowana przez kibiców z wschodniej :)
Na konkurencyjnym portalu mam bana za opinię, że w obecnej sytuacji klubu bezsensowne jest naciąganie klubu na 300-500 tys euro kar rocznie z tytułu rac ;)
Pułkownik
 • 0 / 0
Sanogo tez desperacja, na Nikolica bym nie liczyl (;.
Ostatnio trafiali sie nam Necid, Chukwu czy Sadiku, ewentualnie Eduardo..
Zgadzam sie ze jak tylko sie uda (tzn. sami zainteresowani beda chciec) to zatrzymac Carlitosa (i Majeckiego oczywiscie). Nie mam przekonania do Kante.
Furman za Domagaja oczywiscie, tyle ze czy w tej sytuacji mamy na niego kase..
W skrócie:
•Legia nie ma kasy
•Vuko trenerem "bo tak"
•Frajerzy/nieroby bye bye
•Legia nie ma kasy
•Legia nie ma kasy
Innym słowy, ile sobie Radosław Kucharski nar.cha, tyle będzie miał na transfery. Czyli rozmach przede wszystkim.
~PAW
 • 0 / 0
Dla mnie takie wieści to oznacza, że mamy w d... kolejny sezon, a DM pobije rekord w zjeździe Legii z poziomem. Szykuje się przeciętność i najniższe miejsce Legii od kąd pamiętam.
Ja sobie jutro zobaczę kogo miał DM w drużynie jak obejmował Legię i porównam z tymi co wyjdą na puchary.
Pułkownik
 • 11 / 4
Kolejna genialna teza: Dlaczego Vuko?
"Bo fakty są takie, że w momencie zwalniania Sa Pinto strata do lidera z Gdańska wynosiła 5 punktów. Dziś wielu zdaje się o tym nie pamiętać."

Może jednak w ten sposób: Dlaczego NIE Vuko?
"Bo fakty są takie, że w momencie zwalniania Sa Pinto przewaga nad Piastem wynosiła 5 punktów, a skończyło się na 4 punktach straty. Dziś wielu zdaje się o tym nie pamiętać."
Pułkownik
 • 10 / 2
Dlaczego nie Vuko?
- bo w 4 najważniejszych meczach sezonu zdobyliśmy 2pkt na 12 możliwych
- bo na samym "otwieraniu okna" można pociągnąć 4 kolejki, a nie cały sezon
- bo mimo bycia w Legii 100 lat, wystawiał Hamajnena na pozycji nr 9 mimo, że nie sprawdziło się to poprzednie 987576576 razy
- bo jedyna taktyka w najważniejszych meczach to była "wrzutka w pole karne" mimo, że nie strzeliliśmy w ten sposób gola od nie pamiętam kiedy
- bo na samym walczeniu i zapieeerdalaniu bez umiejętności i taktyki można co najwyżej awansować z Koroną do górnej ósemki, a nie grać z sukcesami z Legia w LE.
itp itp
Porucznik
 • 5 / 4
Będąc rzetelny w ocenie trzeba jednak zauważyć, że Vuko nie przejął drużyny wygrywającej po 4:0, nie przygotowywał tego zespołu ani taktycznie ani fizycznie, nie miał nawet czasu na normalne treningi. Miał miesiąc i mecze niemal co 3 dni...Otwarcie okien mogło przynieść krótkotrwały efekt ale co właściwie poza tym mógł zrobić? Można mówić o złym doborze piłkarzy, taktyce na dany mecz itd. OK być może popełnił błędy, ale wcześniej graliśmy z Wisłą - 0:4 - a trenował nas mistrz szpady giętej z Portugalii...Efekty były podobne. Raz jeden grał a inny na trybunach, w następnym meczu odwrotnie...Sensu w tym też było zero. Nie twierdzę, że Vuko był idealny, nie twierdzę, że jest dobrym trenerem. Jednak nie róbmy z gościa kozła ofiarnego...Paru innych miało w tym dramacie większy udział.
Tak tylko przypomnę, że to 0:4 było po dwóch głupich rękach (Rocha w polu karnym; Jędza na 19 metrze), których w wielu przypadkach sędziowie by nawet nie odgwizdali uznając za "przypadkowe, nie zwiększające obrysu ciała". A z samej gry mecz był dość wyrównany, mimo zabitego wyniku...
~Leśny Dziadek
 • 0 / 1
Trzeba sobie odpowiedzieć na kilka pytań - Jesteś zadowolony z tego, co się dzieje w Legii? Czy warto płacić (bilety, opłata canal +) za taką grę piłkarzy Legii? Jakie są perspektywy? Czy ma jakikolwiek sens zdobywania MP, skoro później przegrywamy z klubem, z Luksemburga? Pisanie o tym, ze każdy może kupić klub pikarski i pokazać coś tam, nie ma sensu. Albo jesteśmy zadowoleni (pytanie z czego?), albo uważamy, że to wszystko idzie w tragicznym kierunku. Bo jeżeli kogoś rajcuje opowiadanie bajek, a rzeczywistośc wygląda TRAGICZNIE, to gratuluje dobrego humoru. Szanowny Panie Prezesie, jeżeli chce Pan wiary w projekt i szacunku kibiców, to proszę udowodnić, że jest Pan w stanie profesjonalnie zorganizować Legię i odnosić sukcesy - grę choćby w Lidze Europy. Bo jak na razie, to od 2 lat słyszę obietnice i samouwielbienie. A jesteśmy w ciemnej d..ie i co gorsza - zaczynamy się tam urządzać...
Pułkownik
 • 3 / 6
Czyli odejdą Kucharczyk, Szymański, Wieteska, Carlitos, Nagy, Majecki, Niezgoda, Cafu + Hama, Rado, Hlousek. W ich miejsce przyjdzie Kante i Sanogo i kopacze pokroju Recy czy Stępińskiego + ewentualnie Furman za 1 mln zlotych. Fajna ta Legia będzie. Taka nie za mocna.
Generał brygady
 • 2 / 3
Ale może będzie się im chciało więcej , niż dotychczasowym.
SEBA uważasz, że Stępiński to zły piłkarz jak na Legię?
MaikelRR a ty uważasz że dobry?
Stępiński i Reca to miejmy nadzieję PR dla "Janusza"...
W obu przypadkach czekałby nas raczej absurdalny stosunek ceny do jakości.
Stepinski to kopacz nie jest akurat
Generał brygady
 • 4 / 2
Jak, łatwo krytykować...to umiemy najlepiej.Nie wiem czy krytykanci maja swój biznes czy żyją z pensyjki , a jak maja biznes, to moze budę z hot dogami. W sumie Mioduski kilku mógłby tu zatrudnić.... tylko żeby jeszcze oni, swoje kasę wsadzili w klub.
Czyli można spodziewać się powrotu Rzeźnika, czy Lewczuka, a nawet obydwu.
Co do Vuko zdania nie zmieniam - to nie jest trener na Legię, a co w fazie finałowej pokazał.
A zap*** to potrafi nauczyć np. Ojrzyński i trzeba było brać go wcześniej...
Wątpię w transfery tych obrońców
W końcu będzie można ocenić jakość skautingu a nie kontakty trenera, Ja Kucharskiego cenie pokazał już,że potrafi w małych widełkach cenowych znalezc dobrego zawodnika-Duda,Guilherme,Prijovic.Cała trójka kosztowała łącznie poniżej 1mln euro a dała Legii nie tylko sukcesy sportowe ale i finansowe.
Major
 • 5 / 3
Za Chukwu, Sulleya, Necida, Pasquato, Sadiku i Hildeberto też go cenisz?

