Nowy lekarz legionistów

Piotr Kamieniecki

Źródło: Legia.Net

10-08-2019 / 22:41

(akt. 11-08-2019 / 08:51)

W sztabie medycznym Legii Warszawa doszło do zmiany. Filipa Latawca zastąpił Karol Malec.

Pierwszym lekarzem wicemistrzów Polski jest Mateusz Dawidziuk. W tej kwestii nic się nie zmienia, a doktor pozostał na swoim stanowisku. Do zmiany doszło w kontekście drugiego lekarza, który opiekował się zawodnikami zazwyczaj wtedy, gdy inne obowiązki miał na głowie Dawidziuk. 

Do tej pory rolę drugiego lekarza stołecznej drużyny pełnił Filip Latawiec, który odszedł z klubu. Jego miejsce zajął Karol Malec, który podobnie jak Dawidziuk, zatrudniony jest również w centrum medycznym "Gamma". Nowy doktor miał już swój chrzest "bojowy", gdyż zjawił się na treningu stołecznej drużyny i czuwał nad zdrowiem zawodników w trakcie sobotniej sesji treningowej. Malec ma specjalizację z ortopedii i traumatologii.

Karol Malec

Komentarze (16)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
~lalk
 • 0 / 0
Znam dr Filipa i nie rozumiem czemu usunieta go
~Konkord
 • 0 / 0
Hejka dopytajcie doktora Malca czy oprócz specjalizacji z ortopedii i traumatologii nie ma papierów sędziowskich z piłki nożnej. Wiem, że ma więc człowiek zna się nie tylko na medycynie ;-). łebski gość.
Szeregowy
 • 0 / 0
łysy z brazzrs
Generał brygady
 • 0 / 0
Czekamy na Grzesia Adamczyka!
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Jest:
„Pierwszym lekarzem wicemistrzów Polski jest Mateusz Dawidziuk. W tej kwestii nic się nie zmienia, a doktor pozostał na swoim stanowisku. Do zmiany doszło w kontekście drugiego lekarza, który opiekował się zawodnikami zazwyczaj wtedy, gdy inne obowiązki miał na głowie Dawidziuk.”
Propozycja:
„Pierwszym lekarzem jest nadal Mateusz Dawidziuk. Zmiana nastąpiła na stanowisku drugiego lekarza. Sprawuje on opiekę nad zawodnikami wówczas, gdy inne obowiązki nie pozwalają na to pierwszemu lekarzowi*.”
_____________________________________________________________________________________________
*lub: doktorowi Dawidziukowi.
Pięknie!
~Pytaj
 • 0 / 0
Co to za neologizm specjalizant.
Pułkownik
 • 0 / 0
Masi, przy okazji, cos slyszales moze ?
Czy to ktos rozpoznawalny w srodowisku, czy do wstepnej diagnostyki powazniejszych urazow badz leczenia najczestszych, skrecen czy naderwan, to nie ma znaczenia ?
Generał brygady
 • 0 / 0
Zawsze pisałem, że bezpośrednio przy zespole nie musi byc traumatolog. Lekarz ze specjalizacją z interny powiedzmy i dwójką z medycyny sportowej, jest bardziej odpowiedni. Chyba, że dr Malec ma dwójkę z medycyny sportowej. Tego nie wiem. Generalnie wczesna diagnostyka i interwencja na boisku nie wymagają obecności lekarza ortopedy. Doświadczeni fizjoterapeuci dadzą sobie z tym świetnie radę, a przy poważniejszych urazach (utrata przytomności, rany etc) każdy lekarz sobie powinien poradzić.
Ortopeda-traumatolog, i to dobry(!) powinien być na bloku operacyjnym i operować! Tylko wtedy będzie dobrym lekarzem! I tam być do dyspozycji zawodników z kontuzjami.
Swoją drogą ciekawe, że Legia mając do dyspozycji swoją własną klinikę Enel Sport, korzysta z lekarzy z Gammy! Słaba reklama!!!
A co do Twojego eLson pytania o dra Malca - nie wiem nic. Ale zasięgnę wiedzy u źródeł.
Pułkownik
 • 0 / 0
Ok, dzieki !
Co do Gammy zamiast Enel Med'u, tak troche na zarty, moze tak jest taniej (;
Generał brygady
 • 0 / 0
Obawiam się, że nie o to tu chodzi... ;-)
Ale, jako przedstawicielowi konkurencyjnej dla obu wymienionych kliniki, nie wypada mi się wypowiadać.
Marszałek Polski
 • 3 / 0
Ciekaw jestem, jak długo jeszcze w tutejszych tekstach będą przewijać się ci «wicemistrzowie Polski»...
Takie przypominanie nie jest potrzebne... Żaden to powód do dumy, więc mogliby już sobie darować... W końcu wicemistrz to pierwszy przegrany...
Pozdrawiam
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Wielokrotni mistrzowie Polski.
Czternastokrotni mistrzowie Polski.
Najbardziej utytułowana drużyna w historii polskiej piłki noznej.
lider tabeli wszechczasów.
Marszałek Polski
 • 5 / 1
Zerokrotny majster Polski
Pułkownik
 • 3 / 0
"Doprowadzająca do szału kompleksiorzy" :)