Piotr Kobierecki: Dla Rosołka optymalne byłoby wypożyczenie

Logo Legia.Net

Marcin Szymczyk

Źródło: Przegląd Sportowy, przegladsportowy.pl

20-11-2020 / 09:55

(akt. 20-11-2020 / 10:00)

W poprzednim sezonie Maciej Rosołek rozegrał w Legii 14 meczów ligowych. Oddał dziewięć strzałów, sześć celnych, trzy razy trafił do siatki. Wszystkie gole dały Legii punkty. W obecnych rozgrywkach już tak wesoło nie jest. Siedem meczów w lidze, dwa od początku, jeden pełny, 234 minuty na murawie. Zero goli i asyst. - Optymalne byłoby zimowe wypożyczenie do jednego z klubów ekstraklasy - komentuje na łamach "Przeglądu Sportowego" były trener zespołów CLJ i rezerw Legii, Piotr Kobierecki.

– Zwracam uwagę na dwa ważne aspekty. Pierwszy to uniwersalność Maćka. Dobrze gra obiema nogami. Naturalnie jest prawonożny, ale nie boi się robić zwodów i kiwać w lewo. Potrafi strzelać głową. Jest szybki, ale i wytrzymały, nie ma kłopotów z kondycją. Dobrze startuje do prostopadłych podań. Kibice nie mieli okazji się przekonać, bo wszystkie gole strzelił po wrzutkach z boku. Poza tym Legia gra kombinacyjnie, a nie z kontry i rzadko jest okazja uciec obrońcom. Maciek, żeby minąć rywala, potrzebuje miejsca. To nie Luquinhas, któremu wystarczy metr kwadratowy, by zakręcić obrońcą. Uniwersalność Maćka to atut, ale i przekleństwo, bo trudno go do końca sprofilować i zaszufladkować. Może grać jako wysunięty napastnik i na skrzydle. Moim zdaniem więcej mógłby dawać drużynie na „dziewiątce”, ale to nie ten moment, by wymagać od niego 25 goli w sezonie, a tyle powinien strzelać napastnik Legii. Druga sprawa to regularność. Rok temu, nim zadebiutował w ekstraklasie, rozegrał dziesięć meczów i strzelił pięć goli w III-ligowych rezerwach. Był zawodnikiem schodzącym do „jedynki”. Mecz z Lechem niewiele zmienił. Do lockdownu Maciek przeplatał występy w ekstraklasie z tymi w rezerwach. Był w rytmie. Po przerwie spowodowanej pandemią regularnie zbierał minuty w pierwszym zespole. W tym sezonie gra tylko w nim. Rozumiem, że także z powodu zaostrzonych przepisów to wędrowanie między drużynami jest utrudnione, ale Maciek zatracił rytm. U młodego piłkarza granie to kluczowa kwestia. Optymalne byłoby zimowe wypożyczenie do ekstraklasy. Tak jak kiedyś Mateusz Wieteska, który zadebiutował w Legii, ale miał kłopoty z grą, więc poszedł do Górnika i wrócił jako lepszy piłkarz. Dla Rosołka mogłoby znaleźć się miejsce np. w Warcie, której brakuje, i piłkarzy ofensywnych, i młodzieżowców. Nie wiem, czy to realne, szczególnie gdyby już teraz do Anglii wyjechał Karbownik - ocenia na łamach "Przeglądu Sportowego" były trener Legii w zespołach CLJ i rezerw, Piotr Kobierecki.

Komentarze (33)

Komentarze osób zarejestrowanych pojawiają się w tym artykule automatycznie. Komentarze osób niezalogowanych wyświetlą się po zatwierdzeniu przez moderatora.

Zaloguj się, by móc oceniać komentarze.

