Łyżwiarstwo szybkie: Kania mistrzem Polski

Źródło: polsatsport.pl

30.01.2023 09:00

(akt. 30.01.2023 00:43)

Marek Kania został mistrzem kraju w wieloboju sprinterskim (łyżwiarstwo szybkie). – Walka była na żyletki, ale ostatecznie wygrałem o 0,01 sekundy! Jest to też mój pierwszy, indywidualny medal MP – napisał panczenista Legii Warszawa na profilu na Facebooku.

Mistrzostwa Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju i wieloboju sprinterskim (Tomaszów Mazowiecki) zakończyły się w niedzielę. Drugi dzień zmagań w Arenie Lodowej przyniósł sporo emocji, zwłaszcza wśród sprinterów. Prowadzący po sobotniej rywalizacji Piotr Michalski (KS AZS AWF Katowice) najpierw na 500 metrów musiał uznać wyższość Damiana Żurka (KS Pilica Tomaszów Mazowiecki) i Marka Kani (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa), który na dodatek wyprzedził lidera klasyfikacji także na 1000 metrów.

Niedzielne przejazdy sprawiły, że to właśnie Kania został mistrzem kraju w wieloboju sprinterskim. Michalski zdobył srebro, a Żurek wywalczył brąz. – Przed weekendem sądziłem, że będę bił się o trzecie miejsce, ale po sobotnich biegach przeszła mi przez głowę myśl, iż złoto jest w moim zasięgu. Bardzo się cieszę, że udało się wygrać o jedną setną sekundy – nie ukrywa Kania, cytowany przez Polsat Sport, dla którego to pierwszy seniorski medal w mistrzostwach Polski.

Klasyfikacja generalna MP seniorów w Tomaszowie Mazowieckim (wielobój sprinterski):