Polska - Czechy 2:0 (2:0)

06.02.2008 22:27

(akt. 21.12.2018 06:32)

W towarzyskim spotkaniu międzypaństwowym, reprezentacja Polski pokonała dziś 2:0 w Larnace drużynę Czech. Pierwszy gol dla podopiecznych trenera <b>Leo Beenhakkara</b> padł już w 6. minucie po strzale <b>Wojciecha Łobodzińskiego</b>. Drugie trafienie okazało się z kolei dziełem <b>Mariusza Lewandowskiego</b>, który w 29. minucie pokonał <b>Petra Cecha</b>. Pięć minut później rzut karny wykonywany przez <b>Jana Kollera</b> obronił były bramkarz Legii, <b>Artur Boruc</b>.
Poza Borucem w dzisiejszym meczu wystąpiło również dwóch innych byłych legionistów: Łukasz Fabiański wszedł między słupki po przerwie, natomiast do 77. minuty grał Grzegorz Bronowicki. Właśnie za "Bronka" na murawie pojawił się obecny obrońca "Wojskowych", Jakub Wawrzyniak. Polska - Czechy 2:0 (2:0) Łobodziński (6. min.), Lewandowski (29. min.) Żółte kartki: Żewłakow (Polska) oraz Grygera i Koller (Czechy) Polska: Boruc (46' Fabiański) - Wasilewski, Bąk (47' Jop), Żewłakow, Bronowicki (77' Wawrzyniak) - Łobodziński (83' Murawski), Dudka, Lewandowski, Smolarek (66' Zahorski) - Krzynówek - Wichniarek (46' Żurawski) Czechy: Cech - Pospech, Grygera, Rozehnal, Ujfalusi (46' Kadlec), Sionko (76' Vlcek), Polak, Matejowski, Plasil (87' Kulic) - Koller, Baros Dzisiejsze zwycięstwo jest trzysetnym w historii występów reprezentacji Polski.