News: MESA: Legia - Górnik 2:1 (1:0)

MESA: Legia - Górnik 2:1 (1:0)

19.05.2012 15:21

(akt. 11.12.2018 13:12)

W przedostatnim spotkaniu w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, piłkarze Legii Warszawa pokonali Górnika Zabrze 2:1. Pierwszą bramkę zdobył już w trzeciej minucie spotkania Kamil Kamiński. Młody napastnik świetnie minął stopera rywali i posłał piłkę obok bezradnego Mateusza Sławika. Drugie trafienie dołożył debiutujący w zespole Dariusza Banasika Michał Rzuchowski, który w przerwie pojawił się na murawie, a prawie dwadzieścia minut później pokonał golkipera rywali. W 67. minucie kontaktową bramkę dla rywali zdobył z jedenastu metrów Jakub Steuer. Drugą żółtą kartkę otrzymał chwilę wcześniej za faul w polu karnym na Sobczaku, Cezary Michalak. Serwis Legia.Net przeprowadził tekstową relację "na żywo". Zapraszamy do lektury wypowiedzi, zdjęcia oraz materiały video.

Zapis relacji na żywo

- Zdjęcia z meczu

-Skrót z meczu oraz film z dopingiem kibiców

Legioniści już od pierwszych minut napierali na zespół Górnika Zabrze. Ledwo zaczął się mecz, a Kamil Kamiński popisał się celnym strzałem z pola karnego, którego nie był wstanie obronić Mateusz Sławik. Rywale przez pierwszy kwadrans tylko się bronili, starając się czasami wyprowadzić kontry – skutecznie odpierane przez warszawiaków. Do 22. minuty żadna akcja przeciwników nie skończyła się celnym strzałem na bramkę Konrada Jałochy. Obie ekipy nie oszczędzały się – sędzia często był zmuszony używać gwizdka. Wraz z upływającym czasem, coraz częściej przy piłce byli przyjezdni. Mecz się wyrównał, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 32. minucie przez przewinienie Cezarego Michalaka - za które dostał żółtą kartkę - goście mieli okazję do wyrównania, lecz futbolówkę pewnie wyłapał Jałocha. Wynik do przerwy już się nie zmienił.

Drugą połowę rozpoczęli piłkarze Młodej Legii. Dobrą okazję do wyrównania wyniku miał Paweł Thomik, lecz jego strzał obronił bramkarz Wojskowych. Przez kolejny kwadrans przy piłce częściej byli legioniści. Ta przewaga zaowocowała golem, którego zdobył zmiennik Mateusza Pogonowskiego, Michał Rzuchowski. W 68. minucie za faul w polu karnym ukarany drugim „żółtkiem” został Cezary Michalak. Egzekutor rzutu karnego Jakub Steuer, pewnie pokonał Jałochę i zabrzanie mieli już tylko jedną bramkę mniej od prowadzącej Legii. Mało brakowało, a na Łazienkowskiej byłby remis. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry, prawym skrzydłem pomknął Norbert Misiak, lecz jego dośrodkowanie nie dotarło do żadnego kolegi z zespołu. Chwilę później Szymon Sobczak z Górnika strzelił z czterech metrów, i piłka przeleciała obok Jałochy, ale przed linią bramkową wybił ją Cichocki. W ostatnich sekundach piłkarze Górnika mogli wyrównać, lecz w polu karnym żaden z zawodników nie skierował piłki do stołecznej bramki. W doliczonym czasi gry drugą żółtą kartką ukarany został Patryk Bartusiak i do końca meczu oba zespoły grały w dziesiątkę

Autor: Adrianna Grzywacz

Oceny: Jałocha 5 - Breś - 4,5 (Wolski - 4,5 ), Michalak - 2,5, Cichocki - 4, Widejko - 4,5 (Bojek - za krótko) - Bogusławski - 3,5, Romachów - 4 (Prusinowski -3,5), Gąsior - 5 (Dankowski - 4), Pogonowski - 4 (46' Rzuchowski - 4,5) - Kamiński - 5,5 (Misiak - 4), Górski - 3.

Młoda Legia - Młody Górnik 2:1 (1:0)