Polska wygrywa, Korzym i Rybus strzelają

Mariusz Ostrowski

09.06.2009 22:24

(akt. 17.12.2018 15:28)

Od meczu z Liechtensteinem nasza reprezentacja do lat 21 rozpoczęła eliminacje młodzieżowych mistrzostw Europy. "Biało-Czerwoni" pokonali rywali 2:0 (1:0), jednak nie zachwycili poziomem gry z grupowym outsiderem. Zwycięstwo cieszy, ale z pewnością mogło być bardziej okazałe. Strzelcami bramek byli gracze warszawskiej Legii. Pierwszego gola w 35. minucie zdobył <b>Maciej Korzym</b>, a drugiego w 56. minucie <b>Maciej Rybus</b>. Po przerwie na boisku pojawił się także <b>Ariel Borysiuk</b>, który w w piątej minucie drugiej połowy popisał się pięknym uderzeniem w poprzeczkę bramki strzeżonej przez <b>Nicolasa Hammerle</b>. <br>- <a href=http://www.legia.net/fotoreportaz.php?id=798 class=link>Zdjęcia z meczu - kliknij tutaj</a>
Polska - Liechtenstein 2:0 (1:0) Bramki: Maciej Korzym (35), Maciej Rybus (56). Żółte kartki: Grzegorz Krychowiak (Polska). Sędziował: Wusał Alijew (Azerbejdżan). Widzów: 2000. Polska: Wojciech Szczęsny - Mariusz Gancarczyk, Kamil Glik, Mateusz Pielach, Adrian Basta - Kamil Grosicki, Mateusz Cetnarski (46' Ariel Borysiuk), Grzegorz Krychowiak, Maciej Rybus (75' Tomasz Chałas) - Patryk Małecki, Maciej Korzym (67' Marcin Wodecki) Liechtenstein: Nicolas Hammerle - Daniel Kaufmann, Valentin Flatz, Dominic Spalt - Andreas Christen, Lucas Eberle, Nicolas Hasler (89' Andreas Haber), Burak Eris, Ivan Quintans (83' Simon Pirker) - Seyhan Yildiz, Diego Haas (72' Rony Hanselmann)