News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz z The New Saints

Jerzy Zalewski

19.07.2013 19:10

(akt. 21.12.2018 15:24)

Znany jest już nam kolejny rywal Legii w 3 rundzie eliminacji Ligi Mistrzów, ale aby z nim zagrać należy wyeliminować walijski The New Saints FC. Legia pierwszy mecz ma za sobą, wygrała go na wyjeździe 3:1. Jednak zagrała dwie zgoła inne połówki. W pierwszej wypadła dramatycznie słabo, w drugiej zagrała mniej więcej tak, jak można było oczekiwać. My jak zwykle oceniamy zawodników w skali 1-10, gdzie 10 to występ idealny, a 1 oznacza, że była to parodia piłkarza. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej. Zapraszamy do lektury.

Gra drużyny – 4 Dwie różne połowy i dwie oceny. Za pierwszą oceną jest 2, za drugą 7. Naciągamy więc na ogólnie słabą ocenę 4. Na początku brakowało ruchu, współpracy między formacjami i skrzydłami. Piłkarze wyglądali ospale, dali sobie narzucić styl gry rywali. Może to skutek obozu przygotowawczego, a może przyczyna leży głównie w psychice. Tak czy inaczej dopiero w drugiej połowie zobaczyliśmy to, czego się spodziewaliśmy po mistrzu Polski. Dominacja, pressing, konstruowanie kolejnych akcji. Na mistrza Walii to wystarczy, ale z Molde FF trzeba będzie zagrać 4 równe i dobre połówki, a do tego dołożyć skuteczność. Inaczej o awansie do 4 rundy będzie można zapomnieć.

Dusan Kuciak 5 (4.71) - O tym występie Słowak będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. W pierwszej połowie dostosował się poziomem do gry reszty zespołu. Podjął kilka ryzykownych decyzji, jak chociażby łapanie piłki na granicy pola karnego. No i bramka, przy której owszem zmylił go trochę Wawrzyniak, ale bramkarz tej klasy nie ma prawa co najmniej nie odbić takiej piłki na aut. W drugiej połowie grał już o wiele skuteczniej.

Bartosz Bereszyński 5 (5.02) - Był momentami mało widoczny. Przyzwyczaił nas do rajdów i częstych akcji oskrzydlających. Tym razem mieliśmy ich namiastkę w drugiej połowie. W pierwszej w ofensywie było go o wiele za mało. Za to w defensywie ciężko mu cokolwiek zarzucić.

Jakub Rzeźniczak 6 (5.28) - Całkiem solidna gra „Rzeźnika”, który coraz lepiej odnajduje się na nowej/starej pozycji na boisku. W defensywie skuteczny, dobrze wyprzedzał zamiary rywali, w walce jeden na jeden też radził sobie dobrze. Jeden z niewielu, do których nie można mieć zastrzeżeń po pierwszej połowie.

Dossa Junior 7 (5.75) - W pierwszej połowie co najmniej przyzwoicie, w drugiej jeszcze trochę lepiej. Ocena może trochę na zachętę, ale naprawdę miło się patrzyło na jego poczynania. Świetnie wyprzedzał akcje, pojedynki indywidualne wygrywał. W grze podobny do Ouattary, ale z lepszą techniką użytkową. Zapowiada się na spore wzmocnienie formacji defensywnej.

Jakub Wawrzyniak 3 (3.42) – Miejmy nadzieję, że najgorszy mecz w tym sezonie ma już za sobą. Jedyne za co można go pochwalić, to fakt, że szukał gry i często się starał włączać do akcji ofensywnych. Inna sprawa jak mu z tym szło. Źle uderzał z dystansu, a jeszcze gorsze momenty miewał w defensywie. Rywale przeprowadzili trzy groźne akcje i wszystkie poszły lewą stroną. Jedna z nich zakończyła się bramką, druga strzałem w słupek (po przepuszczeniu piłki między nogami zamiast gonić rywala stał i patrzył na przebieg zdarzeń), przy trzeciej był Kuciak.