Z Prijoviciem i Guilherme Kucharski nie ma nic wspólnego. Prijovicia z Legią zaznajomił Chitrikow, który przez lata oglądał go pod kątem transferu do Lecha (gdy tam jeszcze pracował), a drogę do pozyskania otworzyły tureckie kontakty Żewłakowa. Guilherme przyniósł Robalinho (agent, ten sam co kiedyś Rogera, Edsona, Eltona). Jedynie Duda się zgadza. Obserwował go od wieku juniorskiego.
Dude to polecił będąc na stażu w Legii jego ojciec.Kucharski sam go nie wynalazł.Z polecenia obserwował go na Słowacji i wydał pozytywną opinie.Ot i tyle zasług naszego obecnego dyrektora.Ma takie same kompetencje jak i Mioduski do prowadzenia Legii,czyli żadne.
Pjetras o czym ty piszesz Chukwu to była zachcianka kibiców i Leśnodorskiego.Pasquato czy Necida sprowadzał Żewłakowe.Co do Sulleya zgoda.
No i Sadiku to też był transfer Żewłaka.Pasquato,Hildeberto i Sadiku to były jego ostatnie transfery.
HansLanda Masz racje pewnie dlatego zatrudniono go w Man.Utd
To że Legia leży sportowo pod światłym panowaniem Pana Darka to jest do pewnego stopnia zrozumiałe. Nie ma facet pojęcia co robi, do tego dziwne wybory personalne. Umówmy się, że to jest pole na którym mógł się mylić. Ale że facet z korpo, od Kulczyka, gdzie zarządzał miliardowym imperium wpędzi klub w taką finansową d**ę to ewenement.
~rr
 • 2 / 0
Akurat u kulczyka to żaden sukces biznesy było robić
To mnie jednak dziwi.... Tyle błędnych decyzji to już jakiś......sabotaz.Gdyby nie to że jako prezes jest także właścielem to nie wiem....
Podporucznik
 • 6 / 1
Śp. Kulczyk robił interesy na zamówieniach rządowych i to w czasach, gdy można się było sporo dorobić, jeśli się wiedziało, z kim iść na obiad, z kim do łóżka, a komu nie mówić "dzień dobry". W prawdziwym biznesie, gdy trzeba oferować lepszy towar niż konkurencja, to nie ma znaczenia. Meczu nie wygra się zapraszając p. prof. Filipiaka na wystawną kolację. Śmiem twierdzić, że nasz Prezes tak samo po omacku kierowałby punktem ksero jak kieruje klubem.
Chorąży
 • 6 / 8
Wiekszość tylko Mioduski wyp..., Vuko idz sie dokształć. To ja powiem tak: idź sobie jeden z drugim zarób i kup klub. Zarządzaj w myśl zasady ile naruch... tyle wydaj. Kur... ludzie nikt nam w pakiecie wiecznego wygrywania nie dał i trzeba było brać pod uwagę lata chude. Ja wiem... eksperymenty prezesa. Jego cyrk, jego małpy chce trwonić hajs jego biznes. Vuko dam kredycik i wtedy ewentualnie skrytykuję.
Eeee tak to można wszystko wyjaśnic. Jego klub to siedzieć cicho a on niedługo zatrudni trenera siatkówki bo go taka fantazja najdzie.
Kibic ma prawo oceniac. Recenzowanie jest nieodłącznym elementem kibicowania. Tak na plus jak i na minus. A klub, w pewnym sensie nalezy do kibicow. I wcale nie mam na myśli hasła LTM.
Klub jest dla kibiców. Ja myślę że dla Darka to niesamowite emocje i adrenalina. Szkoda tylko że tak to wychodzi. Najgorsze jest to że jego porażki to też nasze. Chodzi człowiek wk... y przez tą grę.
Robbson177 no ale czy Darek gra,czy piłkarze którzy zarabiają poważne pieniądze?Sam Kucharczyk przytula 60 tysi miesięcznie a jak gra?
Nie,przepraszam Kuchy teraz przytula chyba z 85 tysięcy
Miroslav Radović - 120 tys. zł
Kasper Hamalainen - 120 tys. zł
Artur Jędrzejczyk - 215 tys.
Sebastian Szymański - 68 tys. zł
Michał Kucharczyk - 85 tys. zł

Mając takich zarobkowo piłkarzy,to ligę nofem,nofem powinniśmy wciągać ;-)
Podporucznik
 • 3 / 2
Masz rację Vipers. Dodam, że Mioduski zapewnia, że wszyscy dostają swoje pieniądze na czas, co w naszej lidze nie jest regułą .
Teodor: Bzdury piszesz o tym płaceniu na czas.
Chorąży
 • 2 / 1
Robbson, Wojtunio OK klub w jakimś sensie jest dla kibiców ale to nie daje im mandatów do wyzywania właściciela czy pracowników od najgorszych. Rozumiem frustracje spowodowaną utraconymymi tytułami ale przypominam, że poprzednie mistrzostwa nie zawsze byly z ogromna przewagą. Porażka boli ale polwcam kubeł zimnej wody.
To ze poprzednie mistrzostwa byly w takiej formie jakiej byly nie jest żadnym usprawiedliwieniem a raczej okolicznoscia dodatkowo obciążającą.
Podporucznik
 • 0 / 0
Wojtunio, odświeżę ci pamięć. Sezon 2015/16 MP wygranej w ostatniej kolecje, dzięki wygranej nad Pogonią i przegranej Piasta. O sezonie 2014/15 nie wspomnę, bo sam nie chcę pamiętać. A jeśli chodzi o płatności, to jedynie w zimie były niewielkie opóźnienia, uzgodnione z drużyną. Komisja Licencyjna nie miała zastrzeżeń i komornik nie przychodzi na Ł3.
Tytuł może zachęcać do czytania, ale treść już nie, przecież to jakiś pseudo fachowy bełkot i te genialne wnioski.
Wynika z nich, że w sumie powinniśmy się cieszyć i wychwalać Pana Vukovicza, bo nie tylko odrobił 5 pkt do Lechii, ale jeszcze dołożył 1. Pięknie tylko do piasta stracił 11.
Jakiś czas temu skauting Legii potrafił wypatrzyć takich piłkarzy, jak Duda, Nikolic czy Prijovic. A ostatnio kicha...
99 procent kibiców tego forum lepiej by tym klubem zarządzala.Najgorsze sa te niesamowite pomysły Darka w stylu Jozaka doktora piłki. Myślę że wielu by nie wpadło na tak głupie pomysly.
Wielu zaczekalo by do końca sezonu z kontraktem z Vuko. Zdobędziesz tytuł to masz nagrodę. Wykaz się. Ewentualnie szukałoby trenera po numerze z Klafem. A tu takie pomysły przychodzą w głowie jak u jakiegoś szaleńca
Podporucznik
 • 1 / 0
Zarządzać to jest łatwo, tylko o kasę trudno.
"99 procent kibiców tego forum lepiej by tym klubem zarządzala"

