Mirosław Drożdż

Źródło:

03.09.2005 22:40

(akt. 27.12.2018 18:56)

W zakończonym właśnie spotkaniu eliminacji do mistrzostw świata, drużyna Polski pokonała Austrię 3:2, po golach zdobytych w 13. minucie przez <b>Euzebiusza Smolarka</b>, w 22. minucie przez <b>Kamila Kosowskiego</b> oraz w 67. minucie <b>Macieja Żurawskiego</b>. Dla Austrii oba gole zdobył <b>Roland Linz</b> (61 min. i 80 min.).
Polacy bezsprzecznie byli lepszą drużyną i gra toczła się pod ich dyktando. Jednak, w drugiej połowie, nie ustrzegliśmy się kilku indywidualnych błędów i w końcówce zrobiło się bardzo nerwowo. Jednak szczęśliwie udało się utrzymać wynik do końca meczu. Austriacy swoje niedociągnięcia starali się nadrabiać faulami, czego wynikiem jest aż 6 żółtych kartek, które otrzymali od bardzo dobrze sędziującego spotkanie Włocha. Dziś zdobyliśmy kolejne 3 punkty i w takim wypadku, najgorsze co może spotkać naszą reprezentację to baraże. Polska - Austria 3:2 (2:0) 1:0 Euzebiusz Smolarek (13) 2:0 Kamil Kosowski (22) 2:1 Roland Linz (61) 3:1 Maciej Żurawski (67) 3:2 Roland Linz (79) Sędzia: Massimo De Santis (Włochy); żółte kartki: Euzebiusz Smolarek (Polska), Emanuel Pogatetz, Joachim Standfest, Rene Aufhauser, Andreas Ivanschitz, Markus Schopp (Austria); Widzów: 45 tysięcy Polska: Artur Boruc - Marcin Baszczyński, Tomasz Kłos, Jacek Bąk, Tomasz Rząsa - Euzebiusz Smolarek (72-Sebastian Mila), Radosław Sobolewski, Mirosław Szymkowiak (83-Arkadiusz Radomski), Kamil Kosowski (88-Michał Żewłakow) - Grzegorz Rasiak, Maciej Żurawski Austria: Andreas Schranz - Mario Hieblinger, Emanuel Pogatetz, Anton Ehmann (82-Markus Kiesenebner), Martin Stranzl - Markus Schopp (82-Sanel Kuljic), Rene Aufhauser, Dietmar Kuehbauer, Joachim Standfest (46-Roland Linz), Andreas Ivanschitz - Christian Mayrleb W interesującym nas meczu grupy 1. Rumunia wygrała z Czechami 2:0. Już w środę możemy przy Łazienkowskiej świętować awans reprezentacji do mistrzostw świata - wystarczy ograć Walię. Wyniki meczów grupy 6: Walia - Anglia 0:1 (0:0) Irlandia Płn. - Azerbejdżan 2:0 (0:0) Polska - Austria 3:2 (2:0) Tabela: M Z R P Bramki Pkt 1. Polska 8 7 0 1 25-8 21 2. Anglia 7 6 1 0 14-3 19 3. Austria 7 3 2 2 13-11 11 4. Irlandia Płn. 7 1 3 3 7-13 6 5. Walia 7 0 2 5 5-12 2 6. Azerbejdżan 8 0 2 6 1-19 2 Następne mecze, 7 września: Polska - Walia Azerbejdżan - Austria Irlandia Płn. - Anglia