News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy Legii za mecz z Wisłą

Łukasz Sawczuk

15.04.2013 16:40

(akt. 21.12.2018 15:24)

W sobotni wieczór zawodnicy warszawskiej Legii odnieśli pierwsze od prawie 16 lat zwycięstwo przy ulicy Reymonta, pokonując Wisłę Kraków 2:1. Bramki dla zespołu gości zdobyli Wladimer Dwaliszwili i Artur Jędrzejczyk. Była to piąta z rzędu wygrana legionistów w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Redakcja Legia.Net oceniła piłkarzy w skali 1-10, gdzie 6 oznacza całkiem niezłą grę, 1 oznacza beznadziejny występ, zaś 10 to nota idealna gdzie piłkarzowi wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach oraz na samym dole w kolejności od najwyższej do najniższej.

Gra zespołu 6 – Legia po raz pierwszy od 16 lat pokonała Wisłę w Krakowie. Trzy punkty muszą zatem smakować szczególnie. Nawet uwzględniając pomyłki sędziowskie, których w sobotni wieczór nie brakowało. W pierwszej połowie mecz przy ulicy Reymonta był dość wyrównanym widowiskiem, z niewielką przewagą zespołu gości. Tym bardziej cieszyć musiały dwie szybko zdobyte bramki, po których zawodnikom ze stolicy grać powinno się zdecydowanie łatwiej. Nic z tego. Po przerwie oglądaliśmy naszych zawodników grających na „hamulcu ręcznym”, próbującym jedynie przeszkadzać ambitnie walczącym gospodarzom. Na całe szczęście wiślacy skutecznością nie grzeszyli. I kiedy wydawało się, że pomimo mocno przeciętnej gry trzy punkty bez większych trudności pojadą do Warszawy, przełamał się Daniel Sikorski. Ostatnie minuty to rozpaczliwa obrona wyniku. Z całą pewnością nie tak grać powinien lider przy dwubramkowym prowadzeniu. Niemniej jednak trzy punkty zostały wyszarpane, a piąte ligowe zwycięstwo z rzędu stało się faktem.

Dusan Kuciak 8 (7.65) – Duże brawa należą Słowakowi za sobotnie spotkanie. Już w drugiej minucie meczu musiał wykazać się sporym refleksem po uderzeniu Boguskiego. Bardzo pewny przy stałych fragmentach gry. Pokazywał wielokrotnie „kto rządzi” w polu karnym. Pareiko nie był z tego faktu zachwycony w sposób dobitny okazując swoje niezadowolenie. Kuciak z całą pewnością jest jednym z dwóch bohaterów tego zwycięskiego pojedynku. Wybronił 5 uderzeń rywali, wyłapał wiele dośrodkowań.

Artur Jędrzejczyk 8 (8.22) – Gracz meczu. Z konieczności zagrał na prawej obronie i tym razem radził sobie bez zarzutu. Zwłaszcza w ofensywie. Asysta i bramka to dla defensora wynik świetny. Często podłączał się pod akcje ofensywne próbując oskrzydlać Miroslava Radovicia. W defensywie pewny, choć błędów się nie ustrzegł. Wielkie brawa dla Jędrzejczyka. Wygrał 6 pojedynków z rywalami, 3 razy faulował i raz ujrzał zółtą kartkę. Raz dośrodkowywał i raz celnie strzelał na bramkę - cóż za skuteczność!

Tomasz Jodłowiec 5 (5.55) – Klecona naprędce defensywa niekoniecznie w stu procentach zdała egzamin. W grze Jodłowca widać było sporo niepewności i niedokładności. Przy bramce zdobytej przez Daniela Sikorskiego mógł i powinien zachować się lepiej. O sytuacje z zagraniem ręką w polu karnym ciężko mieć do niego pretensje. Musi grać zdecydowanie lepiej, żeby na stałe trafić do pierwszego składu. Wygrał 5 pojedynków z rywalami, raz faulował.

Dickson Choto 6 (6.26) – Biorąc pod uwagę całkowity brak ogrania spowodowanego stale nękającymi kontuzjami, Choto w spotkaniu w Krakowie zaprezentował się naprawdę nieźle. Zrobił co do niego należało, dobrze się ustawiał. Szybkościowo oczywiście odstawał od rywali, ale nie było to zanadto widoczne. Opuścił murawę po godzinie gry z powodu, a jakże, urazu. Od tego momentu gra Legii w defensywie wyglądała gorzej. Wygrał 3 pojedynki z rywalami, raz faulował.

Jakub Wawrzyniak 5 (5.12) – Nasz reprezentacyjny obrońca ma ostatnio spore problemy z defensywą. Wielokrotnie Kamil Kosowski i Patryk Małecki zbyt łatwo radzili sobie z Wawrzyniakiem. Lepiej wyglądała jego gra do przodu, jednak w takich spotkaniach jak sobotnie w Krakowie, zbyt często ruch ofensywny wywoływał lukę, którą wykorzystywali rywale. Wygrał 3 pojedynki z rywalami, 2 razy faulował, raz udanie dośrodkował w pole karne.