Proszę Cię,chyba nie wiesz co to znaczy prowadzić duży biznes,są tu tacy co prowadzą jakieś firmy to niech Ci powiedzą czy jest tak łatwo ;-)
Teodor powiedz szczerze. Jestes milionerem i kupiłeś nasz klub.
Zatrudniłbys Darka na stanowisku prezesa? Uwazalbys swoje pieniądze za bezpieczne?
Robbson177
Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ;-)
Firma a klub to dwie różne sprawy. Doświadczenie biznesowe DM w piłce jest nic nie warte. Widzimy to na każdym kroku
A Ty Vipers zatrudniłbys Darka?
Trudne pytanie Robbson,bo nie wiem co się dzieje w środku klubu.Myślę,że otoczył się złymi doradcami stąd wynika że nie chce powierzyć nikomu tego stanowiska.
Nie znam się na biznesie i nie wiem jakim kryteriami miałbym się kierować.To jest właściciel i sam sobie dał to stanowisko,a to jest co innego.
Vipres
On jest także prezesem. Dla mnie właścicielem może być nawet mis jogi.Ja pytam o DM prezesa. Prezes może mieć doradców, ale powinien być mieć i tak największą wiedzę, bo inaczej doradcy przytula kasę i tyle.
Vipres
Doradcy jak wyczuja jelenia to go wyczyszcza z kasy i tyle. W tym wszystkim DM wychodzi jeszcze gorzej, bo daje się skubac. Nie ma zaufanych ludzi. Dlatego od początku nie powinien być prezesem, bo się na tym nie zna. Jego błędy to nasze wku... e w wielu meczach.
Wszędzie ta kasa i kasa.Co nam ta kasa dała?Drugie miejsce w lidze a Piast bez kasy i wszystkich ograł ;-)
Wiesz jeden prezes wytrzymal ciśnienie i zostawil Fornalika mimo że mało nie spadł. A drugi zwalnial jak szalony.
Tu kasa nie pomoże jak zarządzania nie ma.
Ale Robbson co da zatrudnienie prezesa,jeżeli i tak ostateczne słowo będzie należało do DM?
Vipres
Nic. Darek musi trochę zejść ze sceny. A on lubi tam być. Eeehhh
Podporucznik
 • 3 / 4
Nie wiem czy będąc milionerem zatrudniłbym Darka, ale na pewno nie zatrudniłbym Bogusia. W polskim sporcie trudno znaleźć prezesa, który by cie nie okradł.
Toś mnie Robbson rozśmieszył. Napisz jeszcze coś wesołego. "99 procent kibiców tego forum lepiej by tym klubem zarządzała." Większość na tym forum to może co najwyżej zarządzać swoim kieszonkowy,. A jak ludzie rozporządzają swoimi pieniędzmi to pokazała afera Amber Gold.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Robbson, ale co da zatrudnienie Prezesa, jak całą kasę daje Mioduski i to ON wyznacza Prezesowi zadania, a ten jest NAJEMNIKIEM i ma słuchać właściciela. Skoro nie ma ekstra kasy, trener ma być tani, schodzimy z kosztów, sprzedajemy kogo się da, nowe transfery jak kogoś sprzedamy, ale za max 20% tego co zarobimy. Nam potrzeba nie nowego Prezesa, ale współwłaściciela/inwestora bo sięgnęliśmy szklanego sufitu. Mioduski więcej nie da, bo nie ma. I nie ma go co obrażać, kasy mu od tego nie przybędzie.
Mioduski miej honor i wymień w końcu prezesa na takiego który uratuje nasz klub od przepaści nad którą obecny prezes ją doprowadził.
Przecież jakby prezes nie nazywał się Mioduski to by chyba na taczce został wywieziony. Jednak prezes i właściciel to jedno.
Myślę że przygoda Vukovica w roli trenera L nie potrwa długo. Ciekaw jestem kto będzie gasil po nim pożar. Wszyscy wiedzą doskonale że to nie jest dobry materiał na trenera ale widocznie Miodek uwielbia popadać ze skrajności w skrajność.
To nie jest popadanie ze skrajności w skrajność i dziś pewnie Miodek żałuje, że wychylił się z kontraktem Vuko.
A teraz co ma zrobić? Jakby zwolnił Vuko 10 dni po podpisaniu kontraktu to ośmieszyłby się już całkowicie...
Generał brygady
 • 6 / 10
Wiecie co?Niektórzy tak jadą po Mioduskim jakby mieli jakiś wkład w Legii i tracili pieniądze.Kupcie sobie klub zatrudnijcie"uczciwych"pomagierów i zobaczymy jak wam będzie szło.Mówicie,że On się nie zna na piłce,a który z właściciel ligi TOP 5 się aż tak zna?Szeikowie,Chińczycy,Oligarchowie z Rosji?Nie nie znają się aż tak,mają od tego ludzi za co im SOWICIE płacą,dla nich to jest nie biznes lecz"zabawka".Ja nie mówię,że Mioduski wszystko robi dobrze,ale nie ma idealnego właściciela klubu sportowego.Ochłońcie trochę,rozumiem,że jest żal po niezdobyciu Mistrza,ale jednak......szanujmy się.
Tylko tyle możecie,poklikać w czerwoną łapkę,a dalej jesteście bezradni i nic z trym nie zrobicie,że DM jest właścicielem ;-)
Oni mają pieniędze i mogą się bawić. Myślisz że Darek kupił nasz klub dla zabawy.Zobaczył kase z LM i pomyślał:a jakby tak cała kasa dla mnie.
On chce zarabiać i rozumiem to. Nie rozumiem tylko jak bez pojęcia o piłce on chce zarabiać. Narazie to traci.
A ten argument. Kupcie sobie klub. To co ma zrobić kupe na herb i też ok, bo sobie klub kupił.
"zabawka"dla bogatych nie znaczy zrobić"kupe"na coś co się lubi i kręci.
Jeden kupuje jacht i pływa po świecie a drugi klub sportowy.
Widać lubi takie wyzwania.
Pułkownik
 • 0 / 1
Vipers, nie chodzi o wlasciciela, chodzi o Prezesa !
To trzebaby zaczac od postawienia na fachowca.
Coś w tym jest najlepiej usiąść w loży krytyków i mądrości pisać, nie słowa a czyny a jak to jest takie proste to każdy może założyć klub i zaprowadzić go na szczyt
Myślę że kupcy na nasz klub by się znaleźli. Może i Mioduski by chciał. Jednak wiadomo że jak firma przynosi starty to nikt nie będzie chciał dużo płacić. A i DM chce zarobić. Jest zatem pat.
Wyjścia są dwa, albo w końcu nauczy się robiąc masę błędów albo doprowadzi nas do zagłady.
I tylko rankingu szkoda i w ogóle pozycji naszego klubu. A każda taka nauka to wku..... e po porażkach i poczucie tragizmu.
Podporucznik
 • 7 / 1
Tysiąc słów i zero informacji.
Starszy kapral
 • 8 / 9
Mioduski to to samo gówno co iti! Teraz będzie marazm.
A jak będzie znowu mistrzostwo to co wtedy?
Porucznik
 • 0 / 1
O nie - jest istotna różnica. W przypadku DM to PRYWATNE pieniądze, w przypafku ITI jednak różne łebki typu Miklas czy Zygo nieudolnie zarządzały cudzymi pieniędzmi i było to bezosobowe.

Jedyne pidobieństwo to nieudacznictwo - ale na pewno nie zaangażowanie!
Prywatne. A myślisz że na LM to nie zarobił. A wcześniej też nikt nie dokładal złotówki. Przecież milionerem nie jest.Co zarobił to teraz stracił. Nie martw się jakby się ewakuowal od nas to wyprzedalby wszystko. DM czeka na złoty strzał jak Wojciechowski z Mierzejewskim.
Starszy kapral
 • 4 / 6
Mioduski to to samo gówno co iti! Teraz będzie marazm.
~Egon.
 • 0 / 1
Czyli u jednego trzeba było zasuwać, a u drugiego trzeba zapie...
Szkoda, że efektów z tego nie było jak do tej pory żadnych.
Jak na razie - zapi...dalacze dostali łomot na wszystkich frontach.

