Polska U-21: Wysoka wygrana z Estonią, czyste konto Tobiasza

Źródło: Legia.Net, 90minut.pl

17.10.2023 19:50

(akt. 17.10.2023 20:23)

Młodzieżowa reprezentacja Polski, prowadzona przez Adama Majewskiego, wysoko wygrała w Stalowej Woli z Estonią (5:0) w spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy. Cały mecz zagrał Kacper Tobiasz, podstawowy bramkarz Legii Warszawa, który zachował czyste konto, pełniąc rolę kapitana kadry U-21.

Młodzieżowiec, który 8 października br. zagrał 50. spotkanie w barwach "Wojskowych", nie miał zbyt wiele pracy. Zawodnik Legii pomagał w rozpoczynaniu akcji, obronił trzy strzały z dystansu i złapał dośrodkowanie z rzutu rożnego.

EL. EURO U-21: Polska – Estonia 5:0 (3:0)
Rakoczy (7. min.), Zalewski (22. min.), Szymczak (44. min., 57. min.), Pieńko (72. min.)

Żółta kartka: Palumets

Polska: Tobiasz – Mosór, Lipkowski, Bejger – Pyrka (46' Marczuk), Rakoczy (71' Pieńko), Łęgowski, Zalewski, Szmyt (62' Buksa) – Marchwiński (46' Biegański), Szymczak (62' Włodarczyk)

Estonia: Kivila – Hussar, Liit (83' Vaher), Tammik, Sotsugov – Mihhailov, Palumets, Luts (64' Ivanov), Vassiljev (63' Teevali), Kuraksin (63' Veelma) – Sapovalov (82' Viidas)

W 45. minucie Kajetan Szmyt (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (Kaur Kivila obronił).
W 83. minucie Szymon Włodarczyk (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (strzelił obok bramki).