Jakub Adkonis Legia II Warszawa - Lechia Tomaszów Maz.

Polska U-17: Wygrana z Bośnią i Hercegowiną, dwa gole Adkonisa

20.03.2024 15:55

(akt. 20.03.2024 16:11)

Reprezentacja Polski do lat 17, prowadzona przez Rafała Lasockiego, wygrała 4:1 z Bośnią i Hercegowiną (gospodarz turnieju) w pierwszym spotkaniu 2. rundy (Elite Round) eliminacji mistrzostw Europy. Cały mecz zagrał środkowy pomocnik III-ligowych rezerw "Wojskowych", Jakub Adkonis (treningi z "jedynką" na obozie w Belek), który strzelił dwa gole. W 59. minucie na murawie pojawił się skrzydłowy Legii U-19, Mateusz Szczepaniak. Jan Leszczyński, stoper juniorów starszych stołecznego klubu, oglądał rywalizację z ławki rezerwowych.

Jakub Adkonis miał trochę podań prostopadłych, był etatowym wykonawcą stałych fragmentów. Środkowy pomocnik III-ligowych rezerw Legii posłał 12 dośrodkowań (7 z rożnego, 4 z wolnego, 1 z akcji), z czego jedno (po kornerze) przełożyło się na celne główkowanie Michaela Izunwanne (wyłapane). Oddał też 6 strzałów – 2 z rzutu wolnego (oba w mur) i 4 z pola karnego, bez przyjęcia, z prawej nogi (pierwszy obroniony, drugi zablokowany, trzeci oraz czwarty przełożyły się na gole na 3:1 i 4:1).

Chwilę po wejściu na boisko, Mateusz Szczepaniak przeprowadził rajd lewym skrzydłem, w trakcie którego minął dwóch rywali, zszedł do środka i został sfaulowany przez trzeciego przeciwnika (Admir Gojak), który obejrzał żółtą kartkę. W innej akcji, tym razem na własnej połowie, skrzydłowy Legii U-19 również był nieprzepisowo zatrzymany po udanym dryblingu. W 70. minucie mógł mieć asystę – miękko dograł z bocznego sektora "szesnastki" do Oskara Pietuszewskiego, który niecelnie główkował.

W najbliższą sobotę, 23 marca (godz. 14:00), Polska U-17 zmierzy się w Bośni i Hercegowinie z Białorusią, która w środę (20.03) przegrała 0:1 z Czechami.

2. RUNDA ELIMINACJI EURO U-17: BOŚNIA I HERCEGOWINA – POLSKA 1:4 (1:2)
Pejić (32. min.) – Dziewiatowski (1. min.), Izunwanne (40. min.), Adkonis (75. min., 85. min.)

Żółte kartki: Kiridzić, Dukanović, Gojak, Alajbegović – Kriegler

Bośnia i Hercegowina: Jurkas – Kraljević, Kiridzić, Avdić (77' Sovsić), Dukanović (60' Kolić) – Ristić (61' Hodzić), Gojak – Pejić, Foco (69' Arapović), Alajbegović – Tubić

Polska: Jeleń – Kriegler (58' Mońka), Potulski, Szwiec – Popielec (58' Przyborek), Sarapata (72' Mazur), Dziewiatowski, Adkonis, Mazurek (59' Szczepaniak) – Pietuszewski (72' Jakóbczyk), Izunwanne