MESA: Legia - ŁKS 2:2 (2:0)

Marcin Szymczyk, Piotr Jóźwiak

30.08.2011 12:21

(akt. 13.12.2018 07:45)

<p>We wtorkowe południe na boisku Victorii Sulejówek rozpoczął się mecz w ramach 5. kolejki MESA. Młodzi legioniści wzmocnieni kilkoma kolegami z pierwszej drużyny podejmują gości z ŁKS- u. Zespół trenera Dariusza Banasika występuje w eksperymentalnym zestawieniu - brakuje m. in. młodzieżowych reprezentantów Polski, Jakuba Szumskiego, Kamila Kamińskiego oraz Aleksandra Jagiełły. W ekipie gości w wyjściowej jedenastce znalazł się z kolei syn byłego trenera Wojskowych, Dariusza Kubickiego. Wkrótce zapraszamy na bramki oraz skrót meczu.</p>

42' (1:0) Maciej Górski
43' (2:0) Kacper Starek
76' (2:1) Bartosz Pawlak
80' (2:2) Kamil Paluch

Pierwsze minuty spotkania przebiegały w dość sennej atmosferze. Groźne akcje pod obiema bramkami można było policzyć na palcach jednej ręki. Aktywnością wyróżniał się Jakub Kosecki, lecz same chęci nie przekładały się na jakość gry. Pierwsza stuprocentowa sytuacja miała miejsce w 32. minucie, gdy po płaskim zagraniu z lewego skrzydla piłkę  otrzymał Daniel Łukasik, jednak jego strzał o centymetry minął słupek. Gdy wydawało się, że w pierwszej połowie nie zobaczymy goli, podopieczni trenera Dariusza Banasika w ciągu zaledwie dwóch minut dwukrotnie trafili do siatki. Najpierw po rzucie rożnym strzelił Maciej Górski, a chwilę później po szybkiej kontrze prawym skrzydłem golkipera gości pokonał Kacper Starek.

Druga część spotkania to mozolne próby rozegrania ataku pozycyjnego przez drużynę ŁKS-u, co jakiś czas przerywane zrywami legionistów. Bramkę kontaktową łodzianie zdobyli w 75. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Konrada Jałochę zaskoczył Bartosz Pawlak. Niestety, niespełna 5 minut później na 2:2 wyrównał Kamil Paluch. Ostatnie minuty nie przyniosły rozstrzygnięcia, tak więc ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Kolejny mecz Młodej Legii odbędzie się również w Sulejówku, już w najbliższą sobotę o godz. 14.30.

Młoda Legia: Jałocha - Bochenek (46' Rzeźniczak), Choto (46' Komorowski), Cichocki, Kiełbowicz (46' Misiak) - Starek, Kneżević (46' Ohayon), Łukasik (82' Furman), Widejko, Kosecki (60' Czarnecki)  - Górski