List Dariusza Mioduskiego do kibiców

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia Warszawa

17-08-2018 / 20:40

(akt. 02-12-2018 / 11:22)

Wczoraj zrealizował się czarny scenariusz i niczym nie można tego usprawiedliwić. Tak jak i Wy, czuję rozgoryczenie, złość i wstyd - pisze w liście do kibiców Legii Warszawa Dariusz Mioduski, prezes i właściciel mistrzów Polski. Poniżej jego pełna treść.

W poprzednim sezonie trzeci raz z rzędu zdobyliśmy mistrzostwo Polski, ale popełniliśmy też błędy. Największym było to, że sztab szkoleniowy na nowy sezon oparliśmy na trenerze bez wystarczającego doświadczenia. Porażka w pucharach europejskich to przede wszystkim konsekwencja tej decyzji. Dlatego w ostatnich dniach zatrudniliśmy trenera z dużym, niepodważalnym doświadczeniem i charyzmą. Wierzę, że przywróci naszej drużynie waleczność i charakter, bo tego właśnie brakowało jej najbardziej. 

 

Odkąd przejąłem pełną odpowiedzialność za Legię byłem przekonany, że moją rolą jest zapewnić wszystkim w Klubie jak najlepsze warunki do pracy. Zawsze, jako właściciel i prezes Legii Warszawa, starałem się wywiązać ze swojej roli najlepiej jak potrafię. Ale ostatnie mecze - z mistrzem Luksemburga, a wcześniej z mistrzem Słowacji - pokazały, że moje założenia były błędne. Zapewniając piłkarzom warunki na wysokim europejskim poziomie mam też prawo wymagać pełnego zaangażowania. Tymczasem przegraliśmy z klubami, które mogą nam pozazdrościć warunków do pracy pod każdym względem. Z klubami, które mogłyby tylko pomarzyć o budżecie, wynagrodzeniach oraz wydatkach transferowych na poziomie Legii. Dlatego mam świadomość, że musimy wyciągnąć dużo głębsze wnioski z ostatnich porażek niż tylko zmiana na stanowisku trenera. Wszyscy, także ja, musimy pokazać, że zasłużyliśmy na to, żeby pracować i zarządzać dziś klubem o ponad stuletniej historii. W najbliższych tygodniach dokładnie przeanalizujemy nasze dotychczasowe działania w całym pionie sportowym Legii i w razie potrzeby dokonamy niezbędnych zmian. Konsekwencje finansowe związane z odpadnięciem z rozgrywek europejskich na tym poziomie oznaczają też, że będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności Klubu. Jesteśmy jednak na tę sytuację odpowiednio przygotowani.

 

Jednocześnie nie pozwolimy, aby obniżyły się nasze sportowe aspiracje. Legia jest Mistrzem Polski, zdobywcą Pucharu Polski i naszym obowiązkiem jest walczyć o obronę tych trofeów w obecnym i każdym kolejnym sezonie. Walczyć z pełnym zaangażowaniem, dając  z siebie wszystko na boisku. Dlatego jeszcze raz przepraszam wszystkich kibiców, przede wszystkim za to, w jakim stylu odpadliśmy z rozgrywek europejskich. To trudny moment, ale tym bardziej liczymy teraz na Wasze wsparcie, bo Legia jest dla kibiców i dzięki kibicom. Jesteśmy największym polskim klubem, dlatego nasze porażki oraz problemy cieszą bardzo wielu. Krytykujcie nas, gdy na to zasługujemy, ale także wspierajcie, bo Legia gra dalej, a jedyną odpowiedzią na radość naszych przeciwników są zwycięstwa. Wielkie kluby są silne także dzięki temu, że w trudnych chwilach potrafią się zjednoczyć.

 

Dariusz Mioduski, Właściciel i Prezes zarządu Legii Warszawa.

Komentarze (320)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~Grzegorz
 • 0 / 0
Ja p. Prezesie przysiągłem sobie, że do końca sezonu nie spojrzę na żaden mecz naszej marnej na maxa ligi.. Jeśli wygra ją Legia to w przyszłym sezonie zaczynam od eliminacji pucharów.. Naważył pan piwa niech je pije. Jeśli w przyszłym sezonie dobrze zaczniemy o wszystkim zapomnę. Myślę, że nie tylko ja..
~PIT
 • 0 / 0
Drodzy Koledzy , kibice Legi i inni ,

A moze by tak zrobic akcję sprzedazy '' cegirełek '' Legii np o wartosci 100 , 200 , 500 pln .
Legia ma wielu zamoznych i oddanych kibiców .
Pozwoliło by to dofinansować doraznie Legię i ''; do 3 razy sztuka ''
W przyszlym roku jak wylosuja kobiecva druzyne z TANNUTUWA Górnegoto się bedziemysie bać ze przegraja i doceniać rywala i wyjda maksymalnie skoncentrowani .
zjednoczmy sie i walczmy o nasza Legię !!!!!
Pomózmy
Kapral
 • 1 / 0
Czytam oba oświadczenia i z obu nic nie wynika. Każdy przedstawia to co mu jest wygodne i będzie dobrze się "sprzedawało". Czysta polityka.
Mioduski próbuje wyjść z twarzą z beznadziejnej sytuacji, a zrzeszona grupa kibiców próbuje jak zwykle coś ugrać na tej beznadziejności.
Może Mioduski, jak obecny sezon będzie równie beznadziejny, powinien przekazać zarządzanie klubem zrzeszonym kibicom, którzy mają odpowiednie kwalifikacje, aby prowadzić taki biznes jak klub piłkarski? Może taki eksperyment by się udał i wszyscy? byliby z tego faktu szczęśliwi? A może , w razie porażki, raz na zawsze by się udało oddzielić klub od tej grupy, która i tak ma zbyt duży wpływ na funkcjonowanie klubu.
Porucznik
 • 2 / 0
Pierwszy raz zgadzam się z SKLW, koniec świata. Bardzo dobra odpowiedź na PRowy bełkot korpo prezesa.
~Yorick
 • 0 / 2
Bardzo dobra odpowiedź kibiców.

A "osoby" na tym Forum, które minusują każdy przejaw krytyki, same zresztą nie werbalizując argumentów (bo albo ich nie mają, albo w ogóle nie potrafią czegokolwiek werbalizować) zasługują na jedno miano.
Cw.le.
~skład
 • 1 / 0
Przeżycia koszmarne, ale fajnie że przyznał si e do błedu . Nie każdego na to stac
Kapral
 • 1 / 0
Wolniejszy rozwój plus cięcie kosztów oznacza mniej więcej tyle ze będzie czyszczenie szatni i stopniowa wymiana składu. Mam tylko nadzieję że zrobią to z głową i czyszczynie rozpocznie się od sabotażystów.
~Egon.
 • 0 / 0
No to sobie troszkę popłakaliśmy, pokrzyczeliśmy, wyjaśniliśmy i powiedzieliśmy już chyba wszystko co trzeba i nie trzeba. Znamy nasze problemy, a teraz czas spojrzeć w przyszłość i ruszać do przodu, bo niektórzy "życzliwi" i ogromnie przejęci naszym losem komentatorzy coś za szybko chcą naszą Legię zakopać.
Nie tak szybko, kolesie wylewający krokodyle łzy. Nie tak szybko.
Jesteśmy w dołku, ale za chwilę z niego wyjrzymy, a wkrótce wygramolimy się na powierzchnię i staniemy na nogi.
Na początek wystarczy mały ruch - musimy wykrystalizować i zgrać optymalną linię obrony, bo właśnie przez kłopoty z tą formacją ciągle tracimy wiele "głupich" goli, których nie jesteśmy później w stanie odrobić. Dobrze, że przyszedł Paweł Stolarski, że wrócą wykartkowani i kontuzjowani gracze, że został zawarty kompromis z Jędzą. Jak przybetonujemy troszkę naszą bramkę lepszą obroną, to i z przodu będzie łatwiej.
W każdym razie nie ma już co filozofować, bo wszyscy wiemy co idzie dobrze, a co gorzej. Trzeba zakasać rękawy i śmiało spojrzeć w przyszłość.
Legia była, jest i będzie, a jej kibice razem z nią.
~Yorick
 • 1 / 0
Legia była, jest i będzie. Z dołka może wyjdziemy, ale nie oszukujmy się, że strata współczynnika oraz kilkudziesięciu milionów złotych pozostanie bez wpływu na długoterminowe funkcjonowanie klubu.
~Egon.
 • 0 / 0
Oczywiście, że tak - dlatego zmiany i wdrożenie planu naprawczego są konieczne.
Bardzo dużo jest do zrobienia, ale nie można popadać w nadmierny pesymizm, bo to nam nic nie da.
Trzeba działać.
Nie wiem czy to jest akurat ten przypadek, ale zawsze lepiej zatrudnić drogiego specjalistę, niż pozwolić amatorom na jeszcze droższe porażki.
Generał brygady
 • 1 / 0
to właśnie modelowy przypadek!
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Pep to his players while leading a training session “We are tired? Fuck you, We are tired? Fuck you. You’re not tired if you want to be Champions”

Ciekawe jakby Rado z Kuchym jakby tak Pinto krzyczał:)
Marszałek Polski
 • 2 / 0
U nas by powiedzieli
Trenerze w tamtym sezonie przegraliśmy 11 razy i ani razu się nie zmeczylismy
Wygraliśmy MP i PP
Podpułkownik
 • 0 / 0
Hopie!!!

Czy prezes Mioduski jest twoim kumplem , że jesteście na ty?
Podpułkownik
 • 0 / 0
Mam karnet i od kilkunastu lat go mam i wcale nie zamierzam go oddać. Widać , że u ciebie legia Warszawa to zupełnie obcy temat. Zgiń , przepadnij.
~HOP
 • 0 / 0
"Wszyscy, także ja, musimy pokazać, że zasłużyliśmy na to, żeby pracować i zarządzać dziś klubem o ponad stuletniej historii. W najbliższych tygodniach dokładnie przeanalizujemy nasze dotychczasowe działania w całym pionie sportowym Legii i w razie potrzeby dokonamy niezbędnych zmian."

Już pokazałeś.
Analizować to każdy sobie może.
Problem w tym, że z tą analizą wie się co zrobić, albo jak twoim przypadku Darku nie wie się.

Mam wrażenie, że to trochę tak jak ja bym się teraz miał wziąć za analizowanie jazdy figurowej na lodzie wziąć.

Abstrakcja.

Darek szukaj lepiej kupca bo z tobą ten klub daleko nie zajedzie.

(L)
~PAW
 • 0 / 0
Wszystkim nam dupę ściska z żalu, ale dajmy spokój frustracji, zostawmy to kolegom z innych miast...
Bierzmy się w garść i pokażmy, że potrafimy przyjść w komplecie na stadion... a Prezes niech pokaże, że wyciągnął wnioski...
Od piłkarzy niech konsekwencje wyciągnie nowy trener.
Zaczynamy od nowa, nie rzucajmy kłód pod nogi Sa Pinto!
~Wojciech
 • 0 / 0
przyznac sie do błędu to też sztuka ale ile razy mozna sie kompromitowac?
Porucznik
 • 0 / 0
"...Konsekwencje finansowe związane z odpadnięciem z rozgrywek europejskich na tym poziomie oznaczają też, że będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności Klubu..." W języku korporacji i dyplomacji to oznacza: nie kupujcie karnetów bo będziecie oglądać dalej kompromitujących się ogórów...A jeśli macie karnety to dzięki mnie i mojej fachowości macie przerąbane, bo będziecie oglądać żałosne mecze na pustym stadionie. Nie jest to zachęta do odwiedzania stadionu w najbliższych latach. Mówią, że Legia ma dobry PR, skąd? Po takim oświadczeniu nie widzę tłumów pod kasami, zwłaszcza, że tam przyjezdna hołota atakuje - bo nie ma ochrony.
~Miklas bis
 • 1 / 0
Wstyd, ze mamy takiego prezesa nieudacznika....
~Antoni34
 • 0 / 0
Panie Prezesie, dlaczego pieniądze z awansu do Ligi Mistrzów zostały spożytkowane na spłacenie Panów Leśnodorskiego i Wandzla, a nie na rozwój Legii? Czy mamy oczekiwać, że pieniądze z kolejnego sukcesu sportowego Klubu trafią do prywatnej kieszeni?
Ludzie, kiedy wreszcie do was dotrze, że Mioduski Legii nie sprzeda, bo nikt klubu w takim stanie nie kupi?
To tak jakby rozjebać się o drzewo całkiem porządnym samochodem, a potem chcieć go sprzedać drożej niż się kupiło i używać argumentów w stylu "rok temu ścigałem się z Ferrari i nie odstawałem!".
Było, minęło - na tę chwilę Legia to właśnie taki piłkarski wrak, którego nikt za oczekiwaną cenę nie kupi. To, że szejk ma miliardy petrodolarów nie oznacza, że przeznaczy nawet promil majątku na klub bez perspektyw. Czy mając w kieszeni 1000zł kupilibyście za złotówkę zżółkłą kartkę A4?
Fakty są takie, że Miodek będzie właścicielem, czy tego chcemy czy nie. Możemy jedynie łudzić się, że w końcu zatrudni prezesa z krwi i kości, ale równie dobrze może dalej brnąć w tym bagnie sam.
A my co musimy w takiej sytuacji zrobić? Tylko jedno - wspierać Legię, a więc i pośrednio życzyć Miodkowi jak najlepiej, bo jak już wspomniałem - on tym właścicielem jeszcze będzie.
No chyba że się wkurwi i rozsprzeda piłkarzy i sprzeda Legię, żeby cokolwiek mu się zwróciło. A tego to chyba nawet najwięksi wrogowie Mioduskiego nie chcą.
~Yorick
 • 0 / 0
Bardzo dobra metafora. Ja bym tylko doprecyzował, że ten samochód to jeep na pustyni, na której rośnie jedno drzewo, ale Mioduski był bardzo uparty, żeby koniecznie tym jeepem na to drzewo się wp.... Nawet posadził za sterami gościa bez prawa jazdy.
No i się udało.
Plutonowy
 • 0 / 0
Ważne że liga będzie ciekawsza.
Generał
 • 0 / 0
W obecnym sezonie to i puchar polski będzie arcyciekawy.
Podpułkownik
 • 0 / 3
Już kilka dni po porażce i jeszcze boli - ehh !!!
=================================
Nie wiem kiedy przestanie !!!
Jeden cel już niezrealizowany - faza grupowa LM/LE.

Pozostały jeszcze 2 cele: zdobycie MP i PP co staje się wielką niewiadomą.

K...a m.ć dawno tak źle się nie czułem - ehhh !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Podpułkownik
 • 3 / 0
I po co te minusy !!!
=================
Kibice regionalnych klubików w akcji - ehh !!!

Tylko LEGIA-LEGIA MISTRZ !!!
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Jakbyś tyle nie pier.dolił o tym amatorze Klafuriciu, to może wcześniej by go wyj.ebali, a co mogłoby skutkować tym, że mniej by cię bolało i lepiej byś się czuł. :):) a tak masz za swoje
Generał broni
 • 0 / 0
To musiało przyjść, aby mogły nastąpić zmiany. Z tym trenerem przynajmniej będzie dobre przygotowanie fizyczne na rundę wiosenną. Mam też nadzieję, że jeszcze w przerwie zimowej część zawodzących piłkarzy z Legii odejdzie, a w ich miejsce przyjdą ambitniejsi.
Wcale nie musiało gdyby ktoś mądrzejszy i bardziej doświadczony tym zarządzał.

Jednak rozumiem że musisz jakoś Mioduskiego wytłumaczyć.
Major
 • 1 / 0
Adamowicz pewnie pisał. Gdyby wszystko w Legii funkcjonowało jak dział Public Relations to dziś szykowalibyśmy się do ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.
~Yorick
 • 0 / 4
Przyznanie się do błędów odbieram z satysfakcją, ale jakiś bannerek na kolejnym meczu mimo wszystko by się przydał.
Przecież on nawet tego nie pisał tylko PR.
Może dzięki cięciu kosztów zaczniemy w końcu ściągać ambitnych zawodników.W Słowacji płacą grosze,stawiają na zawodników ambitnych,walecznych i w przeciwieństwie do Polski mają nadal dwa kluby z dużymi szansami na awans do fazy grupowej.
Jak my nie będziemy płacić to inni będą. W naszej lidze jest wiele klubów za słabych na LE ale mających kasę z miast by płacić dużo.
Tej lidze wyszło by na dobre jakby poza 2 czy 3 klubami reszta była biedna jak mysz.
~MokuLSKL
 • 1 / 0
Zrealizował się... Tak tak sam się k... zrealizował .

Kibice ci mówili o "przydatności ' takich wynalazków jak Philips , Pasquato, Antolic , Eduardo ale nie ty wiedziałeś lepiej.

Kibice łapali się za głowię jak zatrudniłeś doktora Jozaka ale nie wiedziałeś lepiej .

Kibice nie wierzyli że można przygotować zespół na jakiejś Florydzie ale nie postanowiłeś że będziesz promował markę w USA .

Kibice kręcili głowami jak zwalniałeś kupionego za 0,5 mln eur Dąbrowskiego i jeszcze zapłaciłeś mu za rok gry. Darek pokazałeś jak zarabiać i robić interesy.

A teraz co ? SAM SIĘ ZREALIZOWAŁ ??!!

Plułeś na osiągnięcia Bogusława Leśnodorskiego , opowiadałeś o wizjach jak ty byś to lepiej zrobił a tymczasem stałeś się twarzą NAJWIĘKSZEJ KOMPROMITACJI w historii Legii.

Od prezesa Leśnodorskiego kupiłeś darmowy kupon na 7-20 mln EUR od UEFA wystarczyło tylko ogórków pokonać i kasa rok w rok płynęła by do klubu. Nawet tak prostej rzeczy nie wykonałeś.
Podpułkownik
 • 0 / 2
No proszę i doczekaliśmy się pisemka Prezesa. Wyjścia nie miał, musiał zachować choć malutką część twarzy, to i popełnił komentowane arcydzieło. Nie zamierzam pastwić się nad zawartością odezwy, jej samobiczująco-błagalną wymową. Niemniej jest takie małe światełko, że ktoś to forum czyta, bo jest to jednak odpowiedź na głos tych, którzy krytykowali kierunek obrany przez klub i bieżące decyzje czy styl zarządzania.
A jeśli tak, powtórzę: jeśli, to zaapeluję o jedno - kupcie pilnie rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, inaczej nic nie uratuje tego sezonu.
Generał broni
 • 0 / 1
Panie,sprzedaj,znajdź inwestora z kasą bo z tobą klub nie jest stabilną firmą,albo w końcu odblokuj kraty Kulczyka bo takowe masz i porządnie zainwestuj w ten klub zrób czystki,postaw ta akademię,otocz się prawdziwymi fachowcami i przestań udawać ze znasz się na piłce,oczywiście że jutro będę na meczu tak samo jak tyś innych kibiców bo Legia to my a ty tylko i aż masz dobrze zarządzać tym klubem.Mam nadzieję że nie zwolnisz Pinto po paru niepowiedzeniach.
Kapitan
 • 0 / 1
Panie Prezesie

Spokojnie. Ten przypadek mä ogromny walor wychowawczy.

