News: U-21: Stefan Majewski powołał pięciu legionistów

Polska - Łotwa 1:0 (0:0), debiut Wolskiego

22.05.2012 20:45

(akt. 04.01.2019 13:55)

Piłkarze reprezentacji Polski przygotowują się do Euro 2012. W Klagenfurcie rozegrali dziś mecz sparingowy z drużyną Łotwy. Trener Franciszek Smuda dał odpocząć zawodnikom przemęczonym oraz tym, którzy wczoraj dojechali do Austrii. I tak w wyjściowym ustawieniu znalazł się Rafał Wolski dla którego był to debiut w koszulce z orłem na piersi. Po przerwie na murawie zameldował się Michał Kucharczyk. Od 81. minuty Polacy prowadzili 1:0 po strzale głową Artura Sobiecha, który wykorzystał podanie Kamila Grosickiego. Wynik do końca meczu już nie uległ zmianie.

Już w drugiej minucie Łotysze mogli objąć prowadzenie, ale z uderzeniem Rudniewa poradził sobie Fabiański. W odpowiedzi próbował Mierzejewski ale trafił w boczną siatkę. Oba zespoły nie forsowały tempa i na kolejną akcję przyszło nam trochę poczekać. W 17. minucie Brożek był bliski wpakowania piłki do siatki, ale zabrakło mu kilku centymetrów. W 21. minucie po zagraniu byłego napastnika Wisły sam na sam z bramkarzem znalazł się Wolski, ale trafił wprost w golkipera Łotwy. Szkoda, bo byłby to wymarzony debiut legionisty. Kolejne minuty to kopanina w środku pola, którą komentatorzy TVP usprawiedliwili ciężkimi treningami... Dopiero tuż przed przerwą szanse na bramkę mieli ponownie Brożek oraz Murawski, a w słupek trafił Wasilewski. Ostatecznie jednak do przerwy by\l rezultat bezbramkowy.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie. Z boiska zszedł już Wolski, ale pojawił się inny legionista - Kucharczyk. W 57 minucie mogło i powinno być 1:0 ale piłka po dobrym uderzeniu Boenischa nieznacznie minęła bramkę rywali. W 72. minucie na boisku zameldował się trzeci z graczy naszego klubu, Jakub Wawrzyniak. W 81 minucie w końcu objęliśmy prowadzenie. Dobre dośrodkowanie Grosickiego na bramkę zamienił Sobiech. Chwilę później do siatki mógł trafić "Wawrzyn", ale lewy obrońca Legii po dośrodkowaniu Murawskiego strzelił nad poprzeczką. Swoją szansę miał jeszcze Polanski, ale także minimalnie się pomylił.