Cudownie to wszystko wygląda.
Zdaje się, że trzeba się powoli szykować na kolejny rok bez osiągnięcia czegokolwiek w europejskich pucharach.

Ciekawe czy Ogbuke i Manu są wolni, bo przy takich "sukcesach" powolutku, ze względów finansowych obsuniemy się w kierunku zatrudniania piłkarzy z coraz niższej półki.
W sumie, jeżeli będzie trzeba, to w ramach pomocy mogę osobiście kupić buty w odpowiednim rozmiarze dla Chukwu. Nawet na obcasie.
Niech chłopina wraca i zap....., bo tu nie ma czasu na zabawę.
Tu zap... trzeba, a jak on ma niby zap..., skoro ma za małe buty ?
Starszy sierżant
 • 5 / 4
Jak to będzie prawda że Fatalczyk odejdzie to kupuję karnet na nowy sezon i wracam na Łazienkowską, nie mogąc już patrzeć na jego fatalną a wręcz tragiczną grę jakiś czas temu zaprzestałem chodzenia na stadion. Miodek jak pogonisz tego drewniaka z klubu to zyskasz dużego plusa u kibiców...
Podporucznik
 • 0 / 0
To, że nie podpisze, wiadomo było już od dłuższego czasu. Od połowy soezonu w zasadzie już nawet się nie starał.
I tym swoim słabym zaangażowaniem pokazał że jednak czas się rozstac
Kapral
 • 9 / 5
Po 3 latach pan Mioduskiego mamy pustą kase zero sukcesów w pucharach i nic nie zdobyte w tym roku ! Myśle ze w normalnej firmie już by wyleciał na zbity pysk . Nie ma podstaw by ufać temu panu .
Mioduski mówił po spłacie BL i frędzla,że Legia zaczyna od poziomu 0.Wiesz już teraz dlaczego jest pusto?
~Egon.
 • 0 / 0
Jedyna szansa na zmianę i odwrócenie tej równi pochyłej mającej u nas miejsce od dłuższego czasu, to wejście do Legii jakiegoś konkretnego współudziałowca/sponsora/inwestora.
Najlepiej takiego, który dodatkowo ma jakieś pojęcie o piłkarskim biznesie.
No od 0 tak? To teraz jest juz na zaj... ym minusie. Nawet zero jest czasami ciężko utrzymać gdy się nie ma pojęcia o piłce.
Ranking też poleciał. A przecież jak przejmował miał bardzo dobry.
A po drugie kazał mu się ktoś pchać w piłkę. Wszystkim wyszłoby na dobre jakby siedział w cieniu robił to co potrafi najlepiej czyli nic.
DM bardzo wiele rzeczy mówił, zazwyczaj bez związku z rzeczywistością.
Major
 • 5 / 3
Leśnodorski na przełomie 2012 i 2013 roku, zostając prezesem Legii, zaczynał z jeszcze niższego poziomu niż 0. Legia została wtedy odstawiona od ITI-owskiego finansowania i nie miała niczego, poza gigantycznym długiem w koncernie (~260 milionów złotych). Nagle, ku zaskoczeniu wszystkich, jakiś okrągły facet w rozpiętej koszuli, włosami na klacie i koralikach zrobił coś, czego długimi latami nie były w stanie zrobić żadne Miklasy, Kosmale, Drabczyki i Ostrowskie - ajtiajowskie geniusze zarządzania.

