Polska U-16: Wygrana z Niemcami, grali Zieliński i Mozie

Źródło: 90minut.pl

13.10.2023 13:25

(akt. 13.10.2023 13:26)

Reprezentacja Polski U-16, prowadzona przez Dariusza Gęsiora, wygrała w Krotoszynie 2:1 z Niemcami w pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów. Cały mecz zagrał bramkarz Legii, Jakub Zieliński, który miał już okazję trenować z "jedynką", a niedawno awansował z rezerwami do 1/16 finału PP. Inny zawodnik "Wojskowych", Pascal Mozie, wszedł na boisko w 46. minucie. Trzeci piłkarz stołecznego klubu, Filip Przybyłko, oglądał spotkanie z ławki.

Drugie spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 16 października (godz. 11:00), w Jarocinie.

SPARING U-16: Polska Niemcy 2:1 (2:0)
Kubiak (33. min.), Osowski (40. min.) – Mule (56. min.)

Żółte kartki: Hanuszczak, Uchroński, Jóźwiak – Domnic, Hawighorst

Polska: Zieliński – Falkiewicz, Cegliński, Kędziora – Kubiak (46' Machura), Ruszkiewicz (46' Jóźwiak), Dudek (90' Pieczka), Osowski (46' Mozie), Hanuszczak (61' Peret), Uchroński (69' Czapniewski) – Siniawski

Niemcy: Ruland – Domnic, Schmid (78' Kramer), Hawighorst – Ghopo, Barkowsky (46' Holzwarth), Prenaj (61' Bekir Is), Mensah (78' Staff), Laghrissi – Mule, Ngatcheu (46' Birkenpesch)

W 11. minucie Sammy Dudek (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (Leonard Ruland obronił).

Mecz pierwotnie zaplanowany na 11:00 rozpoczął się z 20-minutowym opóźnieniem.