Punkty

1063

Ranking miesiąca
#11094
Ranking ogólny
#1094
Byłoby z********e optymalne,, tylko, jeśli odejdzie Karbownik, to w Legii zostanie tylko dwóch młodzieżowców z doświadczeniem ligowym: Rosołek i Ślisz. Strach oddawać Rosołka na wypożyczenie.
Pan Trener Kobierecki miał ogromny potencjał, wielka szkoda że nie ma już go w Legii. CLJ mistrzostwo 3 razy z rzędu. Awans na trenera rezerw - 2 miejsce w lidze (każdy pamięta awans Sokoła przy zielonym stoliku). Mnóstwo wychowanych piłkarzy, którzy później wzmacniali pierwszy zespół. Mialem nadzieje że będzie kiedyś trenerem jedynki. Panie Trenerze życzę powodzenia i mam nadzieje że jeszcze Pan do Legii wróci
"25 goli w sezonie, a tyle powinien strzelać napastnik Legii"...w pelni sie zgadzam. Dawac mi takiego! :D
Generał broni
 • 0 / 0
Stanął chłopak w miejscu ,wypożyczenie to konieczność.
Generał dywizji
 • 0 / 0
Jasne. że tak Kostia. Ale przeciwko temu działa jego wiek, niestety. Może jak Slisz i Karbo odzyskają formę? Ale Karbo zaraz nie będzie i znowu dziura na młodzieżowcu...
Pułkownik
 • 0 / 0
obecnie to cień przebojowego chłopaka jakiego pamiętamy
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Rosołka wypożyczyć, a Sokołowskiego zrobić asystentem prawdziwego trenera rezerw. Z tym drugim nie trzeba nawet czekać do przerwy zimowej...
Generał broni
 • 0 / 0
Już wiosną powinni go gdzieś wypożyczyć - młody musi grać i tyle.
Generał broni
 • 0 / 0
Wielokrotnie o tym pisałem Rosołek powinien być w zeszłym roku wypożyczony szczebel niżej i grać. Tymczasem Legia zrobiła wszystko, żeby zahamować jego karierę.
Podporucznik
 • 0 / 0
Problem w tym, że Rosołek we wszystkich elementach jest dobry, ale w żadnym nie jest wybitny. Powinien się skupić na np. strzałach z dystansu (albo czymkolwiek innym) i starać się to doprowadzić do poziomu przynamniej wyróżniającego.
Starszy sierżant
 • 0 / 0
Ale przede wszystkim powinien w miarę regularnie grać. Inaczej to skupienie i doskonalenie będzie psu na budę.
Generał brygady
 • 0 / 0
W dobie pandemii, gdy klub miewa i nadal może mieć problemy ze skompletowaniem składu z młodzieżowcem w podstawowej "jedenastce", nie ma mowy o wypożyczeniu Rosołka, którego np. w ostatnim meczu ligowym Legii trzeba było wystawić od początku, bo wypadł Ślisz i Karbownik. Tylko dzięki tej sytuacji zaistniał, zresztą, Skibicki, ale nikt nie będzie przy Łazienkowskiej ryzykował utrudniania sobie pracy i redukował liczbę niezłych młodzieżowców w drużynie. Słusznie zauważa więc Kobierecki w ostatnim zdaniu wywiadu, że scenariusz z wypożyczeniem Rosołka to raczej rzecz niemożliwa (myślę, że nawet w przypadku pozostania Karbownika w Warszawie, a co dopiero wobec jego zimowego wyjazdu na Wyspy). Rosołek powinien jednak dostawać swoje szanse na grę, bo tylko to pozwoli mu się rozwijać. Widzimy przy tym jak w obecnym sezonie trudno jest liczyć na wszystkich w pełni gotowych do gry zawodników, więc te szanse się znajdą i tu najwięcej będzie jednak zależeć od samego piłkarza. Ostatniego swojego meczu Rosołek np. nie zapisał do tych udanych, natomiast to, oczywiście, niczego nie dowodzi. Przyjdą kolejne spotkania, następne sprawdziany przydatności do zespołu i okazje na poprawę. Ale niech to się dzieje tu - w Warszawie. Nie ma bowiem reguły mówiącej, że bez wypożyczenia, za to przy podjęciu rywalizacji o wyjściowy skład w mocnej ekipie, niemożliwe są dla młodzieżowca częste występy lub że niemożliwy jest sam jego rozwój sportowy. Wypada tylko życzyć zdrowia i wytrwałości.
Generał broni
 • 1 / 0
Spokojnie, ci wyżej wymienieni daja jakość, a Rosół ją zaniża. Poza tym jest jeszcze Miszta. Według mnie powinien iść na wypożyczenie i grać, grać i jeszcze raz grać.
Generał brygady
 • 0 / 0
Ciekawe jest też, jak on sam się na to wszystko zapatruje. Ja myślę, że akurat w tym sezonie mógłby zostać. Zresztą Michniewicz go nigdzie nie puści teraz.
Podobny przypadek jak z Ryczkowskim. Chyba słaba psychika i brak bezczelności na boisku.
obawiam sie, że to nie wyjdzie jak wypożyczenia Kostorza do Miedzi czy Hołowni do Wisły/Śląska
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Warto spróbować
Generał brygady
 • 1 / 0
Dokładnie. Dla niego najlepsza opcja to wypożyczenie.
Pomimo że Rosołek jest młodzieżowcem to uważam że dla niego to jeden z ostatnich momentów aby na poważnie zaistnieć w piłce.Jak najbardziej wypożyczyć ale tam gdzie miałby pewny plac i zobaczymy jak to wpłynie na rozwój.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Wypożyczenie a w jego miejsce Włodarczyk
Wieteska wrocil jako lepszy piłkarz?
Lepszy w czym?
Jak robil babole tak robi, ale w Górniku chociaz strzelal bramki, w 42 meczach 7 goli...u nas 3 bramki w 84 meczach.

