Plotki transferowe: Gracze z ligi portugalskiej przymierzani do Legii

Redaktor Piotr Kamieniecki

Źródło: OJogo, Bola Branca

22.04.2019 20:10

(akt. 23.04.2019 11:11)

Portugalskie media informują, że Legia Warszawa obserwuje rynek portugalski. Ich zdaniem, mistrzowie Polski są zainteresowani dwoma zawodnikami: Jhonderem Cadizem oraz Miguelem Crespo.

Jhonder Cadiz to napastnik występujący aktualnie w Vitorii Setubal. Rosły piłkarz (191 cm) z Wenezueli zagrał m.in. w zimowym sparingu z mistrzami Polski, który odbył się w trakcie zgrupowania "Wojskowych" w Troi. Legioniści wygrali wtedy 1:0. Cadiz rozegrał w tym sezonie 32 spotkania, w których strzelił dziesięć goli oraz miał dwie asysty. Na boisku spędził łącznie 2280 minut.

Napastnik mający na koncie dwa mecze w kadrze swojego kraju, występował w przeszłości m.in. w Moreirense i Nacionalu Madeira. Obecnie piłkarz jest formalnie wypożyczony do Setubal z wenezualskiego klubu Monagas SC. Umowa obowiązuje do końca czerwca 2020 roku, lecz znajdują się w niej różne opcje i klauzule. Według "O Jogo", Cadiz jest obserwowany przez Legię od kadencji Ricardo Sa Pinto, który oglądał piłkarza również w trakcie meczu Vitorii ze Sportingiem. Atakujący strzelił wtedy gola dla ekipy z Setubal.

Z kolei według serwisu "Bola Branca", innym piłkarze, którego obserwuje Legia jest skrzydłowy rezerw Bragi, Miguel Crespo. To 22-letni Portugalczyk, który urodził się we francuskim Lyonie. W tym sezonie rozegrał 28 meczów dla Bragi B na poziomie drugiej klasy rozgrywkowej. Przez 2382 minuty na boisku, Crespo strzelił gola i miał trzy asysty.

Kontrakt Crespo z klubem z Bragi wygasa po zakończeniu obecnego sezonu. W przeszłości 22-latek Przez dwa lata, skrzydłowy trenował w akademii FC Porto (2007-2009). Potem grał m.in. w Barroselas, Fereirense, czy Neves czy Merelinense, z którego trafił w 2017 roku do obecnej drużyny.