MESA: Legia - Wisła 1:1

11.05.2009 15:15

(akt. 17.12.2018 18:57)

Piłkarze Młodej Legii zaczęli troszeczkę niemrawo i efektem takiej postawy była bramka jaką po wykorzystaniu sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył <b>Daniel Brud</b>. Po stracie gola legioniści grali bardzo ambitnie, walczyli o każda piłkę, biegali na całej długości i szerokości boiska. Jeszcze przed przerwą do siatki trafił <b>Adrian Paluchowski</b>, ale sędzia gola nie uznał. Poz mianie stron napór Legii trwał. W końcu bramkę płaskim strzałem zdobył <b>Maciej Górski</b>. Pod koniec meczu swoje szanse mieli jeszcze <b>Tomasz Lewandowski</b> i <b>Maciej Świdzikowski</b>. Ostatecznie jednak spotkanie zakończyło się podziałem punktów. <br>- <a href=http://www.legia.net/fotoreportaz.php?id=779 class=link>Fotoreportaż z meczu Młodej Legii - kliknij tutaj</a>
W pierwszej części gry Wisła miała w zasadzie tylko jedną okazję bramkowa i ją wykorzystała. Legia mogła strzelić gola, ale raz strzał Paluchowskiego instynktownie obronił czubkiem buta Ilie Cebanu. Za drugim razem "Paluch" już pokonał Mołdawianina, ale sędzia niesłusznie pokazał pozycję spaloną Adriana. Po przerwie napór Legii jeszcze się zwiększył. Trzeba przyznać, że aż miło było patrzeć na ambicje i zaangażowanie piłkarzy młodej Legii, dla których nie było straconych piłek. W końcu w 55. minucie po zagraniu Paluchowskiego, piłkę w polu karnym dostał Maciej Górski i płaskim strzałem pokonał golkipera Wisły.
Strzelona bramka dodała jeszcze większych skrzydeł legionistom. Na bokach boiska szaleli Jakub Kosecki i Piotr Wasikowski. Stałe fragmenty gry wykonywane przez Patryka Koziarę siały popłoch w szeregach defensywnych gości. Swoje okazje po strzałach głową mieli tuż przed końcem Tomasz Lewandowski i Maciej Świdzikowski. Jednak w obu przypadkach futbolówka minimalnie minęła bramkę Wisły. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Spotkanie z boku oglądali trenerzy Jan Urban, Krzysztof Dowhań i Kubu Vicuna. Obecni byli także Mirosław Trzeciak i Marek Jóźwiak. Młodszym kolegom kibicował Jakub Rzeźniczak, a swojego syna dopingował Roman Kosecki.
Młoda Legia: Kostiantyn Machnowskyj, Maciej Tomczyk, Tomasz Lewandowski, Maciej Świdzikowski, Rafał Zaborowski, Łukasz Małkowski (24' Maciej Górski), Damian Łanucha (46' Filip Barski), Patryk Koziara, Daniel Jezierski (77' Piotr Wasikowski), Adrian Paluchowski, Jakub Kosecki Młoda Wisła: Ilie Cebanu, Daniel Krasnodębski, Paweł Zalewski (67' Michał Jania), Rafał Darda, Wojciech Cygal, Kamil Jeleń (84' Kamil Rado), Bartosz Kozieł, Krzysztof Mączyński, Sebastian Janik, Maciej Batko (67' Marcin Brózda), Daniel Brud