Philipps powołany do kadry

Piotr Kamieniecki

Źródło: 90minut.pl

02-10-2019 / 13:53

(akt. 02-10-2019 / 14:03)

Chris Philipps został powołany do reprezentacji Luksemburga. Gracz występujący w rezerwach stołecznego klubu będzie miał szansę występu przeciwko Portugalii i Danii.

Reprezentacja Luksemburka w trakcie październikowej przerwy na mecze kadr rozegra dwa spotkania. 11 października drużyna zmierzy się z Portugalią w ramach eliminacji mistrzostwo Europy. Cztery dni później odbędzie się zaś spotkanie towarzyskie z Danią.

Chris Philipps od początku roku występuje w drużynie rezerw Legii Warszawa. W tym sezonie zawodnik rozegrał dziewięć meczów w drużynie Piotra Kobiereckiego i spędził na murawie 810 minut.

Komentarze (62)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Popularny w krajach śródziemnomorskich placek nadziewany najwyższej jakości mięsem.
Porucznik
 • 2 / 0
A tak swoją drogą pamiętacie jego gola z Arką? Może to zabrzmi paradoksalnie ale pomimo porażki wtedy ostatni raz Legia mogła sie podobać. Bardzo ofensywna, z ciekawymi schematami gry, wymianami, miało sie nadzieje ze obrona jesli sie tylko zepnie w nowym systemie, to bedzie dobrze. Niestety Klauf zwalił fizycznie przygotowania, system 3-5-2 przerosl zespoł i skonczyło się klapa. Ale jak dla mnie ofensywnie czuło sie odwage i wiare w siebie. Od tamtego czasu wiecej kalkulujemy, nie ma nawet proby pelnej dominacji. Szkoda, że haniebne porażki z wtedy zdusiły akurat odwage i probe gry naprawde wysoko. Vuko jesli moze miec coś na minus, to nie brak doswiadczenia, ale doswiadczenie, ktore kaze budowac zespol przede wszystkim na 0 z tyłu, bo tak można byc przecietnym, ale unika sie wielkich katastrof jak tak z roku 2018.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Pamietam. Ta bramka chyba zaskoczyła samego strzelającego:) Siknął z dystansu z całej pary i wpadło, po dość interesującej trajektorii.
"Szkoda, że haniebne porażki z wtedy zdusiły akurat odwage i probe gry naprawde wysoko"

Ciekawe zdanie, naprawdę;)
3 miesiące i na szczęście ta miłość będzie miała swój koniec i jeden darmozjad mniej
Porucznik
 • 2 / 0
Sam się tutaj nie zatrudnił. Przypominam krytykantom.
Sam się nie zatrudnił ale gdzie tu ambicja piłkarza żeby kopać na czwartym poziomie rozrywkowym w Polsce? Nie wierzę że nie znalazłby zatrudnienia gdzieś w 2 lidze węgierskiej, słowackiej czy bułgarskiej...
Marszałek Polski
 • 1 / 1
Weź mi podpowiedz (opowiedz) jak w tych okolicznościach, na jego miejscu okazałbyś ambicje. Co to w ogóle ma być - ta ambicja? Jestem ciekaw, serio.
Alaryk