Zaczynanie z poziomu zero to nic złego (zakładając, że byłaby to prawda, ale coś mi mówi, że nie jest). Na pewno Legia w marcu 2017 była w lepszej sytuacji niż na przełomie 2012/2013 roku. No ale to trzeba umić. Jeden potrafił, drugi nie za bardzo. To jest zasadnicza różnica.
Podporucznik
 • 3 / 1
Było ich 3, nie jeden. Nie opowiadaj bajek.
gzil
No DM napewno dużo pomagał. Jeśli tak jak teraz to.....
Generał broni
 • 3 / 1
Można się spodziewać, że w pierwszej kolejności pożegnamy Carlitosa, a Legia coś na nim zarobi, by uruchomić wzmacnianie. Któryś z dwójki Szymański, Majecki też raczej tym razem będzie do sprzedania. Stawiam, że Legia sprzeda Szymańskiego i wówczas Majecki zapewne by został, chyba że za niego byłaby jakaś bardzo dobra oferta. Ale to dopiero po ME U21 i MŚ U20.
Spokojnie dopiero karuzela się rozbuja na dobre ale oficjalne info komu nie przedluzamy mogloby już być z klubu
Szeregowy
 • 0 / 1
wszystkich można sprzedać. Tylko trzeba też kupić kogoś w zamian. Poza tym nie zapominajmy, że od nowego sezonu na boisku będą wymogi co do młodzieży.
Tak więc sytuacja nie jest łatwa. Nie da się sprzedać 20 i kupić 20 lepszych jak nie ma kasy.
Ale jak pójdzie za dobrą cenę Szymański to można ściągnąć wtedy 2-3 dobrych zawodników pisząc dobrych to w granicach rozsądku i takich co nas stać. To coś może być na zasadzie jak sprzedamy to będą zakupy
Szeregowy
 • 0 / 1
dokładnie. Tylko słowo klucz - "dobrych" ostatnio nie wychodziło stąd mamy to co mamy. Sprzedawaći kupowac trzeba z chłodną głową,a niestety nasz właściciel ma z tym problem.
Czeka nas dużo emocji w samym oknie transferowym, a po nim jeszcze więcej emocji w nowym sezonie. Oby serca kibica to zniosły, a głowy pozostały na miejscu :-)
Jakaś Turcja albo egzotyka tyle mu znajdzie
Chodziło o klub dla Kinga nowy
Raczej Niemcy, 2 liga.
Kapitan
 • 0 / 1
Kuchy może mieć trochę lipę teraz ze znalezieniem sensownego klubu, bo jego menago (CK) ma tylko 2 zawodników, z czego tego drugiego karierą kieruje sam klub (Bielik, Arsenal).
~Sen o
 • 0 / 0
Chciałbym aby więcej mówiono o DNA Legii . I pytanie które postawił Vuko czy klub zrobił jakikolwiek postęp po poprzednich mistrzostwach? Może teraz przyjdzie otrzezwienie i zaczną się przemyślane transfery. Pierwsze to pozbyć się szrotu z listy płac i szukać młodych ambitnych na 3-4 lata. Dyrektor sportowy w Legii to tylko słup. A z pogoni jest do wzięcia Kozulj?
~Emperor_ayeez
 • 0 / 0
Cierzniak przedłużył? Mega news. Nigdy więcej Majeckiego w bramce i podobnych jemu- promowanych na siłę sredniakow
Doszliśmy do kluczowego momentu, bo jeśli obecne zmiany się nie powiodą, to możemy zgnuśnieć na wiele lat zostając przeciętniakiem jak Amika. Oby więc Kucharski i Vukowicz wiedzieli co robią, a sądząc po ich doświadczeniu, można mieć spore wątpliwości. Ale lepiej je sobie teraz darować, bo i tak nic to nie zmieni. Mimo wszystko ja uważam że każdy z jakimkolwiek doświadczeniem w budowaniu drużyny byłby większym gwarantem powodzenia. Berg, Runjaicz, nawet jakiś Ojrzyński czy Papszun, wszyscy oni już coś budowali, nawet jeśli z błędami, to przynajmniej mogli się czegoś nauczyć. Pisałem całą wiosnę że dla mnie wymiana Antolicza na Furmana to jest pierwszy transfer. Jeśli to tylko 250k euro, a tyle sugerował Janekx89, to trzeba tę kasę zarobić/znaleźć/sfałszować i zapłacić. Jeśli Cafu ma odejść to tym bardziej. Kolejna sprawa to ofensywny pomocnik którego nie ma od czasu Vadisa. Z naszymi planami promownaia młodzieży potrzebujemy dzika, który będzie "nimi" strzelał bramki, tak jak to robił Vadis. Oczywiście rozumiem że nie ma szans na takiego zawodnika, ale tyle mówiło się o profilach zawodników których szukamy, niech wreszcie powstanie prosta charakterystyka, wysoki, silny, przepychający się, z kierunkowym przyjęciem i prostopadłym podaniem. Skaut ogląda Pasquato, widzi że to chucherko, które w naszej lidze się nie sprawdzi i go nie kupuje. Wtedy można promować Szymańskiego, Nagya, czy kogokolwiek, bo jak dostaną piłkę to prędzej czy później coś strzelą, a jak sami mają ciągnąć grę to wyglądało to jak wyglądało. Czyli nijak i jeszcze się im chyba krzywdę wyrządziło nakładając presję ponad ich umiejętności. Dziś zamiast liczyć kasę za nich, trzeba się zastanawiać czy starczy na nowe transfery, a gablotka pusta i to mimo 7 pkt przewagi nad drużyną która nas wyprzedziła. Wielu zawodników tego nie pociągnęło, bo brakło liderów, którzy na wkurzeniu robiliby przewage i ciągneli grę i chęci do gry innych.
Sierżant
 • 6 / 2
3 lata.
3 lata ufałem panu Mioduskiem, że on chce dobra naszego klubu.
3 lata za długo
po beat write'rze jakim jest red. Dawidzuk oczekiwałbym bardziej konkretnych info oraz mniej banalnych anliz. Bo co to za odkrycie , ze Legia będzie sprzedawać swoje assety i szukać tanich wzomcnien. to jest paradygmat obowiazujący w tym klubie i w ogolności, w polskiej piłce od x lat. Co to oznacza "dopolszczenie" zespołu . Dla mnie mogą grac tu eskimosi byleby prezentowali jakość piłkarską. Polaków dajacych własciwy poziom nie ma , nie dlatego , że Legia miała "antypolską" strategię,a tylko przez to, że rynek wewnetrzny wycenia ich niewspolmiernie wysoko do prezentowanych umiejętnosci. Podobnie rzecz ma się z tym z********aniem vukowicia. Klub pilkarski powinien zatrudniac piłkarzy , a nie zapier.. wyrobników. To mit, że sukces Czerczesowa, na który wielu się tutaj, nie bez racji, powoluje- wział się z owego zapier.. Otóż Legia Stasia zapier... ale zapier... mądrze wedle konkretnego planu, czego o Legii Vuko nie da się powiedzieć. Jesli nie ma taktyki, utalentowanych graczy można zbudować co najwyzej klub biegaczy im. Foresta Gumpa, a nie WIELKĄ LEGIĘ
Jeśli wśród piłkarzy z kartą na ręku, lub wypożyczanych trafi się ktoś pokroju Vadisa, to będę skakał z radości. Zawsze powtarzam, że lepsza jedna gwiazda uzupełniona młodymi talentami niż kilku przeciętniaków.
Pułkownik
 • 0 / 1
Na Legionistach cos juz przebakuja o mozliwej dymisji prezesa z zarzadem, u nas cicho sza...
W to raczej nie uwierzę
Co nie których myślenie życzeniowe z tą dymisją ;-)
Generał dywizji
 • 0 / 0
Proszę Cię...Qbas sobie pisze jak zawsze bo tego chce ale tego nie będzie. Mioduski nie zrezygnuje. Sam chciałbym aby zaryzykować i zatrudnić z zagranicy Prezea i dyr sportowego. Wiem wisla się na tym przejechala to ryzyko ale sorry wierzysz w dobre transfery Kucharskiego po ostatnich zerowych transferach od niego ?
Pułkownik
 • 0 / 0
W obecnym ukladzie w nic juz nie wierze..
Porucznik
 • 1 / 4
Wraca Jodla, może grać na srodku obrony, Jose Kante zna lige i naprawdę to dobry technicznie zawodnik, Sanogo trudno powiedzieć Zaglebie to nie Legia.
Błędem Vukovica bylo stawianie na Antolica, ktory kompletnie nic nie daje zespolowi, to żółw .
Szkoda wymiany Michalaka na Stolarskiego, to bylo glupie.
Carlitos to nie napastnik na puchary.
~Lx
 • 0 / 0
Dobrze to nie wyglada
Sierżant
 • 1 / 1
Przed meczem z lechia mielismy 5 pkt straty, OK. A jaka jest srednia punktow na spotkanie dla obu tych trenerow? Tak slabej rundy finalowej nigdy nie mielismy I prawdopodobnie miec nie bedziemy. Niestety zasada nowej miotly w tym wypadku nie zadzialala I tyle. Nie jestem fanem zatrudniania Vuko bo uwazam za to Pinto powinien dokonczyc sezon ale zycze mu jak najlepiej.
Miotła się złamała po zbyt energicznym zamiataniu w Gdańsku...
Porucznik
 • 4 / 4
Rz..ać się chce po przeczytaniu takiego artykułu.

Zwłaszcza "Dlaczego Vukovic". To znaczy co - Piast z budżetem 25 mln złotych może postawić na dobrego trenera, który pasuje strategicznie, ma czas na zrobienie porządków (tam też byłypoważne decyzje personalne, chociażby poleciał Vasiliev z najwyższym kontraktem w drużynie) i zdobywa mistrzostwo Polski, a Legia z przychodami 120 mln złotych MUSI zatrudnić miernego Vuko bo ŻADEN INNY trener tak samo nie daje gwarancji sukcesów jak Vuko (który nb daje raczej gwarancję braku sukcesów)?