Miroslav Radović 4(4.57) - Jesteśmy zaskoczeni jego słabą postawą. Większość czasu poruszał się statycznie, a przecież potrafi ostro przyspieszyć. Ale zrywów miał o wiele za mało. Czasem nawet w prostym przyjęciu piłki popełniał błędy. Nie tego trener oczekuje od jednego z liderów i „Rado” musi się wziąć w garść, bo lista chętnych do gry w pomocy jest długa.

Ivica Vrdoljak 6 (5.01) - Ogólnie nieźle. Był mocno poniewierany, często obrywał po nogach i plecach. W pierwszej połowie wypadł słabiej, bo nie miał wielkiego wsparcia w Pinto. Z Furmanem uzupełniali się nieco lepiej, wtedy też wzrosła jego skuteczność w grze. Ale do szczytu formy jeszcze ciut brakuje.

Helio Pinto 4(3.85) - Wypadł słabo. Miał organizować grę zarówno z tyłu, jak i z przodu. Nie szło mu. Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że zadania nie ułatwiali mu partnerzy z przednich formacji, którzy grali nader statycznie. Stałe fragmenty gry nie specjalnie mu szły. Nie przesadzajmy jednak z krytyką. To dopiero początek, wkrótce powinno być znacznie lepiej.

Jakub Kosecki 6 (5.71) - W drugiej połowie bezsprzecznie należał do najlepszych na boisku. Kilka ładnych indywidualnych i zespołowych akcji, gol, asysta. Czego można więcej oczekiwać? By tak było przez całe spotkanie, a nie przez 45 minut. Bo w pierwszej połowie zaliczył zaledwie jedną udaną akcję ofensywną. Poza tym był niewidoczny. A szczęście jest współtwórcą uniknięcia blamażu.

Wladimer Dwaliszwili 3(3.85) - Jego gra zawiera się w zasadzie w jednym słowie – wolny. Wolno biegał, wolno podawał, wolno myślał. Z cała pewnością sporo mu jeszcze brakuje do optymalnej formy. Miał nawet okazję do strzelenia bramki, ale szybkości mu zabrakło. W drugiej połowie prawdopodobnie zdobyłby bramkę, ale Kucharczyk wolał strzelać zamiast podawać. Musi pracować nad szybkością i jakąkolwiek dynamiką.

Marek Saganowski 6 (6.25) - Naprawdę nieźle. W pierwszej połowie pokazywał, że nie ma piłek straconych i o mały włos nie wypracował wyrównania z pozornie niegroźnej sytuacji, trafił też w poprzeczkę. A w drugiej połowie zrobił to, co do niego należy, a więc trafił do siatki. Też jeszcze odbiega od optymalnej formy, ale z dynamiką problemów nie ma.

Oceny zmienników:

Michał Kucharczyk 7(7.02) - Wejście smoka. Szybko zdobył bramkę, potem zaliczył asystę i prawie został bohaterem meczu. Ocenę psują jego zbyt egoistyczne zagrania i zmarnowane okazje. Ale może okazać się wygranym tego meczu w dłuższej perspektywie. Pokazał, że można na niego liczyć. Jest szybki i odzyskał wiarę w siebie.

Dominik Furman 7 (7.13) - Dał dobrą zmianę, poukładał grę z tyłu, był też motorem napędowym z przodu. Popisał się kilkoma celnym crossami, co na Wyspach musi robić wrażenie. Był też wsparciem w bloku defensywnym. Z pewnością dał do myślenia trenerowi przy obsadzie składu na kolejne mecze.

Michał Żyro(4.72) – grał za krótko by go ocenić.

Legionistą meczu niejednomyślnie wybraliśmy Dominika Furmana. Pokazał Portugalczykowi z cypryjskim paszportem czego oczekuje się od zawodnika na tej pozycji w Legii. Duże brawa dla młodego legionisty i czekamy z niecierpliwością na kolejne takie mecze w jego wykonaniu.