Poprzez ambicje mam na myśli chęć grania, pokazania się gdzieś indziej. Polska liga jest 27 w Europie a on gra na jej 4 poziomie poziomie. Uruchomić agenta by mu znalazł klub, rozwiązać kontrakt i odejść tam gdzie poziom będzie wyższy, a o wyższy poziom od 3 ligi polskiej raczej nie trudno...
Generał dywizji
 • 1 / 0
Życzę mu strzelenia bramki, może jakiś klub go w końcu zechce.
Generał broni
 • 0 / 2
Hasło do krzyżówki: świecące ubranie kobiet z krajów muzułmańskich.
Luksemburka.
Straszna bieda w tym Luksemburgu musi być. A może jednak marka Legii (II) tu działa.
Gdy Darek mówił że za jego rządów Legia stanie się wielkim europejskim klubem... przyznam, że nie dowierzałem. A teraz proszę, nawet z naszych III ligowych rezerw piłkarze są regularnie powoływani do reprezentacji narodowych.
Chorąży
 • 2 / 0
A my tak placzemy ze poziom sportowy spadl :)
A swoją drogą to rezerwy dobrze grały w końcówce zeszłego sezonu i dobrze grają w tym sezonie. Jak Philips odejdzie to się posypie...
Myślę że jego rolę przejmie Astiz, może to nie będzie ta sama jakość, ale myślę że więcej nie potrzeba.
Gra w dwójce i nie wydziwia . Gra w kadrze a w styczniu łatwiej będzie o nowy klub. Jako wolny zawodnik nie powinien mieć problemu z nowym zespołem.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Pasquato jakoś do teraz nie znalazł, więc nie wiem czy nu będzie tak łatwo po roku spędzonym w 3 lidze polskiej. Myślę, że max 2 liga francuska lub belgijska i to jakiś słabszy klub.
Zgadzam się,.że to pewnie będzie druga liga francuska. Pasquato Nie jest w Serie B? To chyba gdzieś cis źle usłyszałem.
Może i znajdzie coś ale po rezerwach w Legii kontraktu za wysokiego to już nie wynegocjuje tego co ma chociażby obecnie
Swego siedzi do końca kontraktu. Ma dobrą pensję więc nie kombinuje. A następny kontrakt i tu się zgadzam. Będzie dużo słabszy ale i tak łatwiej jako wolny zawodnik. On jest jeszcze w dobrym wieku, więc coś znajdzie.
"Reprezentacja Luksemburka w trakcie październikowej przerwy na mecze kadr rozegra dwa spotkania. 11 października drużyna zmierzy się z Portugalią w ramach eliminacji mistrzostwo Europy." - autorze, znajdź tu dwa babole. Proszę o tylko dwa, interpunkcję sobie darujemy.
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Do drugiego nie dotrwałem, przykro mi...
Marszałek Polski
 • 0 / 1
tylko dwa?
Podali tylko jeden mecz zamiast dwóch?
A drugi podali w kolejnym zdaniu.
Ale teraz widzę że chodzi o "w ramach eliminacji mistrzostwo Europy", powiem szczerze, że to przeoczyłem bo mózg mi podpowiedzial prawidłową wersję od razu... To tak jak z brakjącymi litermi w wrazie - osoba intelignta nie ma prblemu z przczytaniem :-) mózg jest ponad takie braczki.
Panie Piotrze, jeśli idzie o nowinki geograficzne, jest Pan nieoceniony:)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Borges napisał kiedyś „Zoologię fantastyczną” tudzież „Księgę istot zmyślonych”.
Dobre wzorce zatem są. ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
A Stasiek Lem "Doskonałą próżnię" i "Wielkość urojoną". Natomiast ministr zupełniemocny i wielemożliwy Waszczu nawiązał kontakty dyplmatołyczne z San Escobar
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Stasiek w dziełku pierwszym inspirował się troszeńkę Jurkiem Ludwiczkiem.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
"Reprezentacja Luksemburka"
Serio??
No ludzie.....
Marszałek Polski
 • 1 / 4
Swoją drogą imponuje mi spokój i to że bez fochów wykonuje swoją pracę. Trzymaj się Dżejwis, kto wie co jeszcze życie przyniesie.
Ode mnie duży plus za postawę.
Starszy kapral
 • 1 / 0
Nie no bez jaj. Jedyne co pokazuje to brak ambicji. Dostaje miesięcznie około 80 tysięcy złotych przez rok za granie w polskiej lidze.
No, wielki plus za cotygodniowe granie w rezerwach. Full profeska!
Starszy kapral
 • 0 / 0
W polskiej 3 lidze miało być. Dobrze, że za 3 miesiące mu się skończy kontrakt i niech spada.
Marszałek Polski
 • 2 / 1
Ok, to według was co ma zrobić?
Bo ja znam wielu kolesiów z bańka w nosie , którzy takie decyzje uznaliby za "poniżenie" zaczęli robic strajki, pierdzielić w mediach i obraać się na wszystkich. I co to w ogóle znaczy "brak ambicji"? A może po prostu jak mało kto w tym kraju ten koleś akurat wie gdzie ma głowe a gdzie doope i potrafi odróżnić ich funkcje?
Starszy kapral
 • 0 / 0
Alaryk, Philipps powinien szukać sobie klubu od razu gdy go Sa Pinto nie wziął na obóz. A on zamiast zarabiać gdzieś mniej, ale rozwijać się piłkarsko to wolał dostać 220tys euro za rok w 3 lidze. No i ja bym go zrozumiał, gdyby to był 35 letni zawodnik, który nie dostanie już takiego kontraktu, ale on miał 24 czy 25 lat. I zmarnował sobie rok kariery, dlatego dla mnie to brak ambicji.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
"Alaryk, Philipps powinien szukać sobie klubu od razu gdy go Sa Pinto nie wziął na obóz." - skąd pewność że nie szukał?
Marszałek Polski
 • 1 / 0
"No i ja bym go zrozumiał, gdyby to był 35 letni zawodnik, który nie dostanie już takiego kontraktu, ale on miał 24 czy 25 lat. I zmarnował sobie rok kariery, dlatego dla mnie to brak ambicji." - niczego sobie nie zmarnował, obraca się w towarzystwie piłkarzy, z których wiekszość prezentuje poziom taki, że ma sie od kogo uczyć, Do tego jest w profesjonalnym klubie o europejskich standardach, z super zapleczem i niezłą bazą treningową. Ma możliwości rozwoju jakich np, w Luksemburgu nie znajdzie. Ma się od kogo uczyć i jest w dobrym miejscu. Ma tez prawo liczyć że swoją postawą w rezerwach w końcu przekona sztab do tego żeby dał mu szansę w jedynce. Rok to nie jest wiecznośc nawet w karierze piłkarza . Myślę że gośc jest pragmatykiem i zawodowcem i to wszystko wziął pod uwagę. To ma również wymiar ambicji - pokora i praca i szukanie swojej szansy poprzez podnoszenie kwalifikacji.
Jazdę po Chrisie i wyciąganie mu "braku ambicji" uważam za przesadzoną i krzywdzącą.
Starszy kapral
 • 0 / 0
Czy chciał odejść czy nie chciał to nie wiem, aczkolwiek czytałem, że dostawał oferty sporo niższe niż wynosił jego kontrakt w Legii. Po prostu w styczniu się przekonamy czy trzymanie się kontraktu w Legii wyjdzie mu na dobre czy nie.
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Skoro dostawał oferty sporo niższe to po co mu one? Ja oferty sporo niższe też wyrzucam do kosza. Jeśli temu jeszcze towarzyszą warunki słabszej infrastruktury, prestiżu i możliwości jakie daje to miejsce, w którym teraz jestem to kosz jest przesądzony.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Dopiero teraz mnie oświeciło, dlaczego Dżejwis...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Tą ksywe wymyslił mu jeden mój kolega, który jest fanemtej firmy . Hitachi nie brzmiało poważnie, a dzejwis jest tak bardziej jakby trochę po anglosasku.
Marszałek Polski
 • 2 / 0
„Reprezentacja Luksemburka w trakcie październikowej przerwy [...]”

