Polska - Irlandia Płn. 1:1 (0:1)

Mariusz Ostrowski

05.09.2009 22:38

(akt. 17.12.2018 06:11)

W meczu eliminacyjnym do piłkarskich Mistrzostw Świata, reprezentacja Polski zremisowała z Irlandią Północną 1:1 (0:1). Bramkę dającą gościom prowadzenie zdobył w 38.minucie <b>Kyle Lafferty,</b> który wykorzystał sytuację sam na sam z <b>Arturem Borucem.</b> Gola wyrównującego w 80.minucie po podaniu od <b>Pawła Brożka</b> strzelił <b>Mariusz Lewandowski</b>. Do zwycięstwa zabrakło dobrej gry w pierwszej połowie, którą podopieczni <b>Leo Beenhakkera</b> kompletnie przespali. Remis bardzo ogranicza szanse Polaków na awans.
Polska - Irlandia Płn 1:1 (0:1) Bramki - Mariusz Lewandowski (80) - Kyle Lafferty (38). Żółta kartka - Paweł Golański. Sędziuje: Manuel Mejuto Gonzales (Hiszpania). Widzów 43 000. Polska: Artur Boruc - Paweł Golański, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (61. Robert Lewandowski), Roger Guerreiro, Ludovic Obraniak (46. Euzebiusz Smolarek) - Paweł Brożek. Irlandia Płn.: Maik Taylor - Gareth McAuley, Stephen Craighan, Aaron Hughes, Jonathan Evans - Damien Johnson, Samuel Clinghan, Grant McCann, Steven Davis - David Healy - Kyle Lafferty (54. Martin Paterson).