Niech mlodzi ludzie poczuja Jakie moga byc skutki "dobrej zmiany".

Pzdr
Generał dywizji
 • 0 / 0
NIe mogę, młodziak pokazujący zawodnikom Sampdorii jak się gra w piłke i co to znaczy szybkość napisał coś mądrego, moze dlatego że nie tyczyło się wprost Legii w tym fragmencie ???

"Przede wszystkim dlatego, że z taką lubością szukają drogi na łatwiznę. Wprowadzono podział punktów, ale szybko się z niego wycofano i to z prostego powodu: on jednak wprowadzał element rywalizacji. Jasne, było to sztuczne, może w pewnym stopniu nieuczciwe, ale trzeba było orać na boisku, by z tej ligi nie zlecieć. A tego właściciele nie chcą – chcą szarej strefy, gdzie klub X będzie bezpieczny i skapną mu kolejne środki na nowy, równie bezbarwny sezon.

Teraz jeszcze tak nie było to widoczne, w rozgrywkach 17/18 walka trwała do końca i o utrzymanie, i o mistrza. Ale! Po pierwsze, w starym systemie grupa zainteresowanych byłaby jeszcze szersza, a po drugie, bardzo prawdopodobne jest (a przynajmniej bardziej niż z dzieleniem punktów), że obecne rozgrywki, jeśli chodzi o rozstrzygnięcia, skończą się szybciej.

I gdy słyszy się głosy, że te ligę mamy powiększać, to pójście na łatwiznę nie jest już drogą obwodową, tylko autostradą. Środek tabeli będzie miał wolne w marcu, dostaniemy dziesiątki meczów nawet nie o pietruszkę, bo pietruszka smaczna, a to będzie jakaś śmierdząca kupa.

Na alibi poruszane są dwa argumenty.

Pierwszy – Polska to duży kraj, musi mieć dużą ligę. Rozumiem, że w Chinach gra 100 zespołów w tamtej ekstraklasie?

Drugi – Polska ma duże miasta. No ma, tylko co z tego?

Warszawa: jeden klub.
Poznań: jeden klub.
Wrocław: jeden klub.
Łódź: nikogo w ekstraklasie.

Super, czyli ratuje się Trójmiasto i Kraków, tyle że w Krakowie Wiśle groziła bezdomność, a Cracovia gra, jak gra.

Tymczasem ten plan wciąż ma plecy wśród części ekstraklasowych prezesów, co gorsza, forsował go też Boniek. A przecież – cholera, to tak logiczne – trzeba iść w drugą stronę. Ligę zmniejszyć do dwunastu zespołów albo i dziesięciu. Niech ta ekstraklasa będzie jakąś elitą, niech grają w niej rzeczywiście najlepsi. Teraz mamy w niej – pi razy drzwi – 400 piłkarzy, z czego co najmniej połowa do niczego się nie nadaje. Zostawmy 10 drużyn z 20 piłkarzami na jedną kadrę i jakość na pewno na tym nie ucierpi."
Generał broni
 • 0 / 0
A gdyby z ligi spadały 4 drużyny? To też jest jakiś pomysł żeby nad nim się pochylić.
Generał brygady
 • 5 / 0
prezesie - weź się człowieku w końcu do roboty!

musisz przyznać się sam przed sobą, że o piłce nie masz bladego pojęcia i zachowujesz się w naszym klubie jak dziecko z brzytwą,

zaraz synonimem wariata za piłkarskimi sterami nie będzie JW, tylko DM,

mniej gadania, więcej pracy! czas zatrudnić na stanowisku prezesa ogarniętą osobę, a sobie pozostawić tylko stołek właścicielski!

"nie po słowach, a po CZYNACH go poznacie!"
~Kibic 75
 • 0 / 0
Uważam że piłkarze powinni być w klubie codziennie dłużej niż jest to teraz czyli 2 godziny.Tak było za Czerczesowa i tak powinno być teraz.
~szmal
 • 0 / 0
jakos dundelange i spartak poradzili sobie z Legia bez kasy.
u nas wlasnie kasa jest problemem. kasa dla kopaczy niewspolmierna do umiejetnosci.
Starszy sierżant
 • 0 / 6
Jak obstawiacie, do kiedy Sa Pinto będzie trenerem? Wytrzyma do października, czy odejdzie jeszcze we wrześniu?
~malin
 • 0 / 2
W sierpniu juz odejdzie
~Adamsson
 • 0 / 2
Pazdziernik to taki realny i odpowiedni czas na zmiane.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Tego nie wie nikt. Wreszcie jest ktoś kto bylył dobrym piłkarzem w bardzo dobrych klubach i kto jest od jakiegoś czasu trenerem, ktoś kto podobno wymaga dużo od zawodników, treningi są ciężkie. Jest niestety niekonwencjonalny i porywczy ...
Oby 2 lata choć ale nie na sile tylko z sukcesami
Generał broni
 • 0 / 2
Trener Sa Pinto będzie w Legii dotąd, aż stworzy drużynę i dostanie się do fazy grupowej Ligi Europy. Według mnie popracuje w Legii ze 2 sezony.
Pułkownik
 • 11 / 0
Do REDAKCJI:
Jak bedziecie (oby wreszcie) modernizowac to forum, zrobcie ODDZIELNE Plusy i Minusy, bo obecne kasujace sie wzajemnie punkty zupelnie nie oddaja temperatury dyskusji i rozwarstwienia kibicow.
Wiele wpisow po np. 0 pkt mialoby tak naprawde +10 i -10 pkt.
To nie obojetnosc a wyzerowanie.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Dobry pomysł :-)
~ja
 • 0 / 3
Jakie plusy i minusy?
Pułkownik
 • 3 / 0
Ja proponuję logowanie z kartą kibica ale wtedy klikalność spadłaby o połowę więc nie da rady :)
Pułkownik
 • 1 / 0
Widzisz ~ja są takie czerwone i zielone ale jesteś nie zalogowany to g.wno widzisz :)
~BK
 • 0 / 0
Proponuję aby każdy użytkownik miał obowiazek do nicka dołączenia swojego aktualnego zdjecia i aktualnych wynikow od psychiatry wraz z aktualnym swoim miejscem zamieszkania. Uprosci to ocenę komentarzy napisanych przez zwykłych de bili.
Kapral
 • 8 / 0
Bla bla bla
Jest źle, ale obiecuję, że będzie lepiej. Wiem, że obiecuję to od dwóch lat ale teraz to już mur beton!
Bla bla bla
Przychodźcie i kupujcie bilety, potrzebujemy waszych pieniędzy!
bla bla bla
Za wszystko są winni piłkarze. Ja im jeszcze pokażę! Nu pagadi!
bla bla bla
No, powiedzmy że mogłem Klafa zwolnić wcześniej
bla bla bla
Pinto to trener na lata. Teraz już naprawdę, bo jest doświadczony, ma charyzmę i będzie super!
hahaha streściłeś ten list najlepiej jak się tylko dało:) rewelacja:)
brawo proszę redakcję by dodała takie streszczenie.
Starszy sierżant
 • 8 / 0
Dla mnie sytuacja wygląda tak.
Za wszystko odpowiada Mioduski.
To on popełnił pierwszy błąd zatrudniając pseudo trenerów.
Reszta błędów poszła lawinowo,brak warsztatu Jozaków i Klaufuriciów doprowadził do tego co mamy teraz.
Brak formy jest pochodną braku trenera z prawdziwego zdarzenia.
Widać gołym okiem że są źle przygotowani do sezonu.
Zastanawia mnie tylko jedno.
Sparing z Rumunami wyglądał tak,że od dawna nie widziałem tak dobrze grającej Legii,co się stało potem?
Zagadka
Generał dywizji
 • 2 / 0
a ile było piania na forum po tym meczu z Rumunami .... wtedy wszyscy byli fajni, ładni itp
Starszy sierżant
 • 1 / 0
No właśnie,a co się stało potem?
Ja nie ogarniam.
Generał dywizji
 • 1 / 0
Nie wiem....tego meczu nie oglądałem czytałem tylko że grali fajnie. Może właśnie to przygotowanie ?
NIe mam pojęcia wg mnie na pewno

1. Jest to wina Mioduskiego też to co jest teraz
ale
2. Jest to wina też Leśnego z jego ostatniego roku władzy
3. Jest to w dużej mierze wina pilkarzy i nie zapominajmy o nich przy ogromnych pensjach bo śmierdzi mi to tym, że siedzimy w pracy nikt od nas nic nie wymaga to mamy wszystko w dup.ie - pytanie czy tak powinno wyglądać to u sportowca ?
~Danie(L) Chima Chukwu
 • 0 / 0
Z Rumunami graliśmy bardzo dobrze pressingiem, a potem tego już w ogóle nie było. Nie wiem dlaczego. Może starczyło im sił na jeden mecz?
Chorąży
 • 1 / 0
Kolego wcześniej np Górnik Łęczna nam nastukał 3 gole. Pewnie wszyscy zobaczyli, że gramy wolnym i mało zwrotnym środkiem i obroną, w 3-5-2 i to wszystko.
~Yorick
 • 0 / 0
Wina piłkarzy... Jak budujesz autostradę, to przecież nie buduje jej Pan Wiesio. Kontraktujesz wykonawcę, który ma zapewnić projekt, materiały, robotników, itd. On tych robotników rekrutuje, on ich prowadzi, wyznacza zmiany, itd.
I on jest za nich odpowiedzialny.
I żeby autostrada była równa i na czas.

Piłkarze tak słabo grają, bo mogą. Bo mają takie osobowości, takie kontrakty i takich trenerów, którzy im to umozliwiają. Ktoś wybrał tych konkretnych ludzi, ktoś podpisał z nimi takie kontrakty i ktoś im dał takich trenerów. Ktoś im zrobił takie a nie inne przygotowania latem.
Niech ten "ktoś" teraz poniesie odpowiedzialność.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Nie ma sensu już gdybanie o tym liście, błędy w Legii są popełniane na całej linii i to już od dłuższego czasu i poprzedniego Prezesa w końcówce jego rządów także. Dla mnie ogromna wina jest też zawodników bo profesjonalny zawodnik nie dopuściłby do takiego przygotowania swojej osoby, coś by dzialali, rozmawiali ale dla nich takie truchtanie za taką kupę szmalu jest fajne więc po co coś zgłaszać ??

Z innej beczki - co sądzicie o Cafu ? Już trochę jest z nami....
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Moim zdaniem Cafu potrafi grać w piłkę i nie raz już to udowodnił.
Problem jest pewnie w przygotowaniu,dlatego jak nogi nie niosą to ciężko jest o dobre podania i wszystko co z tym związane.
Do tego dochodzi banda parodystow na boisku i jak kilku nie chcę sie biegać,wychodzić na pozycję to po co się wysilać?
Równamy do tych parodystow.
Problem leży w szatni ale my się tego nie dowiemy.
Generał dywizji
 • 1 / 0
NO wlaśnie liczylem na silnego tura który wszystkich poustawia a z Luxem przykro bylo na niego patrzyć. Czas upływa a cały czas czekanie aż będą przygotowani też jest kosztowne :)
Dlatego wg mnie najważniejsze teraz w Legii są dwa tematy

1. Czy ten trener to ten trener ? Od niego dużo zależy, bardzo dużo bo kolejna wtopa znowu poniesie nas w dół, już ligowy bo pucharowego nizej zaznać nie można....dlatego oby wypalił
2. kasa - no niestety ale bez niej nic nie zbudujemy a nagle nie będziemy też mistrzami samych dobrych decyzji. Mioduski musi znaleźć dodatkowe finansowanie, dodatkowego udziałowca
3. Akademia - ale to jak bajka, teraz nawet kasy na nią nie ma za bardzo a nawet gdyby to bydowa 2 lata + okres wychowania = realnie dla klubu zawodnik może za 7 lat najwcześniej. I jak patrzę na małolatów z komorkami zamiast na boisku to jakoś w tych młodych na pęczki też nie bardzo wierzę ale w tę stronę iść też trzeba
~PAW
 • 0 / 0
Dziękuję za list, świadczy on odwadze, choć nie wiem czy jest Pan do końca świadomy sytuacji.
Z jednym się zgodzę, przyszedł czas by ruszyć z miejsca, w którym się znaleźliśmy i trzeba to zrobić mądrze i wspólnie.
Sam wieszałem psy na drużynie i Panu, to z rozgoryczenia, z utraty marzeń jakie każdy z nas ma.
Przeżyłem już wielu właścicieli (sponsorów) klubu, zaczynałem za Pana Romanowskiego, dziś jest Mioduski, wiem, że największe porażki są na barkach właścicieli przynajmniej te finansowe, a pewnie i psychologiczne są ogromne, choć tu licytować się nie chce.
Uważam, że my kibice, powinniśmy dać spokój z wylewaniem pomyj, to do niczego dobrego nie prowadzi, szczególnie dlatego, że słowa Pana, o ile jest Pan ich świadomy, pokazują zrozumienie problemu.
Zatrudnił Pan fachowca, Pana rola by miał odpowiednie narzędzia do pracy, nie tylko warunki czyli sztab, zaplecze, ale przede wszystkim piłkarzy. Obecni się skompromitowali, nie tylko przez poprzedniego trenera, ale i pokazali, że nie leży im na sercu podnoszenie własnego poziomu, a branie pensji jest priorytetem.
Nowy Trener ma prawo wybrać ze starego składu kogo chce, ale niech to będzie kogo chce a nie bo musi.
Niech budowa drużyny trwa nawet długo, ale niech co rundę podnosi poziom, co myślę nie będzie trudne skoro poprzeczkę "para piłkarze" zawiesili baaaaardzo nisko.
Chciałbym by kibice również, jak ja, wzięli głębokie oddechy i pomimo ogromnego pragnienia "oplucia" na każdy możliwy sposób piłkarzy, często Pana, darowali już sobie wycieczki słowne, oceny etc. Jaki jest koń każdy widzi... Pomóżmy wspólnie raz jeszcze zbudować coś wielkiego, a Pan Panie Prezesie niech już na skróty nie chodzi, niech w bajki nie wierzy. I mała rada, jak znajdzie Pan kapitał na choćby jeden jeszcze dobry i głośny transfer (do klubu) wg życzenia nowego trenera to i wizerunkowo Pan zyska, nie obrazimy się na więcej.
~stary kibic
 • 0 / 0
Nie jestem w klubie, nawet nie przychodzę na trybuny. Opłacam Canal + i oglądam w domu. Nie znam układów, a na pewno nie tak, jak tu piszący. Znam się jednak trochę na polityce i na życiu.
Ku mojemu zmartwieniu symbolem Legii stały się "oprawy" "Żylety" - na ogół historycznie wymóżdżone, artystycznie badziewne - nie mój gust,ale i nie moja sprawa. Komuś się podoba, u kogoś ma to wzięcie.
Niestety za poprzedniego prezesa owe "oprawy" stały się czymś więcej niż tylko malunkami. Legii został narzucony pewien styl bycia - "żyleciarski", że tak powiem. Piłkarz nie był wystarczająco zaangażowany - dostawał "z liścia". Albo kopa przy wyjściu z autokaru. Przywódca "Żylety" był kumplem prezesa - zapraszanym nawet na pokład prywatnego samolotu. "Karczycha" swobodnie biegały po boisku i obściskiwały się przed kamerami ze swoim "Leśnym", świętując kolejne mistrzostwo - oni je przecież wykrzyczeli, wydarli, własnymi gardłami...To przenosiło się na inne dziedziny - coś mi się zdaje, że nawet na politykę transferową. "Sprzedać, kupić, pohandlować - tu się nie ma co litować". Ja rozumiem, że wpuszczenie prokuratora do klubu, to śmierć wizerunkowa i też takiej decyzji bym nie podjął. Niemniej te 100 milionów jakoś się rozpłynęło. W fakturach wszystko się zapewne zgadza, ale pieniędzy już na starcie pan nie miał.
Myślę, że pana poprzednicy stracili posady, ale nie stracili wpływów. I nie mają zamiaru łatwo tracić pozycji. Cała bałkańska piłka jest zarażona korupcją, nawet Modriciowi grozi kilka lat więzienia za pranie brudnych pieniędzy. I to jest dominujący kierunek legijnych transferów? Jeszcze, żeby to byli goście pokroju Rakiticia, ale Antolic, Vesovic? Jakiej oni nowej jakości przysporzyli "L"? Owszem w Trnawie obaj złapali czerwone kartki, a Radović snuł się po boisku, jak po molo w Sopocie. Trzeba trafu, że następnym przeciwnikiem Spartaka była drużyna z Belgradu. Co prawda ostatecznie przegrała, ale nasi "bałkańcy" zrobili co mogli, żeby im pomóc.Może ich krzywdzę - jeśli tak, przepraszam - ale w cuda za bardzo wierzący nie jestem. W ogóle transfery wydają się dziwne, to jakieś "dzikie pola". Przecież głównym powodem nieporozumienia z Ofoe była, jak się wydaje, "umowa ustna", której nie chciał pan respektować. Jaka, kto z kim ją zawierał, o co chodziło? I ile takich umów jeszcze było? Są podstawy do takich pytań - jak ktoś sprowadza gościa z drugiej ligi chińskiej i płaci mu kilkadziesiąt tysięcy, za to, żeby on rozegrał dwa-trzy mecze, to przecież nie o wynik sportowy tu chodzi. Albo jeśli "ubiera" się pana w wielusetysięczny kontrakt z obrońcą, który najlepsze dni ma za sobą. Co on ma do stracenie? Może już nie grać, ale przez dwa lata kasa mu się należy... Pan płaci. Rozwiązanie takiej pysznej umowy w ogóle go nie interesuje.
"L" jest jak piękne drzewo, które obrośnięte chwastami powoli umiera. Trzeba to wyciąć do korzeni - tych menadżerów z bożej łaski, dyrektorów-śmorów, zasłużonych byłych zawodników o karierze nie wychodzącej poza Łazienkowską, wątrobiarzy, którzy przepili swój talent, a teraz są najzajadlejszymi krytykami "L", całe to pasożytnicze towarzystwo. Da pan radę? Tylko pan może to zrobić. Jak słucham prezesów innych klubów wypowiadających się w TV, no to stragan, dyskoteka, ew. branża budowlana - niczego tym zajęciom nie ujmując. Tylko pan był w poważnym biznesie i tylko pan jest intelektualnie przygotowany do takiej funkcji, której ostatecznym celem są wyniki sportowe, które z kolei zbudują potencjał finansowy i pomogą "L" wejść na giełdę, czyli do prawdziwej pierwszej ligi. I tylko chyba pan rozumie, że każdy interes jest do zrobienia, że robienie interesów, to życie biznesmena, że zarabianie na tym, to niepodważalny kanon, ale na samym końcu każdy z tych "dili" musi się obronić w sądzie. Musi być przeprowadzony w zgodzie z prawem. Jak się raz zachachmęci jest się niewolnikiem chachmęcenia na zawsze. I jest się w czyichś rękach. Panu jednemu może się udać zbudowanie pierwszego takiego klubu w Polsce. Dlatego pana nienawidzą, podkładają i będą podkładali nogi. No i nienawidzą Legii - to potworny kompleks prowincji. U nas zawsze szewc zazdrości kanonikowi, że został biskupem. Legię znam od lat . Pamiętam pana Brychcego biegającego obok Antka Mashelego i Strzykalskiego w CWKS-ie. Z takim "legijnym życiorysem" nie można "L" życzyć źle, nawet jeśli są dni, kiedy udusiło by się ją własnymi rękami
Pułkownik
 • 0 / 0
800 000 Euro za Masłowskiego ciekawe jak rozeszły się tzw prowizje menadżerskie ?
~hdv
 • 0 / 0
Wszystko prawda, oprocz jednego
nie da się wczesniej rozpoczynać przygotowań. Ta przerwa i tak jest bardzo krotka, dużo krotsza niż w mocniejszych ligach. Na przygotowania mają 4 tygodnie i to musi wystarczyć rywale nie mają ich więcej w tym ci z Polski, ktorzy jak Arka i Zagłębie wrzucili nam po 3 gole na Łazienkowskiej. Takiemu trenerowi jak Czerczesow wystarczyłyby te 4 tygodnie, ale my wiecznie chcemy odkrywać geniusza ktory na razie jest stażystą ale kiedyś być może zostanie największym trenerem w dziejach.
Sierżant
 • 0 / 1
Czasami, poza pisaniem dla gawiedzi, Pan Stanowski napisze coś co ma inny wydźwięk niż szydera:

https://www.przegladsportowy.pl/felietony/krzysztof-stanowski/krzysztof-stanowski-o-porazkach-legii-lecha-i-jagiellonii-w-europejskich-pucharach/bss3c82
Generał dywizji
 • 1 / 0
"Przegrasz z Luksemburczykami – nie powinno to mieć miejsca, ale przecież nikt z tego powodu wieszać się nie będzie. A kiedy przegrasz z Belgami, to usłyszysz, że przecież nic więcej nie dało się zrobić, więc głowa do góry. Zarobki oczywiście nietknięte tymi seriami porażek, a za mecze i „sukcesy” w lokalnej pseudolidze – dodatkowe premie. Muniek Staszczyk już lata temu nagrał hymn Ekstraklasy: „Jest super, jest super, więc o co ci chodzi?”."

