ME: Polonia - Legia 0:4 (0:2) - Hat-trick Wolskiego

Marcin Szymczyk, Emil Kopański

07.03.2011 12:03

(akt. 14.12.2018 19:29)

<p>Piłkarze Młodej Legii dziś wznowili zmagania w lidze. Legioniści mierzyli się na Konwiktorskiej z ekipą Młodej Polonii. Warto zwrócić uwagę na obecność w składzie powracającego po kontuzji <strong>Dicksona Choto</strong>, oraz <strong>Dejana Kelhara</strong> i <strong>Takesure Chinyamy</strong>. Już w szóstej minucie "Wojskowi" powinni prowadzić 1:0, ale rzutu karnego na bramkę nie zamienił <strong>Wojciech Lisowski</strong>, piłka uderzona z jedenastego metra poszybowała nad poprzeczką bramki rywali. W 13, 17 i 48. minucie gole dla Legii zdobył <strong>Rafał Wolski</strong>. Bramka na 4:0 padła po dośrodkowaniu <strong>Takesure Chinyamy</strong> i samobójczym trafieniu <strong>Tomasza Wełny</strong>.</p>

Od początku spotkania imponował swoim zachowaniem na boisku Rafał Wolski. W 13. minucie sprytnym uderzeniem pokonał Michała Gliwę, a cztery minuty później wykorzystał zagranie z głębi pola i w sytuacji sam na sam z bramkarzem się nie pomylił. "Wolak" show - krzyknął ktoś z ławki rezerwowych Legii. Po 20 minutach gra się trochę wyrównała, choć optyczną przewagę nadal mieli legioniści. Wojciech Lisowski był bliski rehabilitacji za niewykorzystany rzut karny, ale jego bardzo dobry strzał z rzutu wolnego minimalnie minął bramkę Gliwy. Świetnie wrażenie robił Kuba Szumski, który wybronił uderzenie Michalskiego w samo okienko bramki, wyłapał tez wiele groźnych dośrodkowań.

Tuż po przerwie znów piękną akcją błysnął Wolski, który przerzucił sobie piłkę nad obrońcą i w sytuacji sam na sam po raz trzeci dziś pokonał Gliwę. Po tym zdarzeniu gra się wyrównała, a nawet przeważać zaczęli gospodarze, ale w 72. minucie to legioniści strzelili kolejną bramkę. Dośrodkowanie Takesure'a Chinyamy na gola zamienił... Tomasz Wełna, który interweniował tak pechowo, że pokonał swojego golkipera. Po chwili mogło być już 5:0, ale po znakomitym podaniu Wolskiego, w poprzeczkę bramki trafił Michał Żyro. Po tej akcji Wolski zszedł z boiska, a legionista otrzymał brawa od całej drużyny i wiceprezesa Leszka Miklasa.

Końcówka należała do gospodarzy, piłkę z linii bramkowej wybijali obrońcy, kunsztem musiał wykazać się Szumski. Ostatecznie wynik już nie uległ zmianie, Młodal Legia pokonała aż 4:0 Młodą Polonię!

ME: Polonia - Legia 0:4 (0:2)
13' (0:1) Rafał Wolski
17' (0:2) Rafał Wolski
48' (0:3) Rafał Wolski
72' (0:4) Tomasz Wełna (sam.)

Polonia: Gliwa - Maleszczyk (44' Wszołek), Zembrowski, Wełna, Brzyski - Pazio, Rusak Michalski (46' Gliński), Rikisz (46' Gołębiewski) - Teodorczyk (79' Skowron), Olszar (61' Barszcz)

Legia: Szumski - Bochenek, Kelhar, Choto (46' Cichocki), Lisowski - Starek (46' Kamiński), Łukasik, Kopczyński, Żyro - Chinyama (75' Rozwandowicz), Wolski (78' Karniszewski)