Polska U-15: Legioniści zagrali z Hiszpanią

Źródło: 90minut.pl

07.10.2023 13:00

(akt. 07.10.2023 13:45)

Reprezentacja Polski do lat 15, prowadzona przez Marcina Włodarskiego, zremisowała 1:1 z Hiszpanią w ostatnim meczu turnieju UEFA Development. W rzutach karnych rywale wygrali 5:4. Całe spotkanie zagrał zawodnik Legii, Aleksander Wyganowski. W drugiej połowie wystąpili kolejni piłkarze "Wojskowych", czyli Bartosz Korżyński i Piotr Bartnicki, którzy pojawili się na boisku odpowiednio w 53. oraz 64. minucie.

U-15: Polska Hiszpania 1:1 k. 4:5
Szywała (90. min. – k.) – Carretero (82. min.)

karne: 1-0 Prajsnar, 1-1 Garcia, (1-1 Szywała – obok bramki), 1-2 Urena, 2-2 Bondziul, 2-3 Benitez, 3-3 Cecuła, 3-4 Mencia, 4-4 Moskaluk, 4-5 Mayol

Żółte kartki: Boratyński, Hańćko – Maghouza, Carretero, Hervas

Polska: Bochniarz – Szuba (53' Korżyński), Cecuła, Klimkiewicz (64' Bartnicki) – Boratyński (77' Feliks), Wyganowski, Prajsnar, Hańćko (76' Smuda), Berkowski (77' Moskaluk), Szywała – Kucharski (53' Bondziul)

Hiszpania: Sola – Bocero (46' Cordero), Lledo, Serrano, Gutierrez (77' Benitez) – Goncalves (46' Carretero), Tunkara (14' Hervas; 90' Mayol), Maghouza (77' Mencia), Żuk (46' M. Garcia), Rodriguez (46' Urena) – Orce (90' A.Garcia)