OK ale pytanie czy taki klub jak Legia jest w stanie zbudować takie kontrakty gdzie za samo grania zarabiasz mało a za sukcesy w kraju trochę więcej a bardzo dużo za sukcesy w europie ?

HMM z naszej ligii nikt pewnie by nie przyszedł bo więcej kasy za nic bez ryzyka dostanie u konkurencji więc łatwo napisać bo to ma sens tylko skąd brać DOBRYCH zawodników do klubu? Nie mówię o klubach walczących o środek tabeli czy niżej bo oni mając malo pieniędzy szukają tak od dawna ale one nie idą poza eklapę z wystepami
Generał dywizji
 • 2 / 0
jak go nie lubię totalnie to tu fajnie i prawidziwie napisał

"Panowie, nie obrażajcie się za te słowa. Czy – tak obiektywnie – jesteście dobrymi piłkarzami? No nie jesteście. W naszej lidze nie oglądamy ładnych dryblingów czy celnych, soczystych strzałów. Rządzi jeden wielki przypadek, a na koniec okazuje się, że więcej kultury gry pokazują półamatorzy z Luksemburga. Nie macie umiejętności technicznych ani predyspozycji fizycznych. Nie zapełniacie trybun ani nie sadzacie ludzi przed telewizorami, bo oglądalność naszej ligi jest żałosna. Nie generujecie zainteresowania, nie przynosicie kontraktów reklamowych. Jesteście kosztem. Co najgorsze – bardzo dużym kosztem uzyskania bardzo niewielkiego przychodu. Jako że w innych krajach nikt na was nie czeka, wasze wypłaty nie mają żadnego logicznego uzasadnienia."
Darek pisze:
1. Popełniłem błąd z Klafem
2. Pion sportowy jest do du.y
3.Nie mam kasy
4. Ale nie domagajcie się zmiany właściciela i prezesa ….bo tak
Ad.1 Błędy popełniasz od 2 lat, przecież Józak to już był dyletant który rozpieprzył tą drużynę
Ad. 2 A kto budował ten dział sportowy, teraz się zorientowałeś że to amatorzy tak jak ty?
Ad. 3 Ano nie ma jak się nie potrafi zarządzać klubem, teraz wyprzedaż tych których ktoś będzie chciał kupić. Śmieszny jest ten tekst o wolniejszym rozwoju skoro w ciągu dwóch lat prawie zupełnie zniszczyłeś Legie. Na akademię w Grodzisku też pewnie siano już przepieprzyłeś.
Ad.4 No sorry ale jedyna sensowna rzecz jaka teraz można zrobić to domagać się twojej dymisji póki jeszcze na łazienkowskiej są jeszcze jakieś oznaki sportowego życia.
Podpułkownik
 • 1 / 0
Błędów to było wiele ale jednym z nich był wyjazd do USA na wczasy zamiast ładować baterie. Dziś widać , że kondycyjnie nie wytrzymujemy meczu na odpowiednim poziomie. Kolejnym czynnikiem to oczywiście kadra.... Zasiedziałe ramole w stylu Kuchego, Rado , Malarza i mniej zasiedziałych- Hama, Pasqato , Hlousek , Jedza i Antolica tzw dziodków - Astiz . Stare piłkarskie powiedzenie mówi" Pokaż mi linie obrony a ja ci powiem jaki masz zespół" Myślę , że w tym temacie wszystko jasne i jeśli Legia ma grać to niestety ale jakość kosztuje i szkłem tyłek raczej się nie podetrze. Czas pożegnań w Legii powinien nastąpić już teraz. VUKO też powinien odejść.

PANIE PREZESIE TE SŁOWA TO DO PANA.
Chorąży
 • 1 / 0
Zgadzam się. Do tego jak dorzucimy jeszcze wcześniejszy sezon, gdzie dwóch wesołych panów, nauczyło naszych piłkarzy pływać i mądrze stać, zamiast głupio biegać, to mamy komplet.
Panie Dariuszu, ku pamięci. i przestrodze na przyszły czas.

"stado baranów prowadzone przez jednego lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez stado barana"

Legia to niesamowity potencjał z racji swojego miejsca na mapie we wszystkich możliwych wymiarach, to stado młodych lwów, aktualnie bez przewodnika.

Ja poczekam na fakty - realne czyny. Pisanie oświadczeń, listów nic nie kosztuje i poza krótkotrwałym efektem nic nie wnosi. Poczekam rozliczenia personalne doradców, dyrektora sportowego, zawodników, oraz ewentualnych następców w miejce szkodników, amatorów i miernot. Obasadzenie wakatów najlepszymi profesjonalistami na jakich Nas stać będzie probierzem pańskiej wiarygodności i zarazem testem na przywództwo.

I jeszcze jedno - kolejny sezon, a`la dwa poprzednie pod pana rządami, będzie dla pana ostatnim jako właściciela Legii. I nie dlatego, że finanse...,ale dlatego, że Kibice panu "podziękują" i to nie ultrasi a tacy jak ja. Nas nie kupi pan jak ultrasów kolejnymi koncesjami dla ich przywódców na dorabianie sobie na Legii.
err.: jest""stado baranów prowadzone przez jednego lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez stado barana", powinno:"stado baranów prowadzone przez jednego lwa jest groźniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana"
Pułkownik
 • 0 / 0
Ultrasi nawet się nie odezwą i nie będzie żadnego protestu jak za czasów ITI,maja swojego człowieka w środku
Pułkownik
 • 1 / 0
Kolejne pierdu pierdu. Każda jego decyzja podejmowana wobec naszego klubu okazała sie tragiczna w skutkach. Dopóki Miodek nie zrozumie że jest potrzebny Prezes,któremu odda ster,a On sam odsunie się w cień i zajmie się ściąganiem pieniędzy do klubu,to nasza Legia będzie staczała sie co raz bardziej. Przede wszystkim trzeba uszczuplić kadrę,za dużo jest słabych zawodników którzy siedzą na kontraktach. W ich miejsce ściągnąć wartościowych piłkarzy,tylko że tu pojawia się problem finansowy i możliwość zachęcenia ich grą w Europie. Więc nie liczmy na cuda,zostaniemy z tym co mamy. Miodek już powinien siadać do rozmowy w sprawie wykupienia Cafu,bo ten facet robi różnicę w środku.
~Jozz-men
 • 0 / 0
Kibice Legii nie przestaną kochać,ale dla mnie jest pan Dyzma-prezes.
~lutek
 • 0 / 0
pisałem wystawianie filipsa to tak jakby legia grała w 10
Generał dywizji
 • 1 / 0
Bardzo rozsądny list do kibiców. Uważam, że potrzebny i logiczny.

Właściciel i prezes klubu to nie fachowiec od trenowania, przygotowania fizycznego czy psycholog. od tego są inni. Wydawać by się mogło - fachowcy. Dobór to ryzyko, które ktoś musi ponieść. Tą osobą jest prezes. Spróbował, nie udało się z tą koncepcją, to należy spróbować innej. I to się dzieje.

Właściciel na boisko nie wejdzie. Meczu nam nie wygra, ale jak napisał, może spróbować zapewnić ludziom odpowiednie warunki do treningów, rozwoju i gry. To nie prezes zawalił, ale piłkarze. Profesjonalny, zawodowy piłkarz powinien przyjechać po urlopie w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. A nasi piłkarze od lat mają wymówkę, że przecież urlop, że roztrenowanie, że teraz przyszedł czas na okres przygotowawczy i że będą się na nowo uczyć grać, przyjmować piłkę. Będą się uczyć taktyki i całego piłkarskiego rzemiosła, bo przecież 3 tygodniowy urlop wykasował z ich pamięci wszystko - całą wiedzę i umiejętności.

Pora, aby zacząć wyciągać konsekwencje od piłkarzy, od tych naszych panienek i gwiazdeczek, jakże rozpuszczonych przez dziennikarzy, a nie czepiać się prezesów, właścicieli czy trenerów.

Czy taki Cristiano Ronaldo podczas urlopu zlewa swoje ciało? Nie! Trenuje, dba o każdy aspekt sportowego życia. Trening, dieta, sen, zero alkoholu itp. To jest profesjonalizm i tego powinniśmy wymagać od pracowników - piłkarzy, którzy zarabiają 60 - 200 000 zł miesięcznie. Niech nie myślą, że to jest stawka za 4 mecze i 20 treningów, ale za wszystko co robią po treningu i w życiu, które powinno być w znacznym stopniu dostosowane do zawodu jaki wykonują, tak jak każdy z nas funkcjonuje.

Jeżeli moja praca - działalność gospodarcza - wymaga ode mnie codziennego wstawania około godziny 5:30, pracy do 18 - 20 a także pracy w sobotę, to wiem, że potrzebuję organizacji dnia, potrzebuje systematyczności oraz czasu na sport i regenerację, bo sport daje mi zdrowie i energię abym prawidłowo mógł funkcjonować i z dotlenionym umysłem pracować.

Dlatego jeszcze raz napiszę. Rozliczanie zacznijmy od piłkarzy, bo to Hamalainen nie potrafi trafić w bramkę mając kilka setek. To Kucharczyk od kilku lat nie potrafi celnie zagrać piłki do kolegi z zespołu. To Pazdan jest wiecznie spóźniony z przygotowaniem do sezonu. To Malarz nie potrafi się nauczyć wyjścia z bramki i gry na przedpolu. To Radović traci piłkę przy każdym kontakcie z rywalem. Itd, etc.
Starszy sierżant
 • 5 / 0
Od dwóch lat nie ma trenera. Zrobił sobie jakieś show z zatrudnianiem amatorów. Podjął mnóstwo złych decyzji ( paradoks - jedna słuszna to zwolnienie Jozaka). Co się musi stać aby tacy jak Ty przestali go tłumaczyć. Spadek z ligi by Was otrzeźwił ? Ten człowiek nie ma wiedzy, szczęścia i wyczucia, to nas doprowadzi do totalnej katastrofy...
List stanie się istotny jak coś dobrego w ślad za nim pójdzie. Mało to razy Prezes robił z gęby cholewę?
Generał dywizji
 • 0 / 0
Co znaczy tacy jak ja?

Nie bronię prezesa personalnie, chociaż warto by było stanąć czasami murem za ludźmi którzy się starają, wykładają pieniądze, aby gwiazdeczki mogły grać w piłkę.

Najprościej oczernić właścicieli, prezesów czy trenerów bo to na nich spada nieudolność zawodników.
Generał broni
 • 0 / 9
Właśnie z hejterami Legii trollującymi na forach chodzi o to, że dla nich znienawidzony prezes nie ma prawa do żadnego błędu. Dla nich już samo objęcie Legii przez niego było niewybaczalnym błędem, a dalsze hejtowanie to już konsekwencja tego, że on działa jako właściciel i prezes. W tym wszystkim jest zero wiarygodności, a poza tym zero pożytku, bo ten hejt to kompletna pustka umysłowa i stan ciągłego głupkowatego rozemocjonowania na poziomie gimbazy. Tak, tutejsi hejterzy w rozwoju zatrzymali się na tym poziomie.
~hdv
 • 0 / 0
Zupełnie zapominasz że to prezes z trenerem wybierają którzy piłkarze odchodza, którzy przychodzą i jeśli w Luksemburgu mielismy 4 obrońców z czego dwóch bezdoświadczenia lub zminimalbym (Żyro i Wieteska), to jest to konsekwencja decyzji poprzedniego trenera i prezesa. W ostatnim sezonie opóscili na Czerwinski, Dąbrowski, Broź, a Jędza został odsunięty od drużyny.
Za przygotowanie do sezonu odpowiada trener, a oni są nieprzygotowani.
Za wybór trenera odpowiada prezes a my zamiast dostawać takich którzy odnieśli nie jeden sukces w mniejszych klubach od lat dostajemy beniaminków ktorzy jeszcze nigdy nie pracowali w najwyższej lidze kraju albo przez rok. To się zaczęlo już za Leśnego: Urban, Berg, Magiera, Hasni, Jozak, Klafurić. Jedyny ktorego wszyscy wspominają dobrze i miał duże doświadczenie to Czerczesow ktorego Mioduski bez sensu zwolnił mimo Mistrzostwa Polski bo mu się wizja trenera przestała podobać. Ot takie drobiazgi o wplywie glupich decyzji prezesa i miernych trenerow na wyniki.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
No tak ale ktoś te gwiazdeczki zatrudnił. Ktoś tym gwiazdeczkom postawił warunki, ktoś powinien gwiazdeczki przygotować i ktoś powinien respektować to o czym piszesz. To nie jest pojedynczy błąd, pojedyncza decyzja to jest cała seria złych wyborów. Nie działa cały system,praktycznie go nie ma a właśnie za jego zbudowanie odpowiada prezes. Nie zarzucam mu, że nie chcę czy się nie stara, tylko że nie potrafi, nie ma szczęścia, wyczucia. Biznes i piłka to dwie różne melodie, nie jeden świetny manager się o tym przekonał.

Zarzucam Tobie i jemu, brak refleksji nad tym kto tu daje najbardziej ciała. Winni są wszyscy tylko nie ja ... bo ja jestem zajefajny. Dziwi mnie brak zdolności do samooceny u gościa, który tak dużo osiągnął. Najgorsze ze on sam sobie robi krzywdę pozostając na stanowisku prezesa.

PS Niestety w naszych realiach ciężko trafić na piłkarza co sam wie co robić i sam potrafi utrzymać dyscyplinę itd...
Napisałeś, cytuję: Właściciel na boisko nie wejdzie. Meczu nam nie wygra, ale jak napisał, może spróbować zapewnić ludziom odpowiednie warunki do treningów, rozwoju i gry. To nie prezes zawalił, ale piłkarze

Zapytam więc, kto zatrudnia amatorów na kluczowe stanowiska w Klubie, w tym decydujące o obliczu pierwszej drużyny: dyr. sportowy, trener ze sztabem współpracowników ? No kto?

Może jest więc tak, że pan Dariusz nie nadaje się na stanowisko prezesa Legii, ewentualnie był rozkosznie nieświadomy efektów własnych decyzji niczym dwuletni bobas? Jak sądzisz?
Starszy sierżant
 • 2 / 0
Jz - pożytek mamy za to z ciebie. Widać tobie pasuje ten upadek Legii. Na obronę hańby wyciągasz kompromitację z Celtikiem. Trzeba milczeć bo biedny pan Mioduski tak się stara tak mu zależy.
~Rawa
 • 0 / 0
Niestety dalej będziemy tak wyglądać a to tylko zasługa reformy Ekstraklasy. Dlaczego inne drużyny np. Słowacji grają lepszą piłkę ? Dlatego, że nie mają limitu obcokrajowców. Tam w składzie latają Nigeryjczyki i opierają grę na nich. A my mamy stawiać na młodzież według Bońka ? Jak ? Na paralityka Szymańskiego pożal się Boże 10 mln euro ważącego 50 kg jak dobrze zmoknie ? Czy Żyro, który powinien przestać grać w piłkę dla dobra wszystkich kibiców... Mamy opierać skład na tych wyzelowanych alvaro, którzy wycieraja sobie mordy Legia i cwaniakuja na mieście ? Tak to wygląda właśnie. Nie ma w tym kraju pół piłkarza, który dawał by jakość potrzebną do gry w Legii. Dopóki nie otworzymy się na świat to za kilka lat będziemy dostawać ciegi od takich tuz jak Liechtenstein Luksemburg i gwardia papieska.
~Obserwatorhk
 • 0 / 0
Panie Mioduski chciałeś Pan dobrze, zaufałeś ludziom bez doświadczenia, licząc na to, że wykorzystają szansę, jakiej nie dał by im nikt i nigdzie. Kierunek dobry i sam tak bym zrobiłbym, a każdy mądry człowiek taką szansę odpowiednio wykorzystał. Niestety byli to sami bajkopisarze i dyletanci, którzy przyszli po łatwy pieniądz. Czas się odciąć od podpowiadaczy różnej maści i skupić się na profesjonalistach, którzy już coś mają na dorobku, aby wyjść na prostą i zacząć gonić Europę. A i piłkarzykom pensje zmienić podstawa plus premia za postawę i wyniki.
Starszy sierżant
 • 0 / 3
A już myślałem, że masz honor i podasz się do dymisji. Tyle złych decyzji i żadnej refleksji kto jest tym słabym ogniwem.

Piszesz o przepaści w warunkach i budżetach a nie dostrzegasz że i Spartak i Dudalange nie mają amatora za prezesa. Widocznie ty i twoje decyzje zrobiły dostateczną różnice by 100 krotnie większy budżet nie wystarczył do pokonania półamatorów, ! To jest kompromitacja na światową skalę. Gwarancja, że nikt cie w nieudolności nie przebije.

Gdybyś miał nad sobą właściciela byłbyś pierwszą osobą która leci z pracy. A tak biedna Legia skazana jest na kolejne kompromitacje.

