Pewna wygrana z Kolejarzem i podium dla Legia Ladies na koniec sezonu

Redaktor Marek Majewski

Marek Majewski

18.06.2023 22:18

(akt. 18.06.2023 22:41)

Zwycięstwem 6:2 (3:1) zakończył się ostatni mecz sezonu 2022/23 w III lidze kobiet pomiędzy Legia Ladies, a Kolejarzem Łódź. Dzięki temu legionistki zajęły trzecie miejsce w tabeli.

Już przed spotkaniem znając wyniki pozostałych meczów czołówki było wiadomo, że tylko wygrana da naszym dziewczynom miejsce na podium. I Legia, która była zdecydowanym faworytem sprostała zadaniu i wysoko pokonała łodzianki. Piłkarki Kolejarza, które dopiero tydzień temu zapewniły sobie utrzymanie, zagrały zdecydowanie lepiej niż w jesiennym meczu u siebie, ale mimo wielu starań ustępowały prowadzącym grę legionistkom. Sporo zawdzięczają wyśmienitej formie swojej bramkarki Agnieszki Grabosz, która podobnie jak w jesiennym meczu w Łodzi uchroniła swój zespół od utraty jeszcze większej liczby bramek.

Bramkarka gości miała okazje pokazać już w pierwszych minutach spotkania, kiedy najpierw Aneta Wasiak w 2 minucie i Amelia Przybylska w 4 minucie miały sytuacje sam na sam i przegrały pojedynki z Grabosz.

Dość niespodziewanie na prowadzenie w 12 minucie wyszły łodzianki. Po kontrze i podaniu na dobieg Antonina Pawlak pewnie strzeliła obok wybiegającej Nataszy Koper. Wyrównanie dla Legii padło dziewieć minut później. Po niesamowitym zamieszaniu w polu bramkowym gdzie piłkę kilkukrotnie próbowały wybić piłkarki gości, a legionistki wstrzelić, w końcu udało się ją wepchnąć do siatki Aleksandrze Kurzelowskiej

Kolejna dobra okazja dla legionistek w 26 minucie, kiedy po akcji lewym skrzydłem Przybylska wbiegła w pole karne, przełożyła sobie piłkę na prawą nogę i mocno uderzyła w kierunku bramki. Ponownie dobrze interweniowała Grabosz, która wybiła piłkę ponad poprzeczkę. Po rzucie rożnym, piłkę przejęła przy linii autowej Wasiak, wycofała do Kurzelowskiej, a ta idealnie podała do niepilnowanej Amandy Moury Pietrzak, która pewnie zdobyła drugą bramkę dla Legii.

Trzecią bramka dla legionistek padła tuż przed przerwą w nietypowej sytuacji. Za faul na Magdalenie Zduńczyk, sędzia podyktował rzut rożny na granicy pola karnego praktycznie przy samej linii końcowej boiska. Do piłki podeszła Klaudia Bodecka i kiedy wszyscy spodziewali się dośrodkowania w pole karne, ta uderzyła niczym w Turbokozaku, i mocno podkręcona piłka wpadła bezpośrednio do bramki w długi róg, tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Legionistki atakowały, a piłkarki Kolejarza próbowały przerywać ich akcje i stwarzać sobie sytuacje z kontrataków licząc na szybkośc grających z przodu Pawlak i Edyty Pietrzak. W 54 i 57 minucie kolejne dobre okazje Przybylskiej, która urywała się na lewym skrzydle i wychodziła sam na sam, ale jej próby strzałów z ostrego kąta spokojnie broniła bramkarka gości. W rewanżu kolejna dobra akcja Kolejarza w 59 minucie, ale tym razem Koper broni. W 64 minucie strzał Julii Jasińskiej spoza pola karnego, ale tuż obok lewego słupka.

W 65 minucie szarżującą lewą stroną Pawlak, w polu karnym fauluje Bodecka i sędzia podyktował rzut karny, który pewni wykonała Roksana Baranowska.

Po drugiej bramce dla Kolejarza kolejne dwie nieudane próby Przybylskiej, a w 72 minucie ponownie kontra łodzianek, ale tym razem piłkę w ostatniej chwili spod nóg Pawlak, wybiła Patrycja Marciniak.

W 78 minucie padła czwarta bramka dla Legii, po podaniu Jasińskiej udany strzał spoza pola karnego po ziemi Przybylskiej. Piłka wpada tuż obok lewego słupka Grabosz, która nawet nie próbowała interweniować w tej sytuacji. Ta sama zawodniczka podwyższyła na 5:2 w 87 minucie. Po akcji lewym skrzydłem Natalia Chwedczuk dośrodkowała w pole karne, gdzie Przybylska z linii 5 metrów główką trafiła do bramki. Wynik ustaliła już w doliczonym czasie gry Klaudia Grodzka, która dostała podanie w pole karne i strzałem z około 11 metrów poraz ostatni pokonała Grabosz.

Jak już informowaliśmy wcześniej, mistrzem grupy 1 III ligi kobiet została Wisła Płock. W ostatnim meczu sezonu Nafciarki w nagrodę za awans zagrały na głównym stadionie Wisły i w obecności sporej liczby kibiców pokonały Zamłynie Radom 5:3. Druga Polonia przegrała u siebie z Dargfilem Tomaszów Mazowiecki 0:1. W bezpośrednim meczu o utrzymanie Ekosport Białystok wygrał z Włókniarzem Konstantynów Łódzki 5:1 i utrzymał się w lidze.