Przecież to żenujące...
~Szpila
 • 0 / 0
A dla mnie podstawą to jest sprowadzenie bramkarza, bo to co prezentował Cierzniak raz Majecki to kpina jakąś!!!!
słabo to wygląda, ale może wskoczy wreszcie ktoś z akademii!! tylko kto?
Jeśli informacje w tym artykule są wiarygodne,to nowe porządki idą w dobrym kierunku.Dla tych co interesują się Legią i mają gdzie ucho przyłożyć to chyba nie będzie to aż tak zaskakujące ;-)
Jestem za tym żeby spore wietrzenie zrobić, bramkarzy tak się spodziewałem że dwóch nie odpalimy i Radek zostanie ale już chyba typowo jako zmiennik Majeckiego
~Friki
 • 0 / 1
Panie Redaktorze, strata do Lechii wynosiła 5pkt. Ale może spojrzymy z innej strony? Że przewaga Vukovica wynosiła 7pkt przewagi, a skończyło się na 4 przewagi Piasta. Ja wiem, że Pinto nie pasował, bo miał was gdzieś. Ale ta propaganda co tutaj jest odstawiania ostatnio woła o pomstę do nieba. Ja wiem, że prezes poczęstował winem i nie można źle pisać, ale litości. Vukovic to pomylka, nawet przy Klafuricu.
Za 3 tygodnie zaczynamy przygotowania do sezonu, wygląda na to że w kluczowych meczach czyli eliminacjach do LE będzie grać drużyna z łapanki...
Lepiej lapanka która może zaskoczy i będzie zostawiać serce na boisku bo takich liczę że ściągniemy a nie Ci co odcinaja tylko kupony od wypłaty miesiąc po miesiacu
Drużyna z łapanki to był ŁKS po zdobyciu mistrzostwa i sprzedaniu większości wartościowych graczy. Potem szalał w eliminacjach z ManUnited Dzidosław Żuberek...
czyli krótko mówiąc czekamy na cud...
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Z rzeki tekstu jedyny co mnie interesuje to taki ze Kuchy out
Było do przewidzenia ;-)
Jeden z ostatnich z grupy tortowej i moze granie przeciwko trenerom to być może za wiele
Ale że Vuko go wyczuł, no no...
Generał broni
 • 5 / 1
Podstawowe pytanie po tym tekście, to kto w ogóle zostaje. Bo to, że 10 zawodnikom kończą się kontrakty to żadna wiadomość. Mało konkretów, panie Dawidziuk.
Ale ze zostanie niby tylko Cierzniak to już sporo wiemy a na resztę trzeba czekać jakie pojawia się oferty
~rob
 • 0 / 1
No to jesteśmy w czarnej d***e. Bierzemy Vukovicia bo na normalnego trenera nas nie stać i modlimy się o cud że to wypali. Otóż zmartwię Was Panowie dziennikarze, to nie wypali. Płacimy już trzem trenerom bo odpowiedzialni ludzie w klubie nie potrafili zrobić porządnej analizy jakiego typu trenera potrzebujemy, jakie są nasze cele i jaki trener odpowiada naszym celom. Przecież na tym forum czy twitterze zwykli kibice wskazywali ciekawych kandydatów (Lalatovic, Marko Nikolic). Mamy sie modlić również o to, że trafią się frajerzy, którzy kupią naszych gladiatorów za niezłą kasę i dzięki temu uda się zmniejszyć trochę powstałą dziurę budżetową. Podsumowując artykuł czekamy na cud.
Podpułkownik
 • 1 / 3
Drewniaka kuchego trzeba gonić na 4 wiatry i jeszcze wielu innych ale na pewno zatrudnić trzeba klasowego środkowego pomocnika, lepszego od Vadisa bo Martins z Cafu nie dadzą rady, napastnika albo nawet dwóch, lewego obrońce i środkowego obrońce.

Panie Prezesie!!! ile przewiduje Pan sprzedanych karnetów?
trzeba go było sprzedawać jak byli chętni, przynajmniej jakiś pożytek by był;)
Z tymi karnetami to tak trochę poniżej pasa...Nie kopie się leżacego.
To jest myśl! Sprowadzić 10 takich Vadisów tylko lepszych ...że nikt w klubie jeszcze na to nie wpadł!
Niech obniża ceny na nowy sezon karnetów /biletów wtedy może frekwencja pójdzie trochę w górę
"czy jest na rynku trener, który gwarantuje wyniki i pozostaje w zasięgu finansowym Legii?" - NIE.

Takie postawienie sprawy dyskwalifikuje ten artykuł w kategoriach powagi. Ja wszystko jestem w stanie zrozumieć. Osobiste sympatie i relacje, koniunkturalizm z tym poniekąd związany, nawet do bólu irracjonalne decyzje DM. Ale gdzieś są granice.

Na rynku jest wielu trenerów, którzy za porównywalną kasę do tej którą bierze Vuković, lub za nieco większą ale dającą w zamian jakość i perspektywy z chęcią przyszliby do Legii i to niekoniecznie od razu na kontrakt 3 letni. Takich, którzy w 7 meczach decydujących o mistrzostwie i eliminacjach LM i łatwiejszych el. LE ( i związanej z tym ewentualnie pieniądzach ) zdobyliby więcej niż 8 punktów a nawet startując z pozycji lidera na 4 kolejki przed końcem z 3 meczami w domu wyrwaliby ten tytuł. Nawet deprecjonowanemu Klafuriciowi z podobnym składem i gorszą pozycją wyjściową się to udało.

A propos Klafuricia, rzadko to robię ale muszę przyznać DM rację. Rok temu mówił że wybrał Klafa bo potrzebuje chłodej głowy a nie serca - w domyśle emocji. Tradycyjnie jednak wykazał szybką niekonsekwencję i teraz postawił na rozchwiane emocje, których efekt widzieliśmy w ostatnich dwóch tygodniach a na koniec już po gongu, na konferencji Vuko jak opętany nadal wymachiwał cepami niepomny tego że sam jest głównym winowajcą smutnego finału.

Ku zgrozie jednych, i ku uciesze innych którzy dają się nabrać, zaślepić gadkami o legijności i zapi...niu zapominając że jednak ważniejsze są umiejętności piłkarskie tak zawodników co prowadzącego ich trenera.

Ale o tym jak zwykle ani słowa. Żadnej, zwłaszcza konstruktywnej, krytyki wobec tych którzy - przez cały sezon - tak bardzo zawiedli, tak się skompromitowali. Od samej góry, od zarządu aż po rezerwowych.

Trochę powszechnej już wiedzy, relatywnie mało konkretów. Wiele znaków zapytania, że prawdopodobnie, że się wyjaśni. No i ta wtopa z Zyllą. Ale czy kogoś to jeszcze na tej stronie dziwi?

A mnie nurtuje takie pytanie: jaki rozsądny zawodnik, nie kierując się tylko pieniędzmi przyjdzie tutaj by grać pod batutą trenera Vukovicia? Na co może liczyć? W szczególności czego się nauczy? Jak rozwinie swoje umiejętności i jakie ma perspektywy na trofea i niezapomniane sportowe doświadczenia? Bo koniec końców nie ma siły by nie patrzył na to wszystko przez pryzmat ligowego finiszu pod przywództwem AV. A to nie zachęca i nie porywa. No chyba że Redakcję i red. Dawidziuka w szczególności.
Podaj nazwisko trenera skoro wielu icj na rynku i jaką dają gwarancje na sukces. A co do Klafa i zeszłego roku, przenosząc liczbę punktów z tego sezonu na poprzedni Vuko na spółkę z Sa Pinto mieliby Mistrza.
Pietrek, szanuję Twoje pozytywne nastawienie ale bronisz przegranej sprawy. Powtórzę 8 pkt w 7 kluczowych meczach. 2 pkt w 4 ostatnich, z których 3 w domu. Porażka w domu z Dudelange. Tego naprawdę nie da się obronić.

Ale by kogoś sensownego zatrudnić trzeba coś w tym kierunku zrobić, wykazać się czymś no i... samemu być sensownym.


No chyba, że zmierzamy do tego że tego nie potrafimy i że nie jesteśmy sensowni to wtedy red. Dawidziuk ma rację.