Co za miasto! Nikt z Panów nie był w Luksemburku?
Chcecie może plan widzieć? mam plan miasta w biurku.
Telimena?
Nie ma takiego miasta Luksemburk. Jest Lądek, Lądek Zdrój
To taki luksusowy burek chyba, rasowy kundel czy coś:-)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Plan był Peterburku ale Luksemburku mogła mieć w drugiej szufladzie, tuż obok.
W obecnym żargonie netowym Telimena "chodziłaby" za milfetkę....
~Hardman
 • 0 / 0
panie kolego
a w żargonie rock'n'rolla jaką miałaby ksywę
Mama Stiflera :))
Marszałek Polski
 • 0 / 0
dzidzius
Jest Lębork, Lidzbark, Lidzbark Warmiński... ;-)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
arteta
Słusznie, SM. Nie mylić z innymi inklinacjami... :-)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
alaryk
Telimena wywodzi się ponoć od Filomeny, a ta – nomen omen – przepada za mężczyznami... ;-)
Marszałek Polski
 • 1 / 0
Ledarg
Brzmi to nieco jak komenda wydawana psu, aby puścił się pędem za kimś...
Luksem go, burku, luksem! Coś w tym stylu.
manekin
jak przeczytałem Luksemburk to od razu właśnie przypomniał mi się Lębrok
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Mnie się za to włączył w głowie mini-kalejdoskop:
Frombork-Malbork-Kluczbork (Frauenburg-Marienburg-Kreuzburg).
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lukslęborg
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lębork dla wybrednych?
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Lębork dla bogatych. Luks, junoł...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Ajdu, ajdu...
Marszałek Polski
 • 0 / 0
mitu men