Piłkarski skrót

Źródło:

06.08.2002 00:28

(akt. 05.01.2019 09:07)

Polska: Bramkarz Liverpoolu i reprezentacji Polski, Dariusz Dudek znalazł się w gronie trzech nominowanych zawodników do tytułu Najlepszego Bramkarza sezonu 2001/02. Jego konkurentami są Gianluigi Buffon i Oliver Kahn. UEFA wybierze także Najlepszego Obrońcę, Najlepszego Pomocnika, Najlepszego Napastnika, Najbardziej Wartościowego Gracza i Najlepszego Trenera. Końca dobiegły dzisiejsze negocjacje w sprawie zakupu Marcina Kuźby do Wisły Kraków. 25-letni napastnik wciąż pozostaje bez przynależności klubowej. Wygląda jednak na to, że jutro rozmowy zostaną definitywnie zakończone - podano dziś na oficjalnej stronie internetowej Wisły. Polski piłkarz grający w Austrii Wiedeń, Radosław Gilewicz zdobył pierwszą bramkę w 33 minucie meczu wyjazdowego ligi austriackiej z SV Salzburg. Oprócz Gilewicza w barwach Austrii Wiedeń grał również Krzysztof Ratajczyk - obaj wystąpili pełne 90 minut. Świat: Jak podał agent Ronaldo, Alexander Martin, Brazylijczyk spotka się z działaczami Interu Mediolan, by przedyskutować możliwość transferu do Realu Madryt. - Ronaldo chce na nowo odnaleść radość z gry i jak najlepsze warunki do gry - powiedział Martin. Zawodnik AC Milan, Rui Costa po raz kolejny oświadczył, że chce zostać w drużynie, mimo, że parol na niego zagiął hiszpański Atletico Madryt. Przyszłość byłego zawodnika Fiorentiny jest szeroko omawiana tego lata. Poprzedni sezon był dla niego zupełnie nieudany - w osiągnięciu dobrej formy przeszkadzały mu liczne kontuzje. Koreański klub Pustan Icons utrzymuje, że ich piłkarzem Song Chong-gug"iem zainteresowany jest Feyenoord Rotterdam. Prawy pomocnik reprezentacji Korei otrzymał też ponoć kilka ofert z klubów Premiership. Thierry Henry strzelił trzy bramki w meczu sparingowym pomiędzy Arsenalem Londyn, a TSV 1860 Monachium. Francuz strzelał gole w 41,. 82. i 87. minucie spotkania. Ostatecznie Arsenal wygrał 3:1, a honorowego gola dla TSV 1860 zdobył Paul Agostino (65.).