News: Oceny piłkarzy Legii za mecz z Zagłębiem - dowiezione trzy punkty

Oceny piłkarzy za mecz z Polonią

24.09.2012 01:32

(akt. 21.12.2018 15:24)

W piątek piłkarze Legii zagrali przy Łazienkowskiej z Polonią. Celem były trzy punkty i sportowy prymat w Warszawie. Skończyło się na remisie i bramce Danijela Ljuboi z rzutu karnego. Redakcja Legia.Net oceniła piłkarzy w skali 1-10, gdzie 6 oznacza całkiem niezłą grę, 1 oznacza beznadziejny występ, zaś 10 to nota idealna gdzie piłkarzowi wychodziło wszystko. W identycznej skali legionistów oceniliście Wy. Wasze oceny znajdują się w nawiasach.

Ocena gry zespołu 5 (5.19) -  Legia prowadziła grę, Polonia jedynie kontrowała. Akcje szybko przenosiły się z jednej pod drugą bramkę, czasem była to wręcz wymiana ciosów. Było dużo walki, ale brakowało jakości. Legioniści mieli więcej z gry, stworzyli więcej sytuacji ale byli nieskuteczni - który to już raz zawodzi skuteczność. Bardzo widoczny jest w zespole brak drugiego napastnika, równorzędnego zmiennika dla Marka Saganowskiego.

Dusan Kuciak 6 (6.00) – Starał się jak mógł, nie było widać w nim załamania po meczu w Zabrzu gdzie zawinił przy utracie gola. Wybronił kilka uderzeń z dystansu, całkiem fajnie wyglądała jego gra na przedpolu, perfekcyjnie komunikacje z obrońcami i współpraca z nimi. Po przejęciu piłki szybko wprowadzał ją do gry. Przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia.

Artur Jędrzejczyk 6 (5.40) – Zostawił kawał serducha na boisku, walczył jak potrafił, czasem z dwoma rywalami ale dawał radę. Także w powietrzu z powodzeniem walczył z rosłymi graczami Polonii. Grał twardo i nieustępliwie. Widoczny w ofensywie, chyba bardziej niż jego partner po drugiej stronie Jakub Wawrzyniak. Jednak z jego wejść tym razem nie było pożytku. Trener Urban po meczu pytał „Jędzy” kiedy w końcu zdobędzie bramkę po strzale głową.

Michał Żewłakow 5 (4.48) – Jak zawsze dobrze się ustawiał, przerwał kilka groźnie zapowiadających się akcji, dyrygował defensywą. Nie zawsze wszystko wyglądało idealnie gdyż rywale bazowali na szybkiej grze z kontrataku, a jak wiadomo „Żewłak” już do najszybszych nie należy. W defensywie jednak bez większych błędów. Ofensywa” Ograniczała się do wyprowadzania piłki z własnej połowy, głównie do Daniela Łukasika lub do boku.

Inaki Astiz 6 (5.07) – Tego dnia Hiszpan wyglądał naprawdę dobrze, dobrze się ustawiał, dużo  widział, nie podejmował zbędnego ryzyka. Toczył zacięte pojedynki z Teodorczykiem i wychodził z nich zwykle zwycięsko. Raz się pogubił w drugiej połowie ale bez konsekwencji.  W ofensywie brał mały udział, odgrywał zwykle do najbliższego partnera. W sumie występ bardzo pozytywny, razem z Ljuboją wygrał najwięcej pojedynków – aż siedem.

Jakub Wawrzyniak 5 (5.08) – W obronie dawał sobie radę, w drugiej połowie zatrzymał zgodnie z przepisami pędzącego samemu na bramkę Dusana Kuciaka Pawła Wszołka. Rywale domagali się rzutu karnego, ale jeśli faul był to miał miejsce przed polem karnym. Ofensywie starał się pomagać, wbiegał w pole karne, widać że chciał trafić do siatki podobnie jak w meczu kadry narodowej. Bardzo dobrze wyglądała jego współpraca z Jakubem Koseckim.

