Piłkarski skrót

Źródło:

19.08.2002 02:27

(akt. 05.01.2019 06:35)

Polska: W dzisiejszych rozegranych meczach o mistrzostwo I Ligi Zagłębie przegrała z Wisła 1:4, Wisła K. z Amicą 0:1, a Widzew wygrał z Polonią 3:2. Po III kolejkach prowadzi Wisła Kraków z dorobkiem 7 puntków. Były zawodnik reprezentacji Polski Radosław Gilewicz występujący obecnie w austriackiej Austii Wiedeń zdobył jedną bramkę w dzisiejszym meczu tego zespołu ze Sturmem Graz. Gilewicz pokonał bramkarza rywali w ostatniej minucie spotkania przy stanie 1:0 dla wiedeńskiego zespołu. Oprócz Gilewicz w spotkaniu tym wystąpili Krzysztof Ratajczyk (Austria) oraz Jerzy Brzęczek (Sturm). Polski napastnik belgijskiego Excelsioru Mouscron Marcin Żewłakow zdobył jedną bramkę w zwycięskim 2:1 spotkaniu ligi belgijskiej z AA Gent. Żewłakow trafił do siatki w 61. minucie i była to pierwsza bramka tego spotkania. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Martic, a w 75. minucie honorową bramkę dla drużyny z Gentu zdobył Hosny. Świat: Nowy selekcjoner reprezentacji Francji powołał w miejsce kontuzjowaneo Ulricha Rame z Girondins Bordeaux bramkarz FC Nantes Michaela Landreau. Młody bramkarz będzie miał szansę wystąpić w towarzyskim spotkaniu przeciwko Tunezji. Bramkarz reprezentacji Szkocji i angielskiego Tottenhamu Hotspur Neil Sullivan jest kolejnym kandydatem na bramkarza Manchesteru United. Zaineteresowany pozyskaniem Szkota jest menedżer Czerwonych Diabłów Alex Ferguson. Japoński pomocnik Alex jest bardzo bliski przejścia do angielskiego Cahrltonu Athletic. Jak poinformowali działacze dotychczsowego klubu Japończyka Shimiz S-Pulse zakończenie rozmów planowane jest na poniedziałek.