Redaktor Marcin Szymczyk

Źródło: primesport.gr

07.05.2024 16:20

(akt. 08.05.2024 20:53)

W połowie stycznia Makana Baku został wypożyczony z Legii do OFI Kreta (klub z najwyższej klasy rozgrywkowej w Grecji) do końca sezonu 2023/24. W umowie między klubami nie zawarto klauzuli wykupu. Piłkarz zagrał w Grecji 17 meczów, zdobył dwie bramki i miał dwie asysty. Wrażenia jednak dobrego nie zrobił i wkrótce wróci do Warszawy – informują greccy dziennikarze.

Makana Baku rozegrał bardzo dobry mecz z Panserraikosem – strzelił gola i miał dwie asysty, popisał się też ostatnim podaniem w fazie play-out w spotkaniu z PAS Giannina wygranym przez OFI 4:0. I to by było na tyle. W sumie zagrał w klubie z Krety 1143 minuty.

Dziennikarze greckiego "PrimeSport" podsumowali sezon w wykonaniu OFI i ocenili każdego zawodnika. – OFI szukało w styczniu szybkiego skrzydłowego, a Baku posiadał tę cechę. Swoją szybkość potwierdził w meczach Super League, ale na tym pochwały się kończą. Wkład Makany w bramki i asysty był bardzo umiarkowany, zawodnik zmarnował szereg okazji, które nie powinny być zmarnowane. W 17 meczach, które rozegrał w lidze i pucharze, wiele razy się nie popisał. Jego wypożyczenie z Legii Warszawa kończy się 30 czerwca i jest oczywiste, że OFI nie będzie prowadziło żadnych rozmów na temat pozostania Baku w zespole na kolejny sezon. Niemiec wprawdzie był graczem podstawowego składu, ale władze OFI szukają bardziej jakościowego zawodnika na skrzydło – czytamy w PrimeSport.

Baku trafił do Legii w lipcu 2022 roku i podpisał 3-letni kontrakt. Jego umowa wygaśnie z końcem sezonu 2024/25.