Maciej Szczęsny: Uwaga na bramkarzy

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

03-06-2017 / 10:44

(akt. 07-12-2018 / 10:24)

Największym atutem czwórki walczącej o tytuł są bramkarze. Najwyżej z nich cenię Dusana Kuciaka. Dla mnie to trochę niespodzianka – końcówkę w Legii miał słabą, jak na to co w tym klubie prezentował wcześniej. Momentami był jej najlepszym bramkarzem od kilku dekad. Jednak pod koniec pobytu popełnił wiele błędów, był nerwowy. Koledzy mu niespecjalnie pomagali, a on wyglądał, jakby w głowie miał tylko zagraniczny transfer - ocenia na łamach "Przeglądu Sportowego" były bramkarz Legii Warszawa, Maciej Szczęsny.

- Kiedy wyjechał do Hull City i w Anglii mu się nie powiodło pod względem sportowym, bo nie przebił się do składu, byłem sceptyczny i pełen wątpliwości związanych z jego powrotem do Polski. Zastanawiałem się, na jakim poziomie koncentracji i głodu zwycięstw przyjedzie. A on mi zaimponował. Broni pewniej niż w najlepszym okresie w Legii. To najlepszy bramkarz, jakiego polska liga widziała w historii.


- Kiedy Arek Malarz przychodził do Legii, był pogodzony z rolą rezerwowego na zawsze. W Warszawie miał zamiar skończyć przygodę z piłką, poukładać sprawy życiowe, prywatne, rodzinne i przy okazji nie stracić finansowo. Miał jasność, że przy Łazienkowskiej nie będzie tym, kim był dla Bełchatowa. Początek zwiastował, że może być jeszcze gorzej – kiedy dostał szansę i zagrał z Lechem, to wyleciał z czerwoną kartką po ewidentnym błędzie, niepotrzebnym wyjściu poza pole karne i zagraniu ręką. Wyglądało, że wróciły największe zmory z czasów gry w Amice, czy Polonii. Tymczasem Malarz i Marian Kelemen z Jagiellonii bronią teraz jak natchnieni. Nie wiem, czy którykolwiek z nich marzył jeszcze, że zagra na tak wysokim poziomie. Jeśli tak, to gratuluję wiary w siebie. I mówię to poważnie. Dobrze, że mocne zespoły ligowe mają między słupkami ludzi skoncentrowanych, którzy w najważniejszych chwilach uwalniają w sobie pokłady największych możliwości.

Komentarze (9)

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Oj trochę go poniosło, po powrocie z Anglii lepiej ale nadal Kucjak nie potrafi grać nogami. Szczerze mówiąc jak bym miał wybierać wśród Słowaków to Mucha dawał mi więcej pokoju.
Marszałek Polski
  • 3 / 0
Najlepszy bramkarz ever w lidze?
Qurwa to nawet sam Szczęsny był lepszy.
A Młynarczyk? O naszych Boruc Bambi czy młody Szczęsny nie wspominam.
Generał dywizji
  • 0 / 2
Czy Kuciak to najlepszy brakarz jaki ostatnimi czasy grał w polskiej Ekstraklasie?!
Wydaje mi się, że są ku temu podstawy, aby tak sądzić.

Owszem, byli: Boruc, Fabiański, Mucha, Stanev itp, ale gdybym miał z tej nowszej historii wskazać najlepszego bramkarza w Ekstraklasie to również postawiłbym na Kuciaka.

Po pierwszej minucie, gdy wszedł do bramki Legii, wiedziałem, że to jest bramkarski "kocur". Dlaczego nie zrobił kariery w Anglii? Bo nie miał szczęścia! Niektóre zespoły kupują niektórych graczy głównie na rezerwę.
~Kos
  • 1 / 0
Dlaczego nie zrobił kariery w Anglii ? Bo jest słabiutki na przed polu - fakt na linii jest mega ale przed pole i gra nogami słabiutka
Generał broni
  • 1 / 0
@Radek

"To najlepszy bramkarz, jakiego polska liga widziała w historii."

Sorry ostatnimi czasami to może i tak ale nie w historii.
~Piłkatomojeżycie
  • 0 / 0
Boruc niech wraca do Legii !!!!!!!!!!
Generał broni
  • 1 / 0
"To najlepszy bramkarz, jakiego polska liga widziała w historii."

Really??? :D

Lubię Dusana i nie miałbym nic przeciwko jego powrotowi do Legii no ale bądźmy poważni :)
~Olo
  • 1 / 0
Dusan w Legii jest już most spalony. On za dużo siał fermentu w szatni. Malarz to bramkarz, który potrafi nabierzaco oceniać sytuację na chłodno. Kuciak jskby wrócił do nas to znowu zaczączlby pajacować. Kuciak zderzył się ze ścianą w Anglii wrócił z podkulonym ogonem i narazie jest "grzeczny". Ale eiadomo jsk działa Legia i miasto Warszawa. Poczułby sie znowu jak gwiazda.

Kuciak w Legii to dla mnie temat zamknięty.
Dusan > Malarz
Dusan > Mucha
Dusan > Antolovic
Dusan > Kostia
Dusan > Fabiański
Dusan < Boruc
Dusan > Stanev
Dusan > Robakiewicz
Dusan > Szamotulski
Dusan = Szczęsny