News: MESA: Legia - Śląsk 3:4 (1:3) - Gonili wynik do końca...

MESA: Legia - Śląsk 3:4 (1:3) - Gonili wynik do końca...

11.08.2012 11:20

(akt. 14.12.2018 13:03)

Legia Warszawa przegrała ze Śląskiem Wrocław 3:4 w ramach rozgrywanej awansem 15. kolejki Młodej Ekstraklasy. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy w 6. minucie za sprawą katastrofalnego błędu Konrada Jałochy wyszli na prowadzenie po trafieniu Marcina Przybylskiego. Legioniści wyrównali w 14. minucie za sprawą główki Marcela Gąsiora. Potem do głosu doszli piłkarze WKS-u, którzy mieli znacznie mniej okazji, ale to co mieli, wykorzystywali do bólu. W 35. minucie gola dla gości zaliczył Łukasz Brondel, który minął golkipera gospodarzy i skierował futbolówkę do siatki. Po kilku chwilach kolejne trafienie dla WKS-u dołożył Mateusz Fedyna, który źle przyjął piłkę, ale paradoksalnie dzięki temu położył "Jao" i miał wolną drogę do bramki. W 58. minucie czwartego gola dla podopiecznych Łukasza Becelli zaliczył Patryk Kubiak, który znalazł się sam na sam z bramkarzem. Dziesięć minut później na 2:4 strzelił Mateusz Długołęcki, a po 180 sekundach kontaktowe trafieni zaliczył... ten sa

- Zapis relacji na żywo
- Fotoreportaż oraz skrót z meczu - VIDEO

Trener legionistów Dariusz Banasik, mecz ze Śląskiem Wrocław potraktował poważnie, gdyż wystawił najmocniejszy skład. Nie zlekceważył drużyny, która poprzedni sezon skończyła na trzecim miejscu na podium. "Wojskowi” rozpoczęli mecz wysoko ustawieni, chcąc jak najszybciej uzyskać przewagę nad przeciwnikiem. Wykorzystali to piłkarze z Wrocławia, którzy po piewszym rzucie rożnym objęli prowadzenie. Strzelcem gola został Marcin Przybylski, który wykorzystał duży błąd Konrada Jałochy. Niewiele później doskonałym strzałem z wolnego popisał się Kordian Latos, ale piłka jedynie obiła poprzeczkę. Już w 16. minucie legioniści odrobili straty i cieszyli się z remisu. Autorem wyrównującego gola został Marcel Gąsior, który wykorzystał bardzo dobre dośrodkowanie Aleksandra Jagiełły. Przez kolejne minuty toczyła się ostra walka w środku pola, bo żadna z drużyn nie chciała wyjechać z Sulejówka tylko z jednym punktem. Po wielu niewykorzystanych okazjach legionistów (oddali 18 strzałów w pierwszej połowie!) piłkarze ze Śląska wyszli z kontratakiem i zdobyli bramkę na 2:1, któej autorem był Brondel. Do remisu kolejnym uderzeniem z dystansu chciał ponownie doprowadzić Marcel Gąsior, ale futbolówka leciała parę centymetrów za wysoko. Przed zejściem do szatni wrocławianie „dobili” legionistów i strzelili gola na 3:1. Złe ustawienie legijnej defensywy wykorzystał Fedyna. Gdyby gospodarze byli bardziej skuteczni, na tablicy wyników moglibyśmy mieć zupełnie inny rezultat.

Po przerwie piłkarze młodej Legii wyszli zmotywowani, ale sprawiali wrażenie zagubionych. Niedokładne podania zemściły się utratą kolejnej, już czwartej bramki, którą strzelił Paweł Kubiak. W 68. minucie przed samym polem karnym sfaulowany został Bartosz Żurek. Tą komfortową sytuację wykorzystał Mateusz Długołęcki, który zdobył gola zmniejszając przewagę Śląska do dwóch bramek. Docelowo, „Długi” jest środkowym obrońcą, ale chyba spodobało mu się strzelanie goli. Chwilę później powtórzył swój wyczyn, kierując futbolówkę do siatki WKS-u. Kilkudziesięciu kibiców, którzy zebrali się na stadionie w Sulejówku wierzyło jeszcze w pozytywny rezultat na koniec spotkania. Ciśnienie na moment podniósł Patryk Mikita, który miał doskonałą okazję do wyrównania, ale piłka trafiła jedynie w Krzysztofa Żukowskiego. Legioniści nie zdołali doprowadzić do wyrównania i ponieśli pierwszą porażkę w sezonie. Znając charekter podopiecznych Dariusza Banasika, w kolejnym spotkaniu nasza ekipa będzie chciała poprawić sobie nastrój wygraną.

Autor: Adrianna Grzywacz

MESA: Legia - Śląsk 3:4 (1:3)
Gąsior 13', Długołęcki 68', 71' - Przybylski 6', Brondel 35', Fedyna 39', Kubiak 58'

Żółte kartki: Latos (Legia) - Krzeminski, Kohut, Repski (Śląsk)

Legia: Jałocha - Wolski (46' Turzyniecki), Cichocki (65' Długołęcki), Michalak, Widejko - Latos (46' Romachów) - Jagiełło (63' Kamiński), Prusinowski (79' Bruce), Gąsior, Żurek - Mikita.

Śląsk: Żukowski - Repski, Juraszek, Maczurek, Krzeminski (70' Reczka) - Fedyna, Kohut, Garyga, Brondel (62' Majcher), Przybylski (83' Krzanowski), Kubiak.