News: Polska - Słowacja 1:0, 10 minut Wolskiego

Polska - Słowacja 1:0, 10 minut Wolskiego

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

26.05.2012 18:55

(akt. 11.12.2018 12:29)

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 w Klagenfurcie ze Słowacją. Jedynego gola zdobył w 30. minucie powracający po kontuzji Damien Perquis, dla którego było to debiutanckie trafienie w kadrze. W spotkaniu nie wystąpił narzekający na uraz mięśnia dwugłowego Jakub Wawrzyniak, na boisku na ostatnie 10 minut pojawił się za to inny legionista Rafał Wolski. Trener Franciszek Smuda nie wystawił do gry trzeciego z piłkarzy naszego klubu Michała Kucharczyka.

Od początku spotkania przeważali Polacy. Swoje szanse mieli Maciej Rybus oraz Jakub Błaszczykowski. W końcu nadeszła 30 minuta spotkania - precyzyjne dośrodkowanie Łukasza Piszczka z prawej strony boiska, w polu karnym najwyżej wyskoczył Damien Perquis i pięknym strzałem głową zaskoczył golkipera Słowaków. Jeszcze przed przerwą wynik mógł podwyższyć Rybus, ale były zawodnik Legii trafił w słupek.

Po zmianie stron groźnie strzelał Dariusz Dudka, ale piłka po jego uderzeniu poszybowała nad poprzeczką. Później do głosu częściej zaczęli dochodzić Słowacy i kilka razy swoimi umiejętnościami mógł popisać się Wojciech Szczęsny. Rezultat nie uległ zmianie, Polacy wygrali 1:0

Polska - Słowacja  1:0