Pilkarski skrót

Źródło:

26.08.2000 23:59

(akt. 19.12.2018 11:07)

W meczu o Superpuchar Europy zdobywca Pucharu UEFA Galatasaray Stambul pokonal w Monte Carlo triumfatora Ligi Mistrzów Real Madryt 2:1 (1:0) - po "zlotej bramce" Jardela w 13. minucie dogrywki. Druzyna Galatasaray zdobyla w maju pierwsze w historii tureckiego futbolu europejskie trofeum.
W rewanzowym, towarzyskim meczu pilkarskim juniorów do lat 16, Polska wygrala w Zakliczynie z Rumunia 1:0.
Obronca Pucharu Europy, madrycki Real w pierwszej rundzie rozgrywek grupowych w Lidze Mistrzów gral bedzie ze Spartakiem Moskwa, Bayerem Leverkusen i Sportingiem Lizbona w grupie A.
Wylosowano mecze pierwszej rundy Pucharu UEFA. Wyniki losowania polskich druzyn: Amika Wronki - Alania Wladykaukaz Ruch Chorzów - Inter Mediolan, Wisla Kraków - Real Saragossa, Hoop Polonia Warszawa - Udinese.
Jacek Zielinski, Bartosz Karwan (obaj Legia Daewoo Warszawa), Emmanuel Olisadebe, Tomasz Kielbowicz (obaj Hoop Polonia Warszawa) oraz Radoslaw Kaluzny (Wisla Kraków) uzupelnili sklad kadry pilkarskiej na mecz z Ukraina.
Argentynczyk Diego Maradona, byly pilkarz Napoli, doczekal sie dlugo oczekiwanego swieta. Numer 10, z którym Maradona gral w Neapolu, zostanie zablokowany. Zaden pilkarz nie bedzie mógl grac w Napoli z tym numerem. [PAP]