Daniel Łukasik 6 (5.47) – Nie był to najlepszy występ Łukasika. Przegrywał starcia z Sobolewskim i Wilkiem, głównie pod względem fizycznym. W jego grze zbyt dużo było nerwowości i niedokładnych zagrań. Zaliczył świetną asystę przy bramce zdobytej przez Jędrzejczyka i za to ocena w górę. Słabo wykonywał stałe fragmenty gry. Ten element z całą pewnością musi zostać w najbliższej przyszłości w grze Legii poprawiony. Wygrał 6 pojedynków z rywalami, aż 4 razy faulował. 4 razy dośrodkowywał w pole karne, raz niecelnie uderzył na bramkę.

Ivica Vrdoljak 7 (6.29) – Dobry występ Chorwata. Kiedy szybko ujrzał żółtą kartkę za faul taktyczny, mogło wydawać się, że będzie miał spore problemy. Na szczęście było inaczej. Najlepiej ze środkowej formacji radził sobie z rywalami - jako jedyny przeciwstawił im się pod względem fizycznym. Grał walecznie i nieustępliwie. Vrdoljak notuje zwyżkę formy, oby była to tendencja stała. Wygrał 7 pojedynków z rywalami, faulował 3 razy i raz otrzymał za to kartkę.

Jakub Kosecki 4 (4.38) – Długimi momentami Kosecki długimi fragmentami meczu był na murawie niewidoczny. Po urazie jaki doznał przy wyjściu z bramki Siergieja Pareiki, w drugiej połowie zgasł całkowicie. Przy agresywnie nastawionych rywalach jego atuty zostały niemal w całości zniwelowane. Bez wątpienia bieżąca runda, pod względem osiągnięć indywidualnych, nie jest dla niego udana. 4 razy faulował, wygrał 1 pojedynek z rywalem, 2 razy był na spalonym, raz udanie dośrodkował w pole karne.

Miroslav Radović 5 (4.71) – Po tym jak był najlepszy na boisku w meczu z Zagłębiem zagrał zdecydowanie słabszy mecz. Rywale nie pozostawiali mu miejsca, przez co grać było o wiele trudniej. Miał swój udział przy pierwszej bramce zdobytej przez Jędrzejczyka. Czekamy na zdecydowanie lepsze występy. Radović w formie jest „motorem napędowym” Legii Warszawa. Oddał 1 niecelny strzał na bramkę. 1 udanie dograł w pole karne. 2 razy faulował, wygrał 1 pojedynek z rywalem.

Danijel Ljuboja 5 (4.92) – Przez całe spotkania trzymany i kopany przez Osmana Chaveza. Co ciekawe, sędzia Hubert Siejewicz nie reagował, czym dał swoje przyzwolenie. Serb w  takich warunkach grać nie lubi. Cofał się po piłkę, jednak swobody na rozegranie brakowało. W końcówce meczu przy kontratakach nie zachowywał się najlepiej. Od Ljuboi oczekujemy więcej, już w najbliższych spotkaniach. 6 razy uderzał na bramkę, raz celnie. Wygrał 5 pojedynków z rywalami, raz faulował.

Wladimer Dwaliszwili 7 (6.37) – Ocena została podniesiona za bramkę zdobytą w 12. minucie. Przez 96 minut uparcie walczył, głównie fizycznie, z zawodnikami gospodarzy. Nie wszystko wprawdzie Gruzinowi wychodziło, jednakże Dwaliszwili z pewnością był jednym z lepszych zawodników zielonych koszulkach podczas sobotniego spotkania. Takiego zawodnika Legii brakowało w poprzednim sezonie. Mądrze wprowadzany do zespołu przez trenera Urbana odwdzięcza się dobrą grą. Tylko raz uderzał na bramkę i strzelił gola. 5 razy faulował, raz dorzucił w pole karne i raz był na spalonym.

Oceny zmienników:

Michał Żewłakow 5 (4.76) – Z całą pewnością to nie był to mecz, który nasz kapitan będzie wspominał latami. Do spółki z Jodłowcem nie upilnowali Daniela Sikorskiego przy bramce kontaktowej dla gospodarzy. Nie uspokoił defensywnych poczynań drużyny. W jego grze zbyt dużo było nerwowości.

Michał Kucharczyk 6 (5.17) – Na murawie pojawił się w 72. minucie zmieniając poobijanego Jakuba Koseckiego. Miał okazję do zdobycia bramki, jednak uderzył wprost w Pareikę. W innej sytuacji nie dostał podania od Dwaliszwiliego, a szkoda... Poza tym aktywny i waleczny, co było w końcówce niezmiernie potrzebne. Przyzwoity występ Kucharczyka. Raz celnie uderzał na bramkę, wygrał 2 pojedynki z rywalami, raz faulował.

Dominik Furman (5.15) – Grał zbyt krótko.

Graczem meczu tym razem wybraliśmy Artura Jędrzejczyka. Identycznie wskazaliście Wy - średnia Waszych not wyniosła aż 8.22.