Piłkarski skrót

Źródło:

11.01.2001 23:59

(akt. 19.12.2018 14:07)

Mecz Pucharu Grecji pomiędzy AEK Ateny i Olympiakosem Pireus został przy stanie 1:1 przerwany na 17 minut przed końcem z powodu chuligańskich wybryków kibiców. Gdy sędzia ukarał czerwoną kartką Andreasa Zikosa, a po chwili wyrzucił z boiska kwestionującego tę decyzję Dimisa Nikolaidisa, niezadowoleni kibice AEK zaczęli rzucać na murawę monety i inne przedmioty. Sędziowie musieli opuszczać boisko w asyście osłaniających ich policjantów.
Broniąca tytułu piłkarskiego mistrza Ameryki Płd. Brazylia spotka się z Paragwajem, Peru i Meksykiem w grupie B turnieju Copa America, który w dniach 11-29 lipca rozegrany zostanie w Kolumbii. Losowanie grup turnieju odbyło się w Bogocie.
Sąd w Rio de Janeiro postanowił, że rewanżowy mecz finałowy piłkarskich mistrzostw Brazylii zostanie powtórzony. W poniedziałek organizator mistrzostw, Klub Trzynastu podjął taką samą decyzję.
Piłkarze Lazio Rzym, aktualni mistrzowie Włoch, pokonali w towarzyskim meczu reprezentację Chin 6:3 (2:0). Spotkanie zostało zorganizowane z okazji kończących się obchodów 100-lecia włoskiego klub.
Diego Maradona, były kapitan piłkarskiej reprezentacji Argentyny, wystąpi w towarzyskim spotkaniu przeciwko drużynie Dundee - poinformował ten szkocki klub.
Były reprezentacyjny piłkarz Rumunii, napastnik Florin Raducioiu, podpisał kontrakt z mistrzem Francji, AS Monaco - poinformowali przedstawiciele klubu.