I ten bełkot korporacyjny z planem naprawczym, rzygać się chce jak to czytam. Zrozum że Legia to nie zabawka do twoich amatorskich eksperymentów jak np trener talent show !
~zosiek
 • 0 / 0
Natychmiast weź FURMANA,jest tysiąc razy lepszy od mąki i ma ja..
~marcys45
 • 0 / 1
Czerwiński Jodła Broz Dąbrowski itp. Większość z was chciała się ich pozbyć bo grali piach. A teraz raptem by byli zbawcami Legii. Już większej głupoty nie czytałem. Przecież widać że piłkarze nie mają siły biegać, nie wiedzieli co mają grać. Więc brak przygotowania fizycznego jest podstawą tego co się stało. 90% tu piszących chciała żeby Klafuricovi dać szansę, więc są tego efekty. Teraz trzeba przestać pisać, tylko trzymać kciuki żeby to się udało jak najszybciej odbudować. Oczywiście zmiany są potrzebne i będą, więc już gorzej być nie może i przestańcie zrzedzic jak stare kwoki
Major
 • 0 / 0
Większość czyli idioci. Mało jeszcze dowodów?
~gucio
 • 0 / 0
Zawsze Legia!
Marszałek Polski
 • 4 / 0
Mi tam szkoda Żewłak travel
Chłopaki pracowali z pasjią
Marszałek Polski
 • 0 / 1
a masz minusa;)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Zbieram do 11
~kibicWroc
 • 0 / 0
Ja tam do Żewłaka mam duży szacunek. Gość się na prawdę poświęcił pracy w Legii i to z nizłymi wynikami.
Mam sentyment do faceta. Za grę i pracę dla nas.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
to czemu go skasowałeś;)? hehehe
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Szybko poleciał:)
Tak bardzo chciał mieć klub a nie potrafi nim zarządzać więc niech teraz dokłada do interesu.
Za głupotę i niewiedzę się płaci.
Za chwilę zapewne poleci kolejny jego wymysł-Kepcija a winnymi zatrudnienia tego Chorwata obarczy swoich doradców których się niestety posłuchał.
Taka jego retoryka
Marszałek Polski
 • 1 / 0
chciałbyś chociaż trochę tak być głupi jak on :)
Generał broni
 • 0 / 4
No właśnie to tak jest, że taki HansLanda jest tym głupszy, im bardziej uważa się za mądrzejszego od ludzi bijących go na głowę intelektem.
Kapitan
 • 4 / 0
JZ ileś tam... Nikt nie będzie tak głupi jak ty chlapaczu miodkowych dzid. I co teraz Powie mój guru Kudłaty. Może zmotuj jakieś koło wsparcia dla twojego prezesa...
Generał broni
 • 0 / 4
Ty niewyedukowany trollu, zasuwaj na kursy wyrównawcze, jeżeli jesteś w stanie się załapać, bo nawet po polsku nie umiesz pisać.
Generał brygady
 • 0 / 4
I dobrze .... przeprosił i heja do przodu, tak to w życiu bywa raz na wozie raz pod. Wszyscy krzyczeli zostawić Kalafa zostawić po zdobyciu MP, to zostawił..... a co wyszło z tego ..... widać to teraz. Pogonić kilku starych grajków dac młodych i gramy dalej.
Marszałek Polski
 • 5 / 0
Nie wszyscy nie wszyscy
~Borsalino
 • 0 / 0
Prezes samozwańczy Mioduski...
Nie jest on ani dobrym biznesmenem ani człowiekiem mającym wiedzę o piłce nożnej i zarządzaniu klubem takim jak Legia.
Te słowa znajdują potwierdzenie w kilku ruchach i sytuacjach , poniżej.
Sprowadzenie Eduardo, Vesovića, Antolića, Mauricio, Berto, Necida....i Jozaka dramat i amatorszczyzna. Zwolnienie Magiery, Dąbrowskiego, Jodły oraz Jędza na trybunach, brak pojęcia o rzeczywistości.
Brak monitoringu składu i jakości przygotowań tego lata jest po prostu dziadostwem !!!
W dalszym ciągu stoimy po pachy w gównie , gdyż ten pseudo prezes, zatrudnia Sa Pinto , jednocześnie pozostawiając Kepcjie ! W szatni bajzel, gdyż Rado traci wsparcie czyli atmosfery brak.
Proponuję wyjście ...oddanie klubu poważnemu inwestorowi i nie doprowadzanie do śmieszności , klubu z takimi tradycjami.
~123
 • 0 / 0
Necida to Lesny sprowadził
~vinni1990
 • 0 / 0
Mioduski naprawdę wszyscy mają już ciebie i twoich głupich tłumaczeń dośc. Jestes niereformowalnym czlowiekiem i tyle. Jedynie twoje glupie decyzje spowodowaly ze Legia stala sie kompromitacją calej Europy. My poprostu nie chcemy takiego czlowieka na stanowisku wlasciciela i prezesa Legii. Twój czas sie skonczyl a tak naprawde nigdy nie powinien się rozpocząć. Co ty zrobiles z naszej Legii psuju i jeszcze masz czelnosc jakies listy pisac. Wynocha Wynocha Wynocha.
Major
 • 2 / 0
Zostawienie Klafa wcale nie było największym błędem.

Błędami kluczowymi były:
- ściągnięcie Jozaka i całej jego brygady
- pozbycie się z defensywy Dąbrowskiego, Brozia, Jędzy, Czerwińskiego
- przystąpienie do pucharów bez wystarczającej liczby obrońców dobrej klasy, przez co w obronie musieli wystąpić Philips czy Nagy.
- brak PREZESA który wszystko na co dzień by ogarniał, doglądał, motywował.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Zostawienie Klafa wcale nie było największym błędem", a za chwile dodajesz
"- ściągnięcię Jozaka i całej jego brygady"
przypomnę ci, że ci dwaj Amatorzy przyszli razem i obaj byli w jeden brygadzie
Pułkownik
 • 0 / 0
Mam dosyć jego PR gatki. Ten facet jest niereformowany i tak nadal będzie robi to co do tej pory,czyli decydowal który zawodnik ma grać-przykład Jedza i Pasquato w żadnym klubie gdzie tak działał jakiś Prezes nie przeszło to bez konsekwencji. Dopóki Ty będziesz właścicielem i Prezesem w jednym,to nasza Legia szybko nie wróci do tego poziomu jakosciowego z przed dwóch i trzech lat.
Młodszy chorąży
 • 0 / 2
Od gatek prezesa to się trzymaj z daleka, chyba, że dopiero wychodzisz z szafy
~mkp
 • 0 / 0
Panie Mioduski za Twojej kadencji to już pozostał tylko wstyd. Twoje zarządzanie to amatorka. Odeszli kluczowi zawodnicy. Twoja prywatna mała wojna z Jędrzejczykiem też mogła mieć znaczenia dla naszych super wyników. To ty zatrudniłeś amatora Jozaka. Ty zwolniłeś przy pierwszej okazji Magiera. A wszystko przy zapewnieniach, że to trener na lata. Ty nie dajesz drużynie stabilizacji i zatrudniasz amatorów jakiś. Gdzie złotousty panie twoja odmłodzona drużyna, gdzie akademia piłkarska, gdzie sukcesy. Mistrzostwo zdobyte na mega farcie przy 11 porażkach w sezonie? Przyznaj wreszcie, że się na piłce nożnej nie znasz. Tak jechałeś na Leśnodorskiego a jakie ty masz sukcesy? On przynajmniej stworzył drużynę, która grała w Lidze Mistrzów. Nie mogłeś sobie darować i dać ludziom z pasją rządzić, musiałeś się w to pakować? Jesteś jednym wielkim żartem.
Major
 • 0 / 0
DĄBROWSKI, CZERWIŃSKI, BROŹ, JĘDRZEJCZYK, JODŁOWIEC out przez Mioduskiego. A potem na obronie grają Nagy i Philipps. Prezesik nie lubi i nie szanuje Polaków. Ojrzyńskiego też olał
~Kk
 • 0 / 0
To po dziadziusiu chyba... Maly Kryspinek.
Major
 • 1 / 0
Pełna zgoda z wyjątkiem Ojrzyńskiego. Polska myśl szkoleniowa nie istnieje, pokazał to mundial, pokazują co roku polskie kluby odpadając z dużo biedniejszymi klubami, które nagle się okazują piłkarsko lepsze i potrafią ograć nasze najlepsze kluby bez problemu
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
Kompromitacja Legii w dwumeczu z mistrzem Luksemburga ma wiele przyczyn. Na pewno nie pomaga bałagan w klubie, ciągłe zmiany trenerów, zatrudnianie piłkarzy przeciętnych i przypadkowych, do tego znacznie przepłaconych - patrz Pasquato, Mauricio, Philipps, szukanie "konfidentów" w szatni i wokół niej, wojenki z mediami. Niemniej kluczowe znaczenie ma słaba forma piłkarzy na początku sezonu. Piłkarsko Legia nie jest aż tak kiepska, jak wyglądała w meczach ze Spartakiem Trnava i Dudelange. Niestety, kolejny raz jest bardzo źle przygotowana do sezonu. Piłkarze nie biegają, ale człapią, co bardzo ogranicza możliwość szybkiego rozegrania piłki i zaskoczenia przeciwnika. Nie rozumiem, jak to możliwe, że od kilku lat w takim klubie jak Legia, mającym zdecydowanie największy budżet w Polsce, trenerzy nie potrafią zbudować formy na lipiec i sierpień, kiedy rozstrzygają się awanse do faz grupowych w europejskich pucharach, a tym samym przyszłość finansowa klubu na najbliższe miesiące. To nie jest tylko wina "niedoświadczonego" Klafuricia. Tak samo było za Hasiego i Magiery - rok temu w meczach z Astaną i Sheriffem legioniści wyglądali szybkościowo jak Daewoo Tico przy Ferrari i to był gwóźdź do ich sportowej trumny. Trzeba z tego wyciagnąć wnioski. Zatrudnić wybitnych fachowców od przygotowania fizycznego - taka inwestycja na pewno sie zwróci, Zaczynać przygotowania tydzień lub dwa wcześniej, mając już w miarę skompletowaną kadrę, grać sparingi z dobrymi drużynami. Nie przejmować się tym, co będzie w listopadzie czy grudniu, ale nastawić się na wygrywanie w pierwszej części sezonu, co da awans do fazy grupowej pucharów i pozwoli nałapać punktów w lidze. Trzeba też dobierać piłkarzy pod względem predyspozycji szybkościowych. Weźmy Bereszyńskiego - gość nie ma wybitnych umiejętności, ale jest szybki i dzięki temu trafił z Legii do reprezentacji i do Sampdorii, a kto wie, czy nie pójdzie wyżej - już mówiło sie o Interze. Z kolei młody Mateusz Żyro ma potencjał (dobra gra głową, fajne przerzuty), ale jest wolny i mało zwrotny. Jeśli szybko nie poprawi tej wady, dużej kariery nie zrobi. Jestem przekonany, że gdyby legionistów w tej fazie sezony nogi "niosły", to szykowaliby się teraz do decydujących meczów o awans do Ligi Mistrzów
~Behemot
 • 0 / 0
Amen. Przygotowanie fizyczne to dla nas podstawa. W naszej siłowej lidze mamy taki skład, że jeśli będzie miał parę, to będzie można punktować w miarę spokojnie. W pucharach będzie można nadrobić inne braki właśnie walką, zaangażowaniem i wybieganiem. Doświadczony specjalista od przygotowania fizycznego powinien być u nas na etacie z odpowiednio wysokimi zarobkami. To jest bowiem podstawa, na której dopiero można budować taktyki, ustawienia, warianty rozegrania akcji i inne pressingi ;-)
~hdv
 • 0 / 0
Wszystko prawda, oprocz jednego
nie da się wczesniej rozpoczynać przygotowań. Ta przerwa i tak jest bardzo krotka, dużo krotsza niż w mocniejszych ligach. Na przygotowania mają 4 tygodnie i to musi wystarczyć rywale nie mają ich więcej w tym ci z Polski, ktorzy jak Arka i Zagłębie wrzucili nam po 3 gole na Łazienkowskiej. Takiemu trenerowi jak Czerczesow wystarczyłyby te 4 tygodnie, ale my wiecznie chcemy odkrywać geniusza ktory na razie jest stażystą ale kiedyś być może zostanie największym trenerem w dziejach.
~dziekan
 • 0 / 0
Mioduski masz moje poparcie bo widze ze zrozumiales co bylo bledem a ostrzegalem . Tak czy siak teraz trzeba sie skupic na lidze i ja wygrac.
~L
 • 0 / 0
Hamalainen Philips Mączyński Nagy Antolić Radović Niezgoda Szymański, Pazdan, Jędrzejczyk, Wieteska, Eduardo, Vuković, wszyscy od skautingu, wszyscy od przygotowania fizycznego, a i pewnie z połowa sztabu i piłkarzy tzw. Akademii tzw. Mistrza Polski. To ludzie których już nie powinno tutaj być a niektórych nie powinno być tu nigdy z różnych względów głównie sportowych i profesjonalizmu. Niestety taka prawda.
~MISIEKE
 • 0 / 0
Ewidentnie pan Mioduski się trochę pogubił w tym wszystkim. Wielka szkoda, że znów Naszej Legii nie zobaczymy w pucharach europejskich, ale jest to wypadkowa błędnych decyzji prezesa, głównie z trenerami w ostatnim czasie, sami trenerzy amatorzy bez żadnego doświadczenia. Oczywiście na boisku grają piłkarze, ale żeby to wszystko odpowiednio funkcjonowało to MUSI ktoś to poustawiać i wykrzesać z zawodników max, a do tego potrzeba fachowca i nie ma zmiłuj się. Przykre, że tak to dziś wygląda i to w dodatku wydaję mi się, że nie widać światełka w tunelu i mam co do tego obawy, jak to będzie wyglądać w najbliższym czasie. Mimo wszystko - LEGIA WARSZAWA
~dejne3
 • 0 / 0
Panie Prezesie a kto w Legii dokonuje zakupu zawodników taki Eduardo mimo wszystko CV, mwi imponujące i nic z tego nie wynika ,kase dostaje a ile minut rozegrał. Tu w tej mięsnej lidżem wystarcżył jeden Vadaś i pozamiatane , w takim razie trzeba spojrzeć wokół siebie i kto robi krecią robotę i działa na szkodę Legii Warszawa . Nie mamy gościa który potrafi rozegrać w środku pola
~nxr
 • 0 / 0
NIE ZMIENIA SIĘ KONI PODCZAS PRZEPRAWY PRZEZ RZEKĘ.
Otóż Darek zj*bałeś na maksa. Wyrzuciłeś woźnicę Klafa w najgorszym możliwym momencie gdy elementy zaczęły zatrybiać i wszystko było do uratowania. Nie dziw się więc że w efekcie cały dobytek utopiłeś.
Młodszy chorąży
 • 0 / 4
Jak Leśnodorski odjaniepawlił Martę co z Celtikiem kartki liczyła to była wina świni UEFY.

Ale jak Miduski welżbiecił Klafuricia od kobiet na stanowisko trenera to jest jego wina.

Najwiekszą wtopą była własnie wpadka z Celtikiem a nikt z tego Korala nie rozliczył a oklep na parkingu mu sie należał
Generał broni
 • 0 / 3
Szkoda, że nikt nie wyeliminował nas za kartki w meczu z Tartanawą nie byłoby takiej hańby na barwach i najedlibyśmy się tyle wstydu przed całą Europą.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
@zenekL3

Hańbą to było 3:0 w poznaniu i gra towarzystwa wzajemnej adoracji, którego jesteś fanem, więc bądź tak miły i dla dobra klubu, odpal sie razem z nimi jak najdalej od Legii
~willu
 • 1 / 0
Oczywiście, że była to wina Leśnodorskiego, ale po co rozmawiamy o prezesie, którego nie ma 2 lata w klubie? Mam wrażenie, że to ostatnia już linia obrony fanów obecnego prezesa. Żadnych innych argumentów po prostu nie ma.
~hdv
 • 1 / 0
nie kolego
Z Celtkiciem to bylo dziadostwo i amatorstwo klubu bez dwoch zdań, ale pokazaliśmy swiatu ze taki Celtik to my rozjeżdżamy na boisku 6:1 w dwumeczu i to niewykorzystując dwóch karnych. Potem awansowaliśmy do LE i wygraliśmy grupę. Jak porownasz tamtą drużynę Legii do obecnej? Co poprzez ruchy odchodzacy - przychodzacy zrobił z niej Mioduski.
Generał broni
 • 3 / 0
Żeby forum opanowały Mioduchowe lizodupy takie jak ty - niedoczekanie.
~CHV
 • 1 / 0
Fajnie, że przeżywa to z nami. Szkoda tylko, że te klęski są efektem jego działań ( kłótnie ze wspólnikami, brak doświadczenia, błędy). Mi wstyd już nawet nie za piłkarzy, ani trenerów tylko za prezesa. My możemy jedynie płacić.
Ch#jowe, nie czytam.
Mioduski żeby spiąć budżet będzie musiał rzeczywiście sporo tych milionów dołożyć,ale chciał klub na własność to musiał się z tym liczyć.Dwa lat wstecz,graliśmy regularnie w europie.Mieliśmy kase od Uefy,zarabialiśmy dobre pieniędze na sprzedaży zawodników(Duda,Furman,Borysiuk itd.) a i tak ledwo dopinaliśmy budżet.Teraz ani nie gramy w europie ,ani nie zarabiamy na sprzedawaniu zawodników a do tego jeszcze przychód z dnia meczowego mocno spada.
Zgadzam się z Tobą tylko zastanówmy się jakie są tego przyczyny?
Czy nie rozsprzedaż drużyny w ostatnim okienku Leśnego, Nikolic za niewielkie pieniądze, Prijovic za grosze, Bereszyński za niewielkie pieniądze a za niego stary i drogi Jędza dla klubu ta wymiana to totalnie nieopłacalny biznes.
Dogadanie się w styczniu z VOO, że ma wolną rękę finał cała szopka i odejście za grosze. Potem okienko przygotowane przez Żewłaka i wzmocnienia Grubym Berto, Pasquato, który pewnie jakby poszedł na siłownie i dostał prawdziwą szansę w 5 kolejnych meczach to by odpalił, no i finał taki że kadra która została to piłkarscy emeryci i drużynę trzeba budować od nowa.
Po stronie Miodka zapisać możemy, zbyt szybkie poddawanie się presji kibiców w sprawie Magica bo uważam, że zamiast wywalać Magica trzeba było wywalić jego sztab od przygotowania fizycznego i zatrudnić fachowca, bo chyba każdy wie, że lepszej Legii jak ta za Magica po przygotowaniu przez trenera od fizycznego z ekipy Hasiego to my dawno nie mieliśmy i boje się że długo mieć nie będziemy.
Druga sprawa z Miodkiem to że w swoim pierwszym oknie uznał, że dyrektor sportowy i on są odpowiedzialni za transfery a trener ma niewiele do gadania, to też podważyło autorytet trenera z zespole i spowodowało kłopoty.
Po rozlanym mleku w zeszłym sezonie gdzie reakcja z Jozakiem i zamianą na Klafa była jak się okazało rewelacyjna, trzeba było znaleźć trenera pytając Klafa czy che prowadzić rezerwy z opcją awansu na pierwszego za 2-3 lata a do klubu zatrudnić trenera przez duże T, Kaspeczaka, pomyśleć o odkurzeniu Wdowczyka lub o kimś z zewnątrz. Jestem absolutnie spokojny żę dwóch wymienionych wprowadziłoby nasz klub do ostatniej rundy eleiminacji LM, dodatkowo pierwszy z wymienionych dogadałby się z kolonią francuskojęzyczną i zbudował podwaliny klubu europejskiego formatu, bo z całym szacunkiem ani Sa Pinto ani żaden z naszych 10 ostatnich trenerów włączając w to Stasia nie miał takiego trenerskiego CV jak on, dodatkowo znał realia polskie ligi i nie musiał się tego uczyć.
Na plus możemy spojrzeć na transfery bo aktualnie kupujemy w większości ogranych zawodników, którzy z pewnością są znacznie lepsi niż połowa naszej kadry.
Myślę również że Miodek chyba z każdy kolejnym oknem i trenerem rozumie coraz więcej i wyciąga wnioski więc sądzę że jeśli wytrzyma to za 2-3 lata będziemy o nim mówić dobrze i zapomnimy te niepowodzenia
Major
 • 0 / 0
@kibic1982

