News: MESA: Legia - GKS Bełchatów 4:0 (1:0)

MESA: Legia - GKS Bełchatów 4:0 (1:0)

Piotr Jóźwiak

26.09.2011 14:35

(akt. 13.12.2018 02:22)

<p>O godzinie 13. w Sulejówku legioniści zaczęli mecz z GKS-em Bełchatów w Młodej Ekstraklasie. Pojedynek na szczycie czyli wiceliderujących Wojskowych z piątym w tabeli zespołem Brunatnych miał być wyrównany, ale nie był. Legioniści wygrali 4:0 a warto dodać, że trener Dariusz Banasik nie mógł liczyć na graczy pierwszego zespołu - ci rozegrają sparing z Mazowszem Grójec przy Łazienkowskiej. Poniżej krótka relacja z meczu.</p>

Od pierwszych chwil młodzi legioniści z impetem ruszyli na rywali. Ich starania bardzo szybko przełożyły się na gola, bo w siódmej minucie wynik meczu otworzył Bartosz Żurek, który po indywidualnej akcji strzałem z 10. metrów pokonał bramkarza brunatnych. Mimo prowadzenia, ataki podopiecznych Dariusza Banasika nie straciły na sile. Dwukrotnie z wolnych groźnie strzelał Dominik Furman, jednak obie próby lądowały tuż obok słupka. W 28. minucie bełchatowianie stworzyli zagrożenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Niepewne wyjście Marijana Antolovicia dało okazję do strzału Pawłowi Ziębie, lecz ten fatalnie skiksował i piłka ostatecznie opuściła boisko. Wojskowi odpowiedzieli dośrodkowaniem Bartosza Widejki. Tor lotu futbolówk,i po zagraniu wślizgiem, zmienił obrońca gości, ale swoją drużynę uratował Maciej Krakowiak. Po chwili wyborną szansę na gola zmarnował Kacper Starek, który zamiast podać na pustą bramkę do Kamila Kamińskiego, uderzył wysoko ponad bramką. W 55. minucie wynik na 2:0 podwyższył wprowadzony w przerwie Aleksander Jagiełło. Był to jego debiutancki gol w tych rozgrywkach. W 84. minucie Żurek zagrał kapitalna piłkę do Mateusza Pogonowskiego, który chwilę wczesniej pojawił sie na murawie. Młody legionista wyszedł sam na sam z bramkarzem, wyczekał i sprytnie posłał futbolówkę obok niego. W ten sposób zrobiło się już 3:0. Jednak na tym nie koniec... Minutę przed końcem Donimin Furman pomknął prawą stroną, zagrał na piąty metr do Pogonowskiego, który umieścił piłkę w siatce. Choć ta przeszła niemal po placach bramkarzowi gości. 4:0 Młoda Legia rozgromiła Młody GKS.

Legia - Marijan Antolović - Marcin Bochenek, Mateusz Lisiecki (86' Cezary Michalak), Mateusz Cichocki, Bartosz Widejko (57 Grudniewski) - Łukasz Żurek, Łukasz Bogusławski, Michał Kopczyński, Dominik Furman, Kacper Starek (46 Aleksander Jagiełło) - Kamil Kamiński (77' Mateusz Pogonowski)

GKS - Maciej Krakowiak - Mateusz Wroński, Damian Daczyński (46 Damian Gajda), Seweryn Michalski, Marcin Flis - Jakub Sznigir, Damian Gul (46 Kamil Nowak), Filip Rośniak, Mateusz Szymorek, Jan Rojek (61' Dawid Mielczarek) - Paweł Zięba (81' Kamil Szulc)