Młodzieżówka wygrała z Danią

Źródło:

20.11.2002 13:09

(akt. 31.12.2018 17:08)

Polska reprezentacja piłkarska do lat 21 wygrała z Danią 1:0 (0:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Farum. Bramkę zdobył w 83. minucie Łukasz Garguła. Mecz nie stał na wysokim poziomie, na co zapewne wpływ miała zmrożona płyta stadionu w Farum. Tuż przed przerwą gospodarze byli bliscy zdobycia bramki, jednak Tommy Bechmann nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Pawłem Kapsą. Z kolei w 65. minucie podobną okazję zmarnował wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Łukasz Garguła. Pięć minut później po rzucie rożnym wykonywanym przez Duńczyków i błędzie broniacego w drugiej połowie Michała Pawełka piłkę z linii bramkowej w ostatniej chwili wybił polski obrońca. Rozstrzygająca akcja spotkania nastąpiła w 83. minucie. Garguła otrzymał precyzyjne podanie, ograł duńskich obrońców i płaskim strzałem zapewnił polskiemu zespołowi zwycięstwo. Już w doliczonym czasie gry gospodarze byli bliscy wyrównania, ale efektowną interwencją popisał się Pawełek. Sędziował Erik Bauhau (Holandia). Polska: Paweł Kapsa (46-Mariusz Pawełek) - Marcin Kuś, Mateusz Żytko (46-Błażej Radler), Michał Stasiak, Krzysztof Kazimierczak (46-Maciej Iwański), Rafał Grzelak (46-Bartosz Ślusarski), Patryk Rachwał, Tomasz Mazurkiewicz (63-Łukasz Garguła), Łukasz Madej (79- Łukasz Adamski), Przemysław Kaźmierczak, Ireneusz Jeleń (63- Radosław Matusiak). Dania: Stephan Andersen - Allan Olesen, Dan Thomassen, Christian Traore, Martin Pedersen, Rasmus Wurz (46-Christopher Poulsen), Michael Silberbauer, Jan Kristiansen, Thomas Kahlenberg (46- Sebastian Svard), Tommy Bechmann (72-Jonas Kamper), Thomas Augustinussen (85-Dennis Soerensen).