Daniel Łukasik 4 (4.92) – Nota obniżona za pechowy błąd przez który Legia straciła gola. „Miłek” potknął się przy wyprowadzaniu piłki, chciał ją leżąc odegrać do boku, ale został uprzedzony przez rywali, którzy bezlitośnie wykorzystali sytuację. Poza tym jednym błędem rozegrał naprawdę przyzwoite zawody, choć zbyt wiele działo się momentami w jego strefie boiska. Nie wyprowadzał szybko piłki do przodu, często robił kółeczko, wstrzymywał szybkość akcji, ale jak podkreślił po spotkaniu trener takie miał zadania.

Jorge Salinas 5 (5.51) – Efektowny, ale nie efektywny. Na początku wyglądał słabo, obrońcy nie mieli problemu z tym by odczytać intencje Paragwajczyka. Ten się jednak tym nie zrażał, robił swoje i z czasem przyniosło to pozytywny rezultat. Niestety był bardzo nieskuteczny. Nie wykorzystał dwóch idealnych zagrań od Jakuba Koseckiego, za drugim razem fatalnie przestrzelając. Trafił w poprzeczkę po strzale z dystansu. Może się podobać jego przebojowość i szybkość, ale nad skutecznością musi pracować podobnie jak cały zespół. Mogła się podobać jego gra w środku pola, dużo widział, nawet Danijel Ljuboja klaskał co rzadko mu się zdarza.

Miroslav Radović 5 (5.43) – Było lepiej niż ostatnio, więcej mu wychodziło, zagrywał fajne piłki, dobrze wyglądała gra w trójkącie z Salinasem i Ljuboją. Widać było sporą ochotę do gry, niezły przegląd pola. Brakowało jeszcze odpowiedniej dynamiki, ale jest coraz lepiej. Mógł zostać bohaterem spotkania, piłkę po jego zaskakującym strzale z linii bramkowej wybili obrońcy.

Danijel Ljuboja 6 (6.51) – Naprawdę dobry mecz „Ljubo” i to znów po tygodniu braku treningów. Przy rzucie karnym nie zawahał się ani chwili, zrobił to w sposób najlepszy z możliwych. Szukał gry, szukał okazji do strzału, szukał pozycji. W drugiej połowie po jego uderzeniu z woleja lot piłki zmienił Injac i piłka cudem nie trafiła do siatki. Tradycyjnie „Ljubo” brał na siebie ciężar gry, dobrze współpracował z Radoviciem i Salinasem, którego kilka razy nagrodził brawami.

Jakub Kosecki 7 (6.33) - Rozgrywał naprawdę dobry mecz, póki miał siły był najbardziej wyrazisty spośród legionistów. To on zrobił akcję po której został powalony w polu karnym, zaś jedenastkę na bramkę zamienił Danijel Ljuboja. Zrobił wiatrak z Adama Pazio i szkoda, że obrońca Polonii po przerwie już nie wyszedł na murawę. Przed przerwą oddał dwa precyzyjne strzały. Przy pierwszym piłka minimalnie minęła prawy słupek bramki, przy drugim poprzeczkę. Wyłożył dwukrotnie idealnie piłkę Jorge Salinasowi - przynajmniej jedno z tych zagrać Paragwajczyk powinien zamienić na bramkę. Szybkością i dryblingiem imponował kibicom.

Marek Saganowski 5 (5.18) - Widzieliśmy już w tym sezonie dużo lepszego Sagana - mniej biegał niż zwykle, był mniej aktywny - generalnie zaliczył słabszy występ, był niewidoczny. To nie znaczy, ze nie walczył, starał się ale na Polonię to było za mało. Nawet jak miało okazję do zdobycia bramki to i tak nie dochodziło do zagrożenia.

Rezerwowi

Michał Kucharczyk (4.11) - grał zbyt krótko aby go oceniać

Dominik Furman (4.63) - grał zbyt krótko aby go oceniać

Jakub Rzeźniczak (4.09) - grał zbyt krótko aby go oceniać

Piłkarz Meczu - zdecydowaliśmy się na wybór Jakuba Koseckiego, który był nie do zatrzymanie dla rywala. Takiego "Kosę" chcemy oglądać zawsze. Wy zaś wybraliście Danijela Ljuboję ze średnią not 6.51. Koseckiego umieściliście na drugim miejscu.