Młoda Legia - Juventus Turyn 0:3

Źródło: Legia.Net, TV RaiSport

01.02.2010 16:03

(akt. 16.12.2018 14:17)

Młoda Legia rozegrała pierwszy mecz na turnieju Viareggio Cup. Legioniści przegrali z Juventusem Turyn 0:3. Dwie bramki dla "Juve" zdobył Ciro Immobile, jedną Raffaele Alcibiade. Już w 2. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony młody napastnik "Starej Damy" strzałem z głowy w samo okienko pokonał Cezarego Osucha. W 40. min. podopieczni Piotra Strejlaua i Dariusza Banasika mogli wyrównać. Po faulu na Rafale Wolskim sędzia odgwizdał jedenastkę. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Damian Zbozień, jego strzał obronił golkiper Juventusu.

Włosi trzy minuty później również mieli rzut karny. Patryk Koziara sfaulował Immobile i poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. Do przerwy legioniści przegrywali 0:2. Tuż po zmianie stron szarżującego Jakuba Koseckiego przed polem karnym powalił Luca Marrone i został ukarany czerwoną kartką. W 52 minucie Wojciech Lisowski egzekwował rzut wolny. Strzelił piekielnie mocno, ale trafił w poprzeczkę. W 67 minucie Simone Esposito powinien podwyższyć wynik na 3:0, ale będąc sam na sam z Osuchem trafił futbolówką w słupek. Mimo, że legioniści grali z przewagą jednego zawodnika to "Juve" miało przewagę. W 80 minucie Osuch wybronił sytuację sam na sam, ale po chwili na 3:0 po rzucie rożnym podwyższył strzałem z najbliższej odległości obrońca Raffaele Alcibiade. W doliczonym czasie gry Michał Efir wyłożył piłkę Adrianowi Rajczakowi, ten miał przed sobą już tylko pustą bramkę ale nie trafił w futbolówkę i tym samym legioniści nie zdobyli honorowego gola w spotkaniu z Bianconeri.

Skład Młodej Legii w meczu z Juventusem - Osuch - Lisowski, Zbozień, Lisiecki, Wasikowski - Kosecki, Koziara (46' Kopczyński), Furman, Banasiak, Wolski (70' Rajczak) - Górski