Polska U-16: Wygrana z Wyspami Owczymi, grali legioniści

Źródło: 90minut.pl, PZPN

22.09.2023 22:35

(akt. 22.09.2023 23:28)

Reprezentacja Polski do lat 16, prowadzona przez Dariusza Gęsiora, wygrała 4:1 z Wyspami Owczymi w meczu o 3. miejsce towarzyskiego turnieju rozgrywanego w Hiszpanii. W wyjściowym składzie znalazło się dwóch zawodników "Wojskowych", czyli Antoni Błocki (całe spotkanie) oraz Dawid Korzeniowski, który został zmieniony w przerwie. W drugiej połowie grał kolejny piłkarz Legii, Pascal Mozie, a rywalizację z ławki oglądał bramkarz III-ligowych rezerw, Jakub Zieliński, który miał już okazję trenować z "jedynką".

U-16: Polska – Wyspy Owcze 4:1 (2:0)
Bramki dla Polski: Ruszkiewicz, Uchroński, Osowski (dwie)

Polska (skład wyjściowy): Błocki – Machura, Korzeniowski (do 46. min.), Kędziora, Cegliński, Ruszkiewicz, Dudek, Uchroński, Stasiak, Łętek, Jovović. Grał także: Mozie (od 46. min.)

Wyspy Owcze (skład wyjściowy): Heinason – B. Joensen, Johannesen, Helgason, E. Joensen, Moberg, Muller, Poulsen, J. Jensen, Sivertsen, Berg