News: PP: Znicz Banasika przegrał z Lechem, choć walki nie zabrakło

Młoda Legia po zgrupowaniu we Włoszech

13.02.2013 23:52

(akt. 04.01.2019 13:38)

Młoda Legia zakończyła zgrupowanie we Włoszech, podczas którego rozegrała cztery spotkania sparingowe. Podopieczni Dariusza Banasika dwa mecze wygrali, a po jednym zremisowali i przegrali. Legioniści mierzyli się kolejno z Bologną występującą w Primaverze, Latiną Calcio z Serie C, Viterbese z Serie D oraz ze Sturmem Graz do lat 23.

Pierwszym sparingpartnerem Legii na włoskim zgrupowaniu była Bologna występująca w Primaverze czy pierwowzorze Młodej Ekstraklasy. Rywale zajmują w swoich rozgrywkach piątą pozycję, do liderujące Atalanty Bergamo tracą 17 punktów po osiemnastu spotkaniach. Do rozegrania zostało jeszcze osiem meczów. Warto zauważyć, że skład Bologni tworzą jedynie zawodnicy z roczników '94 oraz '95. Podopieczni Dariusza Banasika dobrze radzili sobie z przeciwnikami. Najjaśniejszą gwiazdą zespołu był Patryk Mikita, który w 45 minut zdobył klasycznego hat-tricka.

Legia - Bologna (Primavera) 4:1 (3:1)
Patryk Mikita (trzy bramki), Kamil Mazek - Luca Veratti.

Legia: Wienczatek (46' Pogorzelec; 75' Tobjasz) – Wolski (46' Rozmus), Bogusławski (46' M. Grudniewski), Długołęcki (46' Zawal) , Żebrowski (46' Grzesik) – Budek (46' Kalinkowski; 75' Latos), Prusinowski (46' Śmigielski; 75’ Piórkowski), Gąsior (46' Janusiewicz ;75’ Antas), Żurek (46' Mazek), Prejs (46' K. Grudniewski) - Mikita (46' Arak; 75' Rosiński).

Kolejnym rywalem była drużyna z trzeciego poziomu rozgrywkowego - Latina Calcio. Ekipa ta prowadzi w Serie C1 i ma duże szanse, aby już w przyszłym sezonie występować na zapleczu włoskiej elity. W poczynaniach przeciwników było widać doświadczenie, które konfrontowało się z młodzieńczą fantazją legionistów. Nasi gracze ambitnie walczyli do końca i oba trafienia zaliczyli w drugiej części gry. Remis 2:2 wyszarpał w doliczonym czasie gry Kamil Mazek.

Legia - Latina Calcio 2:2 (0:1)
Patryk Mikita 48', Kamil Mazek 90'

Legia:
Wienczatek (46’ Pogorzelec) – Wolski, Bogusławski, Długołęcki (46’ M. Grudniewski),  Żebrowski (70’ Rozmus) – Budek (46’ Zawal), Prusinowski (46’ Śmigielski), Gąsior (70’ Kalinkowski) – Prejs (46’ Mazek), Żurek – Mikita  (w drugiej połowie wystąpili też Arak, Latos i Janusiewicz).

Trzeci sparing był testem dla najmłodszych. W większym wymiarze czasowym wystąpili piłkarze z akademii. Pierwsza połowa była udana dla legionistów, którzy wygrali ją 1:0 po golu Kalinkowskiego. Gorsze było drugie 45 minut, w których stołeczna drużyna dała zaaplikować sobie, aż cztery gole. Po przerwie Viterbese z Serie D przejęło inicjatywę i dlatego na boisku pojawili się starsi gracze, którzy mieli ratować honor ekipy Dariusza Banasika.

Legia - Viterbese 1:4 (1:0)
Bartłomiej Kalinkowski - ???

Legia
: Pogorzelec (46’ Tobjasz, 80’ Pogorzelec) – Grzesik (65’ Prusinowski), Długołecki (46’ Piórkowski), Grudniewski (46’ Zawal), Rozmus (65’ Wolski) – Kalinkowski (46’ Latos, 70’ Gąsior), Śmigielski (46’ Antas, 65’ Żerbowski), Janusiewicz (46’ Budek) – Mazek (46’ Prejs), Bojek (46’ Grudniewski, 65’ Żurek) – Arak (46’ Rosiński, 65’ Mikita)

Mecz z drużyną Sturmu do lat 23 był pożegnaniem z obozem i ostatnim jego akordem przed powrotem do Polski. Spotkanie było strzeleckim festiwalem bowiem padło w sumie sześć goli. Z czterech bramek cieszyli się podopieczni Banasika i to oni schodzili z murawy w roli zwycięzców. Wśród przeciwników po murawie biegali gracze ocierający się o kadrę pierwszej drużyny. Po wygranym spotkaniu, piłkarze ze stolicy wyruszyli w drogę powrotną do Polski. Przed Młodą Legią jeszcze trzy sparingi w okresie przygotowawczym. Rywalami będą kolejno: Ursus Warszawa, Mazur Karczew oraz Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Legia - Sturm Graz U-23 4:2
Bartosz Żurek, Marcel Gąsior, Patryk Mikita, Łukasz Bogusławski (k.) - ???

Legia: Pogorzelec (46' Wienczatek) - Żebrowski (75' Rozmus), Bogusławski, Długołęcki, Wolski - Budek (46' Zawal), Gąsior (75' Kalinkowski), Prusinowski (60' Śmigielski)- Żurek (80' Arak), Mazek (46' Prejs) - Mikita.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zgrupowania na Półwyspie Apenińskim był Patryk Mikita, który w sumie zdobył pięć bramek. Młody napastnik początkowo miał być wypożyczony do Dolcanu Ząbki, potem pojechał na testy do szkockiego Saint Mirren, a ostatecznie rundę wiosenną spędzi w Młodej Legii. "Miki" ma pełnić ważniejszą rolę niż jesienią, sztab szkoleniowy jest zadowolony z jego postawy i liczy na jego bramki w rundzie rewanżowej Młodej Ekstraklasy.