News: Manu już w Chinach

Manu już w Chinach

02.01.2012 19:07

(akt. 12.12.2018 09:49)

<p>Od wczoraj Manu jest zawodnikiem Beijining Guoan FC. Były pomocnik Legii w grudniu przeszedł pozytywnie testy medyczne i podpisał umowę z klubem. Dziś został oficjalnie zaprezentowany kibicom chińskiego zespołu. Przypominamy, że drużyna z Pekinu według nieoficjalnych informacji zapłaciła za Portugalczyka 200 tys. euro.</p>

Manu przyszedł do Legii w czerwcu 2010 roku i miał być jedną z gwiazd, miał stanowić o sile zespołu. Zadebiutował w spotkaniu z Polonią Warszawa przegranym 0:3. Od początku dał się poznać jako zawodnik zostawiający serducho na boisku. Nie zawsze mu wszystko wychodziło, czasem irytował ale zawsze walczył od pierwszej do ostatniej minuty. Wierzył w niego trener Maciej Skorża konsekwentnie wystawiając go w pierwszym składzie. Manu odwdzięczył się szkoleniowcowi w najlepszym z możliwych momentów - w finale Pucharu Polski. Zdobył bramkę, która pozwoliła Legii doprowadzić do dogrywki, a później wygrać w rzutach karnych. W sumie zagrał z "eLką" na piersi w 46 meczach, zdobył 5 bramek.