Sorry, ale porażki z Luxemburgiem nie zapomnimy nigdy! Nie zapomni jej też cała Polska! No, chyba że za rok dojadą nas Wyspy Owcze w 1 rundzie...
KIBIC : gdyby nie ustalone wcześniej zasady odejścia to połowa z nich nigdy by tu nie trafiła. Oprócz tego jeśli ktoś zaczyna u nas grać doskonale to albo musisz mu dać ogromną podwyżkę albo będzie w podskokach uciekał bo ofert będzie miał bez liku.
Porucznik
 • 0 / 0
W tym momencie Mioduski może powiedzieć dla mnie cokolwiek i nie zmieni to niczego.
Być może wyciągnie jakieś wnioski, być może zwolni pare osób, ale ktoś kto zrobił tyle błędów i tak bardzo nie czuje świata piłki, nie osiągnie dużych sukcesów i kolejne błedy będą się u niego nakładać w przyszłości.
Jak ktoś do czegoś nie ma talentu, to go nie ma. Jedyną opcją jest znalezienie dobrego prezesa, któy to rozumie.
Porucznik
 • 1 / 0
Dla mnie on jest Jozakiem w świecie prezesów.
Fajnie gada, ma wizje, ale sam wprowadzić tego w życie nie potrafi.
Porucznik
 • 0 / 0
Już sam brak reakcji na nie wpuszczenie kibiców Legii w białymstoku 2 lata pod rząd wiele pokazuje. Może to troche niemiarodajne porownanie ale jakby ktos nie wpuscil tak fanów Realu to mysle, że Perez by zrobił jesien sredniowiecza w radzie La Liga i nie obyło by się bez sporych kar dla takiego miłęgo klubiku.
Kluby muszą czuć respekt przed Legią, a staliśmy się popychadłęm.
Nie wspominam już o medalach w Poznaniu czy Złotku na kązdym naszy meczu.
Leśny by to jakoś rozegrał, jestem pewien.
na gali ekstraklasy o tym powiedział jasno i wyraźnie więcej zrobić nie mógł
~cd
 • 0 / 0
Zrozumiale ze Mioduskiego rowniez boli. Wlozyl w klub kase kupujac udzialy a wylozenie 40 milj to sporo pieniedzy. Do tego, rozuiem ze Mioduski ma ambicje osobiste jak rowniez moze i egoizm w postaci wypracowania sukcesu, tak aby byl przez wszystkich klepany i glaskany.

Nie zaleznie od glownej mysli, dlaczego wydal na Legie tak duza kase to obecna sytuacja jest dla niego kleska. Z tego co czytam, widac wyraznie ze czlowiek przyznal sie do winy - a takiej ze jest amatorem, ktory tak samo jak Klaf uczy sie tematu.

Jest jednak jedna roznica - Klaf zarabial a Miodek traci. Nawet jezeli nie pieniadze to prestiz - a to niekiedy boli najwiecej.

MOzna sobie wyobrazic jego sytuacje - wylozyl 40 mijl i teraz wielu ludzi sie z niego po cichu smieje. W jego kregu jakos moze i przetrwa ale tak samo jak druzyna miala awansowac, ialy jego ambicje i pozyvja.

Dlatego nie ma szans aby watpic w Mioduskiego - czlowik robi jak umie na swoje mozliwosci. To inteligentny czlowiek, umie wyciagnac wnioski. Dlatego te wszystkie przegrane w Pucharach w 2 ostatnich edycjach jest dla niego bardzo cenne bo zbiera sie cenne doswiadczenie.

Dlatego Luksemburg i inne wpadki zaowocuja - jestem tego pewny. Miodek byl niedojrzaly do prowadzenia Legii, teraz na wlasnej skorze, kiedy jego boli - na pewno rozumie lepiej.

To ze pilkarze graja tragicznie nie jest ich wina - ganiaja ile moga ale ganiaja jak cma do swiatla, ktorego nie ma. Ale to ze Kucharczyk asystowal przy 1 golu to sie mu trafilo bo na 100 takich kiedys wpadnie.Nie ma systemu. Zobaczcie druga bramke Luksa - perfekcyjnie z pierwszego podania - a tam wymieniono wlasnie 14 pilkarzy a jednak umieli rozegrac. A my? Gdzie trener?

Klaf mial racje z 3-5-2 dlatego ze nie mamy obrony - wiec pokladal nadzieje w ataku i byloby dobrze gdyby napadziory wykorzystali chocby 10% szans. Ale nie wpadlo. Przeslismy na 4 oboncow i co? 2 gole w Luksemburgo w pierwszych 17 minutach - i co`? Teraz jest lepiej?

Klaf myslal dobrze, tylko nie mial wykonawcow - kiedy wachadlowi nie robia tego co robic maja, to z tak slaba obrona nie da rady - a szczegolnie ze w ataku marnuje sie sytuacje.

Z Zaglebiem bylo 1-3 ale pomyslcie...gdby byl Pazdan i Jedza w dobrej formie i uzupelnic 3 stoperem - obrona bylaby lepiej a ze nie mamy dobrych wachadlowych do obrony to ogolnie w obronie byloby srednio - ale za to w ataku ciekawie. Bo jak wczesniej pisalem - nawet jezeli Kuchy dosrodkuje dobrze 1 na 30 to mialby wiele okazji.

I jeszcze jedno - co ma jakosc Kuchego do Eduardo? To przepasc. Moze teraz< ktos wreszcie to zrozumie i da mu troche pograc bo - gorzej i tak juz byc nie moze.
~ad
 • 1 / 0
Panie Dariuszu jako właściciel Legii, powinien Pan natychmiast zwolnić prezesa zarządu, bo ewidentnie sobie nie radzi.
Młodszy chorąży
 • 3 / 0
''wolniej się rozwijać''

No rzeczywiście, dotychczas rozwijamy się z niezwykłą prędkością. Szczególnie od 2 lat.
Pułkownik
 • 2 / 0
Ja niezmiennie tez zycze powodzenia, ale w zatrudnieniu ogarnietego Prezesa !
I raz jeszcze powtorze: wiekszy splendor byc wlascicielem dobrze prosperujacego (mistrzostwo kraju, regularna gra w Europie) klubu niz prezesem upadajacego !!
Ambicje zaspokoic tez mozna np. zalatwiajac sponsora.
Pod rozwage.
~on(L)y
 • 0 / 0
typowa zagrywka d publiczke...panie mioduski! to jest kapitalizm a pan udowodnil, ze nawet kiepski z pana komunista ...ryba sie psuje od glowy...pan sie nie nadaje na PREZESA NAJLEPSZEGO KLUBU W POLSCE !!!
Generał brygady
 • 0 / 0
Przepraszam za te potrojenie mojego wpisu, coś z łączem nie halo.

Redakcjo/moderacjo, proszę o usunięcie 2 wpisów.

Dzięki.
Generał brygady
 • 6 / 0
Przede wszystkim, to piłkarze powinni przeprosić za ten wstrętny spektakl, a potem reszta.

A tak, to jedynie jakieś pojedyncze pierdnięcia w stylu " musimy się podnieść albo zapadłbym się pod ziemię"...
Generał brygady
 • 0 / 0
Przede wszystkim, to piłkarze powinni przeprosić za ten wstrętny spektakl, a potem reszta.

A tak, to jedynie jakieś pojedyncze pierdnięcia w stylu " musimy się podnieść albo zapadłbym się pod ziemię"...
Generał brygady
 • 0 / 0
Przede wszystkim, to piłkarze powinni przeprosić za ten wstrętny spektakl, a potem reszta.

A tak, to jedynie jakieś pojedyncze pierdnięcia w stylu " musimy się podnieść albo zapadłbym się pod ziemię"...
~AnoimowyWlkp
 • 0 / 0
Brawo panie Dariuszu. W Poznaniu trzymamy za Pana krzciuki :)
~Wienio
 • 0 / 0
Sprawa jest prosta za kontrakty ludzi typu pasqato,maczynski, sadiku, hilberto było za wszelką cenę zatrzymać jednego k...rwa jednego Odidja on za nich 5 robił różnicę ą przy nim Szymański by się rozwijał i były by same plusy to jest twoja porażka prezesie tu sie wszytsko zaczelo mając diament wybrałeś sól Wieliczki nie mąkę
Starszy kapral
 • 0 / 1
Ładnie napisane, gadać to on potrafi. :/
A nie działa? Po wtopie rok temu był zimą spory zaciąg. Teraz też nikogo się nie pozbył, a przyszli Wieteska, Carlitos i Kante. Co ma jeszcze zrobić? Dziś każdy jest mądry z Klafurićem, ale po finiszu w poprzednim sezonie sporo kibiców chciało by dostał szansę.
Co ma jeszcze zrobić? Zamienić garnitur na strój piłkarski. Legia jest też jego biznesem więc trudno imputować, że chce źle dla klubu. Coś tu ogólnie nie gra tylko co?
Wczoraj czy z Trnavą potrafili w ostatnich 45 minutach grać-dlaczego więc przez 135 minut w obu meczach pozorowali grę?
To jest pytanie...
@pawelk1504
Nikt nie imputuje, że chce źle dla Legii. Wręcz przeciwnie. Chodzi o to, żeby zatrudnił prezesa, co ma pojęcie o piłce nożnej, bo on zna się na biznesie. Prezes zachowuje się, jakby chciał komuś coś udowodnić... Ten upór jest bezsensowny, a cierpi na tym dobro klubu.
~KLEŁO
 • 0 / 0
Trzeba zmniejszyć kadre pierwszego zespołu z 35 do 23 do nazwisk.
~Pl
 • 0 / 0
Prawda jest taka ze sprawa ma jak zawsze drugie dno i tyle.Dopóki rządzi szatnia nic sie nie zmieni.Fakt ze to co prezes zrobił z Jodłowcem to swinstwo.
Dobra Miodulec, progres jest wreszcie zatrudniłeś Trenera. Teraz zatrudnij Prezesa, bo aktualny jest fatalny.
Plutonowy
 • 0 / 1
Jesteś autorem największej kompromitacji w historii polskiej piłki klubowoej S p i e r d a l a j
Generał broni
 • 0 / 5
Autorem największej kompromitacji w historii polskiej piłki klubowej to jest Leśnodorski, który oddał Ligę Mistrzów Celtikowi walkowerem, gdy Legia dwukrotnie ich ograła. To jest ta kompromitacja stulecia, której nic nie przebije, bo wygrać i przez bajzel stworzony przez Leśnodorskiego odpaść, to największe frajerstwo świata!
Generał broni
 • 0 / 4
Tamta Legia na pewno by awansowała do LM w takiej formie, bo Celtic został zdeklasowany w pamiętnym dwumeczu i drużyna była w niepowtarzalnym gazie.
Konkretnie to niejaka Ostrowska, kierownik drużyny, uprzednio asystentka prezesa w grupie (uwaga, uwaga) ITI.
proszę cię nie kompromituj się więcej i skasuj konto...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Panie jz - róznie między nami było, ale twój pierwszy wpis jest punktualny jak japońska kolej. Czapką do ziemi, popieram.
Nie wiesz bo już w 1959 mistrz Polski odpadł z mistrzem Luksemburga i to przegrywając tam 0:5. Przyczyna - ełkaesiacy poszli w nocy w miasto...
Marta "nie takie rzeczy liczylam" Ostrowska. Do dzisiaj ch.. mnie strzela jak o tym pomysle. Dziwilem sie Bergowi, ze nie pieprznal wtedy drzwiami.
~Do jz166
 • 0 / 0
Nie kompromituj się bo nic nie oddał a co najwyżej odpadł w III rundzie eliminacji przez burdel w klubie. Ale przypominam ci ze czekala Legie jeszcze IV runda eliminacji gdzie czekaly na nas juz naprawdę mocne zespoły, które z całym szacunkiem ale wklepaly by nas w ziemie. Więc zastanów sie dobrze zanim napiszesz więcej podobnych bzdur o żekomym oddaniu LM walkowerem bo wiekszej bzdury nie słyszałem.
Starszy sierżant
 • 2 / 0
wolę odpaść po błędzie w procedurze niż skompromitować się z amatorami. Tej hańby nic nie przebije...
Błąd w procedurze to błąd a wtopa z amatorami to wynik długofalowej strategii zarządzania i całego zbioru złych decyzji.
Kapitan
 • 3 / 0
Jak Kudłaty będzie s p i e r d a l a Ł... To niech weźmie że sobą swojego lachociąga Jz166...
Plutonowy
 • 3 / 0
Ciągle te porównania do Leśnego. Ludzie, to historia. Błąd proceduralny, a poza tym świetnie grająca drużyna. Po drugie, jeśli już to za Leśnego były wyniki.

Miodek poza mistrzostwami wyszarpanymi w końcówkach i PP nic nie ma. Ani dobrze grającej drużyny, ani europejskich pucharów. Tylko wstyd.

I to jego wina. To on przez rok zatrudnił dwóch amatorów na stanowisku trenera. Drużyna od roku nie ma szkoleniowca, więc nie dziwi mnie taki zjazd formy. Dwa obozy przygotowawcze pod okiem amatorów, to musiało dupnąć.

Wiem, gościu chce dobrze, ale zwyczajnie się nie zna, ma chyba złych doradców. Ciężkie lata przed nami.
~Yorick
 • 10 / 0
Jestem surowym krytykiem Mioduskiego, ale głównie za jedną konkretną decyzję - pozostawienie Klafa. Ta właśnie fatalna decyzja przyniosła nam konsekwencje w postaci zmarnowania przygotowań i utraty pucharów.
Za to powinny być wyciągnięte konsekwencje, także wobec Prezesa (pytanie kto je może wobec niego wyciągnąć).
Ale doceniam przyznanie się do błedów, w szczególności do tego właśnie najważniejszego.
~Er.
 • 0 / 0
Miodek, w dwa lata zniszczyles swoimi amatorskimi decyzjami ten zespół. Dwa lata temu remisowalismy z Realem, eliminowalismy Sporting. Teraz odpadamy z polamatorami Z Luksemburga... Jak zależy Ci na Legii to podaj się do dymisji, właściciel klubu nie musi być jego prezesem.
~Wow
 • 0 / 0
Ja się chce spytać kto będzie nowym trenerem po portugaczyku.

Czy już ma Pan nowego czy jeszcze nie.

Trzeba wiedzieć że po 3 porażkach w lidze będzie zmiana.
Starszy sierżant
 • 0 / 4
Brawo prezes umie przyznać się do błędów jak i dac kibicom informację na te trudne chwile prawdziwi kibice zawsze będą z naszą Legia A reszta to plastiki z przed tv i hejt który jest równy zeru mam nadzieję że teraz błędy prezes naprawi i znowu za chwilę Europa będzie dla nas
~Yorick
 • 3 / 0
Błędy naprawi, ale Europa nam odjechała a wraz z nią kilkadziesiąt mln zł. "Będziemy się rozwijać wolniej" to cytat.
A drugi cytat: "Krytykujcie nas, gdy na to zasługujemy". Sprzeciwiasz się mocodawcy? :)
Generał broni
 • 2 / 0
Błąd napisał: "krytykujcie nas, gdy na to zasługujemy, ale także wspierajcie". Czyli że należy łączyć np "Ty cholerny nieudaczniku spieprzyłeś jako prezes co się tylko dało, ale trzymaj się", czy coś takiego.
najpierw będą analizować...słyszę to od półtora roku...a w tym czasie nie tylko zdążyliśmy znaleźć się w czarnej dpuie, ale również tam rozgościć i zadomowić...
chłopie obrzydziłeś mi Legię i Polską piłkę na dłuższy czas nie kompromituj się sprzedaj klub i idź w pizdu!!! zabierając tych pseudo fachowców którymi się otaczasz!!!!
Major
 • 2 / 0
I przeproś Prezesa Leśnego że zaprzepaściłeś to na co on pracował 5 lat szkodniku!
Major
 • 0 / 0
i kamyczek77 na prezesa!
Tak sobie teraz rozmyślałem - a może wpuszczenie Eduardo miało pokazać, że to trener tu rządzi a nie szatnia? Jeżeli tak, mam nadzieję, że Pinto wygra tę wojnę.
Generał broni
 • 0 / 1
Wpuszczenie Eduardo oznaczało że trener przyszedł w zeszłym tygodniu i nie zna drużyny a na razie jedynie czytał skarb kibica. Pinto pomyślał - o ten facet z kaczanem kukurydzy w odbycie nie może samodzielnie chodzić ale 10 lat temu strzelał bramki dla Arsenalu na pewno niektórych rzeczy nie zapomniał może strzeli gola - niestety zapomniał.
Sierżant
 • 4 / 0
Tylko że Eduardo zagrał wczoraj poprawnie, po jego przyjęciu i podaniu były dwie niezłe sytuacje w tym ta której nie wykorzystał Carlitos. Jeżeli chodzi o grę to emeryt Eduardo dał nam więcej w ostatnim meczu niż emeryt Radovic. Plus to chyba jedyny piłkarz, który w ostatnich kilku meczach potrafił się ustawić tak, że nawet jak tracił piłkę to za plecami miał kolegę do obioru.

I powiedzmy sobie szczerze, że to nie Eduardo spieprzył nam przygotowania i grał źle w ostatnich tygodniach, bo z tego co pamiętam to często nie było go nawet w osiemnastce meczowej i wszyscy czekali na koniec jego kontraktu.
czy wy chociaż oglądaliście ten mecz?
Eduardo dał dobrą zmianę. Zagrał parę ładnych piłek do przodu i w te 15 minu gry było go widać więcej niż mąkę przez 75. Gdyby zamiast niego wszedł Rado pewnie zdążyłby 2 razy stracić piłkę, złapać na spalonym i tyle.
Według mnie Eduardo nie jest taki słaby, poprostu przyszedł do Legii w najmniej odpowiednim momencie. Przyszedl nieprzygotowany i nikt w Legii go nie przygotował. Za czasow Stanisława dalby Legii dużo wiecej.
Generał broni
 • 0 / 2
Eduardo nie słaby? Człowiek cień którego piłka dotyka 3 razy w meczu oczywiście tylko przed stratą. To celne podanie, które wymieniacie to było wycofanie piłki, które raz jedyny się udało, raz zagrał na skrzydło celnie wow i to tyle. Patryk Mikita, gdyby nadal pokutował w klubie miałby z pewnością tyle samo kontaktów i celnych zagrań za mniejsze pieniądze. Przez sprowadzanie takich flejtuchów jak Eduardo na poziomie Donga Fangzuo są problemy kadrowe.
Sierżant
 • 1 / 0
No więc nie. Akurat w ostatnim meczu Eduardo grał bardzo poprawnie i wbrew temu co piszesz nie notował głupich strat, a dwa razy przyspieszył rozgrywanie tak, że było groźnie pod bramką Luksemburczyków.

