Piłkarski skrót

Źródło:

24.05.2001 23:59

(akt. 19.12.2018 13:46)

Bayern Monachium zdobył piłkarski Puchar Europy. W finale rozegranym na stadionie San Siro w Mediolanie pokonał Valencię w serii rzutów karnych 5:4. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 1:1.
Tylko jednej minuty zabrakło Wiśle Kraków, aby świętować tytuł piłkarskiego mistrza Polski. 28. kolejka ekstraklasy zakończyła się niespodziewanymi rozstrzygnięciami - przegrały cztery czołowe zespoły. Mecz Wisły Kraków z Amicą Wronki zaczął się później niż dwóch najgroźniejszych rywali lidera - Legii Daewoo Warszawa i Pogoni Szczecin. Gdy legioniści i szczecinianie przegrali, Wisła jeszcze grała, remisując we Wronkach 1:1. Taki wyniki utrzymywał się do 90. minuty i w tym momencie krakowski zespół był mistrzem kraju. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Maxwell Kalu sprawił, że na mistrza trzeba jeszcze poczekać. Nigeryjski piłkarz pokonał bramkarza gości i Amica wygrała 2:1, pozbawiając piłkarzy "Białej Gwiazdy" możliwości otworzenia szampana.
Klub piłkarski Olympique Marsylia oficjalnie potwierdził w środę, że Piotr świerczewski podpisał z nim trzyletni kontrakt.
Trynidad i Tobago oraz Haiti zakwalifikowały się do finału turnieju piłkarskiego Copa Caribe, który rozgrywany jest w stolicy Trynidadu - Port of Spain.
źródło: PAP >