P.S. Rozważany przez nas trener Potter idzie do Brighton. Szkoda, że wtedy nie trafiliśmy. Ale kiedy DM trafił?
Naprawdę Potter to Twój faworyt? Mam tylko 2 uwagi, po piwrwsze czy gość z Anglii marzy by przyjść na zaścianek Europy a po drugie już chyba Sa Pinto robił na mnie wieksze wrażenie.
Nie mówię, że mój faworyt ale Brighton to jednak jest jakaś referencja. A jakim wyborem był Sa Pinto to wiemy i nie trudne było to do przewidzenia patrząc na jego częste zmiany pracy. Od Vuko trudno byłoby być gorszym.
Może poobserwujmy co zrobi z Brighton, a jeśli winisz Vuko za Dudelange to już nie mam pytań... dla mnie Vuko to strzał w dziesiątkę, niektórzy krytykują choć nawet nie rozpoczął tak naprawde jeszcze nic ale wolą skrytykować żeby ewentualnie później być miło zaskoczonym niż rozczarowanym. Troche to rozumiem ale takie podejście jest słabe a tak naprawde żaden trener w naszym zasięgu finansowym nie gwarantuje sukcesów, potwierdził to również Besnik Hasi. A czy doswiadczenie jest kluczowe? Henning Berg nie był jakimś kozakiem, potrenowal dluzej Lillestorm ale mial tam fatalny wynik punktów na mecz. O epizodzie w Blackburn nawet nie warto wspominać. Ale przyszedł do Legii i nikt tego nie żałuje.
A dlaczego mam nie winić za Dudelange? Pamiętam ten mecz dokładnie i była to ogromna żenada pod każdym względem prowadzenia zespołu. Bez wątpienia ponosi za to odpowiedzialność. Za skład, za grę, za zmiany, za brak organizacji, taktyki, za wszystko w tym meczu.
A czy Vuko przypadkiem nie przejął tej drużyny po kimś innym?...
Czy Fornalik szedł na Mistrza w pierwszym sezonie w Piascie, czy Runjaić przejął Pogoń i od razu byl w czołówce, czy taki Probierz grał od razu o puchary, albo Stokowiec zbudował drużynę po miesiącu?
Pietrek, pobudka! To byl DUDELANGE!
To te Dudelange które wyeliminowalo Cluj, to te Dudelange które przegralo z Milanem ledwo 0-1, to te Dudelange które zremisowało z Betisem. Nie zebym robił z nich jakas potęgę ale naprawde myślisz ze Vuko przejmuje tymczasowo zespół po Klafuriciu, mówi do zawodników " panowie cisniemy ich, maja słaby środek wiec skrzydlowi schodzimy do środka i strzały z dystansu bo bramkarz to ich slaby punkt i gwarantowane 4-0? Nie, to tak nie działa, dalem Ci przyklad 4 trenerów powyżej.
Pułkownik
 • 1 / 0
Nie pozostaje nam nic innego jak po prostu siedzieć cicho i liczyć na cud, że ta cała rewolucja na modłę poznańską faktycznie wypali. Jest jeden mały plusik, że Vuković faktycznie może unicestwić grupę trzęsącą szatnią w Legii. Skoro bez sentymentów pozbywa się Kucharczyka i zapewne całą resztę, którym kończą się kontrakty (za wyjątkiem Cierzniaka, ale on akurat zasługuje na pozostanie w klubie)...
W sumie ciekawe, gdzie taki Kucharczyk potem będzie grał, skoro zapowiadał, że nie zagra w żadnym innym klubie z PL
~rob
 • 0 / 0
To samo w swoim poście napisałem, musimy liczyć na cud.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mąka też mówił że w Legii nie zagra
~WJ
 • 0 / 1
Oczyszczenie jak w kościele katolickim
Na pewno jest to potrzebne, no nie wynik ale postawa poszczególnych zawodników pozostawia wiele życzenia.
W ostatnim pięcioleciu zgromadziliśmy trzy tytuły i dwa vicki. Niby dobrze ale jest to ale
Można przegrać,bo taki jest sport, jednak w najważniejszym momencie sezonu trzeba dać z siebie wszystko tak jak w poprzednich latach. Tegoroczne rozgrywki tego nie pokazały. W całej serii finałowej uzyskaliśmy 8 ciężko wywalczonych punktów. Jedynie w Gdańsku był jakiś objaw nadziei, ale przy innym arbitrze mogło to się wcale tak różowo nie skończć.
Dlatego było minęło i tego nikt nie wróci
Czekajmy co nam czas przyniesie i znów poczekajmy na lepsze czasy
Rewolucja może nieść za sobą różne warianty, najważniejsze aby we właściwym kierunku ( L)
Generał dywizji
 • 5 / 1
Stawianie sprawy że było za Pinto 5 punktów straty odnosząc to do Vuko jest takie sobie. Wystarczy że Stefański gwizdnalby karnego którego nie było i dał czerwoną i straty do lechi moglby nie być odrobinę. To takie pójście na skróty.
Jak wywali Kuchego Vuko jasno pokaże kto był w grupie wywrotowej do trenerów co w sumie nie dziwi...drugi pewnie Arek też dziwnie Pinto go przywrócił w końcówce
Generał
 • 2 / 1
Czyli po odejściu Kucharczyka w końcu nastąpi stabilizacja w klubie i Legia wyjdzie na prostą. W takim razie jestem za:)
Śmieszą mnie takie teorie, serio myślicie że Kuchy ma taką moc? Normalnie zło wcielone.
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Wydaje mi się że odstrzelenie Kuchego pokaże zawodnikom że w klubie nie ma świetych krów
Większość tych piłkarzy powinno co dzien jakąś wrzutkę na biedne dzieci robić za to że może postawić nogę w tym klubie. Przepaść między nami a resztą tej śmiesznej ligi jeśli chodzi o warunki do pracy każdy zna. Widać jednak że nie docenia
Doceniają jak przyjdzie im grać potem gdzie indziej
Generał
 • 3 / 1
Ja go akurat lubię i zawsze go broniłem. Jednak po tym sezonie wszystkich mam już dość. Nawet Kuchego, serio. Generalnie wszyscy won :)
Najgorsze jest to, że taki Kuchy pójdzie do jakiegoś Piasta czy Lechii i tam będzie grał. Zobaczycie.
Generał brygady
 • 4 / 0
EL1916