Powtórzę raz jeszcze - nie Eduardo był problemem w tych eliminacjach i nie przez jego rzekomo słabą postawę przegraliśmy.
Generał broni
 • 0 / 1
Tutaj zgoda nie on był problemem nie był bo prawie nie grał i dobrze -gdyby grał byłby problemem.
Skoro Pan napisał do Kibiców to ja jako jeden z nich pozwolę sobie także odpowiedzieć.

Mam nadzieję, że skoro zdobył się Pan na ten gest, który doceniam, to będzie Pan konsekwentny i zechce zapoznać się z odpowiedzią.

Przyznaje się Pan do wielu błędów ale czyn ten nabierze prawdziwej wartości jeśli je Pan naprawi albo chociaż okaże Pan w tym ogromną i konsekwentną determinację.

Tym bardziej, że to co się stało w ostatnich tygodniach w mojej - i mam wrażenie nie tylko mojej - ocenie nosi znamiona recydywy.

Wyniki sportowe, a te dla mnie jako kibica są najistotniejsze - dobitnie pokazują jak wiele tych błędów Pan popełnił. Oczywiście, poprzeczkę miał Pan zawieszoną wysoko ale i potencjał przejął Pan więcej niż dobry.

Niestety w pionie sportowym ciężko mi dziś wskazać choć jedną decyzję personalną dającą się w 100 % obronić. Być może nieliczni piłkarze, zwłaszcza Ci będący w klubie krótko jeszcze zdążą się obronić czy nawet zasłużyć, dziś jednak wszystkich dyskredytuje wynik, niektórych tak jak i Pana niestety już po raz drugi.

Mogą się oczywiście bronić, twierdząc że sabotował Pan ich pracę od roku pozbawiając treningu pod wodzą profesjonalisty ale przeszkody na których się potykali powinni byli wziąć i bez takowego.

Choć niektórzy, jak Jędrzejczyk nawet takiej szansy w tym sezonie nie dostali i to już z Pana strony był nie tyle sabotaż co prawdziwa dywersja. Zwłaszcza w obliczu zestawiania linii defensywy w meczach tak kluczowych, że zmusiły one Pana do popełnienia tego listu.

Dodatkowo dopuścił Pan do tego, że im słabsza była forma i wyniki tym większy wpływ na życie klubu a zwłaszcza losy trenerów mieli zawodnicy. W konsekwencji zamiast dyscypliny i koncentracji ma Pan fochy i towarzystwo ( albo i kilka) wzajemnej adoracji. Nawet jeśli zatrudniani trenerzy nie zasługiwali na ten tytuł to swoim postępowaniem nie wzmacniał Pan ich pozycji, co źle wpływało także na losy ich następców. Dodatkowo w konsekwencji zespół od dłuższego czasu jest rozkojarzony i pozbawiony koncentracji a także w dużej mierze z powodu braku koncentracji odpadaliśmy z tuzami z Kazachstanu, Mołdawii, Słowacji czy Luksemburga. Dobrze, że Watykan nie gra...

Nie ma sensu rozwodzić się nad każdym z piłkarzy z osobna, nawet tymi sprowadzonymi przez Pana choć było ich tak wielu a praktycznie wszyscy zawiedli. Wystarczy, wspomnieć, że nie dodał Pan drużynie jakości w żadnej z formacji.

Najbardziej widoczne jest to w drugiej linii, która ani nie kreuje sytuacji z przodu ani nie przeciwdziała atakom na naszą defensywę. A to właśnie o piłkarzach z drugiej linii wspominał Pan osobiście, że jest ich wystarczająco dużo i że stanowią właściwą jakość.

Dziś w czasach wielkich pieniędzy niezbędnych do odnoszenia sportowych sukcesów Pan chciał oszukać przeznaczenie metodą "po taniości". W konsekwencji ma Pan dziś zbyt szeroką, przepłacaną kadrę pozbawioną sportowej klasy. Retorycznym pytaniem jest czy nie lepiej było mniej, choć drożej za to z większą jakością. Także i w naszym klubie historia pokazała, że lepsza para Vadis- Kopczyński niż Cafu- Mączyński czy Antolić-Philipps. I dla wyników i dla widowiska.

Zwłaszcza w Warszawie, gdzie tylko jakość czy rozpoznawalne nazwisko są w stanie zapełnić trybuny. A jeśli już o trybunach, to przypomnę, że dostał Pan rok temu ogromny kredyt zaufania. 27 tysięcy kibiców w wakacje, na Superpucharze z Arką. Ten kredyt zmarnował Pan błyskawicznie czego dowodem jest średnia za ostatni sezon a jeszcze bardziej obecna frekwencja.

To są wymierne, znaczące pieniądze, które oddaje Pan walkowerem. Podobnie jak i te za nazwę stadionu. Wystarczyłoby na dwóch czy trzech klasowych zawodników? Obok takich mogliby się rozwijać młodsi. Niestety zamiast dostarczać im do naśladowania wzorce jakości i profesjonalizmu funduje im Pan szkołę minimalizmu czy wręcz cwaniactwa. Wystarczy posłuchać ostatnich wypowiedzi naszej młodzieży.

Dziś w konsekwencji ma Pan - i my mamy - klub w bardzo złej sytuacji finansowej. Nie mam wiedzy w jakim stanie finansowym Pan klub przejmował - choć podejrzewam że jednak w całkiem niezłym - to jednak bezspornym jest, że po tych kilkunastu miesiącach jest znacznie ale to znacznie gorzej.

A jeśli mamy się tego dna podnieść to...niezbędne będą znowu pieniądze. Bez nich niestety ryzyko powtórki Pana błędów a w konsekwencji powtórki sportowych blamaży będzie ogromne. Przecież ranking europejski też Pan popsuł.

Chciałbym by ten list był dowodem, że przyczyn aktualnego stanu szuka Pan tam gdzie należy. Czyli przede wszystkim u siebie i dalej wewnątrz klubu. Rosnący syndrom oblężonej twierdzy jest niepokojący i nie będzie sprzyjał,choć oczywiście wśród krytyki medialnej także można dostrzec przesadę a być może także i zorientowanie na szkodę klubu.

Proszę wybaczyć bezpośredniość ale ciężko dostrzec w Pana działaniach profesjonalizm i konsekwentne działanie według planów. Zupełnie nie brzmi Pan też wiarygodnie w swoich wypowiedz
Major
 • 0 / 0
Dokonałe, taktowne, w punkt! Oddałeś problem w 100%!
Pułkownik
 • 1 / 0
brawo z jednym zastrzeżeniem sabotaż jest gorszy od dywersji. Sabotaż to efekt działania swoich
~KuLek
 • 0 / 1
Pięknie i w sedno problemu. 10/10.
~jaro68
 • 0 / 1
Czlowieku , zostaw juz ten klub. Nie masz juz zadnej wiarygodnosci, kompetencji do jego prowadzenia nie miales nigdy.Wycofaj sie z.1 lini, zatrudnij fachowca do prowadzenia klubu, pogon korpo dyletantow i doradcow, zatrudnij dyrektora sportowego i nie draznij juz kibicow bo edzie drugie ITI.
Generał broni
 • 5 / 0
Ja nie mam wątpliwości Miodulcu, że ty chcesz dobrze, ale po raz kolejny dalej ciała, remont pionu sportowego zacznij od stanowiska prezesa albo zatrudnij poważnego dyrektora sportowego i kilku sensownych pomocników. Niech będzie klub z aspiracjami a nie amatorskie pospolite ruszenie. Czekam na sensowne ruchy - powodzenia.
Generał brygady
 • 3 / 0
Dlaczego w liczbie mnogiej to ty śpię.rdolileś
Nikt Panu już nie wierzy.
Wymaga Pan od kibiców żeby wspierali Legie to niech Pan zacznie od zatrudnienia prezesa, wywalenia darmozjadów.
Jednym słowem wsadź sobie tę gadke w d.upe
Marszałek Polski
 • 0 / 0
a ty w jakiej liczbie się wypowiadsz by być choć minimalnie powaznie traktowanym ? zero....
~lukaszszsz
 • 0 / 0
Właśnie chciałem to napisać.
Major
 • 0 / 2
kadłub jak to kadłub-zawsze bez łba.
~u(L)u
 • 0 / 0
Trzymałem za tego Pana kciuki ale…już nie wierze w nic co napisze lub powie. Wykończył Legie:(
~LLL
 • 0 / 0
Żegnaj Darku przynajmniej na razie... zbyt wiele żenady w Legii za Twoich rządów
~viko
 • 0 / 1
mityczne przygotowanie fizyczne. no bez jaj każdy z nas trenując sam potrafi w pewien sposób się przygotować aby nie człapać po boisku. pół polski biega po maratonach ultra maratonach, runmagedonach, gra w piłę amatorsko i jakieś te przygotowanie ma !. nie wierzę, że zawodowy piłkarz, (nawet jeśli widzi, że trener od przygotowania nie ogarnia tematu ) nie potrafi sam się na tyle przygotować aby jeździć na dupie w takim meczu. zresztą kondycję i wytrzymałość to pierwszy z brzegu wuefista potrafi wytrenować.
~Legionista19821
 • 0 / 0
Loczek powiem co że takiego właściciela Legia nie miała od dawna czego nie dotknie to daje ciała nie chcemy już Ciebie tu nie masz charyzmy i miłości do mego klubu traktujesz to jak biznes won
~Wies
 • 0 / 0
Czytam te rozgoryczenia kibiców i wcale sie nie dziwię ile trzeba sie wstydzic ktorzy nie lubią Legii smieja się prosto wtwarz i po takim blamażu wszyscy powinni to odczuc nie tylko kibice mają panowie rację z weryfikować zarobki a takich piłkarzy jak Kucharczyk Rado Hamalainen i te zacigi z serbi wyrzucić niech nigdy nie wracaja dac czas na zbudowanie mocnej podwaliny pod przyszłą drużynę pozdrawiam
~Taka prawda ze jak
 • 0 / 0
Sa Pinto przycisnie tych nieudacznikow to go zwolnia...pilkarzyki pajacyki !
~MokoStrgh
 • 0 / 0
Głównym odpowiedzialnym za kompromitację naszej Legii jest ten ze zdjęcia powyżej. On i nikt inny . To on nasprowadzal tabuny przeciętnych piłkarzy , to on pozatrudnial trenerów amatorów , to on wywalił Dąbrowskiego i wdał się w bezsensowna wojnę z Jedrzejczykiem , to on doprowadził do chorej atmosfery wśród pracowników klubu szukając wszędzie kreta , to on wymyślił zgrupowanie na Florydzie , to on zgodził się na brak koronacji w Poznaniu i brak normalnej fety , to on zniszczył przez 5 lat budowana markę Legii w Europie , to on odpowiada za obniżona frekwencję na stadionie, to on rozwalil drużynę rezerw ITD. nikt inny tylko on . Najgorszy prezes EVER .
ależ korpo-pierdy
A ja mam wrażenie że dla niektórych, co by Mioduski nie powiedział, co by nie zrobił, czy nawet co by nie pomyślał to i tak będą sie go czepiać z jakąś dziwną satysfakcja. Dziesiątki razy słyszę jak ludzie się czepiaja o jakieś pojedyncze slowa, jakby nie rozumieli prostych rzeczy z życia. Np. czy jak dziennikarz po meczu pyta czy zwolni pan trenera, to przecież chyba oczywiste że nie powie się tego w mediach przed zakomunikowaniem trenerowi. Bo to zwykły idiotyzm i brak profesjonalizmu. No chyba że ktoś oczekuje że prezes będzie takim pociesznym Grzegorzem Lato, co to Benhakera najpierw zwolnił w telewizji, a potem mu wysłał dymisję... smsem. Jest krytyka merytoryczna, są emocje kibiców, czasem nawet bardzo silne, które trzeba zrozumieć i jest sporo hejtu, czepialstwa o każdą głupotę i zrozumienia życia na poziomie jakiegoś nastolatka. To tak abstahu-jac od problemów, bo właśnie problem w tym że nie ma potrzeby rozmawiać o tym co kto napisał tylko kto co zrobił.
@HenningBerg

Masz rację nie ma potrzeby rozmawiać o tym co kto napisał tylko kto co zrobił.. Porozmawiajmy więc dlaczego pan prezes doprowadził nasz klub do największego wstydu w historii ?
Zawalił z jednym trenerem, potem nie wyciągnął wniosków i zawalił z drugim. Do tego jak czytam otoczył się niewłaściwymi doradcami, którzy mu nie pomogli trzeźwo spojrzeć na sytuacje. Głównie to. Do tego wcale nie miał łatwej sytuacji w drużynie, wielu starych piłkarzy na bardzo wysokich kontraktach, którzy grają coraz gorzej, a ci co przyszli nie wnieśli lepszej jakości. Choć z ocenami niektórych piłkarzy byś się jeszcze wstrzymał do zobaczenia ich pod nowym trenerem, to wielu jest tu na tłustych kontraktach których nie dostaliby nigdzie indziej. Ułożenie tego było wielkim wyzwaniem Mioduskiego, które z oczywistych względów musi potrwać, a błędy przy wymianie zawodników nie posunęły nas w tej zmianie wiele dalej. Różnica jest tylko taka że np. 26 łatwiej będzie jedbak wypchnąć niż 32 latka, ale błąd jest błędem i czas i kasa stracone na ten błąd dalej są problemem. Błędów jest wiele, raczej rzadko jeden. Ale jak czasem włączę komentarze czy Twittera to głównie przebija się kwestią kto co powiedział i jak z tego można zażartować, pośmiać się czy pohejtowac bo to daje kliki, jakieś lajki, followersow.
Wyjście z sytuacji z twarzą jest chyba tylko jedno. Dopłacić różnicę, która powstała w budżecie w wyniku błędów ale z własnych pieniędzy (w co raczej nie uwierzę) i zatrudnienie na stanowisku prezesa człowieka, który zna się na futbolu. I najważniejsze trzeba przestać mówić A, a robić B.
~Wiebart
 • 0 / 0
Czytam te rozgoryczenia kibiców i wcale sie nie dziwię ile trzeba sie wstydzic ktorzy nie lubią Legii smieja się prosto wtwarz i po takim blamażu wszyscy powinni to odczuc nie tylko kibice mają panowie rację z weryfikować zarobki a takich piłkarzy jak Kucharczyk Rado Hamalainen i te zacigi z serbi wyrzucić niech nigdy nie wracaja dac czas na zbudowanie mocnej podwaliny pod przyszłą drużynę pozdrawiam
Przecież on tego nawet sam nie napisał. Dla niego to jest korporacja a ten list to zagrywka PR-owa, średnio inteligentna osoba to wychwyci. Mimo wszystko do niego nie mam NAJWIĘKSZYCH pretensji. Popełnił błędy, ale nie takie które powinny zaważyć na porażce z półamatorską drużyną. Największe pretensje mam do naszych piłkarzyków, w szczególności do tych którzy powinni być liderami tej drużyny. Za to że nie potrafili w trudnym momencie zjednoczyć zespołu, wnieść jakiegoś ducha żeby nawet po kiepskim przygotowaniu fizycznym każdy dał z siebie 110%. Dlatego ja mówię dość, przestaje chodzić na razie na mecze. Możecie mi wytykać że z drużyną jest się na dobre i złe itp, ale chodzę na mecze od prawie 25 lat, przeżywałem gorsze i lepsze dni z Legią: mistrzostwa, puchary, LM, Moskwę 2010, ale też pamiętne 2:3 na Łazienkowskiej, kompromitacje w PP czy dłuższe okresy bez mistrzostwa, ale to czego jesteśmy teraz świadkami to jest jakiś policzek. Człowiek poświęca swój czas, pieniądze, zdrowie a tym zawodnikom nie chce się nawet spiąć du.. żeby wyeliminować amatorów i nie przynieść wstydu sobie i kibicom na następne 100 lat naszego klubu. Przecież to my jesteśmy ich pracodawcami, bez ilości fanów zależy renoma klubu, jakość sponsorów i ich pensje. Dlatego ja, jako jeden z pracodawców mówię dość, pracownikowi nie chce się pracować więc mu nie zapłacę. Gorszą formę, porażki można wybaczyć są tylko ludźmi i taki jest sport, ale brak zaangażowania i olewanie kibiców już nie..
On tego nie tylko nie napisał, ale nawet nie przeczytał. Autor listu przyznał się tylko do błędu przy wyborze trenera, ale po drodze była lawina Wiel-błądów o których już nie wspomina.
Od wakacji na Florydzie, poprzez zaciąg buraczany i niezrozumiałą rezygnację z kilku solidnych polskich graczy, a skończywszy na jawnym sabotażu, czyli zablokowaniu gry Jędrzejczyka, a jak bardzo by się przydał to było widać we wczorajszym meczu. Na te korporacyjne, tanie zagrywki większość kibiców już się nie nabierze, te piękne słowa słyszymy już od półtorej roku. Teraz pora powiedzieć: Sprawdzam !!!
~Wiebart
 • 0 / 0
Czytam te rozgoryczenia kibiców i wcale sie nie dziwię ile trzeba sie wstydzic ktorzy nie lubią Legii smieja się prosto wtwarz i po takim blamażu wszyscy powinni to odczuc nie tylko kibice mają panowie rację z weryfikować zarobki a takich piłkarzy jak Kucharczyk Rado Hamalainen i te zacigi z serbi wyrzucić niech nigdy nie wracaja dac czas na zbudowanie mocnej podwaliny pod przyszłą drużynę pozdrawiam
~Koniec zartow
 • 0 / 0
Przestan zwalniac trenerow ,pisac listy,oswiadczenia a niech za tym ida konkretne dzialania... Niech pilkarze maja wysokie kontrakty ale te duze pieniadze musza podniesc z murawy.Duze pieniadze za duze wyniki
~Marcin Legia
 • 1 / 0
Prezes Out
~(L )
 • 0 / 0
Panie Dariuszu, myślałem nad zwrotem karnetu, jeśli co poniektórzy kopacze nie zostaną wysłani do rezerw. Bo oczywiście można zwalić winę, ze niedoświadczony trener, źle przygotował drużynę. Przyznaję ze byłem jego orędownikiem, teraz wiem, ze glos ludu, nie zawsze odnosi dobre skutki. Tylko, czy faktycznie ten zespól nawet źle przygotowany miał prawo przegrać, z ludźmi, którzy utrzymują swoje rodziny z innego zawodu. Doszedłem do wniosku, ze w tym trudnym czasie, nie oddam karnetu, ale jeśli przyjdę na mecz z Zagłębiem i okaże się, ze większość zawodników nie jest odesłana do rezerw, to przestanę uczęszczać, na mecze mojego ukochanego KLUBU. Oczywiście będę go wspierał finansowo. Ps. Przepraszam za błędy piszę wzruszony i pełen smutku
~Leśny Dziadek
 • 0 / 0
Panie Dariuszu, czyny, nie słowa. Ale ok, ostatni raz Panu zafam i czekam na efekty do końca roku. W trenera wierzę, dzisiaj w wp. jakiś dziennikarzyna napisał "Legia zatrudniła wariata i pajaca" Nie masz honoru, bo gdybyś miął, to powiedziałbyś to Sa Pintow w twarz, a nie pisał takie chamskie teksty, na tym prostackim portalu. Wolę takiego trenera, niż kogoś, kto właśnie zesrał się w gacie ze strachu...
Generał
 • 0 / 6
Zagrywki korpo ma opanowane do perfekcji: zwalanie winy na czynniki zewnętrzne, prywatne wiadomości do użytkowników TT, teraz list pełen skruchy, ale walący też w piłkarzy- dobrze, że tym razem nie nazwał ich dziewczynkami, że znowu ich nie sklepali na parkingu.
Jak zwykle naiwni to kupią.
Nikt nie wątpi, że chciał dobrze tylko, że to on jest za to odpowiedzialny przez złe decyzje.
I jw dodatku niewłaściwie wyciąga wnioski, bo kluczowym błędem nie było zostawienie Klafa tylko zatrudnienie Jozaka i całego zaciągu bałkańskiego.
Oni też nie mieli doświadczenia do swoich funkcji, w efekcie czego drużyna od prawie roku nie ma trenera i jeszcze została źle przygotowana w zimie.
Pozostawienie Klafa jest tylko następstwem błędów popełnionych w zeszłym roku, a tego już Mioduski nie widzi.
Taki list, żeby kibice nie bluzgali.
Dalej nie widzę strategi ani konsekwentnych działań u tego człowieka.
Marszałek Polski
 • 9 / 0
za płotem jest Polonia, zrób skok i masz problem z głowy
Generał
 • 0 / 6
Ten zobaczył zdjęcie Janusza Gola i jaki podniecony wyszedł z nory.

