Polska U-16: Wysoka porażka z Niemcami, grał Przybyłko

Źródło: 90minut.pl

16.10.2023 13:00

(akt. 16.10.2023 13:14)

Reprezentacja Polski U-16, prowadzona przez Dariusza Gęsiora, przegrała 1:5 z Niemcami w rewanżowym meczu towarzyskim. Zawodnik Legii, Filip Przybyłko, znalazł się w wyjściowym składzie i został zmieniony w 35. minucie. Pozostali gracze "Wojskowych", czyli Pascal Mozie oraz Jakub Zieliński, oglądali spotkanie z ławki rezerwowych.

Pierwsze spotkanie Polacy wygrali 2:1.

SPARING U-16: Polska Niemcy 1:5 (0:3)
Cegliński (86. min.) – Staff (9. min.), Laghrissi (16. min.), Birkenpesch (45. min., 55. min.), Kientz (74. min.)

Żółte kartki: Siniawski – Birkenpesch

Polska: Pawlak – Kaszub (46' Kubiak), Cegliński, Czapniewski – Machura, Dudek, Falkiewicz, Przybyłko (35' Jóźwiak), Uchroński, Peret – Pieczka (36' Siniawski; 48' Osowski)

Niemcy: Seibert (46' Reiners) – Matic (60' Domnic), Vali Fard, Palma (68' Hawighorst), Unal (68' Kientz) – Birkenpesch (78' Ghopo), Kramer (78' Ngatcheu), Bekir Is (90' Schmid), Mohya (60' Mensah), Laghrissi – Staff (68' Holzwarth)

W 12. minucie Noah Birkenpesch (Niemcy) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).