Wiec wrócił, robi nadal babole i nie trafia, a to zawsze wartość dodana którą dawał Górnikowi
Marszałek Polski
 • 0 / 1
Dokładnie, zawsze robił babole i to mega. Tyle że kiedyś dokładał co jakiś czas bramkę
Podpułkownik
 • 3 / 2
Patrzac na historia Jarka Niezgody - nie wypada sie nie zgodzic..choc mnie jakos nie przekonuje ale moze wlasnie na wypozyczeniu sie odnajdzie..
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Patrząc na.jego wiek, bardzo możliwe
Zgadzam się z Maćkiem który stwierdził że ma "czutkę" w odnajdywaniu się w polu karnym. Wiele osób go skreśliło ale najbardziej czego potrzebuje w tej chwili to regularna gra. Wypożyczenie to chyba najlepsza opcja w tej chwili, wróci silniejszy i jeszcze strzeli kilka ważnych bramek.
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Skreślić jeszcze nie, młody jest. Ale wypożyczenie przydałoby mu się bardzo
Nie wiem czy poznański klimat służyłby Rosołkowi. Tam można zarazić się antygablotą
Starszy szeregowy
 • 1 / 0
Trudno się nie zgodzić, w tej chwili jest pewnie ostatni do gry. Pekhart - 1, Kante - 2, Lopes - 3 i dopiero Rosołek - 4, a jak Sanogo się wykuruje to może nawet 5. Trochę smutno, że na 6 napastników (Pekhart, Kante, Lopes, Rosołek, Sanogo, Kostorz) 2 Polaków jest na szarym końcu (3 jeśli liczymy Włodarczyka.)
Marszałek Polski
 • 0 / 0
Włodarczyk wejdzie to będzie i po Włodarczyku. Wypożyczenie to dobra opcja
"Dobrze gra obiema nogami. Naturalnie jest prawonożny, ale nie boi się robić zwodów i kiwać w lewo. Potrafi strzelać głową. Jest szybki, ale i wytrzymały, nie ma kłopotów z kondycją"

To na pewno o nim? On ma problem z prostymi przyjęciami piłek a tu mowa o dobrej grze obiema nogami, zwody? Jakie zwody?
Ale laurka...jakbym czytał opis gry Ronaldo...
Dlatego on jest trenerem a ty piszesz na forum.
Jakie ma problemy z przyjęciem piłki? Chodzi ci o ten mecz z Amiką? Przecież te podania były za mocne i nie dziwi mnie, że miał problemy z przyjęciem. Gdyby Legia miała lepszych środkowych pomocników ala Vadis to dostałby dwie, trzy wypieszczone piłk do nogi i prawdopodobnie miałby 2 gole, bo wykończyć potrafi. Jeśli młodzi mają się rozwijać i iść do góry, to potrzebują przynajmniej jednego piłkarza klasy Vadisa.
Jakich trenerów mamy w Polsce pokazuje przykład Brzeczka który jest leszczem w tym fachu, więc gdzie w tym moze byc taki Kobierecki?

Moze w jakimś młodzieżowym futbolu taki Rosolek istnial na tle jakis szczawiów...w dorosłym futbolu nie radzi sobie zupełnie i nie widzę jakos tych atutów o których tu mowa, chyba ze on pokazuje je na treningach bo w meczu raczej nie.

Wypożyczyć na rok, nie będzie postępu to pozbyć się, ile można wciskać kit ze to wielki talent?