Redaktor Jakub Waliszewski

Jakub Waliszewski

15.11.2021 22:45

(akt. 16.11.2021 06:12)

Reprezentacja Polski przegrała na PGE Narodowym 1:2 z Węgrami w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata. Biało-czerwoni już wcześniej zapewnili sobie grę w barażach.

Polacy od początku spotkania kontrolowali przebieg gry. Unikali prostych strat piłki i starali się zaskoczyć Węgrów szybkim rozegraniem. Brakowało jednak dogodnych sytuacji, a przede wszystkim strzałów na bramkę. W pierwszych 30 minutach żadna z drużyn nie oddała choćby jednego celnego uderzenia. Po obu stronach było za to sporo gry na granicy faulu. W końcówce pierwszej połowy rywale oddali pierwszy celny strzał na bramkę w tym meczu i objęli prowadzenie. Zsolt Nagy dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, błąd w kryciu popełnili polscy obrońcy, co z zimną krwią wykorzystał Andras Schafer, który głową skierował piłkę do siatki. W jednej z ostatnich akcji szansę na gola wyrównującego miał jeszcze Jakub Moder. Piłkarz Brighton znalazł się blisko bramki Denesa Dibusza i zdołał oddać strzał, lecz piłka po odbiciu od jednego z zawodników wpadła prosto w ręce węgierskiego bramkarza. Po bezbarwnej grze w pierwszej części biało-czerwoni przegrywali z Węgrami 0:1.

W drugiej połowie piłkarze Paulo Sousy od razu ruszyli do ataku. W 48. minucie dobrą okazję miał Krzysztof Piątek, ale uderzył prosto w Dibusza. Węgrzy szybko odpowiedzieli na tę sytuację. Szabolcs Schon przejął piłkę i zdecydował się na strzał w kierunku lewego słupka, lecz dobrą interwencją popisał się Wojciech Szczęsny. W 61. minucie Polacy doprowadzili remisu. Piłka po uderzeniu Jana Bednarka odbiła się Attili Szalaia, a następnie trafiła do Karola Świderskiego, który pokonał Dibusza po uderzeniu głową. Biało-czerwoni coraz częściej atakowali na bramkę gości, jednak większość akcji kończyła się niecelnym uderzeniem lub stratą piłki. "Madziarzy" nie mieli wielu okazji w tym spotkaniu, ale byli zabójczo skuteczni. Potwierdzili to w 80. minucie, kiedy ponownie wyszli na prowadzenie. Daniel Gazdag wykorzystał podanie Tamasa Kissa i pokonał Szczęsnego po mocnym strzale w prawe okienko bramki. Biało-czerwoni nie zareagowali po stracie gola. Na zakończenie eliminacji mistrzostw świata Polska przegrała na Stadionie Narodowym z Węgrami 1:2.

Polska - Węgry 1:2 (0:1)
Świderski (61. min.) - Schafer (37. min.), Gazdag (80. min.)

Żółte kartki: Klich, Cash, Puchacz, Kędziora - Z. Nagy, Schon, At. Szalai, Gozdag

Polska: Szczęsny - Kędziora, Dawidowicz, Bednarek - Puchacz (83' Płacheta), Cash (46' Jóźwiak), Klich, Linetty (65' Frankowski), Moder (46' Zieliński) - Piątek (65' Milik), Świderski

Węgry: Dibusz - Fiola, Lang, At. Szalai - Nego, A. Nagy (90' Vecsei), Varga (58' Gazdag), Schaefer, Schon (72' Kiss), Z. Nagy - A. Szalai (90' Hahn)