Obyśmy nie skończyli jak Polonia, bo trafność decyzji prezesa podobna do JW.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Dalej nie widzę strategi ani konsekwentnych działań u tego człowieka."
Mocno zagrożona jest pozycja Kepciji, prawdopodobnie poleci.
Marszałek Polski
 • 0 / 2
trzeba być kretynem żeby ruchy Mioduskiego porównywać do JW...facet weź ty zacznij myśleć bo samo udzielanie sie na forum nie dodaje ci mądrości
Akurat zatrudnienie Jozaka nie było dużym błędem. To trener szanowany w Chorwacji (bardziej uznani nie dawali sobie rady w lepszych klubach itp.) Nie rozumiem myślenia 99% kibiców w Polsce w takich meczach jak z mistrzem Luksemburga na ławce trenerskiej mógłby być trener z A-klasy, w takim meczu trener nie powinien odgrywać żadnej roli. ZAWINILI w 100% tylko i wyłącznie zawodnicy!!! To oni przez 45 minut człapali, grali wszerz, bali się akcji 1v1. Jeżeli już merytorycznie chcemy szukać problemu to przede wszystkim powinniśmy spojrzeć na szkolenie zawodników , czyli podstawy funkcjonowania każdego klubu. MY NIE UMIEMY ich szkolić. Trener może się zmieniać (z różnych powodów) ale klub powinien umieć "produkować" co dwa trzy lata młodych graczy, których trener wkomponuje w zespół. Polska piłka idzie na dno ponieważ nie potrafimy funkcjonować jak fabryka. Zawodnik powinien być traktowany jak produkt, który trzeba stworzyć opakować i sprzedać. Jeżeli Nasza Legia się tego nie nauczy to będzie coraz gorzej. Trener nic tu nie zmieni trzeba mieć w klubie sztab ludzi którzy pracują z nastolatkami młodzieżowcami i robią to kompleksowo wspólnie (na to też trzeba czasu i umiejętności). Spójrz na kluby takie jak Sporting Lizbona, Porto, Ajax, PSV, Crevna, itp. to kluby w których trenerzy zmieniają się co 2-3 lata a one ciągle "produkują" nowych graczy. I na tym powinniśmy się skupić..... To według mnie temat do dyskusji.....
Marszałek Polski
 • 4 / 0
"Akurat zatrudnienie Jozaka nie było dużym błędem. To trener szanowany w Chorwacji "
chyba sobie jaja robisz, jako trener to czysty amator, a ty że szanowany, na pewno nie na tym stanowisku
Pułkownik
 • 7 / 0
Jozak nie pracował jako trener w Chorwacji, więc nie mógł być tam jako trener szanowany.
Generał
 • 0 / 3
jammm:
to będzie naprawianie błędów popełnionych w zeszłym sezonie.

Tylko pytanie kto będzie przyjdzie na jego miejsce i czy będzie dobrze współpracował z Sa Pinto, który też nigdzie nie zagrzał miejsca na dłużej.
Jak to będzie ktoś sensowny i będą się zgadzali co wizji, to będzie można mówić o strategii, bo na razie będziemy musieli ograniczyć rozwój przez wpadki w pucharach.
Generał
 • 2 / 0
Metaxa z psychofana Urbana wyewoluowałeś w psychofana DM?
Kacza tutaj ma absolutną rację. Pan Darek może i jest genialnym biznesmenem ale o prowadzeniu klubu piłkarskiego ma niewielkie pojęcie, praktycznie każda jego decyzja okazuje się błędna.
Nawet teraz po roku bezkrólewia kiedy to oddał drużynę w ręce różnej maści pseudo trenerów na dorobku, podpisał umowę z gościem który ma opinię totalnego furiata. To ma być ta stabilizacja?

Najlepiej dla Legii jak i samego DM będzie jak ten zostanie znowu tylko właścicielem, a pojawi się prezes z prawdziwego zdarzenia. Obie strony na tym zyskają, przecież Mioduski w obecnej sytuacji traci dużo też wizerunkowo.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
kurde Kacza kiedyś cię szanowałem. obecnie twoje mazgrolenie na forum, ogranicza się do ciągłego bla bla bla...dziewczyna cie rzuciła czy co ? wróć do żywych chłopie bo się zapłaczesz na amen
~hdv
 • 1 / 0
Widać poziom kibiców niektorych jest dostosowany do poziomu tej drużyny. Carlos85 ty nic nie wiesz i nie rozumiesz. Akurat Jozak to znany i szanowany w Chorwacji dyrektor sportowy a nie trener. Nigdy wcześniej nie byl trenerem. Mnóstwo pisano już zaraz po zatrudnieniu czyli zanim się ośmieszyl wynikami, że w Chorwacji są zadziwieni że Jozak bez doświadczenia został raptem trenerem w takim klubie jak Legia.

Druga rzeczy, powinni wygrac nawet bez trenera taki mecz. Tak, dlatego do Pinto przecież nikt nie ma pretensji. Klopot z trenerem jest taki że zmarnowali za poprzednika okres przygotowawczy. Wymyślil sobie grę 3 obroncami mimo ze tracil po 3 bramki w meczu. W sparingu nawet trzecioligowy Gornik Leczna nam strzelił 3 gole. Do tego fizycznie ich przygotowal tak że kazda drużyna biega lepiej od nas. Lapiesz trochę?
Marszałek Polski
 • 0 / 4
elka

następna chłopczyca bez jajek...LEGIO chroń się od takich kibicek
Tak Jozak był szanowanym trenerm - szkoleniowcem w Chorwacji wystarczy troszkę poczytać itp. Chyba nawet do Aresnalu do szkolenia młodzieży przymierzano go. Nie sprawdził się jednak u nas. Choć to nie oznacza że jest slaby. Ze słabych piłkarzy nic nie ulepisz. Nie bronię go chce tylko zaznaczyć inny problem. To nie trener jest winny w 100% gdyby nawet przyszedł do nas Guardiola to i tak pewnie byśmy przegrali z mistrzem Słowacji i Luksemburga. Problem to zawodnicy i ich ambicje aspiracje itp. Problem to brak umiejętności szkolenia młodych piłkarzy. Problem to brak zaufania dla nowo zatrudnionego trenera lub bardzo krótki kredyt zaufania. Pinto jak długo u Nas będzie??? Jak przegra 3 z rzędu to już won???? Nie powinien zostać według mnie min. 2 sezony według mnie wtedy można kogoś oceniać czy się nadaje czy nie, czy umie szkolić czy nie. Nie umiemy być cierpliwi i myśleć długofalowo. Jak Legia ma iść do przodu jak co kilka miesięcy będzie wymieniany sztab - to do niczego nie prowadzi nie ma żadnej ciągłości działania a co dopiero mówić tutaj o tworzeniu stylu czy piłkarzy.
Pułkownik
 • 7 / 0
@Carlos
Owszem, wystarczy poczytać. Jozak był twórcą akademii Dinama Zagrzeb i w takim charakterze sprawdził się i za to był szanowany. Jako trener seniorów nie pracował.
Marszałek Polski
 • 0 / 3
wow, Gambit jesteś wielki, taki mundry...podaj adres prześle laurkę
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Kacza
Zgadza się, poczekamy, zobaczymy, ocenimy, ale to ostatnie to juz za wykonana prace najlepiej.
Właśnie pracował. W Australii, USA i Kanadzie, ma to w swoim résumé na oficjalnej stronie. Niestety, nie wiedzieć czemu, nie podaje nazw w tych klubów. Pewnie odpowiedniki ETV Ulubiona albo Kartofliska.pl.
Pułkownik
 • 3 / 0
@Poldi
Pisałem, że nie pracował jako trener seniorów w Chorwacji.
Natomiast teraz przypomina mi się, że mówił w wywiadzie o krótkim czasie, kiedy prowadził rezerwy Dinama. Nie sądzę jednak, by za to był w Chorwacji szanowany.
Aaa, to chyba że tak. Rozsądni ludzie z tych Chorwatów, ale w tym pewnie tkwi klucz do ich sukcesów. Trenerzy juniorów i specjaliści od piłki młodzieżowej zajmują się juniorami i piłką młodzieżową. U nas ktoś wpadł na pomysł zatrudnienia trenera juniorów na stanowisku trenera pierwszej drużyny i czkawką odbija się nam do dzisiaj i jeszcze długo.
~Yorick
 • 0 / 0
Tylko że Kacza ma rację.
Ja bym się tylko nie zgodził z oceną intencji DM, bo te moim zdaniem on miał dobre, no ale tak koncertowo sp...lić to jednak duża sztuka
Ale mimo wszystko doceniam u DM skruchę, choćby to było tylko na pokaz, to jednak przynajmniej tyle zrobił i to mu trzeba oddać.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Panowie dla wszystkich co mają nc+ ważna wiadomość Jeśli ją dobrze rozumiem w kontekście LM
NC+ TO SATELITARNA PLATFORMA CYFROWA, KTÓRA OFERUJE NAJWIĘCEJ KANAŁÓW HD

UWAGA! Od 20 sierpnia zmiana układu kanałów na dekoderze

21 sierpnia 2018 do oferty nc+ zostaną włączone nowe kanały sportowe Polsatu, na których pokazywane będą Liga Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA.

W związku z tym od 20 sierpnia Sekcja Sportowa EPG zostanie rozszerzona o 6 pozycji.

Nowe kanały będą zajmowały następujące pozycje EPG:

130 - Polsat Sport Premium 1
131 - Polsat Sport Premium 2
132 - Polsat Sport Premium PPV3
133 - Polsat Sport Premium PPV4
134 - Polsat Sport Premium PPV5
135 - Polsat Sport Premium PPV6

Sekcja Rozrywka zostanie przesunięta o 10 miejsc i będzie rozpoczynać się od pozycji 140, a kończyć na pozycji 178.
Sekcja Inne, która obecnie rozpoczyna się od pozycji 170, będzie rozpoczynać się od pozycji 179.
Pułkownik
 • 2 / 0
Chyba każdy użytkownik nc+ dostał takie info na maila ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
hahah no tak chyba tak, ale raczej nic złego nie zrobiłem:)
Pułkownik
 • 0 / 0
Nie, spoko, ode mnie masz plusa :-D
Marszałek Polski
 • 0 / 0
haha wow;) a Moulin w beniaminku tureckiej ekstraklasy;)
Generał broni
 • 0 / 6
Oczywiście komunikat NC+ nie dotyczy abonentów, którzy posiadają uniwersalny odbiornik tv sat z parowanym z kartą modułem dostępu, bo jak wiadomo ci abonenci mogą sobie dowolnie układać kolejność kanałów.
Starszy sierżant
 • 12 / 0
Najnowszy news jest taki, ze Kepcija jest juz odsuniety od transferow i raczej dlugo miejsca tu nie zagrzeje. Wszystkie letnie wzmocnienia Legii pilotowal R.Kucharski - Wieteska, Carlitos, Kante i Stolarski. Zobaczycie, że ta czworka zawodnikow okaze sie znacznie lepsza od calego zimowego zaciagu, gdzie wywalono mnostwo kasy i jedyni gracze z jako taka jakoscia to Vesovic i Remy.
~jkl
 • 0 / 0
Co ty powiesz... a obecnie najlepszy pilkarz w Legii, czyli Cafu jest gorszy od Remy'ego, ktory doslownie NIC nie wniosl in plus do druzyny. NIC. Jest tak samo produktywny jak Maczynski.
~Egon.
 • 0 / 0
Mnie również letnie wzmocnienia ucieszyły, natomiast zimowe, to na razie lipa.
Vesovic i Remy, to jak do tej pory też żadna rewelacja.
Zobaczymy jak będą wyglądali za jakiś czas przy nowym trenerze.
On jest na kontrakcie czy jak jest z jego ewentualnym zwolnieniem, ktoś wie?
Pułkownik
 • 0 / 0
obyś miał rację, pierwszy do dogrywki bokserskiej z Sa
Wieteska? Proszę Cię, jeden z głównych architektów wpiedrolu stulecia...Jak zawalał bramki w Górniku tak zawala u nas. Tylko że tam czasem nim Kurzawa strzelał bramki.
~jakby
 • 0 / 0
będąc na miejscu właściciela po takiej wtopie powinien zwolnić prezesa doprowadzającego to tej katastrofy...
Pułkownik
 • 3 / 0
Wzruszyłem się. Prawie.
A tak na serio, panie prezesie: jestem i zawsze będę kibicem Legii Warszawa. Jestem z tego dumny. Wczoraj jednak było mi wstyd podobnie jak panu. Różnica między nami jest jednak taka, że to pan popełnił błędy, nie ja. A zapłaci za to nie tylko pan, a mój ukochany klub.
Błędy, panie prezesie, spowodują wyprzedaż i przebudowę składu. Obawiam się, że po tej przebudowie Legia będzie jeszcze słabsza niż ta dzisiejsza, która przegrała z mistrzem Luksemburga.
Obawiam się również, że po prostu kiepsko zna się pan na piłce i zarządzaniu klubem. Oczywiście pan tego nie przyzna i nie zatrudni prezesa, ale ogarnięty dyrektor sportowy naprawdę by się przydał.
I tyle, jak to mawia po każdej porażce Arkadiusz Malarz.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
dobrze ze ty się znasz internauto na piłce...prowadz nas ! albo lepiej nie....popisz sobie te głupoty, tyle powinno ci wystarczyć...
Zobaczymy. Nawet najgorsza porażka czegoś uczy i można z niej wyciągnąć wnioski. Skoro nie chcesz odejść i dalej chcesz się uczyć także na swoich błędach to liczę że w końcu się nauczysz.
Ja stawiam gruba kreskę i liczę że coś się zmieni na lepsze, bo gorzej być nie może. Ostani raz już liczę na zmianę na dobre. To jednak nie słowa a czyny pokażą dokąd ten klub zmierza. Cierpliwosci to najważniejsze i działaj swoim rozumem a nie opieraj się tylko na doradcach, bo każdy ciągnie do siebie i dba o swój portfel a nie o twój i Legii. Różne rzeczy człowiek pisze w złości, ale najważniejsze jest dobro klubu. Powodzenia.
Pułkownik
 • 0 / 1
Robbson, az nie wierze..
Bardzo jestes wspanialomyslny, albo jednak mimo wszystko naiwny.
No bo co Cie sklonilo do myslenia ze dotychczasowy Prezes po dwoch latach, zaleznie od interpretacji, bladzenia po omacku lub celowego rozmontowywania klubu (ostatnio casus Jedrzejczyka, wczesniej kilka razaco nietrafionych decyzji transferowych w obie strony (nie mam na mysli Vadisa tylko np. Czerwinskiego), zakonczenie wspolpracy z osobami zapewniajacymi od lat codzienne sprawne funkcjonowanie klubu) nagle nabierze umiejetnosci efektywnego (wyniki !, nie tabelki) zarzadzania klubem pilkarskim ?? Ciekawym (:.
~kiks
 • 0 / 0
Jednym słowem: jest źle, może będzie lepiej ale jednak przygotujcie się na najgorsze.
Major
 • 3 / 0
Fakt, od roku nie mielismy trenera... paradoks polega na tym, ze czesc z tych ktorzy najglosniej o tym krzycza byla oczarowana Jozakiem i najglosniej domagala sie pozastawienia Klafa na stanowisku po zakonczeniu poprzedniego sezonu...
Porucznik
 • 1 / 0
Powodzenia.
Podporucznik
 • 0 / 1
Proponowałbym odsunięcie się na jakiś czas od pracy w klubie, poszukanie prezesa zastępcy z wiedzą na temat prowadzenia projektu takiego jak Legia, dyrektora sportowego, zainwestowanie w porządny skauting(vide Słowacy z Trencina jako przykład).Konieczna jest rewizja płac zawodników, nowe kontrakty z mniejszymi kwotami, adekwatnymi do poziomu danego piłkarza. System kar i nagród za zwycięstwa/porażki. Co do transferów powinniśmy wrócić do sprowadzenia piłkarzy gotowych od razu do gry, maksymalnie ile sie da dobrych technicznie i fizycznie, z profesjonalnym podejściem do zawodu. Potrzebna jest więc dobra komórka skautingu, tak by właśnie takich graczy wyszukiwać. Miłym gestem dla kibiców było by obniżenie cen biletów i karnetów, obecnej sytuacji. Sam list o tyle jest dobry, że oddaje świadomość władz (L) o swoich błędach ale nie załatwia całkowicie sprawy. Porażka z Dudelange wymaga faktycznych kroków, które powinni odczuć wszyscy, którym na sercu leży dobro Legii. Nie zapominajmy też o Akademii. Być może trzeba będzie zrealizować skromniejszy projekt, ale jednocześnie wysilić się i postawić na to maksymalnie tyle ile się da.
Generał dywizji
 • 2 / 0
"Konieczna jest rewizja płac zawodników, nowe kontrakty z mniejszymi kwotami, adekwatnymi do poziomu danego piłkarza. System kar i nagród za zwycięstwa/porażki. Co do transferów powinniśmy wrócić do sprowadzenia piłkarzy gotowych od razu do gry, maksymalnie ile sie da dobrych technicznie i fizycznie, z profesjonalnym podejściem do zawodu. Potrzebna jest więc dobra komórka skautingu, tak by właśnie takich graczy wyszukiwać."


