News: PN: Czterech piłkarzy Legii w jedenastce gwiazd

PN: Czterech piłkarzy Legii w jedenastce gwiazd

Źródło: Piłka Nożna

17.06.2017 10:05

(akt. 07.12.2018 10:21)

Dziennikarze tygodnika "Piłka Nożna" opublikowali posezonowy ranking ligowców. W sumie wyróżniono aż 55 piłkarzy na poszczególnych pozycjach. Nie zabrakło oczywiście legionistów, czterech graczy mistrza Polski znalazło się w jedenastce All Star sezonu 2016-17.

I tak Arkadiusz Malarz został wybrany najlepszym bramkarzem minionego sezonu. Artur Jędrzejczyk sklasyfikowany został na trzecim miejscu wśród prawych obrońców. Michał Pazdan wygrał zestawienie środkowych defensorów, zaś Maciej Dąbrowski znalazł się na czwartej lokacie. Wśród lewych obrońców Adam Hlousek był na drugim miejscu. Vadis Odjidja-Ofoe zwyciężył w kategorii najlepszy środkowy i ofensywny pomocnik. Wśród bocznych pomocników na drugim miejscu umieszczono Miroslava Radovicia. W klasyfikacji napastników na drugiej pozycji jest był w barwach Legii w rundzie jesiennej Nemanja Nikolić, zaś na piątej wypożyczony do Ruchu Chorzów Jarosław Niezgoda.

Jedenastka sezonu 2016-17: Malarz - Kędziora, Pazdan, Bednarek, Tomasik - Radović, Vassiljev, Góralski, Odjidja-Ofoe, Cernych - M. Paixao

Jedenastka dublerów: Putnocky - Dąbrowski, Runje, Maloca - Delew, Majewski, Romanczuk, Starzyński, Badia - Robak, Nikolić