MESA: Legia - Polonia 5:1 (1:1)

27.11.2010 10:34

(akt. 15.12.2018 05:36)

<p>Dziś ostatnie spotkanie w tym roku rozgrywał zespół Młodej Legii. Przeciwnikiem był zespół Polonii Bytom. Mecz rozpoczął się od dośrodkowania <strong>Mateusza Zaczyńskiego</strong> w 4. minucie. Piłka zeszła mu jednak z nogi i przelobowała <strong>Jakuba Szumskiego</strong>. Wyrównał w 17. minucie <strong>Bruno Mezenga</strong>, który minął obrońcę i po długim rogu skierował piłkę do siatki. Na prowadzenie "Wojskowych" mocnym strzałem w okienko wyprowadził <strong>Alejando Cabral</strong>. Kwadrans przed końcem wynik podwyższył <strong>Kacper Starek</strong>, a później dwoma trafieniami popisał się <strong>Michał Efir</strong>. Serwis Legia.Net przeprowadził relację live z tego spotkania. </p>

Zapis relacji na żywo

Tabela i terminarz Młodej Ekstraklasy

Legia - Jakub Szumski, Wojciech Lisowski (85' Mateusz Lisiecki), Artur Jędrzejczyk, Jakub Wawrzyniak, Michał Żyro, Kamil Majkowski (45'Matesuz Pogonowski), Dawid Duda, Michał Kopczyński(85' Bartosz Widejko), Rafał Wolski (69' Kacper Starek) , Mateusz Rosłoń ( 45' Alejandro Cabral), Bruno Mezenga (45'Michał Efir)

Polonia - Michał Misiewicz, Adrian Chomiuk, Tomasz Harmata, Karol Tomczyk (60' Ariel Dzionsko), Wojciech Franiel, Daniel Pietrycha, Kamil Zalewski (64' Robert Królikowski), Tomasz Pogoda, Mateusz Zaczyński (76' Robert Konieczny), Łukasz Wawrzyniak, Robert Wojsyk

Relacja z meczu

Dziś o godzinie 12. Młoda Legia podjęła na własnym stadionie Młodą Polonię Bytom. Mecz odbył się w ramach ostatniej 15. kolejki rundy jesiennej. Pierwszą okazję do strzelenia bramki miała Legia już w 4. minucie. Małe zamieszanie w polu karnym i.. Bruno Mezenga trafia w bramkarza. Zgodnie z powiedzeniem, że niewykorzystane sytuacje się mszczą minutę później Mateusz Zaczyński wrzucił piłkę za kołnierz Kuby Szumskiego. Legia próbowała atakować. W 7. minucie dobre podanie Michała Żyro, wykorzystał Kamil Majkowski, główkując. Bramkarz minimalnie musnął jednak piłkę strącając ją na rzut rożny. Polonia Bytom nie przestała atakować. Zza linii pola karnego uderzał zawodnik bytomian, jednak jego strzał minął bramkę chronioną przez Kubę Szumskiego. Wyrównującego gola dla Legii w 17. minucie spotkania zdobył Bruno Mezenga. Brazylijczyk minął jednego z obrońców Polonii i nie dał szans Misiewiczowi. Od momentu bramki dla Legii, warszawianie przejęli inicjatywę. Rzadko kiedy mogliśmy oglądać akcje bytomian pod bramką "Szumiego".

Po przerwie zawodnicy obu drużyn ponownie pojawili się na boisku. Pierwsze pięć minut toczyło się raczej w środku boiska. Po faulu na jednym z naszych zawodnikach Żyro wykonywał rzut wolny. Ogromne zamieszanie nastąpiło w polu karnym bytomian. Strzał „Żyrki” z trudem odbił Misiewicz a Cabrał nie zdołał dobić piłki. Próbował również Michał Efir, ale jego strzał minął bramkę bytomian. Gra przez długi czas toczyła się tylko na połowie Polonii, jednak zawodnicy z Warszawy nie potrafili tego wykorzystać. W 62. minucie ładne podanie Wolskiego doszło do Cabrala a ten swój strzał zamienił na bramkę. Mimo przewagi legioniści nie odpuszczali cały czas atakując bramkę Misiewicza. W 67 minucie po faulu w polu karnym Legii sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podchodzi jeden z zawodników Polonii. Wziął zamach, mocno uderzył piłkę i.., trafił w poprzeczkę. 75. minuta i już 3:1 dla Legii. Bramkę strzelił niedawno wprowadzony na boisko Kacper Starek. Młody zawodnik wykorzystał świetne podanie Efira. Kilka chwil później było już 4:1. Bramkę zdobył Efir. Grę wznawiła drużyna z Bytomia, piłkę przejęli legioniści, Starek podał do Efira a ten strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Kilka minut później świetną interwencją popisał się Kuba Szumski broniąc bardzo mocny strzał jednego z zawodników gości. Pogrom na Łazienkowskiej!! Młoda Legia wygrała mecz z Młodą Polonią Bytom 5:1

Autor: Monika Krucz