Mniejsze kontrakty i dobrzy technicznie i fizycznie? No pytanie czy tak się da. Trzeba to robić ale nie jest to latwe do pogodzenia. Inna sprawa że taki Żurkowski gdzieś tam biegał tyle że jak My gramy o MP trudno by było mu o szansę
Podporucznik
 • 0 / 0
Trencin, Dudelange czy Trnava pokazały, że się da.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Zgoda jednakże poza Trencinem nie są to drużyny na LE. Na grę co roku nie mówię na incydentalny występ.
Ja jednak bym jeszcze poczekał z takimi wnioskami, o jakości świadczy powtarzalność a nie pojedyncze wyskoki. Właściwie co roku kilka ananimowych klubów błyśnie w pucharach.
Major
 • 0 / 0
Najważniejsze to przejść na niskie pensje i bardzo wysokie premie. Wszyscy muszą czuć że bez sukcesu sportowego będzie bieda.
~L
 • 0 / 0
Pa ile Darku wytrwałości i pamiętać Mistrz musi byc
~Stary kibic
 • 0 / 0
Nie ma mnie w klubie, ale trochę znam się na ludziach i polityce. Pozbył się pan partnerów, ale nie pozbył się pan chyba ich partnerstwa. Ich te 100 mln., które się „rozpłynęły” nie zadowolą, chcą i nadal chyba mają z L stały dochód. O co rozbiły się rozmowy z Ofoe? O „umowy ustne”. Kto je dziś zawiera i z kim? Legia jest jak zdrowe drzewo, które umiera, bo coraz ciaśniej owijają je gałęzie chwastów. Trzeba je wszystkie powycinać - do korzeni. Taka jest polska piłka w ogóle. Czy więc da pan radę? Może nie, ale pan jeden ma szansę. Pan jeden pracował w poważnym biznesie. I pan jeden wie, że można zrobić wszystko, że nie ma interesów nie do zrobienia, ale na końcu musi być prawo. Być może dla wielu pańskich obecnych partnerów to będzie najtrudniejsze. Coś mi się wydaje, że cały ten piłkarski świat żyje trochę obok prawa i, że w tym tkwi sedno pańskich problemów. Oni pana nieustannie - mówiąc z warszawska - robią w bambuko - ci menadżerowie, trenerzy i pseudo piłkarze. Albo stawi pan im czoła, albo polegnie. Przy czym polec pan może nawet jak pan zwycięży. Życzę Panu sukcesu, chciałbym jeszcze dożyć Legii niepękającej w LM.
~Damik
 • 0 / 0
Jedna propozycja. Niech pan zatrudni dyrektora ktory sie zna na pilce i sie zajmie dzialalnoscia sportowa Naszego Klubu
~taran102
 • 0 / 0
Od czasu objęcia klubu przez Pana pikujemy w dół. Pierwsze mistrzostwo wypracowane przez Leśnego drugie przez Klimczaka. Nie my Panie Darku spieprzyliśmy. Pan pieprzy wszystko. Dokładnie wszystko co związane z naszym klubem. Zajmij się Pan czymś innym, proszę.
Podporucznik
 • 10 / 0
Na taki list czekałem i widzę szanse na lepszą zmianę. Prezes się przyznał do błędu i to był ostatni raz jesli chodzi o zatrunianie takich trenerów. Pion sportowy również do zmiany zgadzam się ale czy mamy pieniądze na zatrudnienie profesjonalistów?
~taran102
 • 0 / 0
Przyznał się do cudzych błędów a o swoich nie wspomniał. Sorki, ale po półtora roku winny jest ten kto dowodzi. Nikt inny !
Pułkownik
 • 2 / 0
Najpierw należałoby zdefiniować pojęcie "profesjonalista" bo ostatnio mają z tym problem w Legii.
Podporucznik
 • 1 / 0
Najprościej to tak jak w przypadku Trenera Sa Pinto.. skauci oraz dyrektorzy techniczni, sportowi powinni mieć w CV przynajmniej parę klubów z różnych poziomów piłkarskich to jest chyba wyznacznik. Doświadczenie
~Janusz kibic
 • 0 / 0
Na taki list czekałes.Super.Takie listy to do mamusi niech napisze.Ja chce wynikow.Pomylic mozna sie raz potem wyciaga sie wnioski a ten ...... Nie mysli wogole.Jak w dwa lata mozna przegrywac z takimi klubami!!!!!?Mnie oczy juz pieką od mydlenia.Legia gra coraz wiekszy syf.I nie pieprzcie mi o pieniadzach,Jedzy i kominach placowych.Artur pokazal klase i ch...j kazdemu w morde dlawiacemu sie jego zarobkami.Niech teraz wasz cudowny prezio pokaze jaja i dofinansuje klub a nie pie...y o dlugach poprzedniej wladzy.Tamci zostawili klub troche wyzej w europie
Porucznik
 • 12 / 0
Prezesie teraz będzie tylko lepiej, bo w końcu zatrudniłeś TRENERA a nie włefistę...
Daj Sa Pinto autonomię, niech sam zatwierdza zawodników na poszczególne pozycje.

Musieliśmy upaść na dno, żeby się od niego odbić. Jednak jestem dobrej myśli, bo w końcu zobaczyłem właściwego człowieka na właściwym miejscu. Powiedział prawdę o pracy sędziego i wystartował do niego na ostro, to dobrze świadczy o charakterze.
~fan Kazimierza D.
 • 0 / 0
To pan jest odpowiedzialny za panujący w klubie burdel, bo pan jest szefem.
Postawił pan na nieudaczników, nie mających zielonego pojęcia o kierowaniu klubem. Pomysł o zatrudnieniu Jozaka i spółki to samobójstwo. W klubie nie ma przejrzystych układów kierowniczych, króluje wszechobecny PR.
Klubowi potrzebny jest mądry dyrektor sportowy, mający wizję rozwoju, potrafiący poznać klasę piłkarza i jego przydatność do zespołu. On musi mieć autorytet wynikający z dotychczasowych dokonań jako piłkarz.
I jeszcze jedno do pana. Jak się chce mieć plony, wcześniej trzeba mądrze zainwestować.Pieniądze.
~ciekawski
 • 0 / 1
A ja się pytam kto odsunął Jędrzejczyka od meczy?
Oby te chude lata rzeczywiście były podstawą solidnej restrukturyzacji. Z naszym budżetem moglibyśmy wystawić cztery drużyny w ekstraklasie i wszystkie utrzymac w top8. Dość kopania się po czolach
~obserwatorbagna
 • 0 / 0
Konsekwencje finansowe związane z odpadnięciem z rozgrywek europejskich na tym poziomie oznaczają też, że będziemy musieli ograniczyć koszty i wolniej się rozwijać w wielu obszarach działalności Klubu. Jesteśmy jednak na tę sytuację odpowiednio przygotowani.

czyli bedzie tylko gorzej
Pułkownik
 • 0 / 0
dlaczego MY zatrudniliśmy trenera Klaun-furicia ? ja go nie zatrudniałem ale w klubie jest ktoś kto mocno go rekomendował i musiał obserwować jak przygotowuje drużynę do sezonu. Jakich wybrał sparingpartnerów czy poniesie odpowiedzialność !!!

"będziemy się wolniej rozwijali" klub pod fantastycznym Właścicielem się ZWIJA nie ROZWIJA czy on tego nie widzi, wystarczy przeanalizować frekwencję na meczach
Podporucznik
 • 1 / 0
Myślę że zatrudnienie Klafa to było pokłosie MP. Zresztą każdy lub prawie każdy na tym forum dawał mu szansę. Strzelam że Prezes zagląda na tą stronę i czyta te nasze wypociny. Jak to było ... zaraz po Mstrzostwie każdy chciał mu dać szansę bo widział spokój w kadrze i radość dróżyny po odejsciu Jozaka. Chcieliśmy i Mieliśmy.
Pułkownik
 • 0 / 0
@savicus żeby było jasne grupa ludzi z klubu podjęła decyzję o zatrudnieniu Klafa ok było MP był PP ale czy ktoś analizował jaki patent na drużynę zostanie przedstawiony? jak w kontekście mega ważnych eliminacji do rozgrywek europejskich była przygotowana drużyna ? czy decyzja to było tzw dawanie szansy ? jak słyszę o dawaniu szansy to mnie ch.. strzela. Zakładam, że został trenerem bo przedstawił najlepszy plan, pomysł, strategie grania itd Szanse są w kasynach !!!!!! o czym właśnie przekonał się DM
Panie Prezesie połowa nie ma poziomu na Legię. Czy pan tego nie widzi. Strzelamy sobie w stopę, a potem lament.
~Wojciech
 • 0 / 0
Serio? Połowa nie ma poziomu? Czyli Ci goście z Luksemburga mają? Czyli Grendel ma?
Nie gadaj głupot - Legia indywidualnie wciąż ma mocnych zawodników. Brakuje zwyczajnie stabilizacji, zgrania i uwierzenia, że to co robią na treningach przyniesie rezultat. Ta ekipa grała rok bez trenera. Nawet na najlepszym zawodniku musi się to odbić. Legia nie ma teraz kasy na transfery - niech zostanie kadra jaka jest, ale niech trener wyciągnie z niej maksimum. Niech to będzie i kosztem Mistrzostwa - do Ligi Mistrzów awansować i tak nie ma opcji, a z 2 miejsca do LE wejść się da. Za to zaprocentuje to w kolejnym sezonie.
Chorąży
 • 0 / 0
Dokładnie tak..piłkarze w większości są cieńcy niczym żyletki polsilver...inna sprawa to ich gra przeciw trenerom..to jest możliwe tylko w Polsce..nie wyobrażam sobie takiej sytuacji w Bayernie czy Realu...
Powodzenia prezesie-właścicielu. Trzymam kciuki za powrót Legii na jej właściwe miejsce. Wiele szydery ode mnie poszło podczas tych dwóch dwumeczy ale cały czas trzymam kciuki za Legię, więc także i za Pana. Wierzę, że się Pan ogarnie, naprawi to co zepsuł i przywróci Legii utracony blask. Ale tutaj są potrzebne konkretne działania i konkretne pieniądze. Mam nadzieję, że i jedne i drugie znajdą się na Ł3.
Legia Mistrz!
Podpułkownik
 • 0 / 0
Popieram. DM to mądry człowiek i musi wyciągnąć wnioski. Za tym będą stały czyny w postaci zmian w pionie wokół siebie. Jeśli jest tak jak piszę, bo po miałby celowo ciągnąć klub w dół?
Wydaję mi się, że próbuje robić po swojemu, a że na biznesie zna się o wiele lepiej niż piłce efekty są niezadowalające. I właśnie, jeśli zrobił rachunek sumienia to zrobi porządek. Ma takie kontakty, że powinno być dobrze. A dlaczego tak będzie? Ze swojej kieszeni musiał wyrównywać straty finansowe z powodu braku co najmniej grupy LE i nic tak nie działa na wyobraźnię niż strata pieniędzy. Sądzę, że pierd.olnął pięścią w stół i zechce zmian.

Sytuacja mimo wszystko komfortowa, bo zespół ma być gotowy na lipiec 2019 wraz z wkomponowaniem transferów w zimę. Ten sezon sportowo już się skończył. Trzeba stworzyć podwaliny na eliminacje pucharów w przyszłym sezonie. Mam nadzieję że z Są Pinto na ławce. Wtedy będzie dawnooo nie widziana optymalna dyspozycja na początku sezonu.
Generał dywizji
 • 3 / 0
Proszę zacząć od góry i zrobić porządek w pionie sportowym .Rozliczyć osoby odpowiadające za sytuację na tym poziomie i podpowiadaczy obok.Następnie poziom to piłkarze ,mają u nas jak w "wersalu" i nic im się nie chce po za braniem kasy.
Kupić dwóch ofensywnych piłkarzy na poziomie Vadisa bez tego nie pojedziemy nawet w naszej kopanej lidze.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
Dziękujemy za te słowa Prezesa.

Ale Radović, Kucharczyk, Jedza żegnamy, bo inaczej dalej bedziemy tkwić w tym bagnie.
Metaxa masz plusa;) Trzeba skończyć z rządami piłkarzy w Legii.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
aha i Pazdan, ten to w ogóle ma wyj.xxxiene na LEGIE
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Takie są smutne fakty, obecna szatnia jest ponad klub od kilku sezonów i trzeba to rozxxxx....eldolić w pixxxzdu raz na zawsze...
Jak widze tego jednego konia biegajcego z klapkami na oczach a potem te jego prostackie dyrdymały przed kamerami to zadaje sobie pytanie...tj LEGIA??? piłkarz pierwszej drużyny L? brak słów...tyle lat...taki klub...
swirek : nie wierzę, pierwszy raz się zgadzamy...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Oby ten oklep wpłyną na prezesa jak zimny prysznic. Czas od siebie zacząć wyciagać wnioski. Prezes musi wreszcie przyjąć do wiadomości że nie zawsze jest nieomylny.
Trzeba otoczyć się ludźmi z wiedzą i doświadczeniem
Myślałem że ten z Basel będzie takim doradcą z prawdziwego zdarzenia ale widzę że albo ma za mało do gadania albo mu się nie chce
Pułkownik
 • 0 / 0
oklep to bardzo dobre określenia dzisiaj w robocie jechali po mnie jak mało kiedy
Generał dywizji
 • 0 / 0
W...r..wia mnie ,że o łachach cisza z porania .Jakby mieli piłkarzy to też by awansowali a nie marionetki .Ci Belgowie byli do ogrania .Nie lepiej jechać [po Legii , bo to jest medialne bardziej .Tiby i inni dlaczego im nie dali awansu jak to takie niby mega grajki pieją dziennikarze po transferach do nich
Legia wam jeszcze pokażę szczekaczki pokroju stanowskiego .W blasku Legii dobrze było się grać przy remisie np. z Realem .Podejrzewam ,że ta nagonka weszołkowych nie jest przypadkiem .Sterowana i tyle !!
Ale tak jest cały czas,co roku pyry idą na majstra już jesienią ich koronują wszelacy "specjaliści". Mają najlepszy skauting przez to transfery a na koniec figa z makiem i nie słyszałem ogólnopolskiej nagonki i wyrzucania wszystkich na bruk.
Generał
 • 1 / 0
No tak, skoro przez ostatnie lata pyry dawały ciała na koniec sezonu to znaczy, że tak bedzie zawsze.
Ja tam i tak liczę, że na koniec sezonu okaże się, że będzie jak zwykle ;)
usiądziecie i podyskutujecie ...

poczytaj Pan to forum tu naprawde jest wiele madrych zdań od ludzi którzy chcą dobra dla Legii

poczytać, wyciągnąć wnioski i jest gotowiec co i jak robić

nie ma co tygodniami debatować
Generał
 • 2 / 0
Dobrze,że nie udaje głupiego tylko jasno przedstawia jak jest. Sam popełnił błędy do których się przyznał to tez na plus bo w dzisiejszych czasach mało kto się lubi do nich przyznawać.
Dobrze, że wygarnął ponoć zawodowym piłkarzom brak ambicji i woli walki. Teraz czyli do wiosny 2019 konkretów w składzie Legii bo jak już pisałem obecnie w Legii jest 20% piłkarzy reszta to cwaniaki i lenie.
~Podaj nick
 • 0 / 0
Bo to tak jest jak się jest dobrym to prostak uznaje to za słabość mam tu na myśli piłkarzy. Kary finansowe i szybkie pozbycie się Radovicia i Hamalainena dwóch bezwartośćiowych graczy a klub 800 tys. Euro w skali roku zaoszczędzi.
Sierżant
 • 0 / 0
Dużo pierdzenia o niczym... mam jedynie nadzieje że te dwa zdania są zapowiedzią końca dla niektórych.

"Zapewniając piłkarzom warunki na wysokim europejskim poziomie mam też prawo wymagać pełnego zaangażowania. Tymczasem przegraliśmy z klubami, które mogą nam pozazdrościć warunków do pracy pod każdym względem."
~krasnal
 • 0 / 0
Obyś prezesie naprawę zrobił remanent!
~Kroliszczak
 • 0 / 0
Najpierw to trzeba podziekowac tym ktorym sie nie chce
Pułkownik
 • 3 / 0
Standardy:

- zabrakło świeżości
- wciąż odczuwamy trudy okresu przygotowawczego
- zabrakło koncentracji między x a y minutą gry (wypełnić miejsce w zależności od meczu)
- W Europie nie ma już słabych drużyn
- mocno odczuliśmy zmianę strefy czasowej (to jak dostajemy baty w Kazachstanie)
- Trzeba wyciągnąć wnioski i spić się na lidze ( czyli przybywajcie i płaćcie)
- przeciwnicy byli wybiegani i dobrze wyszkoleni technicznie (na wypadek porażki ze Słowakami lub Rumunami
- nie da się grać na wysokim poziomie co 3 dni
- zabrakło skuteczności w decydujących momentach

Nie standardy chcemy zmian i poważnego traktowanie nie p.... o dupie Maryni.
Generał dywizji
 • 2 / 0
Prezesie

Legia jest w moim sercu i pozostanie na zawsze bez względu na wyniki.

Proszę jednak wyciągnąć konsekwencje wśród ludzi w klubie oraz na murawie. Poczulismy się wczoraj opluci...

Proszę pamiętać o sobie. Jeśli Legia ma iść w górę musi Pan wziąć partnera z zewnątrz gdyż bez kady nie przesuniemy się do przodu.

To co bylo ze Spartakiem i Dundelage szczególnie u nas było policzkiem.
Nie chcę się znowu czepiać ale właśnie powiedział że muszą wyciągnąć daleko idące wnioski dalej sięgające niż sama zmiana trenera.
Moim podstawowym postulatem jest koniec rządów piłkarzy w Legii ale do tego trzeba rozbić pewien układ nawet kosztem kolejnych wydatków na odprawy.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Swirek

Pełna zgoda dlatego napisałem o ludziach z murawy. Osobiście uważam że nie można przedłużyć kontraktu z nikim komu kończy sie w 2019 roku z pierwszej drużyny. Musi przyjść nowe tyle że to nowe kosztuje i tu mam obawy czy to wyjdzie a nie bawi mnie gra tylko mlodymi o miejsca 4-8.
I może też do ludzi dotrze w jakich cieplarnianych warunkach żyją i pracują zawodnicy w Legii. Ok zarząd z prezesem popełniają błędy, trenerzy też ale zupełnie się zapomina o spasionych kotach które zarabiają krocie a grają jak z łaski i do tego wybierają sobie trenerów.I co najgorsze jedynym którym się jeszcze chce to obcokrajowcy bo nasi rodacy mają grę w 4 literach.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Tu pełna zgoda co do zawodników ogółem. Nie wiem czy wszystkim obcokrajowcom się chce. Generalnie Polacy też muszą być ale kilku tłustych powinno odejść jak najszybciej