MESA: Korona - Legia 1:2 (0:1)

Źródło: korona-kielce.pl

07.05.2012 19:14

(akt. 11.12.2018 14:34)

Piłkarze Młodej Legii wygrali dziś w Kielcach z Koroną 2:1 i zrobili kolejny krok do wywalczenia tytułu mistrzowskiego. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Bartosz Żurek i Norbert Misiak.

Początek meczu był niemrawy. W 25. minucie po pięknej akcji Michał Efir posłał płaską piłkę do Bartosza Żurka, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans Aleksowi Szlakotinowi. Już 120 sekund później mogło być już 2:0, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem pomylił się Daniel Łukasik. Napór Legii trwał dalej, bo w 31. minucie kapitalnie sprzed pola karnego uderzał Dominik Furman, ale efektowna interwencją popisał się Szlakotin.

Po przerwie żółto-czerwoni szybko zdobyli wyrównującą bramkę. Po rzucie rożnym w polu karnym znalazł się dopiero co wprowadzony Mateusz Janiec, który pokonał Jakuba Szumskiego strzałem głową. Legia mogła odpowiedzieć błyskawicznie, bo Maciej Górski zmierzył się ze Szlakotinem, ale nasz bramkarz pewnie wybronił sytuację sam na sam. W 74. minucie kapitalnym przyjęciem i strzałem popisał się Norbert Misiak, a Szlakotin mógł tylko odprowadzić wzrokiem piłkę zmierzającą do siatki i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Legii.

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Bramki: Janiec (48’) - Żurek (25’), Misiak (74’)

Korona: Szlakotin – Lenart (32’ Bednarski), Duda, Kiercz, Papka – Bąk, Kaczmarek (65’ Nowak), Michalski, Paprocki (81’ Jeziorski), Łuczak (46’ Janiec) - Jamróz

Legia: Szumski – Wolski (69’ Długołęcki), Michalak, Cichocki, Widejko – Romachów (46’ Kopczyński), Furman, Łukasik, Żurek (84’ Grudniewski) – Efir (62’ Misiak), Górski

Żółta kartka: Bednarski, Jamróz