Do tego jeszcze znając nasze szczęście i historie związane z graniem byłych Legionistów przeciw Nam, to jeszcze lutnie nam bramkę. A polskie dziennikarstwo będzie wypuszczał indiańskie oparo-dymy w stylu - "jak to się zrewanżował Legii, za to że niepotrzebnie go wytransferowali".
Więc Twój ewentualny scenariusz mnie także nie zdziwi.
eL1916
"czy Kuchy ma moc"
Ano ma/miał na północnej i to wystarczyło aby być"nietykalnym";-)
Generał
 • 2 / 2
Picco
Sęk w tym, że on wcale nie jest taki zły jak go forumowicze malują. Jak na skrzydłowego liczby ma dobre, jest szybki, potrafi dośrodkować. Spokojnie znajdzie zatrudnienie w lidze.
Z Czerwińskiego też tu wszyscy szydzili.
eL1916
Z takim stażem w Legii to niejeden pomocnik mógł by takie liczby wykręcić ;-)
Generał
 • 2 / 1
Pewnie tak, tylko mało który takie liczby wykręca. I to co sezon. Zobaczymy jak się jego kariera dalej potoczy, ale wydaje mi się że sobie poradzi.
Kuchy ma moc, w końcu to poMOCnik. On w innych ekipach będzie brylował.
Kapral
 • 1 / 1
Szczerze mówiąc dla mnie to jest szok, że Legia nie może sobie pozwolić na transfer takiego Furmana za milion złotych (w przeliczeniu 232181.56 euro!). Trzymam kciuki za sukces, ale rewolucja przed najważniejszym, czyli grą w eliminacjach nie napawa mnie optymizmem.
Pułkownik
 • 12 / 1
Panie Dawidziuk, w momencie zwalniania Painto, mieliśmy też 5 pkt przewagi nad Piastem.
Ciiiii, to nie pasuje do koncepcji.
Pułkownik
 • 3 / 2
A na koniec -4, czyli do Piasta bilans -9 jako efekt najgorszej od czasow esa37 finalowej rundy.
~asdasdasd
 • 0 / 1
Byle tylko pozegnac Kucharczyka, to jest dla mnie najwazniejsza sprawa. Wraca Sanogo czy Kante, troche jest zawodnikow. Najgorzej wyglada obrona, i zobaczymy czy Martins zostanie.
King chyba za dużo kozaczyl i uważał się za nietykalnego i może być mała niespodzianka że mu nie przedłuża
Podpułkownik
 • 1 / 1
Kozaczyl a nic nie pokazywał na boisku. Trzeba zrobić czystki w zespole
Kozaczył od bardzo dawna. Jozak był amatorem ale przypomnę, że on pierwszy zakomunikował, że z Kuchym coś nie gra.
Czekamy na oficjalne info ale chyba coś w tym jest ostatnio często trybuny więc chyba dalej niż bliżej do nowej umowy
Mógł być kimś więcej niż członkiem galerii sław, niestety sam wybrał pokazując takie a nie inne zaangażowanie, ale paradoksalnie transfer "out" dobrze by mu zrobił.
A jeśli zostanie to na rok maks, a klub powinien mieć możliwość rozwiązania kontraktu wcześniej w przypadku braku zaangażowania.
Koniec z olewaniem, koniec ze zwalnianiem trenerów.
Generał dywizji
 • 0 / 2
Może i jest w tym jakiś sens zbudowania dobrej drużyny za pół darmo , gdy do tej pory za konkretną kasę się nie udawało! Ale co będzie jak w następnym sezonie będzie tak samo ? Jedynie wyście sprzedaż klubu lub mityczny inwestor .Wtedy Darek już tak sobie nie porządzi !!
~Oskar
 • 0 / 1
Bo fakty są takie, że w momencie zwalniania Sa Pinto strata do lidera z Gdańska wynosiła 5 punktów.

Fajna manipulacja.
Kapitan
 • 2 / 2
Panie Adamie, współczuję fali krytyki, jaka się na Pana ostatnio wylewa, ale... serio, ta decyzja się nie obroni. Vuko z takim podejściem skończy z plagą kontuzji przed najważniejszymi meczami. Jeżeli podejmowane były rozmowy o Stępińskim, który już odchodząc do Francji (2 lata temu?) chciał 50k euro miesięcznie i niezbyt przepada za naszym klubem, to jak to się wpisuje w ideał piłkarza Legii autorstwa Vuko (3x Z - zapierd..., zapierd..., zapierd...)?

Czemu skauting piłkarzy opiera się o zawodników, których zna wyśmiewany Janusz sprzed tv? Czemu inne zespoły z tej buraczanej ligi potrafią ściągnąć zawodnika z jeszcze bardziej buraczanej ligi, o której najwięksi pasjonaci sportu nie słyszeli i taki zawodnik daje temu klubowi wartość dodaną? No czemu? I mamy wierzyć, że zaciąg zapie*dalający da efekt w postaci awansu do LE? Nie da. Tu potrzeba zalać wszystko wodą i wzywać szambiarkę. Za kierownicą tej szambiarki musi siedzieć ktoś, kto się zna, a nie tylko PieRdzi słodkie teksty o tym co robi prezes-właściciel, duet zesłany nam z niebios, ale niezasłużony.
Przeczytałem i wymamrotałem "Dawidziuk musiał to napisać". Ciekawe czemu nie pomyliłem się?
Też miałeś tak, że znałeś treść tekstu zanim go przeczytałeś?
Nie, tak jeszcze nie mam.
Chorąży
 • 0 / 1
Czym się różni to, co teraz robimy, od tego, co Lech robił po zatrudnieniu Djurdjevicia? Ten sam ton, te same akcenty(Vuko podkreślił że będzie twardy itd) w tekście. Jeszcze brakuje by pan Dariusz zaczął się zaklinać że hamię w hamię będziemy walczyć.
Aha, po raz kolejny gadanie głupot o zapierdzielaniu. Ktoś powiedział kiedyś, że lepiej mądrze stać niż głupio biegać. Legia i Zagłębie Sosnowiec zrobiły najwięcej sprintów per mecz, i co z tego? Najwięcej w lidze przebiegła Pogoń Szczecin, i co z tego?
I Pogoń nie dała sie ani mistrzowi ani vicemistrzowi, a tą cudowną roslinke Probierza przemieliła i wypluła.
Kapral
 • 2 / 4
Ależ pięknie płonie...
Ale co płonie?
Kapral
 • 0 / 3
wizje, plany, race, stosy, hemoglobina...takie tam
Pułkownik
 • 0 / 1
Alez piekna katastrofa ?
No szczerze niezbyt piekna, a bardzo glupia.
Czekamy na info oficjalne czy tylko faktycznie przedłużono umowę z Cierzniakiem a reszcie podziękowano czy trwają jeszcze rozmowy
Sierżant
 • 10 / 6
czy jest na rynku trener, który gwarantuje wyniki i pozostaje w zasięgu finansowym Legii? Odpowiedź brzmi: nie.

Jest. Tak się akurat składa, że obaj doskonale go znamy. To Janek Urban. Jak mógł pan o nim zapomnieć? Zdumiewające.
Kapitan
 • 3 / 2
Forumowicz dodający rubasznego folkloru do tego smutnego jak p...a zbioru komentarzy.
Major
 • 1 / 3
Podsumowując sprzedamy wszystko co ma jakąś wartość i sprowadzimy trochę szrotu. Wiadomo że i tak będzie beznadziejnie więc po co trener.

Ale plan może nie wypalić, bo bez trenera możemy spaść z Ekstraklapy i będzie klops!
Wiedząc że w kasie raczej pusto wiadomo że oferty na kilka milionów będą z gatunku nie do odrzucenia
Szekspir miał taki dramat, Wiele Hałasu O Nic. I tego się spodziewam w wakacje w Legii.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Kontynuując wątek szekspirowski:
zamiast „Wszystko dobre, co się dobrze kończy” — „Komedia omyłek”...
Pułkownik
 • 0 / 0
Koniec Snu nocy letniej, bedzie byc albo nie byc..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Nie pogardziłbym „Dwoma panami z Werony”...
~Xxxxx123
 • 3 / 0
Dla mnie oczywistym jest, że powinni odejść WSZYSCY, którym kończą się kontrakty.

Też chciałbym dodać, że artykuły red. Dawidziuka są wg mnie niestety bardzo tendencyjne i sprawiają wrażenie pisanych pod wcześniej już ustaloną tezę
Bramkarz jeden raczej spodziewałem się że zostanie tak zostalibysmy z samym Majeckim który stanie się pewnie teraz nr 1 a Radek typowym zmiennikiem od nowego sezonu
~Xxxxx123
 • 0 / 0
Wydawało mi się, że Cierzniak już przedłużył dlatego pisząc to nie miałem go na myśli.

Mi trójka na przyszły sezon: Majecki, Cierzniak, Miszta odpowiada
Porucznik
 • 10 / 1
Z całym szacunkiem panie Dawidziuk,ale pan wie tyle co zje dlatego tego nawet nie czytam.Jak można pisać,że Zylla zostanie piłkarzem Legii a dwa dni pózniej tworzyć arytkuł o nim jakby już tu był a jednocześnie pisać,że może być.A prawda jest taka,że na 99% nie będzie.Kompromitacja a liczyłem na rzetelne dziennikarstwo.